hydrant

farmtrac vs belarus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hydrant    0

witam chcę kupić koniecznie nowy traktor na 17 ha za ok. 70 tys kupię farmtraca 555 48 km , czy lepiej dołożyć 20 tys i mieć białurusa 80 km sprzęt mam po starej c-360 to pasuje do farmtraca , a do ruska bym musiał kupić pług jak myślicie czy nie przeinwestuje się z tym ruskiem ,czy farmtrac mi starczy , bo 60-tka sobie radziła ,ale chcę mieć coś nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

skoro 60-tką dawałeś rade obrobic to bierz Farmtraca... Zawsze masz maszyny dobrane pod moc, a nie za małe jak w przypadku Belarusa, gdzie spalanie wyjdzie spore w tych maszynach. A za 20 tys zł. możesz sobie jakieś maszyny dokupić np. nowy pług itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Ja bym wybrał Belarusa,poniewaz masz juz ciągnik 50KM to po co ci kolejny,zawsze te pare koników sie przyda w cieższych pracach,ale znów musisz dołozyć do belarusa i do zakupu maszyn do niego,ale zdecydowanie wolał bym cos mocniejszego,potem mozesz załować,że troche za słaby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2    0

To zależy czy będziesz chciał rozwijać gospodarstwo jeżeli nie planujesz w najbliższym czasie rozwijać gospodarstwa to kupuj farmtraca.Farmtrac przy tak drogim paliwie bedzie ekonomiczniejszy a na 17 ha na pewno wystarczy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

a nie lepiej kupic ci uzywke taka w niskiej cenie i do tego dokupic plug i np agregat uprawowo siewny i przy okazji szybko sam u siebie zrobisz i bedziesz mogl obleciec jakies uslugi ale to moje zdanie;) a jesi chodzi o te ciagniki co podales to zdecydowanie belarus 17ha to juz kawalek jest a meczyc sie dalej to nie robota;) pozd.


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Popieram przedmówcę dawid2, jeśli np. pracujesz dodatkowo poza gospodarstwem i nie będziesz się rozwijał(chodzi mi o areał, skalę produkcji) to bierz farmtracka - masz do niego maszyny a poprawi Ci się komfort pracy. Do belarusa musisz kupić przynajmniej agregat uprawowy i pług żeby miał co robić. Z drugiej strony większym sprzętem szybciej się obrobisz i będziesz miał czas na inne zajęcia. tylko jak byś wziął belarusa to zostaw sobie c-360 bo taki pomocniczy ciągnik Ci się przyda bo belarus do najzwinniejszych nie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Na ten areał belarusa bym nie kupował, odpowiednik pod względem mocy C360 tylko z przednim napędem, na taki areał kolosa Ci nie trzeba, chyba że jak na razie najsensowniejsza wypowiedź dawida do której sie podczepie-chcesz dokupić ziem albo zwiększyć zakres gospodarstwa to może i warto go kupić, nooo i jeśli masz ciężkie ziemie bo tego nie wiemy. Alle przy tym areale belarusa bym nie kupował


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hydrant    0

farmtraca chcę bez przedniego ,po tym myślę że farmtrac będzie lepszy tańszy i mniej spali i konfort pracy też chyba większy,ale nie wiem jak z awaryjnością jeśli chodzi o powiększenie gospodarstwa to w tym roku 1 ha kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Czytałem ostatnio w Poradniku Rolniczym że niedługo nie będzie można zarejestrować tego Belarusa ponieważ jast zbyt szkodliwy dla środowiska i Unia ma wpowadzić ten zakaz o ile szie te szkodliwe substancie w dymie nie zmienią


jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

jakaś logika może wtym jest ale zorientuj sie jakie opinie mają użytkownicy farmtraca 555, z tego co ja wiem to jak na nowe ciągniki to sporo awari.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Bez przedniej osi napędowej nie kupiłbym ciągnika, takie jest moje zdanie. Rozumiem to, że chcesz nowy ciągnik, a belarus... co tam ma sie psuć xP stara technologia, części tanie, u nas 1500 mtg bez problemowej pracy jak dotąd i pracuje na 50 ha, mtz z turem jest to cieknie jedynie, no ale fakt-farmi może byłby wygodniejszy, ale lepszego i mocniejszego konia pociągowego nie kupisz od belarusa za te pieniądze. Ost był w promocji z ładowaczem czołowym za95 tys 952, czyli silniejszy i ekonomiczniejszy od wersji 82. http://otomoto.pl/massey-ferguson-mf-350-nowy-mf-ursus-235-2812-3512-A113177.html te ciągniki są godne uwagi, też tu od lat sie dużo nie zmienia oprócz wyglądu, rozwiązania mechaniczne są dla mnie odpowiadające, silniki wytrzymałe, po ośmiu tys mtg w naszym był remont, może coś takiego by Ci bardziej odpowiadało? Cenowo też db wygląda;))

Edytowano przez yahooo777

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hydrant    0

bez napędy jest 10 tys tańszy , a czy to prawda że farmtrac to indyjska podróba i ma części plastikowe w silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Moja oferta to Fendt radze się poważnie zastanowić a reszta kasy zostanie na maszyny a tu link http://otomoto.pl/fendt-306-A98690.html

w przedziale mocy się mieści przodek ma napewno będize leprzy niż nowy farmtrak czy belarus,pronar może akurat nie ten co podałem bo to był tylko przykład ale za 50tyś można wyrwać supcio sprzęcik a pługi i jakiś agregat to nie ż taki wielki wydatek

Edytowano przez kamin60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

A ja bym kupił coś nowego i taniego w utrzymaniu, a nie pchałbym sie w wysłużone używki, no chyba że w deutza xD A i jeszcze ekonomia sie kłania przede wszystkim


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

bez napędy jest 10 tys tańszy , a czy to prawda że farmtrac to indyjska podróba i ma części plastikowe w silniku

 

Ktoś ci bajeczek naopowiadał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

mam FARMTRACA 690 ma silnik perkinsa produkowany w UK nie w indiach i nie jest z "plastiku" hydrant ....ogarnij co mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Jak kupić do coś większego. tak jak kolega mówił po co kupować 2 ciągnik o tej samej praktycznie mocy... A apropo gdy kupujesz Belarusa jako użytkownik 1025 polecam ci wziąść z szerokim ogumieniem na przodzie i moście typu carraro to naprawdę dużo zmiania i na sam wygląd ciągnik inaczej się prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jak z awaryjnością to nie wiem ale do czego Ci jest potrzebny ciągnik?

Bo jak masz tylko uprawy polowe i chcesz to szybko zrobić to belarus.

Natomiast jeżeli masz zwierzaki, łąki to faktycznie farmtrac jest wart uwagi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Ja jako główny ciągnik radził bym wziąć belarusa bo 17 ha to nie dużo i nie mało ale jak kiedyś powiększysz to póżniej bedziesz żałował a wartość ciągnika szybko spada . A co do komfortu to nie spodziewaj się ogromnej różnicy ;)


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus    73

Dla mnie rozbiezność mocy jest trochę za duza - nie rozumiem jak mozna zestawiac belarusa 4x4 i farmtraca bez napędu. jeden ma 80 koni a drugi 50, jeden z napędem, drugi bez. wg mnie na 17 ha bierz belarusa i dopiero zobaczysz jak się robi w polu ciagnikiem z napędem, a c-360 zostaw jako pomocniczy. Jak kupisz farmtraca to nic ci się nie poprawi komfort w pracach typu orka. chyba że weźniesz chociaż tego farmtraca z napędem (chyba 555dt)? Nie kupuj ciągnika bez napędu jak juz jeden taki masz!!! :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ciągnika bez napędu nie warto brać do prac typu orka itd... przynajmniej tak nie ściaga ciągnika i łatwiej go trochę opanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym radził Belarusa. 4x4 to jednak jest coś i moc większa niż Farmtraca. Jak powiększysz gospodarstwo to bedzie w sam raz. A c 360 zostaw sobie zawsze się może przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj