Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik C360

164 odpowiedzi na ten temat

#1 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:16

Rozrusznik C360 Mam pytanko,otóż co może być przyczyną tego że rozrusznik ma ciężko "kręcić".Ostatnio jak próbowałem go odpalić(Zalałem ciepłą wodą i naładowałem akumulatory),nie mogłem,rozrusznik "kręcił" ledwo ledwo aż przepaliła się klema przy akumulatorze.Proszę o szybką odpowiedź,z góry dziękuje:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik C360 Dzisiaj, 14:51
  •  

#2 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:32

Rozrusznik C360 słabe akumulatory rozrusznik szczotki tulejki bądz wirnik ma przebicie

#3 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:02

Rozrusznik C360

Mam pytanko,otóż co może być przyczyną tego że rozrusznik ma ciężko "kręcić"ostatnio jak próbowałem go odpalić(Zalałem ciepłą wodą i naładowałem akumulatory),nie mogłem,rozrusznik "kręcił" ledwo ledwo aż przepaliła się klema przy akumulatorze.Proszę o szybką odpowiedź,z góry dziękuje:)

Przyczyn może być wiele.Jaki masz olej w silniku(superol cc30)?Oczyść wszystkie połączenia(klemy na akumulatorach,przy rozruszniku).
Sprawdź masę i poziom elektrolitu w akumulatorach.Wymontuj rozrusznik i sprawdź jak pracuję bez obciążenia.

#4 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:14

Rozrusznik C360 Dokładnie też tak miałem, u mnie przyczyną był krzywy wirnik i co najciekawsze na sucho kręcił a w ciągniku nie. Zakup rozrusznik szybkoobrotowy i będziesz miał po kłopocie.

#5 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:24

Rozrusznik C360 Ja mam w silnik Superol CB 40.A to rodzaj oleju też się ma tym?To co pisałeś to już posprawdzałem tylko zostało sprawdzić jak będzie pracował na "pusto".

#6 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:43

Rozrusznik C360 podstawa to czystość w rozruszniku-już nie mówię o awariach i połączeniach kabli.jeśli szczotki i komutator będą w złym stanie to będzie ciężko kręcił,a na pusto będzie ok-czasami wystarczy oczyścić i przetrzeć komutator.

nowy rozrusznik jest rozwiązaniem,ale ostatecznym.

#7 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:40

Rozrusznik C360 Olej klasy SAE 40 jest olejem typowo letnim.Taki olej po uruchomieniu silnika dotrze po kilku sekundach do punktów smarnych.Mój odnośnik

#8 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:03

Rozrusznik C360 aku masz jeden czy dwa, jesli dwa to ktorys moze juz jest do wymiany,
zacznij od rzeczy najprostrzych czyli zmiana akku, oraz zmien lub oczysc klemy, jesli nie pomorze to lupiesz rozrusznik

Polska B

#9 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:11

Rozrusznik C360 Sprawdź klemy,połączenia,przewody,rozrusznik.Jeśli już musicie lać superol to milvus,15w40

#10 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:02

Rozrusznik C360 To napewno nie jest wina akumulator bo mają dopiero 1,5 roku,a zapomniałem dodać że jak ciągnik "pochodzi" trochę to potem normalnie pali,ma tylko problem przzy niskich temperaturach."Volvo" a co,superol CB40 zły jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:28

Rozrusznik C360 u mnie też jest to samo naładuje akumulatory kręcę jak jest zimny silnik a rozrusznik ledwo kręci ciągnik nie zapali puszce palec z przyciska to muszę czekać 10 sekund żeby rozrusznik stanął ponieważ się kręci sam od siebie, w lecie niema problemu i jak wleje ciepłej wody to też niema problemu po pali za pierwszym obrotem ale czy to nie wina łożysk w rozruszniku pod ciężarem się zacinają , @uursus może kable główne co idą na masę i do rozrusznika i między jeden akumulator a drugi są za cienkie

#12 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:28

Rozrusznik C360 to ze cieply silnik lepiej pali, wiadoma sprawa
a to ze akku maja ponad rok to nie oznacza ze musza byc dobre
radze sprawdzic tak jak pisalem wyzej, wtedy masz pewnosc, a nie szukasz niewiadomo czego

Polska B

#13 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:54

Rozrusznik C360

to ze cieply silnik lepiej pali, wiadoma sprawaa to ze akku maja ponad rok to nie oznacza ze musza byc dobreradze sprawdzic tak jak pisalem wyzej, wtedy masz pewnosc, a nie szukasz niewiadomo czego

tylko czy Go stać na nowe akumulatory czy rozrusznik najpierw niech zrobi sobie takie rzeczy na które jest go stać, takie jak smarowanie rozrusznika albo wymiana niektórych części ale decyzja należy do @uursus :D

#14 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:06

Rozrusznik C360 @PIOTREK44-wyczyść ten rozrusznik i będzie ok.

@uursus-olej to jest letni-mamy przecież zimę-na przyszłość wlej wielosezonowy a nie te siki co masz.tylko ci się wydaje że zaoszczędziłeś-dobry olej ułatwia rozruch.

gdyby mi ktoś proponował olej klasy CB40 to bym mu go na głowę wylał-bo do tego się tylko nadaje,a nie do silnika.

#15 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:58

Rozrusznik C360 Superol 40 jest dobrym olejem,np by posmarować podłogę w rozrzutniku obornika by nie rdzewiał
1,5 roku akumulatory to na te czasy może świadczyć że już wysiadają.Teraz taka padaka z nimi

#16 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:55

Rozrusznik C360 2 lata akumulator-kilka godzin i pada(użytkowany jest dobrze,z nieba nie spadłem,najdłużej w 330 to mi trzymał do pełnoletności)-powodem między innymi jest to że na magazynach czekają na klienta(bóg wie jak długo)-kiedyś klient czekał na akumulator,no i jak se je kto sformatował tak miał-kupowało się suche akumulatory.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:09

Rozrusznik C360

To napewno nie jest wina akumulator bo mają dopiero 1,5 roku,a zapomniałem dodać że jak ciągnik "pochodzi" trochę to potem normalnie pali,ma tylko problem przzy niskich temperaturach."Volvo" a co,superol CB40 zły jest?

Olej CB40 czy CC30 są to typowo letnie oleje w niskich temperaturach mają konsystencję smoły, już nawet nie chodzi o cięższy zapłon ale ile trzeba czasu zanim ten olej zacznie smarować i filtr zacznie go filtrować.
Akumulatory jeżeli nie są doprowadzane do rozładowania poniżej dopuszczalnej granicy i są zawsze zadbane to powinny jak nic wytrzymać 8-10 lat

#18 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:46

Rozrusznik C360 no hej MAT912-akumulator powinien wytrzymać 5 lat,norma firm akumulatorowych to 3 lata-no niestety mam 2 letni do wyrzucenia(właśnie szukam dokumentu od niego),nawet mrozu nie dostał w tym sezonie,poziom sprawdzany (bo aku na wierzchu,korki nowego typy,bezobsługowe),ładowany na bieżąco,zwarć nie ma,jedyny pobór to pamięć radia-po nocy po naładowaniu 11,7V. ;[

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:30

Rozrusznik C360 Witam wiesmag, może trafiłeś na bubla ale moje zazwyczaj wytrzymują te 8-10 lat, na zimę nigdy nie wyjmuje, tylko z kombajnu, ale też już 8 rok im idzie i nigdy jeszcze nie siadły, najgorsze co może być to "wydoić" akumulator do oporu, taki już długiej żywotności miał nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:24

Rozrusznik C360 a pełnoletnie aku już miałeś,mnie się już trafił-średnio to aku u mnie tak 10-12 latek trzymały,teraz to krócej-bo teraz to aku są ze zwiększonym prądem rozruchu,przez co żywotność się skraca-coś za coś.ale za to że ma większy prąd rozruchu może być mniejszy pojemnością.

znalazłem od niego kwity-ma już 3 sezon-ku%%a-na powitanie mnie wyśmieją-2gi to ja bym podskakiwał.