Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

pługi sukov

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
74 odpowiedzi na ten temat

#61 bpiotr

bpiotr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 grudzień 2007 - 20:36

pługi sukov Posiadamy taki pług na podzespołach kvernelanda, wszystko jest ok poza wierza jest z ciasta i po zoraniu 60 hektarów ciagnikiem mocy 110 KM wyrobiły sie wieszaki no i sforznie od mocowania siłownika obrotu. Pozatym defektem jest tez kółko podporowe nie blokuje sie i przy opuszczaniu lubi przeszkoczyc do przodu, wówczas pług wchodzi po rame. Wiecej zastrzezen nie mam:)
  • 0

#62 benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 10:40

pługi sukov

ja coś jeszcze do małej pogawędki o UG 4x48 każdy kto pisze o tym że lemiesz jest taki sam w IBIS XXL jak w TUR nie widział tych lemieszy i bzdety pisze, ostrzyć lemiesze to jeszcze lepszy chicior przecierz w XXL są tak ułożone że same ścierają się i ostrzą normalnie git jak się nie widziało a pisze, ciężko idzie ten XXL no to dopiero chit pług zabiera 192cm szerokości i jak się ma w ciągniku ok 110KM do dyspozycji a nie na naklejce to aż mruczy już gdzieś o tym pisałem moi przyjaciele są strasznie wymagający mają sprzęty z najwyższych półek jak "309CI, JD 7720, JD 6920PREMIUM" i użytkowali niejeden pług zachodni a obecnie zakupili XXL i mówią że nie myśleli że UG może robić takie pługi, to może i moja subiektywna opinia ale lubię jak wiem coś i nie dam sobie powiedzieć bo jeżdżę i robię takim sprzętem jak ktoś ma Polską 1614 lub pochodne to XXL będzie śmigał jak marzenie i napewno będzie zadowolony z jakości orki strasznie równo orze jest stabilny i kryje naprawde dobrze resztki, materiały w tym pługu, napewno nie ustępuje zachodnim pługom nawet o malutki krok, masa 4 skibówki 1300 kg to dużo??? to co my chcemy nie takie maszyny ciężkie a ciągnik podnosi to co np. AMAZONE catros 3m taka zwykła tależówka i 1700kg a Polska UG 3,9m 1000kg z tego bym miał wyciągnąć wniosek że poco dźwigać 700kg dobre bo i tak najgorsi to są tacy Cwaniaczki co pług kupi sobie np. VN, LEMKEN, Kverneland a lemiesze będzie dziury przewiercał i z Uni Grudziądz kupi ale zaszczyt pług zachodni.

jak pisze że 5x40 to 200cm i ani 1cm więcej a jak więcej to nie orka tylko pier.... za przeproszeniem bo to sobie rozregulowałeś szerokość i tak jedziesz zmierz sobie dokładnie od początku lemiesza do drugiego i wyjdzie równo 40cm i jak ten dodatek szerokości osiągnąć, ano pogorszeniem jakości orki,

Zgadzam sie w 100%. Sam uzytkuje URSUSA1614 i unie 4*48,i ten zestaw smiga jak cholera.dodam ze ten pług jast na resorach!
  • 0

#63 1992aro5714

1992aro5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • 31700266

Napisany 18 styczeń 2009 - 14:04

pługi sukov taki pług ma muj sąsiad z za jeziora i smiga z nim 80 bez przodu i jakoś idzie mówił ze zaorali nim 10 hektarów w dzień my mamy zamiar kupić taki pług do ursusa 5714 , dobre sprzęty , ich plusem jest ze sie lekko kręcom i nie zucają ciągnikiem no i ze są lekkie
  • 0

#64 farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 20:31

pługi sukov Chciałbym dodać pare uwag dotych wypowiedzi wziętych z własnego doświadczenia.Mam zagonowego kwernelanda a kupiłem go do mtz.Wcześniej orałem jakąś 4 polską od rzemieśnika i to była tragedia,czasem trza było odkręcać korpus(4*30),aha i kupiłem do starego lemiesze uni wtedy najdroższe i zorałem 6 ha tylko.jak przywiozłem kwernelanda lemieszy prawie niebyło i....zorałem jeszcze 50ha na szerokość 4*40 a lekko było aż miło.No ale coś zacoś .Do mtz byly cieżkie i po 2 latach wyrwało mi podnośnik z traktora.pługi mają jakieś 25lat ,wytrzymwły mtz,potem 130km a tera czepiam do 190km idalej orzą.Lemiesze z grene swobodnie100ha orza i zagłębjają sie do samego końca.A jak sucho lemken 4 obrotowy lekki. nawet wziemie nie włazi a ja zagonówką smigam normalnie.Itaki morał na koniec że nieuczepisz niewiadomo jakiej wagi do lekkiego ćągnika.Sulkow może i wspułpracuje z kwernelandem ale też i unia chyba też.Ale w naszych realiach patrzy sie na cene ,a wmoim przypadku czy za kwernelanda dać 140tyś czy za unie 70 to niestety sentymenty nabok i nadzieja że rodzima marka choć troche dorówna zachodniej.Pozdrawiam kolegów po fachu
  • 0

• Guests

Napisany 20 styczeń 2009 - 20:54

pługi sukov Mój wujek ma Sukov'a i pracuje z Zetorem Forrterą taką ponad 100 koni. Pług ma rozkręcony na 45 cmi Zetor dobrze z nim chodzi. Wadą jest jak już ktoś pisał wieża, gnie się i ogólnie jest wadliwa. Regulacja szerokości pierwszej skiby jest na jakimś równoległoboku i powyrabiały się gniazda i luzy się pojawiły.
  • 0

#66 Petekw

Petekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • 1719298
  • Zainteresowania:Rolnictwo głównie i troche komputery.

Napisany 23 styczeń 2010 - 14:09

pługi sukov I temat pługów Sukov ucichł :rolleyes:
Jestem ciekaw opini ludzi posaiadających taki pług. Sam mam Junior Roto ktorego kupiłem w 2007r. Chętnie bym podyskutował z wlascicielem takiego pługa. Wymienił sie opiniami. Halo własciciele Sukowa odezwijcie sie :blink:
  • 0
Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

#67 Zetors

Zetors

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 14:28

pługi sukov Tak! Sukov !!! Myśle, że do Forterry to najlepsze rozwiązanie. Posiadamy Sukova Junior Roto 4 skiby i ... jest naprawde godny polecenia. Nasza Forterra 125 w połączeniu z Juniorem to bajka !!! Może taki przykład Sukova Junior Roto:

+ Jest leciutki
+ Lekko wchodzi w ziemie
+ Jest bardzo tani
+ Jest wytrzymały
+ Traktor ma lekko z tym pługiem nawet na glinie

- ... Narazie nie znalazłem ... !!!

Szczerze polecam pługi Sukov'a !!!

pozdrawiam
  • 0

#68 mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 lipiec 2010 - 18:23

pługi sukov A jak z zapotrzebowaniem na moc w tych pługach? Ile potrzeba na jedną skibę?
  • 0
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#69 akuraciarz

akuraciarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 17:50

pługi sukov Witam. Zastanawiam się nad kupnem sukova z odkładnicami kvernelanda http://www.sukov.cz/...ieszone/downhil . Miał ktoś z takowym do czynienia?? Proszę o jakieś opinie:]
  • 0

#70 ROTEZ

ROTEZ

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów
  • 11394162

Napisany 30 listopad 2010 - 22:21

pługi sukov Witam urzydkuje taki pług od 2000r ciągnoł go zetor 9540 cała konstrukcja pługa jest lekka waży ok 1t .CO do ramy i całej obrotnicy nie moge nic złego powiedzieć ale jeśli chodzi o słupice to poraszka jest to element czeski ,,marchew,, miałem takie przypadki że trafiająć na kamien ale nie cetralnie czubkiem dłuta tylko koncówką lemiesza słupica potrafiła sie zgjąć w bok po takim zgjeciu słupica tylko sie nadawała do wyprostowania .Oglądałem ostatnio taki pług w Agromie w Poznaniu po 10 latach to go troche zmodernizowali zwłaszcza cały zaczep do tuza ,słupice zrobili troche grubsze i szersze.
  • 0

#71 gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 14 wrzesień 2013 - 21:02

pługi sukov Jestem posiadaczem takiego pługa od 4 lat jak chcecie jakieś informacje chętnie się podziele ;)
  • 0

#72 herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:45

pługi sukov Gaga Ja chcę kupic taki pług sukov 4 skibowy odkładnice kwernelanda do ursusa 1614 ale jak sie orze? łamie się coś przy uderzeniu w kamień?
  • 0

#73 gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo :D

Napisany 07 luty 2014 - 16:45

pługi sukov hmmm czy się coś łamie, mi się lemiesz skrzywił ale ja kupiłęm używkę roczna i ktoś zamiast śruby scinającej wsadzic twardość 5 to wsadził 8.8 i się skzywił.
a tak to czasem raz na rok mi śrubę urwie a tak to nic się nie dzieje.
Zaorałem jakieś 100 hektarów nim i jedyne co zrobiłem to odwróciłem dłuta i miałem kapcia w oponie, a tak to zakładać i orać!
  • 0

#74 karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1110 postów
  • 45582825
  • Zainteresowania:Co tu zrobić by zarobić a się nie narobić...

Napisany 07 luty 2014 - 18:49

pługi sukov Takie masz http://tablica.pl/of...html#72aa04f7e7
  • 0

Google AgroFoto Ads pługi sukov

• Reklama google
Dzisiaj, 12:54
  •  

#75 gaga195

gaga195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip