Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik C360

164 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:16

Rozrusznik C360 Możliwe , jeśli ocierał to na wirniku są ślady .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik C360 Dzisiaj, 03:49
  •  

#62 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 12:43

Rozrusznik C360 jeszcze jedno pytanie jeszcze nie założyłem rozrusznika ponieważ mnie jedno irytuje, mianowicie jak podepnę tymi cienkimi kablami w taki sposób że wychodzi sam bendix to wydaje mi się że nie wychodzi to końca, bendix nie dochodzi to tego zabezpieczenia z 0,5 cm
za cienkie kable i nie dochodzi prąd tak jak powinien czy może coś innego ?
rozrusznik chodzi

ostatnie myślę że to będzie pytanie

#63 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:43

Rozrusznik C360 Że za cienkie kable to nie ma znaczenia za bardzo przy takim próbnym podłączaniu . Prędzej za słabe źródło prądu, podłączasz z akumulatora czy z prostownika ?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#64 Share --U--R--S--U--S--

--U--R--S--U--S--

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 10:01

Rozrusznik C360 z akumulatora, ten akumulator był wyciągnięty z samochodu a to samochodu był kupiony nowy w zimie w samochodzie był za słaby by kręcić możliwe że ten akumulator ma wahania prądowe a druga rzecz jest taka że ten akumulator stał rok czasu nie używany i po roku dopiero był naładowany

#65 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 16 luty 2013 - 13:23

Rozrusznik C360 Chyba takie samego problemu jeszcze tu nie było więc opisze swój. Otóż C-360 3P nie chce mi odpalić, nie wiem czego to jest wina. Ciągnik był u mechanika na jesieni, palił był docierany systematycznie a teraz nie pali, mechanik wymienił szczotki na nowe bo podobno były już troszkę spracowane. Przy odpalaniu słychać takie pyknięcie w rozruszniku, prąd na akumulatorze to 12,48 V przy rozruszniku jest taki sam więc wadliwe klemy wykluczam. Dziś postaram się wyjąć rozrusznik i będę go rozbierał w tygodniu ale co może być przyczyną? Na czym się skupić?

#66 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 16 luty 2013 - 16:09

Rozrusznik C360 sprawdź, czy jak robi pyk, to pojawia się napięcie na tej drugiej śrubie przy elektromagnesie. Jak nie, to elektromagnes do wymiany, jeśli tak, to coś w rozruszniku.

#67 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:07

Rozrusznik C360 Żeby wykluczyc elektrowyłącznik spróbuj zapalić na krótko ;)

#68 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:55

Rozrusznik C360 Jeżeli są przypalone szczotki minusowe lub masa traktoru nie dochodzi do szczotek minusowych to sprawdzanie na krótko nic nie da, trzeba sprawdzić czy z włącznika elektromagnesu przechodzi po wciśnięciu startera prąd na rozrusznik, jak przechodzi to rozrusznik nie ma masy, coś jest przypalone lub nie łączy, jeżeli nie przechodzi to elektromagnes do wyrzucenia.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#69 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 16 luty 2013 - 23:00

Rozrusznik C360 Niestety brak czasu więc sprawdzę dopiero w środę :) Rozrusznika nie wykręcałem z racji iż może to właśnie elektromagnes. Na pierwszej śrubie tylko sprawdzałem ale sprawdzę też dalej niebawem. :P Na krótko były próby i niestety iskry idą a rozrusznik nic ;/

EDIT: Nie wiem czy to coś wyjaśnia ale jak odpalam i jest tzw pyk to kontrolki gasną, przy próbie z włączonymi światłami gasną światła i podświetlanie zegarów oraz kontrolki :P Ktoś tu pisał, że jak gasną kontrolki to wina zabrudzonej klemy ale ta była tylko troszeczkę przybrudzona ale ją wyczyściłem i rezultatów brak.

Edytowany przez Kamillo0, 16 luty 2013 - 23:03.

#70 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 16 luty 2013 - 23:38

Rozrusznik C360 Jak klemy,elektromagnes i rozrusznik sprawne to sprawdź jeszcze jakie napięcie jest gdy trzymasz przycisk startera. Możliwe ,że w akumulatorze wysiadła cela i traci napięcie pod obciążeniem.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 17 luty 2013 - 00:33

Rozrusznik C360 nie napisałeś wcześniej że kontrolki gasną. To najpewniej elektromagnes ok, tylko rozrusznik nie ma siły obrócić. Albo ma zwarcie na którymś uzwojeniu, albo zatarte tulejki/łożyska (nie pamiętam w którym R6 czy R11 z przodu jest kulkowe) jakby był problem z doprowadzaniem napięcia to by raczej nie było pojedyncze pyk, tylko coś jak karabin maszynowy (zaskok elektromagnesu, wzrost obciążenia, spadek napięcia, puszczenie elektromagnesu, spadek obciążenia, wzrost napięcia, zaskok elektromagnesu i tak kilkadziesiąt razy na sekundę)

#72 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 luty 2013 - 08:20

Rozrusznik C360 Prawdopodobnie wina leży w zanieczyszczeniu, zaśniedziałe połączenia w instalacji a może masz hebel i na stykach i źle łączy,
rusz kluczykiem stacyjki włóż/wyjmij kilka razy mogły blaszki podrdzewieć no i podładuj akumulator na pewno mu nie zaszkodzi

#73 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 17 luty 2013 - 19:36

Rozrusznik C360 Podładuj akumulatory.Ja mam tak że jak na aku mam 12V to mi nie chce obrócić.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#74 Share tomekcb5

tomekcb5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 13:45

Rozrusznik C360 Witam, mam takie pytanko jak rozbieracie rozrusznik czy na palcu, który jest podłączony do elektromagnesu są lub być powinny tulejki dystansowe żeby nie przesuwał się na boki. U mnie jest coś takiego, miałem uszkodzony elektromagnes i wymieniłem go na nowy, działa dobrze ale przy pierwszym kręceniu po każdym dłuższym postoju nie wyłącza się tylko cały czas kręci dopiero lekkie uderzenie w obudowe zatrzymuje go. Ten palec jest na śrubie i ma dość duży luz na boki, czy to może być przyczyną, bo jak się cofa to może nie trafiać w to wyfrezowane miejsce w obudowie. Czy może być to przyczyna mocno zużytego wieńca. Pozdrawiam.

#75 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 00:52

Rozrusznik C360 Chodzi o widełki http://www.sklepdlar...053/produkt.htm
Żadnej dodatkowej tulejki w miejscu wahania się na śrubie nie mają.
Widełki trzymają się u góry w otworze tłoczka włącznika elektromagnetycznego, a u dołu ogranicza je kołnierz bendiksa. Więc raczej o nic nie powinny zaczepiać, bo możliwy luz jest nie duży. Chyba, że u ciebie jest coś popsute i luz jest spory. Trudno określić.
Winny raczej jest włącznik elektromagnetyczny, w którym to kleją się styki główne, co powoduje nie wyłączenie rozrusznika chociaż przycisk został puszczony.
Wspominałeś że go wymieniłeś, przypadkiem od tamtej pory nie zaczęły się te problemy?
Zgrzytów przy włączeniu rozrusznika nie ma, nie było?
Wieniec od niedawna zaczął się zużywać bardziej?

#76 Share tomekcb5

tomekcb5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:55

Rozrusznik C360 Witam właśnie na starym nie było takiego problemu tylko na tym nowym. zgrzyty się zdarzały i na starym, ale to mogło być zwiazane z tym zużytym wieńcem. Jak wyglądało zużywanie się wieńca nie wiem wcześniej tam nie zaglądałem.
A wczoraj odpalałem po ponad 2 tygodniach postoju i wszystko bylo ok.

#77 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 25 marzec 2013 - 19:45

Rozrusznik C360 mam taki problem wymienilem elektromagnes ale sluchac jak tylko puka a jak na krotko to pali mysle ze to problem przewodu laczacego elektromagnes z rozrusznikiem vzy to możliwe żeby on nie laczyl ??? nie widać żeby był przerwany co sadzicie

Połączony

Edytowany przez MAT912, 25 marzec 2013 - 20:46.

zetor team
ZIELONA STRZALKA

#78 Share kamil5004096176

kamil5004096176

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:56

Rozrusznik C360 myślę że tak ten kabel który łączy elektromagnes z rozrusznikiem
ale zobaczę ewentualnie u siebie w c-360

#79 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:34

Rozrusznik C360 Według mnie to sprawdz połączenia między starterem a rozrusznikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:53

Rozrusznik C360 Wiem, że późno odpisuję ale lepiej późno niż wcale jak to mówią. :P
Mój problem został rozwiązany poprzez naprawę stojanu czyli tej obudowy rozrusznika a raczej jego naprawę gdyż po oddaniu rozrusznika do naprawy mechanik kazał nam zakupić nowy stojan i po zakupie kazał go oddać bo ma zbyt cienkie kable dlatego nie będzie działał tak dobrze, czemu cienkie? bo to chińszczyzna. :) Więc nie wiem jak ale naprawił stary stojan i do dziś dnia działa. :)