Skocz do zawartości

Zdjęcie

T-25 odpala i gaśnie

68 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:33

T-25 odpala i gaśnie tylko że mi chodzi o całą pompkę zasilającą a nie tą reczną wspomagającą
u mnie też się z niej leje przy pompowaniu troche i to w niczym nie przeszkadza.
pompka zasilająca to jest to co na zdjęciu z aukcji co podałem do czego przykręcona jest ta mała ręczna pompka

idealnie szczelne musi być na drodze od zbiornika aż do pompki zasilającej bo tu jest podciśnienie i łapie powietrze. Jak będzie nieszczelnośc za pompką zasilającą to już jest pikuś bo bedzie przynajmniej widać gdzie się poci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
T-25 odpala i gaśnie Dzisiaj, 17:32
  •  

#62 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:06

T-25 odpala i gaśnie Jeśli po przepompowaniu pompką ręczną chodzi na pół gwizdka to albo za krótko silnik chodził ;) - puść go niech pochodzi z 5-10 minut i wtedy zobacz, albo rzeczywiście jest jakaś nieszczelność, albo gdzieś są przytkane przewody, albo pompka zasilająca do naprawy albo wymiany. Jest jeszcze możliwość, że w odstojniku zebrała się po prostu woda (nie tylko syf). Jeśli wody jest cały odstojnik będzie od czasu do czasu dostawała się drobna ilość do układu zasilania i też będzie gasł. A przewody gumowe mogą być po prostu sparciałe. Wtedy możesz nawet nie zauważyć którędy bierze powietrze. Sprawdź te przewody czy któryś z nich się nie poci. Może być jeszcze przytkany otworek w śrubce którą przykręcony jest od góry zbiornika przewód zasilający, a w zbiorniku jest przykręcona rurka zasysająca. Ta śrubka ma bardzo mały otworek, który czasami potrafi się przytkać jakimś syfem ze zbiornika. No i wszystkie miejsca gdzie są podkładki miedziane można sprawdzić. Najlepiej wymienić na nowe. Stare zawsze są niepewne.
PS. Uważam, że jeśli układ jest szczelny nie ma potrzeby niczego odkręcać przy odpowietrzaniu. Nie raz mi się zdarzyło, że skończyła się ropa w zbiorniku i nigdy jeszcze nie odkręcałem żadnej śrubki czy nakrętki aby odpowietrzyć układ. Wystarczy tylko przepompować ręczną pompką, byle porządnie. Traktor chwilę chodzi nierówno i jest słaby. Po kilkunastu sekundach wszystko wraca do normy.

#63 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:54

T-25 odpala i gaśnie Parę razy odpowietrzałem T25 sprężarką-wąż do otworu w korku od baku,poluzować ze dwa połączenia by powietrze miało gdzie uciec
i błyskawicznie zrobione.Przy okazji widać nieszczelności

#64 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:33

T-25 odpala i gaśnie Udało się już Władka odpowietrzyć :) ?

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#65 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 20:46

T-25 odpala i gaśnie Witam mój kolega ma problem w t-25 otuż odpala go pochodzi mu z 5 min i mu gasnie i mówił ze w przewodzie paliwowym od zbiornika do odstojnika nie ma paliwa jak zgasnie i mówił ze jak pompuje pomką tą przy pompie to znowy zaskoczy na jakis czas co to moze byc???Dodam ze odstojnik wyczyscil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 21:46

T-25 odpala i gaśnie Może być dużo:
Brudny odstojnik.
Nieszczelności na przewodach, smoku.
Zatkane przewody paliwowe.
Zużyta pompka zasilająca.
A jak pracuje to nie słychać że jest zapowietrzony?
Jak z mocą?
A jak nim pracuje w polu, jeździ to też gaśnie?

#67 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 17 kwiecień 2012 - 09:51

T-25 odpala i gaśnie Już o tym wyżej pisałem, ale jeszcze raz napiszę: sprawdź śrubkę którą jest przykręcona rurka ssąca w zbiorniku paliwa - na górze zbiornika. W tej śrubce jest bardzo mały otworek. Jeśli jest zapchany to będą właśnie takie objawy. Wystarczy wykręcić tą śrubkę, wziąć pompkę, nałożyć gumowy przewód na gwintowany koniec śrubki, śrubkę pod wodę i dmuchnąć. Jeśli nie będzie bąbelków wychodzących z tego małego otworka to trzeba przeczyścić ten otworek.

#68 Share piotr697

piotr697

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Quady SYM200

Napisany 22 kwiecień 2012 - 10:28

T-25 odpala i gaśnie Sprawdź połaczenie na zbiorniku paliwa, mogą być za cienkie podkładki( miedziane) i będzie zasysał powietrze, takie obiawy miał Władzio sąsiada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Roland E86, weltmeister stella

Napisany 22 kwiecień 2012 - 12:51

T-25 odpala i gaśnie Proponuję porozciągać troszkę sprężynki na zaworkach pompki zasilającej.