Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maski do oprysków

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Marcin1050

Marcin1050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:42

Maski do oprysków Witam. Mam zamiar kupić maskę której będę używał podczas wynonywania oprysków. Jakie polecacie modele, firmy produkujące takie maski?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maski do oprysków Dzisiaj, 03:09
  •  

#2 Share sonofwood

sonofwood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 23:49

Maski do oprysków tylko 3M(6000)! :D
Koniecznie z pochłaniaczem A1P2

Edytowany przez milanreal1, 24 styczeń 2012 - 16:21.
cytowanie poprzedniego posta

#3 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 24 styczeń 2012 - 11:56

Maski do oprysków Jak maska to tylko Producent: Scott Health & Safety (Finlandia) :D
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 24 styczeń 2012 - 15:21

Maski do oprysków może jakieś linki do sklepów albo ceny?

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#5 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 24 styczeń 2012 - 18:23

Maski do oprysków kup sobie słonia, albo bulldoga :P na allegro teraz możesz za 5 zł kupić :P

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#6 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 08:51

Maski do oprysków

Witam. Mam zamiar kupić maskę której będę używał podczas wynonywania oprysków. Jakie polecacie modele, firmy produkujące takie maski?

A masz już ukończony kurs na obsługę opryskiwaczy,na tym szkoleniu jest podane jak powinien wyglądać struj.?
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#7 Share Marcin1050

Marcin1050

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2012 - 13:01

Maski do oprysków Kurs mam ukończony. Niby podawali jak powinien wyglądać strój, ale odnośnie jakiej dobrej maski nic nie mówili. Myślałem właśnie nad maską z tej firmy Scott Health & Safety.

#8 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:35

Maski do oprysków http://www.marketbhp.pl/of_oddech.html Tylko brać i przymierzać B) .

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 16 luty 2012 - 22:46

Maski do oprysków to ja dodam tak, najważniejszy jest pochłaniacz tu trzeba wybrać odpowiedni; kolega pisał o A1P2 to zgadzam się ale A2 wyłapauje lepiej ponieważ na większe stężenie jest no i filtry P2 lub P3 przeciwko pyłom i obłokom powstającym podczas wykonywania zabiegu. Im lepiej rozbudowany filtr tym lepiej dla nas. Na samą maskę jak ktoś się zdecyduję radzę bardzo dobrze się rozejżeć i poprzymieżać nawet na żywo a potem można taniej w internecie kupić, maska musi być naprawdę dopasowana do osoby nie uniwersalna, niektóre mają to do siebie że słabo odprowadzają parę i się robi mokro wtedy trochę i to nie jest komfortowe. Takie moje kilka słów:) wiadomo że jak ktoś pracuje w ciągniku z kabiną i wentylowaną to już mu nie będzie potrzebna taka maska jedynie przy wlewaniu można kupić taką jednorazową ale z konkretną kalsą ochronną. Do tego odpowiednie rękawice które na prawdę nie są drogie i można pracować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 17 luty 2012 - 12:12

Maski do oprysków Powiem szczerze że jeszcze nie spotkałem nikogo aby wykonywał opryski w masce ,mało tego widziałem osoby co opryski mieszają kijem w wiaderku a w razie słabego rozpuszczenia wkładają łapę i i tak mieszają.
Ciekawe ilu forumowiczów używa maski do oprysku nawet te najprostsze, że o kombinezonie nie wspomnę, bo rękawice to chyba używają?tak czy nie ???

#11 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:51

Maski do oprysków Mam 30 lat i problemy z wątrobą mimo,że jestem abstynentem.Lekarz powiedział,że to nie pierwszy przypadek przy kontakcie z opryskami.Szwagier ma identycznie.Przyznam,że do tej pory rękawic nigdy nie miałem przy czyszczeniu rozpylaczy,czasem po łokciach się lało a i dmuchnąć trzeba było.
Przepisy bhp to nie żarty więc ucząc się na moich błędach nie żałujcie 20gr na rękawice lateksowe

#12 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 25 kwiecień 2012 - 22:10

Maski do oprysków Panowie przymierzam się do zakupu maski. Jakie macie doświadczenia. W grę wchodzi secura 2000 lub 3m . Secura ma tańsze pochłaniacze ale podobno rozjeżdzają się czasem mocowania na paskach. Ktoś potwierdzi? Zastanawiałem się nad 3m a szczególnie modelem 7000 bo jest z materiałów od których podobno nie powinno się pocić .Na forum lakierników polacają ogólnie bardziej 3m. Proszę o opinie jak co się spisuje. Wracając do wkładów to jakie dokładnie powinny mieć oznaczenie bo już się pogubiłem co taka maska powinna mieć? Warto brać dodatkowo z filtrami wstępnymi czy wystarczy sam pochłaniacz. Pozdrawiam Wojtek

#13 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 07:52

Maski do oprysków Tylko żeby ciągnik z wentylacją powinien być wyposażony w filtry węglowe a nie takie zwykłe.

Co do stroju to można zachowywać zasady BHP jednak pryskanie w pełnym kombinezonie przy 25-20 C to nie jest to co chciałbym robić.

#14 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 09:42

Maski do oprysków Ja jeżdze z taką http://allegro.pl/ko...2285824727.html

#15 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 27 kwiecień 2012 - 06:28

Maski do oprysków Dzięki za porady . Wczoraj zamówiłem maskę 3m 7500 z pochłaniaczami Abek1 na Al..o z przesyłką za 75 zł.Pozdrawiam.Wojtek

#16 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 14:32

Maski do oprysków Szukam cało-twarzowej maski. Znalazłem kilka choć powiem szczerze nie wiem na którą mam się zdecydować.
Bardzo ważną cechą jest to aby szyba nie zachodziła parą oraz aby komfort pracy był bardzo dobry ponieważ będę jej używać dość często w różnych warunkach atmosferycznych, w słońcu czy też w mały deszcz.
Dodatkowo proszę doradzić jakie mam dokupić filtry, pochłaniacze czy też wkłady.
Oto moje typy:
1. 3M 6000 około 450zł
2. Scott Safety PROMASK CF 32 800zł
3. BLS 3400 400zł
4. Advantage 3221 800zł
5. Advantage 3000 600zł

Ogólnie proszę o wasze zdanie na temat masek w praktyce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Saltz_esson

Saltz_esson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 17:04

Maski do oprysków

Witam. Mam zamiar kupić maskę której będę używał podczas wynonywania oprysków. Jakie polecacie modele, firmy produkujące takie maski?

Osobiście polecam maski firmy Diplomat. Największa powierzchnia użytkowania, czas pracy filtrów do 100 godzin i prawie wszyśtkie częsci wymienne. Nie ma co dużo pisać. Zobaczcie film na stornie i wszystko będzie jasne. Sam przucję na tych maskach od dwóch lat i nie chcę innych. 

http://www.diplomat....lmaski-air-ace/

Dodaj odpowiedź