Skocz do zawartości

Zdjęcie

farmtrac vs belarus

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 styczeń 2012 - 16:48

farmtrac vs belarus jak z awaryjnością to nie wiem ale do czego Ci jest potrzebny ciągnik?
Bo jak masz tylko uprawy polowe i chcesz to szybko zrobić to belarus.
Natomiast jeżeli masz zwierzaki, łąki to faktycznie farmtrac jest wart uwagi.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
farmtrac vs belarus Dzisiaj, 06:25
  •  

#22 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 17:42

farmtrac vs belarus Ja jako główny ciągnik radził bym wziąć belarusa bo 17 ha to nie dużo i nie mało ale jak kiedyś powiększysz to póżniej bedziesz żałował a wartość ciągnika szybko spada . A co do komfortu to nie spodziewaj się ogromnej różnicy ;)
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#23 Share jedrus

jedrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 19:17

farmtrac vs belarus Dla mnie rozbiezność mocy jest trochę za duza - nie rozumiem jak mozna zestawiac belarusa 4x4 i farmtraca bez napędu. jeden ma 80 koni a drugi 50, jeden z napędem, drugi bez. wg mnie na 17 ha bierz belarusa i dopiero zobaczysz jak się robi w polu ciagnikiem z napędem, a c-360 zostaw jako pomocniczy. Jak kupisz farmtraca to nic ci się nie poprawi komfort w pracach typu orka. chyba że weźniesz chociaż tego farmtraca z napędem (chyba 555dt)? Nie kupuj ciągnika bez napędu jak juz jeden taki masz!!! :blink:

#24 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:16

farmtrac vs belarus ciągnika bez napędu nie warto brać do prac typu orka itd... przynajmniej tak nie ściaga ciągnika i łatwiej go trochę opanować.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2012 - 10:23

farmtrac vs belarus Ja bym radził Belarusa. 4x4 to jednak jest coś i moc większa niż Farmtraca. Jak powiększysz gospodarstwo to bedzie w sam raz. A c 360 zostaw sobie zawsze się może przydać.

#26 Share farmtrac000

farmtrac000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:55

farmtrac vs belarus mój wójek ma farmtraca 555 4x4 od 2 lat i ani jednej awarji nie było, więc polecał bym farmtraca ale i belarus też dobry ^^

#27 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:30

farmtrac vs belarus W c360 masz skrzynie 10/2 w Farmtracu jest 8/2 więc zamiast iśc do przoodu cofasz się :lol:
MTZ kupisz za też za 70 000zł brutto -> http://moto.allegro....2085169559.html
O ile nie masz chodowli i niebedziesz go zaczepiał do ładowacza czołowego prasy rolującej itp. to wolałbym zemstę Lukaszenki :P
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#28 Share tkonarzewski

tkonarzewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:diler maszyn rolniczych, TechPOM

Napisany 01 luty 2012 - 05:03

farmtrac vs belarus Swego czasu sprzedawaliśmy Fartrac i całkie nieźle sie sprawują nadal na terenie, a co do belarusa to prawda jest taka że w podobnych pieniądzach można kupic nowego Case JX 80
Diler maszyn rolniczych Case IH i Steyr
www.caseparts.pl
tele: 504-216-775

#29 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:28

farmtrac vs belarus napewno.... tylko że case jx 80 kosztuje coś koło 130 tys albo nawet ceny do 150 dochodzą a belarus w granicach 100tys

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#30 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 01 luty 2012 - 10:37

farmtrac vs belarus Ja rówinież propnuje abyś zakupił Belarusa. Ciągnik jak na te pieniądze dobry, ciężki, mocny i tani w eksploatacji a spali ci niewiele więcej od c360,a do tego masz przedni napęd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 luty 2012 - 17:11

farmtrac vs belarus ... pozwólcie ,że i Ja dorzucę swoje 5groszy ...

Jestem w bardzo podobnej sytuacji co autor tematu , rok temu pojawiła się nadzieja na nowy ciągnik i wtedy też chciałem kupić mtz 820 , jednakże po podwyżkach w bodajże marcu cen belarusów troszkę ostygł mój zapał ;) Chciałem wymienić c-385 na coś nowego , ale przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku ,że nie ma sensu wymieniać ciągnika który pracuje najmniej dni w ciągu roku mimo ,że jest największy :unsure: Poźniej wziąłem też pod uwagę ,że w przyszłości będę gospodarzył sam na 10ha a nie jak teraz z ojcem na 25ha , z tąd też zacząłem się rozglądac za nowym ciągnikiem małej mocy w oko wpadł mi farmtrac o którym mówisz i ursus 3724 (ft 555dt odżuciłem z tej listy ponieważ ursus nie wiele droższy a osiągi i parametry ma sporo lepsze) .
Ja kombinuję na swój sposób i myślę ,że jesli mam kupić nowy ciągnik za 70-90tys którym zrobię to samo co ciągnikiem za 30-40tys zł to ten ciągnik ma pracować a nie stać ;) dlatego też postanowiłem "wymienić" ursusa c-330 na ten nowy 45-55konny ciągnik , gdyż średni ciągnik w gospodarstwie pracuje najwięcej , co za tym idzie spędzam w nim najwięcej czasu (bo mam tez 3512) i ma największe wykorzystanie , zwróci się w większym procencie niż "duży" .
Moim zdaniem powinieneś wbrew wielu opiniom i modom kupić mniejszy ciągnik (zainteresuj się też ursusem) , bo jesli posiadasz produkcję zwierzęcą to ciągnik wiele mth nastuka w takich pracach jak koszenie , suszenie i zbiór , oczywiście można to też robić "dużym" ciągnikiem , ale żeby stało się to ekonomiczne zapewne musiałbyś wymienić sporo sprzętu na większy dostosowany do mocy 80km :mellow: Trzeba pamiętac ,że orka i uprawa (czyli to co najtrudniejsze) to tylko mały procent wszystkich prac w gospodarstwie (ktoś mądry kiedyś na AF pisał o tym bardziej fachowo) a do lekkich prac mały ciągnik raz ,że jest ekonomiczniejszy a dwa sprytniejszy/zwrotniejszy :)

Co do opinii o farmtracu , badam od pewnego czasu ten temat pytając użytkowników , czytając w internecie i wygląda na to ,że rzeczywiście te pierwsze modele produkowane przed 2009rokiem zdazają się awaryjne (problemy z silnikiem) a te nowsze miewają ustrki ale znacznie banalniejsze typu wyciek ze zwolnicy , wymieniona pompka paliwowa itp.
Warto dodać ,że ft jest cięższy od 360 , i z opinii użytkowników można wywnioskować ,że lepiej radzi sobie w polu , ilość biegów też mnie nie pokoi , ale podobno nie ma takiej sytuacji jak w c-330 ,że brakuje odpowiedniego biegu . Użytkownicy przeważnie bardzo chwalą grzewanie kabiny i łatwość rozruchu podczas mrozów (to też ma znaczenie jesli miałbyś np,codziennie wozić paszę krowom) dodatkowo można zamówić grzałkę w bloku co powinno już definitywnie uspokoić użytkownika ,ż ciągnik zapali podczas mrozów :) Również wyposażenie dodatkowe jest moim zdaniem przyzwoite ,że można dopasowac ciągnik do swoich potrzeb :rolleyes:

Planujesz sprzedac c-360 czy ją zostawić ? bierzsz ciągnik na jakiś program , że musić kupic nowy ? jesli nie to pomyślałbym o używanym na twoim miejscu ;) Zamierzasz powiększyc gospodarstwo ? jakie masz ziemie (ciężkie lekkie) ?
Im więcej powiesz tym latwiej będzie Ci coś doradzić :)

P.S. Proszę o wypowiedzi użytkowników farmtracka 555/555dt - wiedzy nigdy za wiele ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#32 Share 255

255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:52

farmtrac vs belarus

bez napędy jest 10 tys tańszy , a czy to prawda że farmtrac to indyjska podróba i ma części plastikowe w silniku

Tak ma.

Edytowany przez 255, 24 marzec 2012 - 22:44.

#33 Share krzysztofsuper

krzysztofsuper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:15

farmtrac vs belarus Witam
Akurat tak się składa że mogę ci kolego udzielić kilku rad. Mam przyjaciela ,który posiada belarusa nie pamiętam dokładnie ile ma koni wiem że pomiędzy 80 a 95 i jest to naprawdę dobry ciągnik godny uwagi i polecenia. ma on już ponad 2 lata i nie miał żadnej usterki. A wykonuje nim ciężkie prace.
A mój wujek ma farmtraca 80 4WD 74km i w czasie gwarancji chodził on doskonale jak ideał a niedługo po gwarancji zaczął się psuć i jak kupił go w 2008 prosto z salonu a jest rok 2012 to tak mniej więcej stał on co najmniej 6 miesięcy w samych naprawach. A żadne ciężkie prace nie były nim wykonywane został kupiony do wożenia balotów i ciągania przyczep z nimi. Tylko parę razy był przy opryskiwaczu i nic więcej. W porównaniu do mojej zabytkowej 60siątki on więcej się psuł niż ona. naprawdę wiem, że połowa z was mi zapewne nie będzie wierzyła, ale tak się stało i proszę mi nie pisać że jakieś bardzo złej jakości do niego laliśmy paliwo i olej a zapewniam was że ten ciągnik kupiliśmy z nadzieją, że pochodzi długie lata i o niego dbamy lejemy do niego oryginalny olej z orlena i porządną benzynę. jeśli ktoś by chciał to mogę wymienić wszystkie usterki, które w nim zaistniały aż do teraz. A na forum jestem codziennie więc pisać pytać, bo chyba mogę wam pomóc. I z tej całej rozprawki polecam ci belarusa zaufaj mi a dobrze na tym wyjdziesz. :D

Pozdrawiam :)

#34 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 02 luty 2012 - 19:47

farmtrac vs belarus No to skoro ty do niego lejesz benzyne

o niego dbamy lejemy do niego oryginalny olej z orlena i porządną benzynę.

To się nie dziw że się psuje....

A jakie dokładniej ma awarie ? Ile mtg ?

Dziwnym trafem większość posiadaczy tego modelu i bliźniaczego 675dt jest zadowolona z nich

Edytowany przez Ursusc385, 02 luty 2012 - 19:48.

#35 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 luty 2012 - 20:02

farmtrac vs belarus

Witam
Akurat tak się składa że mogę ci kolego udzielić kilku rad. Mam przyjaciela ,który posiada belarusa nie pamiętam dokładnie ile ma koni wiem że pomiędzy 80 a 95 i jest to naprawdę dobry ciągnik godny uwagi i polecenia. ma on już ponad 2 lata i nie miał żadnej usterki. A wykonuje nim ciężkie prace.
A mój wujek ma farmtraca 80 4WD 74km i w czasie gwarancji chodził on doskonale jak ideał a niedługo po gwarancji zaczął się psuć i jak kupił go w 2008 prosto z salonu a jest rok 2012 to tak mniej więcej stał on co najmniej 6 miesięcy w samych naprawach. A żadne ciężkie prace nie były nim wykonywane został kupiony do wożenia balotów i ciągania przyczep z nimi. Tylko parę razy był przy opryskiwaczu i nic więcej. W porównaniu do mojej zabytkowej 60siątki on więcej się psuł niż ona. naprawdę wiem, że połowa z was mi zapewne nie będzie wierzyła, ale tak się stało i proszę mi nie pisać że jakieś bardzo złej jakości do niego laliśmy paliwo i olej a zapewniam was że ten ciągnik kupiliśmy z nadzieją, że pochodzi długie lata i o niego dbamy lejemy do niego oryginalny olej z orlena i porządną benzynę. jeśli ktoś by chciał to mogę wymienić wszystkie usterki, które w nim zaistniały aż do teraz. A na forum jestem codziennie więc pisać pytać, bo chyba mogę wam pomóc. I z tej całej rozprawki polecam ci belarusa zaufaj mi a dobrze na tym wyjdziesz. :D

Pozdrawiam :)

Myślę , ze to nie jest kwestia zaufania , bo jeśli małby komuś zaufać i kupić ciągnik X a nie Y i później ciągnik X okazał się awaryjny , to co ma mu łeb za przeproszeniem urwac ?

Autor tematu musi sam przeanalizować swoją sytuację i przemyśleć który ciągnik lepiej się u niego sprawdzi :)

Edytowany przez pawlus224, 02 luty 2012 - 20:06.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#36 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 02 luty 2012 - 20:35

farmtrac vs belarus dobry wujek dba o swoje maszyny leje do ciągnika benzynę i olej z orlena niom to widzicie rolnicy jak trzeba dbać o maszyny lepiej idzie w polu na benzynie a propo prosiłbym żeby się o danej marce wypowiadali posiadacze danej marki /modelu bo jak widzę to na AF to dużo wypowiedzi ale połowa to bo widziała gdzieś tam u wujka

#37 Share krzysztofsuper

krzysztofsuper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 luty 2012 - 07:53

Przepraszam za tą pomyłkę o benzynie ,ale chyba wiadomo, że chodziło mi o ropę. Dzięki za zwrócenie uwagi

Przepraszam o tą pomyłkę jeszcze raz.

A jeśli chodzi o awarie jakie miał to jak najbardziej mogę wymienić, ale wiem tylko ile teraz ma moto godzin przejechane, przepraszam ale nie powiem ci jakie awarie po ilu moto godzinach

Więc wymieniam :unsure:

1 zaraz po gwarancji popsuła się pompa paliwowa, ogólnie dwa razy
2 popsuł się również tylni tuz podniósł i już nie opuścił, jakaś śrubka się w środku urwała i zablokowała go
3 w zimę w czasie gwarancji odpalał idealnie przy dużych mrozach a teraz minus trzy i od prostownika, kupiliśmy
nowy akumulator z trochę większym amperażem ale nic to nie dało ten problem jest do teraz, prawdopodobnie
to wina rozrusznika.
4 rewers ciężko chodzi dwa razy się urwał i przez to był spawany, prawdopodobnie coś się stało w skrzyni biegów
i w lato będziemy go chyba rozbierać. Ten problem jest aż do teraz.
5 i ze sprzęgłem coś się stało, bo jak chcieliśmy a raczej nie mieliśmy wyboru po prostu musieliśmy
podczepić go ten jedyny raz do 3 skibówki i pojechaliśmy orać trzema ciągnikami ursusem 1224 4 skiby
ursusem 1212 4 skiby i tym farmtraciem z 3 skibowym to jak wcisnęło się w nim blokadę to gaz.
po prostu nie miał siły i musieliśmy nim zjechać bo nie dał rady. to chyba przez sprzęgło.

Zwracając się do punktu pierwszego lejemy porządną ROPĘ i nie pisać że to wina paliwa.

Wiem, że to trochę dziwne i ręce opadają, ale to chyba taki model i nic więcej. :D :mellow:

Pozdrawiam.

A ty nie czepiaj się o tą pomyłkę z benzynom tak trudno się domyśleć wojciechu675dt, że chodziło o ropę a tak się złożyło
,że do wujka mam góra 100 metrów i codziennie chodzę do obory pomagać i codziennie widzę farmtraca w pracy a nawet czasem jeżdżę nim kosić wałować zgrabiać itd więc mam z nim do czynienia i wiem jak on chodzi i na czym jeździ.

Na przyszłość daruj sobie z tymi uwagami

cześć ;[

A z tobą pawlus224 się zgadzam

Witam
Panie hydrant a czemu pan myśli tylko o farmracu i belarusie może też na inne marki warto popatrzeć.

:D pozdrawiam

#38 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 03 luty 2012 - 14:40

farmtrac vs belarus nie będę się w dawał w dyskursie bo to nie jest na to miejsce jeżeli chcesz się po sprzeczać pisz na PW lub gg a nadaj sądzę ze powinni się wypowiadać posiadacze marki i modelu bo ty nie możesz wiedzieć jak wujek uzytkuje swój ciagnik pod twoją nie obecność i nie przekonasz mnie ze wiesz wszystko o ciągniku którego sam nie posiadasz

#39 Share krzysztofsuper

krzysztofsuper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 luty 2012 - 15:26

Chłopie wytłumaczmy sobie to na spokojnie ja pracuje u mojego wujka i codziennie z nim pracuje a poza tym jak gdzieś
jedziemy farmtrackiem to zawsze mi mówi i jak np jedziemy po kukurydzę to zawsze pomagam a farmtraca widzę codziennie przez okno.
Dom mam połączony z oborą w końcu

A jak masz jakieś pytania to pytaj bo może nie pisze akurat tego co chcesz wiedzieć

a poza tym co wujek może robić nim przy mojej nieobecności jak my co dziennie się widzimy rano i wieczorem
i jak jest coś do roboty to w dzień a farmtac jest tylko uruchamiany rano i wieczorem więc nie robi nim nic jak mnie nie ma
bo jestem codziennie kapejszyn :D pytaj śmiało

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 03 luty 2012 - 18:00

farmtrac vs belarus dobra BW może jest tak jak piszesz nie wiem a uczysz się gdzieś czy załączyłeś edukacje ja po prostu chcę jak najwięcej informaci zdobyć o tej marce bo sobie taki ciągniczek sprawiłem i nie chce żeby ktoś jakieś plotki pisał bo gdzieś ktoś coś słyszał