Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4044 odpowiedzi na ten temat

#1641 Share nowy2015

nowy2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 09:48

fasola

Witam jestem tu nowy pierwszy raz sieje fasolę. Dodam parę fotek z mojej uprawy łączny areał mojej fasoli to 1.7ha  odmiana AURA WP_20150706_10_37_33_Pro.jpg WP_20150706_10_37_08_Pro.jpg Podobny mam problem z suszą górne kwiatki odpadają wraz z zawiązkami :(

Edytowany przez nowy2015, 06 lipiec 2015 - 09:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 12:28
  •  

#1642 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 15:30

fasola

Tak kolego zawsze jest, że fasola górę zrzuci. Choć upały jej na dobre nie wyjdą i do tego susza. najważniejsze są dolne strąki które w tym roku mają po 4-3 ziarna i tu plonu nie będzie bo powinno być 5 ziaren i zapewne przez brak wody będzie mniejsze ziarno.

#1643 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 15:30

fasola

A idź Pan z tą fasolą w tym roku...

Przy takiej pogodzie jak jest to już chyba tylko grad może ją jeszcze bardziej dobić. 

Oblatuje kwiat bo nie ma wody. Fasole w kostki... Kolorowe mam wrażenie, że troszkę lepiej to znoszą ale to pewnie kwestia czasu...

Jaśka nie widziałem ładnego w tym roku. A plon będzie chyba symboliczny, Jakby kilki dni popadało to może się jeszcze coś uchowa ale za wiele  już nie zmieni. Niby chmury za oknem ale czy poleci z nich deszcz czy tylko poszumi drzewami... nie wiem, 

Coś mi się wydaje, że za rok inaczej do tego podejdę. Szkoda troszkę mojej pracy i pieniążków A jak się urodzi to oddawać po 2 zł. W tamtym roku śmietka dała po d*pie. W tym brak wody, Ledwo wychodzić na swoje przy tej uprawie nie sprawi mi za wiele  satysfakcji. 

Coś się powinno ruszyć u handlarzy, Kontraktacja, cena minimalna. Coś co chociaż da nam jakiś obraz ile można zainwestować żeby wyjść na swoje. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź plantacje grochu! zobacz »

•  

#1644 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 16:00

fasola

w świętokrzyskim kontraktują różne odmiany fasoli ale po ile to nie mam pojęcia

#1645 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 06 lipiec 2015 - 17:23

fasola Od ponad mies. zero wody!! Moja siada i robią się kikuty. Rok temu o tej porze strąki jak baty a teraz pizdryki i to zaraz spadną i zostanie g... (kupa) z fasoli. Co mi po ich cenie niech dają i po 20zł za kilo tylko ze jej kupować nie będą jak pociągnie parę dni ponad 30' bez wody!! Fakt teraz tylko gradu bo patrzec az szkoda. Ojj co się martwicie talerzowke się założy i zetnie fasolke przynajmniej przenica lub coś innego na tym urośnie :)
Na grochowke jeszcze coś tam mam, pozostałości z nasienia :)

#1646 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 06 lipiec 2015 - 21:14

fasola

Tak. Tylko wszystko kasa. Nawet nie wiem jak zmotywować się za rok do tej uprawy... 

Zysku już widzę, że nie będzie. Naciągną z UA i nawet to co się "urodzi" ciężko będzie sprzedać. 

Jak pisałem chmury za oknem były powiało i popsikało tak, że nawet biedronki się nie zdążyły napić. Ostatni rozsądny deszcz był ok. 25 maja. Mamy lipiec?

Chodzę po polu i zastanawiam się jak ma rosnąć jak w kurzu, a nie w ziemi rośnie...

damianXXL 

tylko zaprawionej nie gotuj :P

ty

#1647 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 06:17

fasola @Afgan zaprawa się wygotuje i będzie jako koncentrat pomidorowy :D została czysta bez zaprawy ;)
A co do fasoli na polu to jest coraz gorzej, odpadają strąki ktore mają ok 2-3cm długości. Miało padać na lubelszczyźnie i dalej kupa!! Cały dzień klepali o burzach wczoraj. Do końca lipca nadają susz!! Zostanie tylko założyć talerzowke!!!

#1648 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 10:51

fasola

w srode bedzie deszcz pomiedzy 17 a 21, wiec nie biadolic, tylko opowiadac czym i w jakich dawkach kto i jak sobie poradził z mszycą i mączlikiem, a jest tego u mnie opor i nic nie bierze, moze wody za duzo daje? (240l zółte koncówki). daje wiecej wody bo chce aby wszedzie doleciało bo fasola ma 60 cm wysokosci

#1649 Share typniepokorny

typniepokorny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 11:24

fasola

Strzała, areał ~2,8ha pole pod teratynem gm. uchanie, 26 czerwca pryskałem mospilanem 20 SP (w sumie 325 gram), 6kg miedzianu, 3L florowitu, było coś jeszcze ale nie pamiętam już nazwy, dopiszę jak amnezja minie, wszystko na ok 700L wody (coś mi opryskiwacz chyba oszukuje na miarce) :P. Fotki poniżej zrobiłem 3 dni po zabiegu, po tygodniu nie widziałem skutków ubocznych, parę tych ostatnich dni nie chodziłem na pole. Zmieniki padły, miałem małe ogniska czarnej mszycy, małpa dalej siedzi ale na szczęscie nie rozszerza się. Więcej robactwa nie ma.

Krzaki są po ok 40-50 cm, strąki miejscami choć rzadko po 9-10 cm, ale chude jak szparagówka, u kolegi wyżej to niezłe koksy :D . Wczoraj owszem padało ale krople mogłem policzyć. Chociaż w tej całej suszy pole nadal trzyma wilgoć, 1-2 cm pod zasklepioną ziemią (piachem  :P ) jest jeszcze wporządku.

Dziś wpadne na kontrolę i dam znać jak to wygląda. Czasem nie wchodzi literka "Z" więc wstawię "7" jakby coś. Pozdro

http://tufotki.pl/tCSul

Edytowany przez typniepokorny, 07 lipiec 2015 - 11:25.

#1650 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 14:16

fasola

Witam jestem tu nowy pierwszy raz sieje fasolę. Dodam parę fotek z mojej uprawy łączny areał mojej fasoli to 1.7ha  odmiana AURA attachicon.gifWP_20150706_10_37_33_Pro.jpg attachicon.gifWP_20150706_10_37_08_Pro.jpg Podobny mam problem z suszą górne kwiatki odpadają wraz z zawiązkami :(

Ja teżmam odmianę Aura , moja  ma wysokość ok 60 cm i masę liści i pod nimi są strąki już długości 10 cm.

U ciebie  widać więcej kwiatu ,u mnie kwiat jest zakyty lisćmi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1651 Share nowy2015

nowy2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 lipiec 2015 - 21:30

fasola

Witam umnie też była mszyca i jakieś inne gówno prysnełem wczoraj po 22.00 DECISEM i dziś prawie czysto a fasolka jak rosła i kwitła tak rośnie i kwitnie szkoda że cena nie..

#1652 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 05:48

fasola No jak nie rośnie cena? Już 2, 9. Powoli rośnie bo wiedzą ze jest ubiegłoroczna i nie chcą szaleć za bardzo. Wydaje mi się ze powinna być w miarę cena oceniając jaki będzie zbiór ale nie powiedziane ze się zbierze. Ziarno słabo ale do zbioru jeszcze trochę więc nie wiadomo jak będzie...

#1653 Share typniepokorny

typniepokorny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 09:24

fasola

http://tufotki.pl/Eybjh tak to wygląda u mnie. Ostatnie pryskanie nie odbiło się na fasoli, podrosły i to całkiem sporo, ms7yca le7y w grobie B), strąki poprawiły się niesamowicie, du7o 7iarna. Des7c7 7apowiadany jest jakos pr7ed wiec7orem, rano tylko powiało.

#1654 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1079 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 18:07

fasola W końcu podlalo fasole. Odzyje to co z niej zostało albo szoku dostanie i będzie znowu kwitnac.
U kogo podlalo bądź podlewa niech podaje rejony...
Telatyn- podlalo i ciapie spokojny deszczyk :)

#1655 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 20:16

fasola

okolice TL padało (mg,przewłoka, wierszczyca łubcze)i fajny ciepły deszcz, fasola jasiek marna ale kolorowe podratuje, 

za marny jasiek żeby wierzyć w dobry plon ale chociaż na sercu lżej, fajnie pada, pada już kilka h i na polu widać efekt deszczu, 

pamiętajmy jeszcze, że mamy inne uprawy i ten deszcz się przyda 

zastanawiam się nad zmianą nasienia na przyszły rok, może ma ktoś dobry towar po tych żniwach na sprzedaż?

#1656 Share nowy2015

nowy2015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:35

fasola

Chełmskie pole podlane fasolka rośnie strąki ładne i grube jutro podeśle fotki .WP_20150709_18_04_56_Pro.jpg WP_20150709_18_05_25_Pro.jpg

Edytowany przez nowy2015, 09 lipiec 2015 - 17:09.

#1657 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 lipiec 2015 - 21:50

fasola Okolice Zamościa padało i od godziny znowu pada elegancki deszczyk. Można powiedzieć, że w obecnej sytuacji ten deszcz jest najlepszą odżywką.

Edytowany przez bartekac7, 08 lipiec 2015 - 21:59.

#1658 Share galan99

galan99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 lipiec 2015 - 20:45

fasola

Dziś też pada samym wieczorem koło 21 i chłodno fasola tyczna użyła kwiatu aż biało...

#1659 Share grzesiu09091987

grzesiu09091987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 08:19

fasola

Kiedy pryskacie od stronkowca w fasoli?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1660 Share typniepokorny

typniepokorny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 lipiec 2015 - 10:02

fasola

W okolicach tertyna-hrubieszowa przedwczoraj dobrze polało, na spokojnie. Wczoraj też delikatnie cyknęło. Na polu wszystko ok