Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
nowy2015    1

Dzwoniłem dziś po skupach w sprawie ceny fasoli a konkretnie odmiany jaś karłowy cena 3zł jak kolega wyżej napisał to śmiech za taką kasę oddawać . Ja bawię się w kilogramy i sprzedaje po 5zł i mam klientów a fasolę mam bardzo ładną jak na pierwszy raz :D

post-155391-0-03655200-1440086402_thumb.jpg

post-155391-0-87776900-1440086412_thumb.jpg

post-155391-0-36602900-1440086422_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Wymlocilem ok 50a jasia, wagowo ok 1,2t. Polowek prawie nie widać :) dziele na raty bo jedna sucha druga wilgotna i i nie batdzo zaschnieta. Gdyby ktoś chciał omlot jasia claasem europa przerobionym typowo do fasoli pisać, podbieracz 2m. Okol. Telatyn, Wasylow, Radostow...

 Chciałbym to zobaczyć, u ludzi lipa a u ciebie wow. Wiem jak sypie w tym roku ...za dużo gadasz od początku ,aż nie chce się czytać.

Co do ceny to tylko mieć nadzieje że ludzie nie będą wozić po 3 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Fircyk81 żal ci d... ściska ze mi sypnela a tobie cale g...?? Bo uprawiac fasole to trzeba umieć!!! :) :) Heh nie będe z tobą dyskutował bo szkoda mi czasu na ciebie i nie będę marnowal miejsca na forum na dyskusję z tobą.
Ps. Każdy sprzedaje swój towar kiedy chce i za ile chce i nic ci do tego.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

znajoma namłóciła ponoć 3t/ha, jestem skłonny w to uwierzyć bo stanowiska po kalafiorach i ziemie dobre. u mnie po rzepakach widzę, że też tragedii nie będzie - jak ktoś posiał i nic pod korzeń nie dał to i ma w nagrodę tych 500kg/ha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3456

Niestety obniżka plonu stała się faktem i choć nawożona bez chloru i wyglądała jak by miała sypnąć ze 3 tony niestety sypała półtora . I to jeszcze młócenie jakby szkło się młóciło . Nikomu w okolicy więcej jak 2 tony nie dała choćby chuchał i dmuchał . Po przesianiu na petkusie i zważeniu wszelakie złudzenia padają bo fasola jest bardzo lekka . Na przyczepie tak zwanej czwórce usypanej z górką zazwyczaj było powyżej  3 tony teraz 2,5 tony . Jedyny plus w tym roku że zbolałej nie ma w ogóle ale z drugiej strony sucha jak pieprz i każdy z workami obchodzi się jak z jajkiem . Może ktoś ma patent by fasola nabrała trochę wilgoci bo trzymanie przez tydzień w zgoninach nic nie oddało . Może dało by coś nawilżanie magazynu czy czekać na mgły i słotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

znajoma namłóciła ponoć 3t/ha, jestem skłonny w to uwierzyć bo stanowiska po kalafiorach i ziemie dobre. u mnie po rzepakach widzę, że też tragedii nie będzie - jak ktoś posiał i nic pod korzeń nie dał to i ma w nagrodę tych 500kg/ha..

Właśnie o to chodzi ze ludzie nie dawali nawozu bo się bali ze wybuja. Też się bałem bo już dałem raz nawozu żeby rosła. Rosła ale w pas. W tym roku można bylo dawać. Wujek przez miedze miał fasole dokładnie 1ha przyczepa 4t równo w burtach 2, 5t sypnela. Więc niech nikt mi kitu nie wciska ze głupoty gadam bo sa tu tacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy2015    1

Powiem szczerze że nawozu nie dałem teraz żałuję bo z 35a  mam 650kg czystej ładnej fasoli co widać na zdjęciach ale wszystko ręcznie a jak bym dał to pewnie bym  się zdziwił miło . Niestety zostało mi tylko 45a ładnej fasoli a reszta mianowicie 1h to tylko zaorać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja tam nie narzekam na czerwoną fasolę bo jest taka sama jak w zeszłym roku ale nawozów potasowych wapna i odżywek nie żałowałem tylko ta cena to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Pisałem do kolegi co pracuje u gościa co skupuje min fasole to ma być niby czerwona po 4zł,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Guzik dalo w tym roku sypanie nawozu pod korzen fasola nieobrodzila bo brak jej wody i tyle kto mial fasolke przy lonkach gdzie troszke wilgoci bylo to uwierze w dobry plon reszta arealu to badziewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Właśnie o to chodzi ze ludzie nie dawali nawozu bo się bali ze wybuja. Też się bałem bo już dałem raz nawozu żeby rosła. Rosła ale w pas. W tym roku można bylo dawać. Wujek przez miedze miał fasole dokładnie 1ha przyczepa 4t równo w burtach 2, 5t sypnela. Więc niech nikt mi kitu nie wciska ze głupoty gadam bo sa tu tacy.

 

Zalezy jaki hektar :) niedawno plakales ze susza ze z fasoli  lipa, u mnie tez była i powiem ci ze czwórke równo z burtami to sie młoci z 2-3 hektarów w tym roku, a u niektórych z 5-6. po prostu przy wysokiej temp opadł kwiat, wiec z czego ci sypalo? chyba ze nawadniałes poprzez zraszanie jak kalafiory w nadolcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po ile w tym roku u was młócenie fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego a-zA-Z0-9 w moim rejonie w tym roku mało kto młóci bo bije okrutnie. Za ha ok 400-500 zależy jaki areał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolka_86   
Gość margolka_86

My petkusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Po ile u was płacą za jasia? Na dzień wczorajszy janowiaki 2,80- Telatyn i ich gadka: my nie musimy kupować bo ubiegłoroczna leży. Hojda się wypowiadał kilka dni temu w agrobiznesie ze idzie fasola z zagranicy i ceny nie będzie. Tak się wypowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

3,7 brutto z janowa, 5 czerwona a po ile bomba i aura?

Edytowano przez maskin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3456

Hojda  nic nie mówił że "idzie" tylko że suszy nie było w innych regionach .Problem handlarzy jest taki że nikt im po 3 zł nie sprzeda za granicą więc to tylko straszak a kontrakty trzeba realizować . Takiego zwrotu jak "idzie" z Chin zazwyczaj używali najgorsze mendy handlarskie więc proszę nie mieszać do tego Hojdy bo drożej nigdy nie płacił ale przynajmniej umiał dostosować się do rynku by nie płacić jak najmniej . Janowiak jak tylko wjeżdża na podwórek to od razu psa luzuje bo są nie na miejscu i to od kilku lat -jak im nie trzeba to po co skupują :) . Fakty są takie że po żniwach nigdy ceny nie było i nie będzie więc sprzedaje kto musi więc jest jak jest trzeba czekać . Myślałem że moje 1,5 tony z hektara jest porażką ale jak się  rozmawia to w sumie niezły wynik na ten rok każdy bardziej koło tony bryluje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

<p>Ten agrobiznes można zobaczyć w sieci i Pan Hojda tak nie mówił. Susza dała się nam we znaki ale na świecie jej nie było. Mamy wolny rynek i jest jak jest. Mówi prawde. Tak samo jest na pszenicy, rzepaku.Dziwie się, że janowiakom nikt nie powie: Nie musicie to nie przyjerzdzajcie...</p>
<p>Na wszystko susza zadziałała. Wszędzie plony mniejsze. Najbardziej zaszkodziła nam cena sprzed 2 lat i dopłaty do strączkowych.</p>
<p>Telatyn sobie poradzi bo tam sypało ponad 2 tony z h. Reszta będzie musiała jakoś to przecierpieć. Trzeba szukać alternatywnych odmian, za które cena będzie wyższa. Niestety są gorsze w uprawie i mniej plenne..</p>
<p>Będzie jak będzie.</p>

Edytowano przez Afgan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Który janowiak tyle płaci?? o_O
Pytałem tego dziadka co z wnukami jeździ, wiem ze to żyd i nie sprzedaje mu bo zawsze owala ludzi na towarze. A ich gadka co roku ta sama ze mają cały magazyn fasoli. A jak tam na skupach w rejonach ościennych? Mircze, Kryszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w tym roku miałem 4 tony z 1.3 ha . Po oczyszczeniu mam ponad 2,5t. Reszta to połówki. W tym roku z tego co wiem dużo ludzi ma połówki. (Przynajmniej ci co czyszczą Petkusem.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj