Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4019 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:55

fasola

grzegorz a wiesz że niemcy zaczeli kontraktowac wysokobiałkowe? takie firmy jak agrolok i im podobne kontraktują tj: podpisuja porozumienie na zakup. poczytaj troche w tym temacie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 03:02
  •  

#1162 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:05

fasola Znam gościa,który sieje 10ha i prawie wszytko w chwaście stoji,potem bierze ścinarke,zetnie, wymłóci kombajnem i gites. Ktoś mówił,że on z 1 ha ściąga tyle co np ten kto sieje w mniejszych ilościach zbiera z 0,5ha a nawet mniej czasami. Więc no jak koledzy piszą sztuką jest zebrać a nie nasiać od groma a potem d*pa.

#1163 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 17:39

fasola Jak byki będą rzrec tylko fasole to masarnie nie nie zechcą takiego mięsa, będzie jak tuczniki na rybach pędzone, ale można jeszcze bykom jakieś butle podłączyć i biogaz za free.!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 17:42

fasola

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje?

Wszystko trzeba spawać po garażach. Wszystko trzeba wymyślać i pakować się w koszty, a z działaniem później różnie jest. 

Nikt nie chce pomóc stworzyć nam sprzętu żeby większość pracy wykonać mechanicznie. Na cenie jesteśmy oszukiwani jak się da, a i jeszcze w paradę wchodzą niedzielni rolnicy... Później handlarz durnoty gada bo kupował od sąsiada byle jaki towar i tego samego się spodziewa u nas. 

#1165 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 22:50

fasola

Co do tych co sieją sporo po 30 ha to w tym roku czysto mieli i z tego co wiem to 2,7t,ha na czysto. jak coś to jakiś jeden trafi że z chwastem przepada a reszta zbiera dobrze

#1166 Share fasola

fasola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 06:39

fasola A jak ci obszarnicy albo ci zwiekszajacy areal radzą sobie z plodozmianem. Bo to trzeba mieć pola a pola? Chyba że sieją fasolę po fasoli.

#1167 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 08:00

fasola U mnie w okolicach rzadko kto sieje 10ha,wiekszosc co z rolnictwa zyja to roznie,ale zazwyczaj do 5ha. Wiec,dla mnie to duzo. Chociaz wiem,ze kolo tomaszowa,hrubieszowa sa tacy co maja i po 15 i wiecej fasoli.
Swoją drogą,kiedy siejecie fasole? Ja z dwa razy sialem po 25 kwietnia i chyba tez kolo tego posieje.

#1168 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 08:32

fasola

Jak mają 80-300ha to co ty boisz się o płodozmian

#1169 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 16 marzec 2015 - 08:48

fasola A ja znam takich co sieją 1,5ha a chwast jak las. Nikt nie chce tego mlocic a jak mloca to 3razy to samo. A plon może tona. Gdzie sens i logika pracy? Jak to się mówi głupiego robota.

Edytowany przez damianXXL, 16 marzec 2015 - 08:51.

#1170 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 23:45

fasola

Fasolka już po 2,60 u Hojdy i innych ! 

I niema co sie dziwić bo przez niego wszyscy obniżaja a jak ktoś chce wiencej dać to dostaje ostrzeżenie od wiekrzości .

Ja pier....... nie sprzedaje! Niech sami sieją cwaniaki . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 07:05

fasola To już od dawna wiadome. Na złość im nie zrobisz ze nie sprzedasz. Wejdz tylko na olx.pl i wpisz "fasola" to za głowę się złapiesz. Ceny wysokie bo wiadomo ze każdy chce wyjść chociaż na zero z produkcją fasoli ale jak ktoś będzie musiał oddać po 2, 50 to nie będzie miał wyjścia a trzeba z czymś wyjechać w pole tj. opryski, nawozy itp. Takie realia.

#1172 Share Mirek80

Mirek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:16

fasola Tak handlarze się zbierają i rządzą sobie, a ta cena to niby skąd? Na moje oko to w kwesti czasu tylko sobie zaszkodzą, bo kto będzie fasole siać jak będzie musiał do tego dokładać jeszcze. A to w końcu ich źródło dochodu. Ja w przeciwieństwie do większości uprawę fasoli w tym roku zmniejszam, zasiałem na jesieni rzepakiem. Zobaczy sie jak to wyjdzie, oby nie na gorsze...

#1173 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:13

fasola

Chłopaki orientujecie się czy red kidney może być siana na jednym kawałku obok jasia? Czy czerwona się nie zapyli?

#1174 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 23:22

fasola

Red kidney siejemy z dala od innych odmian fasoli bo nie stety sie zapyli, i robisię okrągła. Przynajmniej tak mieli znajomi co przez miedze mieli Jasia.

Moja czerwona była ładna bo w promieniu 400 m nie było jasia ani innych bobowatych roślin.

#1175 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 06:58

fasola Nie tylko red ale i jaś zrobi się kolorowy. Brat miał kilka krzakow tyczkowej nie daleko red sąsiada i niestety tyczkowa zrobiła się czarno-czerwona.

#1176 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 00:34

fasola

Siał ktoś fasole na świeżo wapnowanym polu? Kiedyś gdzieś czytałem że fasole lepiej siać rok po wapnowaniu.

A tak w ogóle jak wszyscy trzymamy fasolę, jesteśmy z niedalekiej okolicy to można by pomyśleć o jakimś dalszym odbiorcy fasoli w większych ilościach??

Edytowany przez Toru, 21 marzec 2015 - 00:36.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#1177 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 13:24

fasola

Jestem za. Może ktos zagada do Sławka z Bayer full, zeby nam "jaśka" w chinach opchnął, albo na ryż wymienił który poźniej opchniemy do biedronki:)

#1178 Share fasola

fasola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 14:28

fasola Czas zakupić środki ochrony. W tym roku planuje posiać 2 ha czerwonej, gleba ciężka, czarnoziem.
Zaprawianie: 100ml dursban + 80 ml fastac + 100g zaprawy nasiennej T na 100 kg nasion
Na chwasty po zasianiu: Afalon 0,8l + Command 150 ml + Pendigan 2 l / ha
Dotychczas dawałem afalon i command, w tym dodam pendigan.
Niestety cena śroków do produkcji nie spadła w ślad za ceną fasoli :(

Po wschodach z jednoliściennymi nie ma problemu, gorzej dwuliścienne basagran daje w jednej dawce, ale wysoka to jest tylko jego cena bo skuteczność już nie. Można by było pielić wielorakiem ale z kolei jak sie ruszy ziemię to śroki doglebowe przestają działać i potrafi być dramat z chwastami zwłaszcza z żółtnicą.

Nie pisz posta pod postem

#1179 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 22:03

fasola

Ja dawałem zawsze doglebowo Dual Gold i po siewie command + pendigan, sąsiąd tak jak Ty afalon i pendigan. Moja jak i jego zarośnięta :P

Słyszałem o mieszance na ogrodowy 0,2 chwastoxu i 0,8 basagranu, nawet kupiłem 1l chwastoxu, ale jakoś nie miałem odwagi pryskać, w jednym miejscu ręcznym opryskałem kawałek i nie wzieło ani fasoli ani chwastu.

PS. Wałujesz po siewie przed opryskiem??

Edytowany przez Toru, 23 marzec 2015 - 22:05.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share fasola

fasola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 22:53

fasola Nie waluje. .. nie widziałem też żeby u nas ktokolwiek przygniatal fasolę. .... dawno pamiętam jak ludzie walowali buraki takimi konnymi walami z siedziskiem :). W zeszłym roku po deszczach przybilo mi fasolę ze 1/3 nie wzeszla..... nie była w stanie wyciągnąć liścia z ziemi..... może gdyby było przywalowane to nie byłoby takiej sytuacji. ...
nie wiem nie mam doświadczenia z walowaniem.