Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander

Jakie nawozy dolistnie bądź pogłòwnie stosujecie po zasianiu fasoli i w trakcie jej rosniecia???

 

Ja pogółwnych nie stosuję, a nawozy dolistnie (i stymulatory wzrostu) to mniej więcej:

1. Foliq uniwersalny + mocznik + siarczan magnezu + tytanit - faza około 5 liści    

2. asahi - około tygodnia po "1"    

3. jakiś nawóz fosforowy + tytanit + siarczan - faza tuż przed kwitnieniem

Oczywiście między czasie jeszcze jeden lub dwa razy pryskanie na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

przemaskrakow a mógłbyś podać mniej wiecej jakie dawki tych nawozów stosujesz na ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

1. Foliq uniwersalny 5 l + mocznik 5 kg + siarczan magnezu 3 kg + tytanit 0,2 l / 300 l/ha

2. asahi 0,5 l / 400 l/ha

3. jakiś nawóz fosforowy 2 kg (zależy jaki) + tytanit 0,2 l + siarczan magnezu 1,5 kg / 300 l/ha

Edytowano przez przemaskrakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w jakiej fazie dajesz te nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A ja jestem takiego zdania im więcej g...na daję się na fasolę tym gorsze plony są. 2 razy grzyb i wystarczy ewentualnie jak zaczyna kwitnąć to jakiś biostymulator dać, żeby na raz zakwitła,a na tytanit szkoda kasy efektu zero. ja w tym roku jadę fortimą bo ciekawy skład ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Rozmawiałem wczoraj z agentem od ubezpieczeń to mówił że ludzie tyle fasoli ubezpieczyli że przez 3 lata tyle umów nie podpisał co w ten sezon a to jeszcze nie koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223
Napisano (edytowany)

O widzisz to będziemy jeść fasolkę codziennie!! bo marne szanse oby chętnych było na tyle fasoli. w d..ie się co niektórym poprzewracało z zasiewami.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Rozmawiałem z handlarzem ostatnio; powiedział ze może być cena aby na import tylko szła do rumunii i innych. Ponoć granica handlowa ma być na wschód. Teraz nie chcą brać bo nie ma zbytu a na polskę to im wystarczy co mają. A sporo ludzi jeszcze nic nie sprzedali a nawet drugi raz szachuja bo żółta i plam dostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Zenonim Zdzicho posiał 63 w Dębinie i 62 po jęczmieniu. A jak zbierze? wynajmie 5 albo 7 kombajnów,podobnie ze ścinarkami,przewróci przegrabiarką na tuzie lub dwiema i jak dobrze pójdzie to szybciej zbierze niż ci co mają po 5 ha. A jak części nie zbierze to też się nic nie stanie bo stać go na to żeby przyorać nawet wszystko. 2,5 tony fasoli po 2 zł to 5 tys. a 6 ton pszenicy po 500zł jak się zanosi to trójka.Więcej do zyskania niż stracenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ciekawe jaka będzie dopłata do strączkowych bo wiele osób na to liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223
Napisano (edytowany)

A skąd wiesz, że o niego chodzi???? takim liczeniem daleko zajdzie, jak stara w magazynie leży. i takim sposobem zbioru zapomnij o 2,5t/ha. cena fasoli jest bardziej nieobliczalna jak zboża. w tej chwili masz po 2.2zł, a przy takim zasiewie o 2zł ciężko będzie mówić. 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Jestem.Zobaczysz za 3 miesiące plon.Mnie on nie ziębi nie grzeje.Podziwiam ludzi którzy nie boja się życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiesz u mnie też jest gosciu co sieje dużo fasoli i też myślał ze świat zawojuje puki urząd skarbowy nie zapukał do dzwi 16 osub na lewo zatrudniał i był vatowcem kase brał na dofinansowania  co tylko, teraz sprawe przed sądami toczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Nie wywyższaj się.

Jak tam Wasze fasole? 70 osób obserwuje temat  a nikt się nie udziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A jakie mają być albo wschodzą albo dawno wzeszły lub w ziemi siedzą. u mnie jedna zaczyna wychodzić , a reszta siedzi, do tego przymrozki nadają i może być lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas fasola wszystka powschodziła a w przemroski nie wierzę u mnie cała okolica zasiała w kwietniu chyba tylko 10% w maju co jeszcze nie powschodziła ja siałem 16-20 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja 28 kwietnia sialem. 70% już na wierzchu reszta wschodzi. Co prawda głębiej posialem ze wzgledu ze bylo sucho. A co do przymrozkow to coś mówią ze może nie być ale prognozy sa rozne. Jak będzie przymrozek to nie będzie dobrze. Na dniach się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Zapowiadają w niektórych rejonach -5 przy gruncie, głównie na północy. Po niedzieli intensywne opady deszczu co też nie jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj