Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4016 odpowiedzi na ten temat

#1441 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 26 maj 2015 - 19:35

fasola

Basagran 1 l nic nie zdziałasz. musisz pryskać 2,5l/ha na raz lub dzielić dawki na dwa razy. a jak nie to zrobić po swojemu Barox który jest już pare lat wycofany. czyli 400g bentazonu + 60g MCPA tym pryskasz fasolę w jakiś chłodny dzień lub wieczorem i jest git. Fasola siada na 3-4 dni i póżniej jest ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 05:43
  •  

#1442 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 26 maj 2015 - 19:56

fasola Tak jak kolega pisze. Litra nie podziała. 2-2,5l. Sam będę robił domieszke z chastoxem bo nie będzie wyjścia. Zanim wjedziesz to chwasty będą miały nowa parę liści a pogoda nie jest obiecująca do konca tyg. Po opadach musisz czekać z dzien az podsechnie bo tylko zryjesz pół pola. Dziś byłem u siebie i jest ciasto na polu.

Edytowany przez damianXXL, 26 maj 2015 - 19:59.

#1443 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 26 maj 2015 - 19:59

fasola

To może na pierwszą dawke dać 1,2 basagranu, a za 2 tyg zrobiony barox, akurat 2l/h basagranu by wyszło, czy to za dużo dla fasolki??

Tylko w jakiej fazie pryskać tą mieszanką, żeby fasola wstała?

Edytowany przez Toru, 26 maj 2015 - 20:07.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1444 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 26 maj 2015 - 20:22

fasola

Basagran 1 l nic nie zdziałasz. musisz pryskać 2,5l/ha na raz lub dzielić dawki na dwa razy. a jak nie to zrobić po swojemu Barox który jest już pare lat wycofany. czyli 400g bentazonu + 60g MCPA tym pryskasz fasolę w jakiś chłodny dzień lub wieczorem i jest git. Fasola siada na 3-4 dni i póżniej jest ok.

za duże koszty, żeby 2x samym basagranem pryskać, w porównaniu do tego jaka może spotkac nas później cena zbytu...

czyli to takie bezpieczne dawki w tych proporcjach co podałeś w tej mieszance, to by wyszło ok 0,85-0,9 basagranu + 0,08-0,09 chwastox...

czyli teraz idealna pora na taki oprysk jeśli chodzi o temperatury, tylko szkoda, że nie ma jak wjechać.. a później ma być do 30'c... :/

#1445 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 26 maj 2015 - 20:33

fasola

damian to w jakich dawkach planujesz mieszać, nie wiem ile tego baroxu dawało się kiedyś na h. Na etykieci napisane jest 2-3l ale na groch.

Czy taka mieszanka 0,8 basagranu i 0,2 chwastoxu extra wytarczy, czy robić na 2l/h czyli 1,6 basagranu i 0,4 chwastoxu? Coś czuje że spalę fasolę w tym roku bo z motyką latać nie będe.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#1446 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 26 maj 2015 - 21:06

fasola

Wystarczy w zupełności 0.8l Basagranu + 01,5-0,2l chwastox extra. koszt tańszy jak zakup 1l basagranu. żółtlice bardzo dobrze ta mieszanka bierze. Wiem że sam Basagran drogo wychodzi jeszcze przy cenie 1,50zł za kg fasoli, a taka cena ma ponoć być prosto po zbiorach.

#1447 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 26 maj 2015 - 21:42

fasola

Fasola jest jeszcze mała, myśle żeby teraz dać 1-1,2l basagranu, a poźniej jak jeszcze jakieś chwasty zejdą to poprawie mieszanką.

Nie pryskałem jeszcze z chwastoxem i nie wiem do jakiej fazy bierze chwasty.

#1448 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 27 maj 2015 - 06:16

fasola Masz odpowiedź już o dawce basagran z chwastoxem dwa prosty wyżej. Z 1-1, 2l nawet nie wjezdzaj bo przyslowiowo wylejesz kase w błoto a i tak nie podziała. Jak tylko pogoda się poprawi wyjeżdżam Bentazonem(basagranem) +chwastox, trochę położy fasole na kilka dni ale innej opcji nie widzę.

#1449 Share tomjur2008

tomjur2008

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 maj 2015 - 06:25

fasola u mnie jednoliscienne glownie zaatakowaly fasole, mam zamiar opryskac Fusilade Forte w dwóch dawkach po 1l/ha w odstepie 10-14 dni. Dwulisciennych za bardzo nie widac

#1450 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 27 maj 2015 - 14:12

fasola

Najgorzej że nigdzie w hrubieszowie nie można dostać bentazonu, a chciałem brać na termin :P

Też myślałem o Fusilade, gdzieś wyczytałem że wystarczy dawka 2x 0.4l/h, to jeszcze w przyzwoitej cenie wychodzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1451 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 27 maj 2015 - 19:25

fasola

Kolego Zenonim czy 0,15-0,2 chwastoxu do 1l basagranu to nie będzie za dużo? Sam robiłeś takie mieszaniny, czy przepis tylko zasłyszany od znajomych? Trochę boję się takiej dawki, zawsze pryskałem samym basagranem i było OK, w tym roku wiadomo jak jest, w sobotę przed deszczem udało się opryskać I dawką ok. 1 na ha a teraz jak przestanie padać będę mógł wjechać dopiero za jakiś tydzień bo na polu woda stoi.

#1452 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 27 maj 2015 - 21:14

fasola

z tego co kolega zenonim napisał to wychodzi tak jak pisałem, nawet poniżej 100ml/ha chwastoxu wg jego proporcji! ja się bee tego trzymał vbo dzisiaj słyszałem, że jeden gośc ma do przesiania fasolę po takiej mieszance

#1453 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 27 maj 2015 - 22:02

fasola

Przesiewa ktoś kto pryska w duże nasłonecznienie. nawet w pełnej dawce basagranu można spalić fasolę jak pryska się w nieodpowiednich warunkach. Praktykowane jest 400g Basagranu = 0,8l i 0,15l- max. 0.2l chwastoxu extra czyli wychodzi na max 60g MCPA. taka mieszanka to stary Barox który już pare lat nie ma rejestracji. Zasada jedna fasola musi mieć wykształcone 3 pary liści i pryskać w chłodny dzień lub na wieczór. tym już pryska się pare lat i w tym roku też trzeba bo zaczyna wyłazić żółtlica, przynajmniej u mnie na polu.

100ml chwastoxu to 30g MCPA to trochę za mało.

Ja tylko podpowiadam każdy robi jak chce wiadomo 3l Basagranu to koszt 350zł przy obecnej cenie fasoli trzeba zastanowić się co stosować.

#1454 Share karvo

karvo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 maj 2015 - 05:26

fasola

A czy do tej mieszanki dodaje się olej?

#1455 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 28 maj 2015 - 09:42

fasola Tak dodajesz olej pełen syntetyk. Castrola albo mobila.:D

Edytowany przez damianXXL, 28 maj 2015 - 09:44.

#1456 Share karvo

karvo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 maj 2015 - 10:00

fasola

Dobra to doleje luxu. :D

#1457 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 28 maj 2015 - 10:45

fasola Tylko nie za dużo bo końcówki zabije :) a tak na poważnie jakiego oleju chcesz dodać? O wspomagacz olejan Ci chodziło?

#1458 Share karvo

karvo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 maj 2015 - 11:40

fasola

Tak, przecież to olej tylko rzepakowy

#1459 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 28 maj 2015 - 15:20

fasola Spoko. Żarty żartami a wiec normalnie lejesz wspomagacz na lepsza przyczepność środka i wsio.

Byłem dziś na fasolce przyjrzeć się chwastom i moim oczom ukazały się pozolkle co niektóre większe i mniejsze spalone przez środki zastosowane po siewie. Trawka co nie która skrecona i sucha ale dałem jej jeszcze Agilu na dobitkę.
U was też jednak w jakims stopniu działają wcześniejsze środki??

Edytowany przez damianXXL, 28 maj 2015 - 20:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1460 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 28 maj 2015 - 22:56

fasola

Najgorzej że nigdzie w hrubieszowie nie można dostać bentazonu, a chciałem brać na termin :P

Też myślałem o Fusilade, gdzieś wyczytałem że wystarczy dawka 2x 0.4l/h, to jeszcze w przyzwoitej cenie wychodzi.

Dzisiaj brałem w cukrowni basagram to jeszcze mieli, i wczoraj Swić zakupił od cukrowni 200l to może jeszcze mają?

Na pewno jest werbkowicach u Dobrzynskiego i w drugim sklepie bo widziałem  dzisiaj jak brałem oprysk na QQ