Skocz do zawartości

galeria
Fasola
Zdjęcie

fasola

4030 odpowiedzi na ten temat

#1921 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 24 wrzesień 2015 - 10:53

fasola A gdzie wkład ??? Nawozy środki ochrony, paliwo o robocie nie wspomnę. Gdzie tą opłacalność?! Nie ma i nie będzie. Pamiętam jak nie dawno walczyli handlarze między sobą żeby nakupic fasoli. A teraz? Nie chcą nawet patrzeć a i tak nie kupi bo plamki zobaczy. Porażka. Rolnictwo w łeb wzięło.
A co z tymi co mają pożyczki i kredyty?? Nowe sprzęty nabrane. Leżą na lapatkach.

Edytowany przez damianXXL, 24 wrzesień 2015 - 10:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 20:30
  •  

#1922 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 11:55

fasola

Napiszę tak te 8 lat doprowadziły nas na dno...

Przez osiem lat rządów PO-PSL realny dług sektora finansów publicznych wzrósł o 100 procent i wyniesie ponad 1 bilion złotych na koniec bieżącego roku uwzględniając 150 miliardów złotych przejęte z OFE. Tymczasem polskie PKB przyrośnie zaledwie o około 26-27 procent w tym samym okresie. Jednocześnie zadłużenie zagraniczne sektora finansów publicznych podwoiło się z poziomu 78 miliardów dolarów na koniec 2007 roku do 146 miliarda dolarów na koniec 2014 roku*. Zatem wzrost PKB o 26-27 proc. rządzący z PO-PSL okupili sowicie przyrostem zadłużenia sektora publicznego i przyrostem długu zagranicznego tego sektora o 100 proc. Wynika stąd, że dług publiczny rósł czterokrotnie szybciej niż PKB. Przy tym Polska ze względu na wysoki poziom długu zagranicznego (30 proc. całości) narażona jest na ryzyko kursowe i skokowy wzrost zadłużenia w przypadku osłabienia złotówki. Jeśli ten trend miałby się utrzymać, „zielona wyspa” utonie niczym „kamień w wodę” w oceanie długów. Przy tak sformułowanej diagnozie naprawa finansów publicznych powinna stać się priorytetem po październikowych wyborach.  

MY jako gospodarka Polska już się nie li czym żeby Chińczycy łazili po sadach i liście patrzeli czy jabłka  są nie za dużo napryskane a Chińskie badziewie od zabawek do czosnyk dno...nic zagranice nie idzie to fałsz i bzdura grupy plajtują bo nabrali a teraz niema gdzie sprzedać...a fasola to już historia o cenie 6 lub 7 zł ...

#1923 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 14:15

fasola

Cena z dziś za czerwoną 4.3zł netto.Szkoda gadać u mnie już co niektórzy za granicę wyjeżdżają bo nie mają na raty.Ludzie to myśleli wszystko będzie płacić wiecznie a tu susza taka a cena dno.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1924 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:18

fasola

ja wziąłem maszyny teraz na prow, chcę sprzedać stare i nie ma chętnych - ludzie kasy nie mają.. ale w sumie ja się cieszę - niech będzie bida jeszcze kilka lat, susza i niskie ceny... nie współczuje tym co 'nabrali' i będą wyjeżdżać bo ludziom się w d*pach juz poprzewracało, nowe ciągniki sprzęty, samochody, wszystko na kredyt bo było fajnie..  może ceny pola wróca do normalnych poziomów, koleś przy miedzy sprzedaje i chce po 70tys/ha i nie ma chętnych póki co.. a słyszałem o wariatach co kupują po 88tys zł... gdzie rozum, gdzie głowa? a nawozy droższe niż w zeszłym roku w tę porę... jaa ostro myślę o rezygnacji z fasoli od przyszłego roku, narobić się trzeba, nadźwigać worków jak jest przyzwoity plon, i co oddać po 2-3zł? wolę czegoś innego próbować, niż zebrać jak w tym roku białej 500kg/ha czy czerwonej 200... śmiech na sali..

tak jak kolega napisał, w najbliższych latach będzie przejebane... 

#1925 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:41

fasola Niestety, to było do przewidzenia, kredytów na maszyny nabrane(jak na 20ha kupuje się ciągnik 120KM kiedy wystarczy 70-80KM, albo same najdroższe, bo przecież niech sąsiad pozazdrości trochę), a tu ani plonu ani ceny, najgorsze, że to nic się nie opłaca. Gospodarka teraz opłaca się tylko i wyłącznie jako dodatkowy dorobek a i to niekoniecznie, w końcu ja sobie tak dorabiam oprócz studiów to wyjde lekko na górkę. A pole, niektórzy takie ceny rzucają, że będzie leżeć odłogiem, bo kto za tyle kupi, chyba że niemiec przyjedzie euro zaświeci i kupi. Jak to ktoś kiedyś powiedział kapitalizm przyniósł najgorsze a komuna też zostawiła najgorsze, aż się popieprzyło ludziom.

Edytowany przez bartekac7, 24 wrzesień 2015 - 18:49.

#1926 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:43

fasola Sam planowalem zmienić auto. Stare sprzedać i dołożyć ze sprzedaży fasoli reszta na paliwo i inne wydatki. Cały rok się czeka i g... z tego! Wydawało się ze będzie fasola chociaz po 6zl przy tym urodzaju. Jak to mówią nadzieja matka głupich.
Kolega wyżej wspomniał o polu- sory jeśli się płaci 2000 za dzierżawę pod fasole to ktoś ma nie źle nasrane!!. Jak tak dalej będzie to pola chwastami zarosna.

#1927 Share szot

szot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:44

fasola

Naczytałem się dzisiaj Waszych wpisów i przybity natłokiem myśli postanowiłem  sprzedać  część fasoli gościo chcał mi zapłacić 3,20 ale biednie wyglądał i mówił że to dla uchoćców więc puściłem mu po 3-ce.

Pojade wiosną na szparage to się odkuje. :rolleyes:

#1928 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:44

fasola

u nas się jeden dogadał na przetargu z sąsiadką żę on kupuje jedno pole ona drugie, najpierw kupił swoje

ona nie licytowała, a później podkupił jej po 70 tyś. teraz idzie moje pod młotek i zapowiedział że będzie bił do 45tyś,

gdzie pole normalnie to max 30tyś u nas chodzi,

ale ponoć kasy nie ma bo syn wziął MR i nie uzupełnił wykształcenia i ten oddawał za niego.

Nie wiecie po ile piękny jaś?

#1929 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 18:53

fasola

Naczytałem się dzisiaj Waszych wpisów i przybity natłokiem myśli postanowiłem  sprzedać  część fasoli gościo chcał mi zapłacić 3,20 ale biednie wyglądał i mówił że to dla uchoćców więc puściłem mu po 3-ce.
Pojade wiosną na szparage to się odkuje. :rolleyes:

Mogłeś jeszcze taniej jak dla uchodźców ale pan Bóg widzi twoje czyny i napewno je chwali :-P :-D

#1930 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 12:08

fasola

Jak to powiada wiece minister rolnictwa jako Polska nie może zablokować sprowadzania do kraju produktów czy to z sektora mlecznego , czy innego tak jest zapisane.To znaczy że jesteśmy wielkim rynkiem zbytu dla Niemiec i wiele innych państw. A tu wielki sukces głoszą że mamy możliwości do pozyskania coraz to nowych rynków tylko najpierw trzeba przekona ich do naszych produktów to sami sobie przeczą. Oczywiście że tak jest jak z cebulą i innymi produktami jak fasola i cukier  jedzie zagranice, za parę groszy a wraca za duże pieniądze ale to taki morał wiele przetwórni i skupy to nie Polskie puki to się nie zmieni to będzie jeszcze gorze...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1931 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 14:46

fasola W 2013 miały być w polsce doplaty jak w innych krajach UE. Miały ale niestety tylko na gębę. No duda coś się ma starać o podniesienie dopłat dla rolników.
Co do fasoli w głupiej bieedronce pół kg 6-7zl, tylko ze to nasza krajowa z tym ze była gdzieś na zachodzie i wróciła z cena 3x większą. Czysty zysk

#1932 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 16:09

fasola

Piszę już o tym wiele czasu że nasze produkty jad do Niemiec bo nie są tak zatrute za marne grosze a ich i innych Państw są sprzedawane w ich marketach  zatrute badziewne za wysoką cenę jak wyżej kolega napisał za pół kilo 6 zł lub 7 zł. jak to minister powiada trzeba brać samemu za przetwarzanie...

Producenci czarnych porzeczek powinni pomyśleć, podobnie jak w przypadku jabłek czy warzyw, o zbudowaniu własnych grup, mroźni czy ewentualnie produkcji koncentratu. Nie należy czekać na to, że ktoś z zewnątrz kupi surowiec i być uzależnionym od kupca, tylko jednocześnie samemu przetwarzać – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. ;[  Pytam się jak pokonać markety jak by nie było marketów sprzedalibyśmy wszystko za dobrą cenę jak to kiedyś było zanim wleźliśmy do tej unii...

#1933 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 18:44

fasola

Nie będę komentował waszych wypocin. Z takim podejściem nic się nie zmieni w naszym kraju....

#1934 Share szot

szot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 19:14

fasola

Nie będę komentował waszych wypocin. Z takim podejściem nic się nie zmieni w naszym kraju....

Jestem tego samego zdania :rolleyes:

#1935 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 19:32

fasola

do bomber84 to co proponujesz że z takim podejściem nic się nie zmieni w naszym kraju no po wiec co można zrobić? Grupę zawiązać i co do marketu sprzedać też za grosze  i co mało za wpisowe do marketu jeszcze zapłacić po 2 tyś wpisowego...  Podaj przykłady czekam...

#1936 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 19:33

fasola

To ze sie napocil. o_O heh

#1937 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 25 wrzesień 2015 - 20:19

fasola

Niemiecki rolnik widząc u sąsiada 10 krów modli się do Boga: Boże daj mi 20. 

Polski rolnik widząc u sąsiada 10 krów modli się do Boga: Boże żeby mu te krowy zdechły... 

Chłop jest słaby bo się między sobą zgodzić nie może a pośrednikom i wielkim koncernom jest w to graj. Marketów w to nie mieszajcie bo my wszyscy w nich zakupy robimy. Niema klienta nie ma sklepu.

#1938 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 05:59

fasola Witam
Po ile czerwona fasola.

#1939 Share marks50

marks50

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 06:21

fasola

Niestety nie jest tak jak mówisz o niemieckich rolnikach bo np. gdy mieliśmy limit 10 mld litrów mleka to nie modlili się by nie mieć więcej od Polaków tylko limitowali produkcję a jak to nie pomogło to woleli całkiem limity znieść . Podobnie z burakami cukrowymi , chmielem, tytoniem . 

W Polsce nie ma normalnego prawa ścigającego złodziei a za to kupa (z naciskiem na kupa) praw ograniczająca działalność zwykłego przedsiębiorcy czy nawet rolnika . Wszędzie tam gdzie Polacy mogli przejąć rynek od razu pojawiają się przepisy nakazane z UE by nie wędzić wędlin , wymienić klatki dla kur itd. . Jak Niemcy produkowali mleko z wymazanymi w g...o po plecy krowami to nam kazano kłaść płytki w oborach dla poprawy jakości . 

Żaden Niemiec nie modli się by mieć więcej tylko kombinują jak Polacy maja mieć mniej . Dowalą obowiązkową akcyzę na tytoń i papierosy  tak by opłacał się przemyt a jednocześnie nie importować z Polski do UE . Z alkoholem podobnie .

Idąc w drugą stronę to można było by tworzyć zrzeszenia ,grupy producenckie ale tylko po to by eksportować . By zgromadzić dużą partię towaru na eksport a u nas polityka taka że proponuje się by konkurowały na własnym rejonie i tak mamy że np. towar z końca Polski kosztuje taniej pod fabryką która produkuje to samo . damping cenowy jest niekontrolowany a zaniżane ceny pokrywa producent surowca i to nieważne czy jest w grupie czy bez . Można się jednoczyć ale to niesie ryzyka typu -1) prezes zwiną kasę i zwiał ,2) jak zacznie coś się eksportować to zawsze Niemiecka konkurencja może wprowadzać zakazy ,nakazy by pchnąć swój towar , 3)istnienie półkowych w marketach która przekracza często zysk całego łańcucha produkcji .

Komuś bardziej zależy by zlikwidować wszelaką produkcję w Polsce i to nie na zasadach uczciwej konkurencji tylko politycznych regulacji tylko niech ktoś poda przykład gdzie zmieniono regulacje działania UE która zaszkodziła np. Niemcom ?  Zawsze jest odwrotnie i przepisy zawsze dokopią nam , nawet naszego odgrzewanego bigosu się czepili że jest odgrzewany . Ze swojego podwórka sam wiesz jak UE kazała pozamykać cukrownie , hakon mógłby płytami wiórowymi mógłby zasypać nawet Szwecję ale ktoś musiał zadecydować by tak nie było . Jak nadarzyła się okazja by rolnik mógł odkuć się na tańszy nawozach ze wschodu to Puławy oskarżyły go że wysadzi miasto w powietrze . W Polsce nigdy nic się nie będzie opłacało bo gdy tylko zabłyśnie jakiś biznes to zaraz zachód wymyśli przepis by się nie opłacało a nasz sprzedajny rząd przyklepie . Fakty po faktach :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1940 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 06:27

fasola Krowy będziemy niedługo w zoo oglądać bo wszysto przepadnie. Kiedyś był zysk i się zwiekszalo hodowlę, dziś się likwiduje. Tak samo z polem. Kiedyś się zwiekszalo produkcję dziś się likwiduje. Pole sprzedaje i cały park maszyn.
U mnie jest dwóch co tylko biorą i biorą od agtegatow do kombajnów, po 4ry nowe ciągniki jak u niemca do każdego sprzętu wszystko nowe. Sąsiad ma to ja też mam. Tak to się robi. A pole? Aby się dowiedzieli ze ktoś sprzedaje walka o każdy ar jest i 80tys za ha. Szary Kowalski nie kupi bo nie ma szans. Co z tego ze mają jak w nocy nie śpią.

Edytowany przez damianXXL, 26 wrzesień 2015 - 06:37.