Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4055 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 10:36

fasola

Zależy jaka borowina, 

W tamtym roku miałem na borowinie to była ładna i dużo strąków. Trochę ją śmietka pomęczyła ale plon był. 

Pewnie zależy co ty nazywasz borowiną, a co ja...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 11:17
  •  

#1682 Share pawstrong

pawstrong

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 11:43

fasola

taka ziemia i co jak mokro to sie lepi ze sie w jechać nie da, a znów jak sucho to popekana

#1683 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 16:07

fasola Znam gościa co na borowinie posiał i g z tego wyszło,ale to akurat wtedy z opryskami coś pomieszał podobno,przynajmniej tak mówił.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share king12

king12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 07:33

fasola Koledzy jest sens jeszcze mszyce pryskac bo francy wczesniej niebylo widac a teraz krzaki oblepione mozna by bylo wykonac jeden zabieg razem z miedzianem tylko czy to cos daj jeszcze

#1685 Share Borczok

Borczok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 11:33

fasola Daj Proteusa jest dobry. Tylko z mieszaniem ja bym nie szalał

#1686 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 19:20

fasola Panowie a jak u was wygląda fasola czerwona bądź biała drobna(zwana aurą lub szabelką), żółkną wam już liście itd? Zauważyłem koło mnie na polach, że tam gdzie jest drobna fasola usychają a jak jest u was?

Edytowany przez bartekac7, 19 lipiec 2015 - 19:24.

#1687 Share king12

king12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:16

fasola W moich okolicach dokladnie to samo sie dzieje co piszesz a i jasiek juz zaczyna jasny sie robic u tych co wczesniej zasieli

#1688 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:32

fasola W czwartek lub środę nie pamiętam dokładnie, był zieloniutki, choć oczywiście, pokazywały się żółte liście,ale dziś bardziej to widać chociaż u mnie i tak mniej, nie wiem może dlatego, że troszkę później siałem niż zwykle.

#1689 Share typniepokorny

typniepokorny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:54

fasola

Koledzy jest sens jeszcze mszyce pryskac bo francy wczesniej niebylo widac a teraz krzaki oblepione mozna by bylo wykonac jeden zabieg razem z miedzianem tylko czy to cos daj jeszcze

Strzała, 26 czerwca pryskałem mospilanem razem z miedzianem plus florowit u mnie było git. Fasoli nic złego się nie stało, kwiat nie opadł a mszyca fiknęłą chociaż miałem małe ogniska, wielkości paznokcia. Ostatnio wpadam na pole i znów to samo, małe zaczątki mszycy ale musiałem dobrze poszukać żeby znaleźć zainfekowane krzaki, tylko jeden był taki żeby było na nim dużo mszycy.

Sam nie wiem czy pryskać ją wogóle czy nie. A jeśli tak to znów mospilanem czy proteusem jak radzicie.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy z młodych strąków na szczycie rośliny może coś jeszcze być czy one i tak odpadną. Niektóre mają centymetr ale sporo jest takich jak mały palec, naturalnie chudziutkie są jak cienki papieros ;)

#1690 Share Marcin_B

Marcin_B

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 14:39

fasola

Witam,

Czy pryskacie fasole na strąkowca fasolowego, czym i kiedy? Taki zapis znalazłem w umowie kontraktacji. Nigdy co prawda nie miałem problemów z tym typem szkodnika .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 735 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:20

fasola

u mnie na bałej fasoli w tym roku jest jakiś szał mszycy, własnie dzisiaj opryskałem proteusem i od razu złapie jak coś tego stronkowca... może w końcu ją szlak trafi, nie wiem co jest, 3ci zabieg na mszyce... bo może koło lasu fasola? ale apropo de fakto,  uu mnie fasola nic nie usycha, nie widać żadnego grzyba a raz tylko delikatnie opryskana, zielona a wręcz miejscami a właściwie na większości pola zaczyna bujać.. i jeszcze u mnie kwitnie, nie jest na polu biało ale  kwiatów jest sporo (siana 8.05)

#1692 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:52

fasola

Za pózno na ten kwiat i tak z tego nic nie będzie. w tym roku raczej szału nie będzie z plonem. 

#1693 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 24 lipiec 2015 - 10:48

fasola

Ale cena rośnie 3,2-3,5

#1694 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 12:46

fasola

Ciekawe kto tyle płaci??? dzwoniłem przed chwilą w dwa miejsca to po 2.9 brutto

#1695 Share Lipa86

Lipa86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 21:36

fasola

Też dzwoniłem i na dzień dziseijszy maksymalna cena to 2,9 brutto. Wątpię żeby ktoś płacił 3,5???

#1696 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 07:18

fasola

u mnie na bałej fasoli w tym roku jest jakiś szał mszycy, własnie dzisiaj opryskałem proteusem i od razu złapie jak coś tego stronkowca... może w końcu ją szlak trafi, nie wiem co jest, 3ci zabieg na mszyce... bo może koło lasu fasola? ale apropo de fakto,  uu mnie fasola nic nie usycha, nie widać żadnego grzyba a raz tylko delikatnie opryskana, zielona a wręcz miejscami a właściwie na większości pola zaczyna bujać.. i jeszcze u mnie kwitnie, nie jest na polu biało ale  kwiatów jest sporo (siana 8.05)

Pewnie miałes przypalona, albo poxno zasiałes, albo chwastoksem traktowałes, dlatego sie teraz buja i kwitnie, bo ogolnie jaski przekwitły jakies 2 tygodnie temu i teraz schną, szacunkowo plony w tym roku będą 0,5 tony na niektórych polach, na borowinach i piachach nie oplaca sie nawet kosic z tego co widze. cena 3,3

#1697 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 07:37

fasola

Ale kto tyle płaci?

#1698 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 25 lipiec 2015 - 07:57

fasola A idź pan w uj... z tą fasola!!. Znalazłem jednego suchego straka na krzaku i to co jest w środku to w pi....! Żółty i zmarczczony na dodatek placki. Grad lepiej by zrobił swoje bo az żal patrzeć i szkoda scinac i koszty ponosić jeszcze większe. Ok tona do tylu. Buja i prawie bez nawozu stanowisko po pszenicy. Szoku dostała po suszy i rośnie. U gościa kwitnie znowu az biało. Ehh
Pan P z nadolec. Kosil u mnie zboże i tak mi mówił ze już 3, 2 3, 5. Może nie prawda nie wiem nie chce ludzi oszukiwać.

#1699 Share nowy2015

nowy2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 09:56

fasola

Witam czy ktoś ma informacje jakie mogą byc prognozy cenowe fasoli tegorocznej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 11:21

fasola

Myślę, że gorzej jak rok temu nie będzie.

Patrząc po plantacjach to raczej fasoli nie będzie więcej mimo, że ponoć teren upraw wzrósł. 

Tak jak jadę i patrze to: fasole porażone środkami, fasole na słabym stanowisku i fasole którym zabrakło wody do prawidłowego rozwoju. Ładne pola, które widziałem policzyć mogę na palcach, a i tak nie wiem czy strąk tam jest czy po prostu wybujała po deszczach.

U mnie fasola jaś karłowy osiągnęła nowy poziom karłowatości w tym roku. Strąki co mają 2-3 ziarka wiszą, a te większe leżą na ziemi i pleśnieją,,, Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby na kawałku kilku h było jednakowo. Zarówno na lepszej ziemi jak i gorszej jest jednakowa.

Z racji, że ubezpieczona to przydałby się po żniwach grad i niech robi z tym porządek. 

Wszystko wszystkim, a jeszcze trzeba będzie to zebrać. Jak pogoda utrzyma się na tym poziomie co teraz. (2 dni nie pada, potem deszcz) To będzie gnój nie fasola.