Skocz do zawartości

Zdjęcie

pługi sukov

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 15:33

pługi sukov z tego co pamiętam to Sukov 4x40 kosztuje 33 tys zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pługi sukov Dzisiaj, 03:32
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 marzec 2007 - 20:51

pługi sukov który dokładnie bo maja ich kilka?
czym one sie roznia? slyszalem ze sa jakies co kosztuja kolo 20brutto

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 marzec 2007 - 11:00

pługi sukov Nawet są tansze - od 17 - 18 tys. Też myślalem na tym najtanszym i gruberem ścierniskowym - zobaczę czy da się jakąś kasę z "Unii" wyrwać.
Jak nie patrzyl 10145 nie ma za bardzo co robić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#44 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 20:13

pługi sukov 33 tys zł kosztuje pług KWN 4x40

#45 Share bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 13:19

pługi sukov Sukov nie ma stałej szerokości orki 4x40, jest regulowana skokowo najmniejszy model KWN4 ma 30-35-40, a najwiekszy 35-41-47. Cena modeli KWN jest taka sama niezależnie od szerokości. Wybiera sie tylko model. Ja do Forterry 11441 mam tem najwiekszy. Kosztpwał około 35tyś bo w standardzie nie ma listw zcinających i płóz wydłużających odkładnice.

#46 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 kwiecień 2007 - 21:54

pługi sukov ja coś jeszcze do małej pogawędki o UG 4x48 każdy kto pisze o tym że lemiesz jest taki sam w IBIS XXL jak w TUR nie widział tych lemieszy i bzdety pisze, ostrzyć lemiesze to jeszcze lepszy chicior przecierz w XXL są tak ułożone że same ścierają się i ostrzą normalnie git jak się nie widziało a pisze, ciężko idzie ten XXL no to dopiero chit pług zabiera 192cm szerokości i jak się ma w ciągniku ok 110KM do dyspozycji a nie na naklejce to aż mruczy już gdzieś o tym pisałem moi przyjaciele są strasznie wymagający mają sprzęty z najwyższych półek jak "309CI, JD 7720, JD 6920PREMIUM" i użytkowali niejeden pług zachodni a obecnie zakupili XXL i mówią że nie myśleli że UG może robić takie pługi, to może i moja subiektywna opinia ale lubię jak wiem coś i nie dam sobie powiedzieć bo jeżdżę i robię takim sprzętem jak ktoś ma Polską 1614 lub pochodne to XXL będzie śmigał jak marzenie i napewno będzie zadowolony z jakości orki strasznie równo orze jest stabilny i kryje naprawde dobrze resztki, materiały w tym pługu, napewno nie ustępuje zachodnim pługom nawet o malutki krok, masa 4 skibówki 1300 kg to dużo??? to co my chcemy nie takie maszyny ciężkie a ciągnik podnosi to co np. AMAZONE catros 3m taka zwykła tależówka i 1700kg a Polska UG 3,9m 1000kg z tego bym miał wyciągnąć wniosek że poco dźwigać 700kg dobre bo i tak najgorsi to są tacy Cwaniaczki co pług kupi sobie np. VN, LEMKEN, Kverneland a lemiesze będzie dziury przewiercał i z Uni Grudziądz kupi ale zaszczyt pług zachodni.

jak pisze że 5x40 to 200cm i ani 1cm więcej a jak więcej to nie orka tylko pier.... za przeproszeniem bo to sobie rozregulowałeś szerokość i tak jedziesz zmierz sobie dokładnie od początku lemiesza do drugiego i wyjdzie równo 40cm i jak ten dodatek szerokości osiągnąć, ano pogorszeniem jakości orki,

#47 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 09:37

pługi sukov

Sukov nie ma stałej szerokości orki 4x40, jest regulowana skokowo najmniejszy model KWN4 ma 30-35-40, a najwiekszy 35-41-47. Cena modeli KWN jest taka sama niezależnie od szerokości. Wybiera sie tylko model. Ja do Forterry 11441 mam tem najwiekszy. Kosztpwał około 35tyś bo w standardzie nie ma listw zcinających i płóz wydłużających odkładnice.

Orałeś już nim  ??  ciekawi mnie jak się sprawuje

Za V&N   M 1020  4x48  na maxa szer  wołają  31000 zł  netto na ażurach  a na normalnych  29000 zł  netto  

#48 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 12:50

pługi sukov @piootr to na Twoje gleby tylko ażurowy

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#49 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 07 czerwiec 2007 - 15:55

pługi sukov Przy różnicy w przypadku vogla 2000 zł opłaca się na ażurach kupić :D

#50 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 21 czerwiec 2007 - 17:43

pługi sukov piootrze co do gleby to tez ci doradzam kupic na azurach, ale co do pluga to nie bral bym sokolova.
proponuje ci kvernelanda 4 skibowego.ciagnik 110KM smiga z nim!!!i to nawet przy szerokosci 210-220cm!!!!!!
a co do zaglebiania to wchodzi jak konny plub, czyli od razu z miejsca!!!
polecam. te kilka tys. wydanych woiecej nie pojdzie w bloto :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 20:44

pługi sukov kverneland to raczej nie kilka tylko kilkanaście tyś będzie droższy

#52 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 14:40

pługi sukov zaraz ci powiem tylko powiedz mi ile zagonowy sokolov bedzie kosztowal, lub obrotowy.

ale kverneland to inna bajka w porównaniu do sokolova :(

#53 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 23 czerwiec 2007 - 19:33

pługi sukov Różnica między sukovem a kvernelandem jest tak jak podałem chyba że kverneland będzie ze stałąszerokością skiby to wtedy pare tys

Moge powiedzieć że już prawie wiem co kupie cena 31000 zł netto po pokazach z przedpłużkami tylko że nie na ażurach :( :)

#54 Share dyczkowski123321

dyczkowski123321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 24 czerwiec 2007 - 14:04

pługi sukov obrotowy kverneland ze zmienna szer. orki kosztuje 45000 brutto.
oczywiscie jest jeszcze troche tansza wersja za ok. 40000zl.brutto

skonsultuj sie z dealerem agrotechniki.oni kvernelandy maja najtaniej :(

#55 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 10:29

pługi sukov ma ktoś was sukova? jak ten pług się sprawuje? czy dostępne są zabezpieczenia non-stop? słyszałem, że te pługi w zależności od modelu robią na korpusach kvernelanda lub lemkena.... czy może te korpusy są po prostu bardzo podobne do tychże markowych korpusów, lub żywcem zerżnięte i pasują do nich części od swoich droższych odpowiedników?

#56 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 13:29

pługi sukov juz nie pierwszy raz pisze swoja opinie na temat pługów!!! a wiec,jesli chodzi o cene to ibis xxls z przedpłuzkami kosztował mnie 35tys. w maju a kverneland o takiej samej szerokosci orki i takich samych odkładniach kosztował 51tys. a wiec roznica jest znaczna!!! v&n był tylko o 5 tys. drozszy ale wybrałem IBISA.waga zachodnich plugów jest podobna no chyba ze ktos porownuje dwa rozna pługi!!!!wiem co pisze bo sam je wszystkie ogladałem przed zakupem.zauwazcie ze IBISY przeszły na wiosne lekka modernizacje.

#57 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 19:05

pługi sukov ja mam ibisa i odkładni mają tendencje do oklejaniasię i to jest denerwujące i faktycznie czubki maja wplyw na zagłebianie się pługa a te Unijne są drogie szerokie i mało trwałe też w tym roku do starych lemieszy przyspawałem resory i pole na którym mam kamienie pojadę orać na koniec

#58 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 12:07

pługi sukov panowie to k końcu jak jest z tym sukovem i jego współpracą z kvernelandem i lemkenem?

#59 Share bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 19:23

pługi sukov sukov jest robiony na podzespołach lemkena i kvernelanda, odkładnice, lemiesze i cała reszta ekspatacyjna jest tych firm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 23:42

pługi sukov bpiotr wielkie dzięki. a może miałeś coś więcej do czynienia z tymi pługami? może masz jakieś uwagi na ich temat?
pozdrawiam