Skocz do zawartości

Zdjęcie

Półałtomat spawalniczy

111 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matiz512

matiz512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:25

Półałtomat spawalniczy Witam mam w planach zakup półałtomatu spawalniczego do własnych potrzeb i tu moje pytanie http://www.leroymerl...1247736772.html czy ten mig da rade przy spawani a cienkich blach do 3mm przy spawaniu profili cienkich kątowników. Do grubszego spawania mam inwenter z tigiem i prostownik samoróbkę który potrafi przepalić dziury w 10mm, a nawet grubszej blasze. A jeżeli nie nadaje się to co polecilibyście do maksymalnie 2,5 tysiaca. byleby nie było to używane. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Półałtomat spawalniczy Dzisiaj, 06:48
  •  

#2 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:40

Półałtomat spawalniczy bester dobry wybor kolega ma bestera 2800 to ladnie spawa nie a blache 3 to bez problemu przepali

#3 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:15

Półałtomat spawalniczy a ja to bym polecił froniusa nie do zdarcia spawareczki:)

#4 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:24

Półałtomat spawalniczy Spokojnie da radę. Ja mam maluszka Bester 1501 S http://www.ceneo.pl/9363582. Pospawałem pół samochodu blachą 1-1,5 :), progi nadkola, gniazda amorków, tłumik. Spałem profile ze 3 ścianką, blachę ocynk (fuj) 0,8 i testowałem na grubych kawałkach złomu 1cm. Wtapia bardzo ładnie jednak nie ufałbym takiemu spawaniu no i szkoda sprzętu bo jednak to maleństwo i bałbym się ją zniszczyć przy takim spawaniu - do takich celów wolę elektrodę. Bardzo ładnie idzie w głąb metalu na samoosłonowym, prawie jak elektroda ale zużycie drutu (drogi) straszne. Na gazie jest delikatniejsza a spawy oczywiście ładniejsze ... .

ps. dałem 1200 rok temu w casto (bez butli i reduktora)

Edytowany przez TBhog, 24 styczeń 2012 - 22:26.

Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#5 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:28

Półałtomat spawalniczy polecam bestera :) ja mam model 1801 taki akurat do gospodarstwa coś pospawać :D i blache i ceowniczki kontowniczki wszycho :)

z butla i reduktorem wyniosło mnie w castoramie 2 150 jakieś :)
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#6 Share zenus42

zenus42

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:11

Półałtomat spawalniczy ja mam kempi bardzo dobry wszystko morzna spawac :rolleyes:

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:25

Półałtomat spawalniczy My mamy Bestera 1801, dobry sprzęt w rozsądnych pieniądzach. Mamy go ok 4 lata, jak na razie bezproblemowo, tylko 4 lata temu były tańsze, zresztą jak większość rzeczy <_<

#8 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 10:03

Półałtomat spawalniczy Osobiście odradzam zaproponowany przez Ciebie. Znajomy ma bestera 1801 widziałem jakość spawów :( .Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/po...2055318556.html i jest bezkonkurencyjny w gospodarstwie i garażu.Posiada uchwyt spawalniczy odpinany,czterorolkowy podajnik-możesz założyć nawet 5m uchwyt. polecam

Edytowany przez kotwczapce, 25 styczeń 2012 - 10:10.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 10:41

Półałtomat spawalniczy Ja mam Bestera 1600 ponad 10 lat i nie narzekam. Tylko sterowanie zmieniałem na gwarancji, ale to była wada fabryczna. Wada to podajnik jedno rolkowy. Blachy 0,5 pospawa a 6mm przepala, z 10 ma problem, nie przepali, ale nie jest źle.

Jakość spawu zależy tylko od spawacza i ustawienia spawarki. Praktycznie nie zależy od spawarki. Chyba że podajnik będzie szwankował.

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 11:48

Półałtomat spawalniczy Sherman fajna maszyna ale i droższa. Bester trudno mi powiedzieć spodkałem się z różnymi opiniami i ciężko wypośrodkować. Ja mam einhella 145 A już 9 rok i chodzi jak wściekły. Spawałem podobnej mocy besterka i jakoś mi ona nie siadła. Może to sprawa gustu. Tego co ty podałes ma ledwo 140 A a wielka jak by miała ze 200. Ciekawe czemu. Do spawania blaszek kupisz mniejszego, bardziej poręcznego gabarytowo. Jak Spawasz dużo to warto poświęcić troche wiecej i kupić mocniejszego choćby shermana mają dobrą opinie. Spaware do konta wrzucisz, czasu zaoszczędzisz bo magiem spawa się zdecydowanie szybciej, prościej i jeśli jest potrzeba to mniej jest obróbki spawów.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:04

Półałtomat spawalniczy co do spawania besterem to nie jest zły. Ja nawet ramę do przyczepy tym pospawałem a nie jest cienka. Ale kupiony w besterze a nie w sklepie typu castorama czy leroy. Ja mam 1800 turbo od 5 lat. W tym czasie 4 razy zmieniałem sterownik od podajnika drutu bo wysiada. W serwisie powiedzieli że te co robili na te sklepy są dużo gorszej jakości. Cena niższa o 300zł ale później na serwisie zarabiają. A za każdym razem 100 zł trzeba wydać. I niby nic innego nie da się wstawić

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:12

Półałtomat spawalniczy @kotwczapce Nam Bester wystarcza, a ja nimi nie handluje i nie zależny mi co ktoś kupi :P Tak w ogóle pierwszy raz słyszę o firmie Sherman, wiesz gdzie są produkowane te spawarki? Zastanawiam się czy warto kupić przecinarkę plazmową tej firmy, może ktoś ma taki sprzęt i może coś o nim powiedzieć?

#13 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:57

Półałtomat spawalniczy użykowaliście bester 1801 160A ? A spawa to jakoś bo prąd 160A to mały i lemiesza dobrze nie sklei chyba

#14 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:12

Półałtomat spawalniczy wiadomo że dobra elektroda lepiej przetopi. Ale zależy co kto robi. Kolega ma automat co do 8 mm przetapia. Moim automatem (160A) w blasze 1cm grubej dziury nie wypali. Ale tyle rzeczy co już pospawałem to jeszcze żaden spaw nie puścił

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:35

Półałtomat spawalniczy Nie mam pojęcia co to za firma sherman. W okolicy przynajmniej kilkanaście takich maszyn, spawarki nwekt. plazma, tiga ma znajomy, migomaty i nie narzekają. Bardzo dużo jest spawarek magnum. Chodzą jak złoto. Niedaleko jest zakład gdzier klepią piece i kominki. Tam jadą na industrie. Maszyny nie do zajechania. od kilku lat po 12 godz jadą. Ilość awari na taki przebieg praktycznie zerowa. Godne polecenia.
KPK Kumurun Team

#16 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:58

Półałtomat spawalniczy Sherman czy Magnum to jedna półka, ceny i parametry prawie te same. Znajomy sprzedawca odradzał kiedyś Shermana ze względu na serwis gwarancyjny który przeciąga naprawy, z magnum ponoć nie ma z tym problemu ale możliwe że zależy to od przedstawiciela. Jak chodzi o sprzęty Industrie(czarna obudowa napis na boku-chińczyk) są identyczne jak niemieckie(nie pamietam firmy) które mają na boku napis PROFESSIONAL a bardzo się róznią jakością.

Do pospawania blach nawet 20mm wystarczy już prąd 150A i trochę pojęcia -przecież takich blach nie jedzie się jednym ściegiem. Kupując migomat trzeba zwrócić uwagę na cykl pracy żeby miał w okolicach 150A przy 60% prąd maksymalny nie jest taki ważny bo często jest zawyżany.No i dobry podajnik 4 rolki i eurozłącze.

#17 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:28

Półałtomat spawalniczy u mnie większość znajomych ma bestery i nikt nie narzekał, ja mam 0d 2001 roku i nic się nie popsuło, wujek ma z 5 lat dłużej i używa go w warsztacie samoch. i też ok, to stara firma i jest ok, przypomnijcie sobie stare spawarki besterki chodzą długie lata

#18 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:33

Półałtomat spawalniczy Fak zgadza się to porównywalny sprzęt tyle że sherman jest chyba troche droższy. Ogólnie chwalą. Producenta industrial nie znam ale chodzi niesamowicie. Robiłem na niej papiery spawacza i na nich jadą  w pobliskim zakładzie piece. Automat jest mocny i bezawaryjny. Napisu chińczyk nie było na obudowie ale sprzęt jest do einhella bardzo podobny. 60% i 140 A tyle mają magi o mocy własnie 140 A. Gdyby nim przyszło spawać 20mm blache to wyłączy się po kilku minutach ciągłej pracy. I fakt nie trzeba mieć 400 A żeby to pospawać. Poza tym błędnie rozumiecie pojęcie wtopienia. Wtopionie jest wystarczające na głębokość 1,5 mm spawanego materiału.   Potem jest warstwa przegrzana. To warstwa o zniekształconej stryktórze, osłabiona. Dla tego nic nie daje spawać i przepalać nie wiadomo jak materiał.  Dokładnie grube elementy muszą mieć fazke i ściegami wypełnia sie to miejsce a nie wali ile wlezie z nadzieją że przetopi. To smarkanie a nie spawanie. 
KPK Kumurun Team

#19 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:15

Półałtomat spawalniczy Zależy od sprzętu robiłem na EWM 250A i miał przy 250 60% i ani razu mi się nie wyłączył nawet jak na maxa kilka godzin chodził. A sprzęty 140A tańszych firm to mają 140A zazwyczaj przy 15% kilka przykładów
Sherman230 190A -15% 115A-60%
Bester1801 160A-10% 80A-60%
Bester magster190 175A-35% 145A-60%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:43

Półałtomat spawalniczy Pewnie zgadza się. Nie ma sprzętu który 100% ma przy znamionowej mocy i trzeba się liczyć z tym ze się zagrzeje. Np spawarką mma 100% to teoria. Bo fizycznie nie da sie nią spawać nie robiąc przerwy na zmiane elektrody czy odbicie szlaki. Czyli nie ma 100 a zalóżmy 80%. Spawajac w domu magiem też zawsze zrobisz przerwe. Jedynie w przemyśle trafiają się sytuacje że spawa sie długo nie puszczając guzika. Tak że jeśli chodzi o domowe warunki to % mają mniejsze znaczenie. Wążniejsza jest według mnie moc znamionowa.
KPK Kumurun Team