Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy)

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:04

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) Ile Ci Krzysztofie w pługu spali proxima? masz taki ciągnik więc sie obiektywnie wypowiedz
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) Dzisiaj, 10:36
  •  

#22 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:08

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) ciężko powiedzieć bo nie miałem jeszcze odpowiedniego pługa
nie mierzyłem dokładnie i nie chce bzdur wypisywać ;)
o dokładnym spalaniu to niech wypowiedzą się Ci którzy posiadają dłużej ten ciągnik ode mnie
ale mogę powiedzieć Ci ile w zgrabiarce pali :P

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 24 styczeń 2012 - 18:12.

red power

#23 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:19

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) poniewż gdzieś czytałem iż peien facet nabył forterrę 115 i paliła mu w orce 18l/ha a przy ładowaczu 10l/h wymienił ją po kilku latach (chyba trzech) poniewż dużo paliła i coś w niej ciągle siadało!
następnie zainwestował w valtrę n111 i co się okazało przy orce paliła 16l/ha a przy ładowaczu niecałe 7 bądź 8 l/h! a valtra ma chyba 130km a zetor 115!
ja osobiście też posiadałem zetora 7211 i MTZ 82 i obaj w orce z pługiem 4*30 wypijali tyle samo ok 12l/ha w tych samych warunkach??
a tak pozatym to ta nowa forterra 135 -jak dlamnie na 130km 4 cyl. silnik to przesada a gdzieś widziałem valtre 170 km 4 cyl. :blink: może i będą bardzo dobrze chodziły i nawet będą miały niskie spalania (jak na te silniki) ale to już jest zbyt wyżyłowany silnik! :)

#24 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:21

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) To ile w zgrabiarce idzie? xP niejednokrotnie odpowiadałem pod swoimi zdjęciami na pytania dotyczące spalania mtz i belarusa i stwierdzam, że pod obciązeniem mtz spala do dwóch litrów więcej w orce na ha od belarusa, a co do proximy...
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#25 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:25

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) też dokładnie ci nie powiem ale średnio z przejazdami z 6 -7
na wiosnę zmierzę w poszczególnych pracach to ci dokładnie napisze ;)
przy tych cenach paliw będą robić coraz mocniejsze silniki 4 cylindrowe może będą oszczędniejsze ale czy trwalsze?

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 24 styczeń 2012 - 18:26.

red power

#26 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:32

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) najmniejsze spalanie to ma WW :D :P (WioWio i poszli)

#27 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:40

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) Taaak słuszna uwaga xP Krzysiu zmartwie Cie, belarus cztery na godzine;)

#28 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:45

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) tylko przejazdy to z max prędkością
belarus może palić trochę mniej w lekkich pracach
dużo zależy od obrotów na jakich się pracuje
ile w orce spali?
red power

#29 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:54

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) Pług 4x40 IVa, dośc sucho miał i 9 w sumie poszło, prędkość od 8-11km/h. Najwięcej w agregacie spala, do dwunastu na godzine ale przy dosłownie maksymalnym obciążeniu i wydajności

#30 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:49

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) u mnie pronar 82SA w talerzówce 3m cieżkiej ciąganej 6-7l /ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:13

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) proxima plus 95 + talerzówka 2m na 7ha spaliła 50L prędkość około 10km/h
red power

#32 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 20:57

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) w 2010 r w orce proxa 90 plus paliła ok 12-13 litrów,natomiast w 2011 na tym samym polu 18-20 litrów na hektar,tak więc przerzucanie sie argumentami o ilości ON nie ma sensu bo każdy rok jest inny na tym samym polu,a co dopiero w różnych regionach kraju.
jeszcze niedawno Bialoruśki były bardzo konkurencyjne cenowo,dziś nie ma już takiej różnicy i na co się zdecydujesz to myślę żę powinieneś być zadowolony.

#33 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:47

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) a nie myślałeś nad POLMOTEM H z Warfamy??? wyposażeniem i ceną zetor zostaje daleko w tyle

#34 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:44

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) Spalanie jak dla mnie niech sobie będzie jakie chce i nie mówię tu o konkretnie tych dwóch modelach. Każdy traktor spali swoje bo swoje musi zrobić, jeden mniej jeden więcej ale swoje przez komin przeleci. Śmieszą mnie Ci którzy ze strzykawką latają i mierzą spalanie żeby zaoszczędzić 10zł na paliwie nie kupią danego modelu traktora bo rzekomo duuużo pali ale przez zakup np kiepskich Ś.O.R czy tandetnych części zamiennych tracą dziesięć razy tyle. Jak mnie nie będzie stać na paliwo to będę jeździł na opale a jak już na to nie wyrobie to dam sobie spokój z rolnictwem B)
a tak na poważnie i wracając do tematu, chcesz kupić to tak jak mówiłem d*pa w troki i do dealera pojeździj, dotknij.itp to że tańszy w zakupie będzie Iwan nie ulega wątpliwości tylko że traktor kosztuje tyle ile jego serwis, coś co jest tańsze w zakupie nie koniecznie musi być tańsze w eksploatacji.

#35 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:54

Ile Ci Krzysztofie w pługu spali proxima? masz taki ciągnik więc sie obiektywnie wypowiedz

Ja moge powiedziec ze w plugu 3x50cm bierze 17l/ha Orane pierwszy raz pod zagonówce UG wiec MOZE w nastepnych latach bedzie palił mniej
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#36 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:06

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) UG to dooość ciężkie pługi są i stąd to zużycie paliwa, MTZ spala w nim od 10-12 litrów, Bob jeżeli wchodzimy na temat zużycia paliwa to nie będe słuchać takich bredni;]

#37 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:49

Spalanie jak dla mnie niech sobie będzie jakie chce i nie mówię tu o konkretnie tych dwóch modelach. Każdy traktor spali swoje bo swoje musi zrobić, jeden mniej jeden więcej ale swoje przez komin przeleci. Śmieszą mnie Ci którzy ze strzykawką latają i mierzą spalanie żeby zaoszczędzić 10zł na paliwie nie kupią danego modelu traktora bo rzekomo duuużo pali ale przez zakup np kiepskich Ś.O.R czy tandetnych części zamiennych tracą dziesięć razy tyle. Jak mnie nie będzie stać na paliwo to będę jeździł na opale a jak już na to nie wyrobie to dam sobie spokój z rolnictwem B)
a tak na poważnie i wracając do tematu, chcesz kupić to tak jak mówiłem d*pa w troki i do dealera pojeździj, dotknij.itp to że tańszy w zakupie będzie Iwan nie ulega wątpliwości tylko że traktor kosztuje tyle ile jego serwis, coś co jest tańsze w zakupie nie koniecznie musi być tańsze w eksploatacji.

"coś co jest tańsze w zakupie nie koniecznie musi być tańsze w eksploatacji"

Porównaj ceny części zamiennych do Belarusa i jakiejkolwiek innej, zachodniej marki,do tego- koszty serwisu (usługa naprawy), ceny filtrów, itd..
Albo- nie wiesz co to są "koszty eksploatacji", albo- liczyć nie potrafisz.

#38 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:23

UG to dooość ciężkie pługi są i stąd to zużycie paliwa, MTZ spala w nim od 10-12 litrów, Bob jeżeli wchodzimy na temat zużycia paliwa to nie będe słuchać takich bredni;]

Podeszwa płużna a nie ciezki pług
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#39 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:37

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) Mnie już życie w różnych swych dziedzinach nauczyło że na pewnych rzeczach nie da się zaoszczędzić i tyle, bo za jakiś czas znowu musisz wykładać na to samo pieniądze. Ja nie porównuję serwisowania białoruśki do jakiegoś zachodniego!! i co z tego że części do rusa są tanie jak możesz (nie mówię że na pewno) wymieniać je częściej niż w innej marce i suma sumarum może wyjść na to samo nie mówiąc o "jakości" tanich części. Od razu mówię że nie jestem też wpatrzony w zachodni sprzęt a białorus jest do d...
Jeśli chodzi o spalanie to po dziurki w nosie mam wywodów na temat tego że marka X jest lepsza bo spali o dwa litry mniej niż Y a marka Z jest w ogóle super bo spali dwa i pół litra mniej. Nigdy nie mierzyłem, nie mierzę i nie będę mierzył spalania moich traktorów czy samochodów. Więc możesz sobie yahooo777 uważać że to są brednie tak samo ja mogę uważać Twoje wywody za co najmniej bezsensowne i tyle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:51

Proxima 90 czy belarus 82?(nowy) @Bob juz rozumiem. Masz wujka szejka w Arabii Saudyjskiej- gratuluję :D

Dodaj odpowiedź