Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
damianXXL    49

Nie dawno sporo osób pytało gdzie kupić bo nie ma w sklepach. Ile za litr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Damian, napisz czy mogę połączyć siarczan magnezu (ok.4kg)+rosasol(ok.1,5kg)+bor(ok.1kg) + tytanit (0,250ml)? Mam też asahi, nie wiem czy mogę domieszać czy pojechać osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@jareckijacek możesz zmieszać, ale asashi już bym nie dawał jeśli dajesz tytanit. Tytanit też dobrze stymuluje rozwój i wzrost. Daj saletry wapniowej albo insolu 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

zastanawiam się nad siarczanem magnezu w tej mieszance. Gdzieś wcześniej bylo pisane że potrzeby są duże w stosunku do mg ale ma go insol 6. chyba że chodzi o S wtedy siarczan albo (wigor S ?) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Można mniejsze ilości np siarczanu jeśli daje się insol, chociaż insol dużo nie ma w sobie magnezu także można dawać magnez, fasola to lubi.

Kto już wyjeżdżał na grzyba? Ja dziś jadę bo już małe ogniska grzyba się pokazują. Zastosuje miedzian. Trochę tańszy od innych wliczając cenę fasoli 1, 80. :/

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterp19    0

Witam. Panowie mam takie pytanie do was.  Co sądzicie żeby wzmocnić fasole siarczanem magnezu z ashasi?? Jeśli tak to w jakiej dawce??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja tez juz pylilem od grzyba takze zastosowalem miedzian niby grzybka niewidac ale....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

u mnie już było dane 0,3-0,5 amistaru, potem dithane 1kg, dwa razy asahi 0,3 w mniejszych dawkach, siarczan magnezu przy każdym zabiegu, kristalon pomarańczowy, maximus 1kg, ale jeszcze przed kwitnieniem będzie coś od robaka i jakaś odżywka. 

ogólnie dużo, ale po wschodach tam gdzie była lekka ziemia była marna, potem poszła zlewa to ją troche dobiło, wszelka woda która spływałą z pól spowodowała brązowienie liści (ok 50% porażenia plantacji), dlatego amistar w mniejszej dawce, teraz niby wilgoć jest i idzie w góre, ale deszcz przydałby się od zaraz. niebawem obsypanie i czekanie. póki co nakład to mniej więcej 1500zł na ha, ale jak na taki rok sądze że to nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dolicz jeszcze 2k i czysty zysk ze szok, a większy szok jak dadzą po zeta za kg fasoli.

@piterp19 trochę mało dajesz. Ale może masz ładna fasole nie porazona środkami. 4-5 kg siarczanu i ok 0, 5-0, 6l asashi. Ja dałem tak jak kilka postow wyżej. Ładnie ruszyła ale deszczu potrzeba na gwalt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

nie muszę doliczać, po prostu u nas jak się nie da to i nie urośnie, a jak nie urośnie to  nie będzie czego sprzedać ;) także da się jeszcze tyle ile będzie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterp19    0

Dolicz jeszcze 2k i czysty zysk ze szok, a większy szok jak dadzą po zeta za kg fasoli.

 

@piterp19 trochę mało dajesz. Ale może masz ładna fasole nie porazona środkami. 4-5 kg siarczanu i ok 0, 5-0, 6l asashi. Ja dałem tak jak kilka postow wyżej. Ładnie ruszyła ale deszczu potrzeba na gwalt :)

Jeszcze przed kwitnieniem polece borem i starczy. Więcej nie będe dawał przy takich cenach jakie są i jakie się zapowiadają :(.Dzięki Damian za odp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Oby tylko pogoda była odpowiednia na kwiat i zbiór. Wiadomo ze jak się nie da to i plonu nie będzie.
@piterp19 możesz dac kritalonu, to już nie wielki koszt a poprawi fasolke. Ok 30zł 3kg. Wiadomo brak deszczu i stoi wzrost.
Ja już nie daje nic, ewentualnie na strąk ale okaże się jak będzie wzrost przebiegał.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterp19    0

Oby tylko pogoda była odpowiednia na kwiat i zbiór. Wiadomo ze jak się nie da to i plonu nie będzie.

@piterp19 możesz dac kritalonu, to już nie wielki koszt a poprawi fasolke. Ok 30zł 3kg. Wiadomo brak deszczu i stoi wzrost.

Ja już nie daje nic, ewentualnie na strąk ale okaże się jak będzie wzrost przebiegał.

Damian do siarczanu i asashi dodać ten kritalon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sobotę poszedł Topsin + Proteus.

W najbliższym czasie planuję dać: mocznik + siarczan magnezu + intermag motylkowe + kristalon zielony + tytanit + bor + molibden + żelazo + miedź.

Później pewnie jeszcze pójdzie asahi z jakimś nawozem fosforowym przed kwitnieniem i siarczanem. I jeśli nic się nie będzie działo fasoli to na tym skończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Robo, ja sieję drugi rok fasolę, w moich stronach dominują I i II klasy ziemi, głównie żyzny czarnoziem przy takim nawożeniu plony oscylują w granicach 3 ton z hektara (jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione czyli przede wszystkim pogoda, terminowe zabiegi agrotechniczne). Możesz wierzyć lub nie ale w zeszłym roku udało mi się zebrać z 10a 410kg czystej przebranej fasoli. Ale to na bardzo zadbanym polu nie daleko domu, o dobrym ph, często nawożonym obornikiem, stanowisko po ziemniakach, fasola 3 razy opryskana była przeciw chorobom grzybowym bo zostawało oprysku ze zboża, czy z buraków, nie pryskana przeciw chwastom w ogóle bo oplewione ręcznie w ramach relaksu czyli nie przypalona "nie przystopowana" jak w tym roku, ogólnie warunki super. Niestety w tym roku mam na innym bardzo słabym polu i muszę ratować bo nie wygląda dobrze, a to chwast a to przypalenia myślę że szału nie będzie jeśli chodzi o plon, bardziej chodzi mi o stanowisko jakie zostawi po sobie pod inne uprawy. Z tego co zaobserwowałem wszyscy moi znajomi, stosują podobne nawożenie, takie jak opisane kilka postów wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Jakie macie plony z hektara przy takim wspomaganiu?

U mnie podobnie granica ok 3t na I-II klasie. Ubiegły sezon gorszy ze względu na deszcz i wygnicie na wymoku. Więc sam widzisz jak inni zasilają fasole.

 

Damian do siarczanu i asashi dodać ten kritalon??

tak wymieszaj razem i pyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Koledzy co jej dolega? Pierwszy raz siałem drobną, odmiana prawdopodobnie igołomska. Mówią że to z oprysków do glebowych, basagranem nie była jeszcze pryskana, jaś obok bez jakichkolwiek oznak ładnie rośnie

576c35a1bdcf226fmed.jpg

 

 

 

A to chyba grzyb na młodych listkach?

 

5434c92960c31155med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

a mozna czymś zaradzić tym przypaleniom bo u mnie też troche przypaliłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nic. Co spalilo to odpadnie. Dac odżywek, dac na grzyba i wsio. Patrzeć jak rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Najlepiej dać asahi, ale to już koszt. Ja dałem tytanit, zobaczymy czy ruszy.

Gdzieś czytałem o uprawie fasoli szparagowej żeby nie pryskać mustangiem przedplonu fasoli, a u mnie wszędzie był dawany, może to ma jakiś związek, tyle że jasia tak nie pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj