Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
1210    5

co sądzicie o takiej ochronie.

Przed agregatem 2,5l. na hektar dursbanu, a nasiona zaprawić sarox +primus B ( nawóz donasienny) + nitragina. Zastanwaiam się nad zmieszaniem saroxa i nitraginy bo orius jest zaprawą grzybobójczą

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A ja mam wielką nadzieję że w tym roku będą ogrodnicy. nauczy to niektórych, szkoda że na zimę nie zasieli fasoli. Przykro mi to stwierdzić ale chyba z fasoli i zarobku na niej w tym roku nici!!!! U mnie ludzie poszaleli , a co do obszarowców tym bardziej 105ha w jednym kawałku kończą siać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja sieję 6-7maja. w tamtym roku lepiej mi wyszła póżniej siana. 

 A hopkie w fasole się nie bawi.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Zenonim nie życz bliźniemu co Tobie nie miłe :) Niech każdy się dorabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie życzę nikomu,ale taka jest prawda, nie zawsze są te ogrodniki ale czasem wypadną tak jak 3-4 lata temu. Ja się nie wygłupiam z zasiewem. A co do tych co sieją wcześniej nawet jeśli ubezpieczą to nic to im nie da, ponieważ termin agrotechniczny przypada na 5-15maja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

jakiś czas temu czytałem prognozy pogody i natknałem się na sezonową czy jakąś taką, to była mowa, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo wystąpienia tych ogrodników w tym roku.. ja posieje pewnie po długim weekendzie, raz że czekam na swój siewnik może dojedzie, a dwa nawet nie mam czasu, bo obganiam teraz pszenice, rzepak, buraki i jeszcze coś i akurat dobrze wyjdzie na przyszły tydzień..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ja posialem swoja na stronki 2 tygodnie temu i przykrylem wloknina i fasola ani mysli wschodzic takie sucho a ziemia dobra czarnoziem 2 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek80    0

Może sieją wcześniej żeby wcześniej zebrać i sprzedać, na początku może jeszcze jakaś cena będzie. Bo do wiosny to się nie opłacało ziarna trzymać w tym roku. Z tymi ha to powariowali, ciekawe jaką oni sieją drobną czy jasia. U mnie sie rzucili na czerwoną. Prawie każdy w okolicy ten ha czy pół zostawił sobie na fasole. Tylko życze im żeby sie jeszcze nauczyli zbierać, bo w tamtym roku zbierali mokrą, sąsiad mój posiał sobie 2 ha pierwszy raz. Zebrał mokrą, przebrali, popakowali w worki, a fasola zaczęła pleśnieć. Zamówił sobie handlarza z daleka przyjehał i zabrał. Ile ludzi tak zrobiło? Gnoju nakupowali i mieli pretekst żeby cene ubić. A ja swoją suchą na wiosne mam sprzedawać za bezcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomjur2008    3

Mam pytanie, moze moglby mi ktos doradzic jakie śor moge zastosowac pod fasole na ziemiach bardziej piaszczystych??? Czy przed siewnie czy posiewnie. Ktos sie orientuje?? Z gory dziekuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A u mnie wszyscy jasia sieją, mało kto coś innego. Co do wczesnego siania i zbioru to się nie zgodzę. siana w kwietniu i maju wychodzi do zbioru tak samo już to przerabiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo1988    14

Witam. W tym roku chce pierwszy raz posiac fasole, wiec jestem laikiem w tej kwestii. Chce posiac 1,5 ha klasa II, III. Jakie dawki nawozu proponujecie? Jeżeli chodzi o ochronę to planje zaprawić dursbanem, nitragina (nie były u mie uprawiane rośliny z rodziny bobowatych) i zwykłą zaprawą jak do zborza. I w dniu siewu chce opryskac command 0,15 l/ha afalon 0,7 l/ha oraz gold tylko nie wiem jaka dawka dokładnie ok 1 l/ha? Co myślicie o takiej ochronie? i jeszcze co ile siać nasiona. Jest to odmiana jaś karlowy Falicja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

105 ha!!!!??? O kur... U mnie to mało kto do 5ha dochodzi. Kurcze straszą tak tymi ogrodnikami dobrze,ze sam nie posiałem tak jak co rok(czas mi nie pozwolił). A tak z ciekawości oni samego jasia sieją? Czy np różne odmiany na tym kawałku? Z tego co pamietam co było poruszane np jaś z czerwonym nie powinny być siane na jednym polu. U mnie to większość jasia sieje,łatwiejszy do zbioru. Chociaż ja w tym roku sieje akurat czerwony tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

ja w tym roku mam zasianą drobną  aure 3,5h i 3h jaśia 16 kwietnia wszystko ubezpieczone na 40.000 od przemrozków i gradu już zaczyna wschodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Zenonim jednak dobrze slyszałem od ludzi (czasami jednak mowią prawde) o gościu co sieje sporo fasoli w okolicach ulhówka. Nie dawno jadąc sobie autem, zaczął sie siew fasoli to co widziałem to sie we łbie nie mieści!! Do rzeczy. Co chwile widziałem jak ktoś stoi z nasieniem fasoli zaprawionej mając dosłowie pół przyczepy a na polu siewnik!! Zapomnijmy o zysku na fasoli w tym sezonie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Widzisz , a jak mówiłem że tyle pola zostawili na fasolę to każdy mówił, że to nie prawda, że nie zbierze tyle. w tamtym roku miał 33ha i zbierał suchą, a chłop się śpieszył i gnój zebrał. A to tylko jeden który zasiał 80ha, jest też rolnik który zasiał 40ha inny miał siać 30-50ha. A gdzie rolnicy!!! ale tu  każdy sieje podobnie jak siał lub coś zwiększył .

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulamondeo    4

nie licz na odszkodowanie za fasolę sianą wcześnie. kilka lat temu 4-5 sasiad miał ubezpieczoną wcześniej fasolę,przyszło -5 szlak ją trafił zgłosił przyjechali (był początek maja) i po tygodniu stwierdzili ze : polubownie zwracaja mu poniesione koszta założenia uprawy ale ze on należy do osób które walczą o swoje odwołał sie i dostał 0.00zł gdyż termin zalecany do siewu przypada 5-15maja... 

ZA DUŻO LUDZI BY KOMBINOWAŁO Z UBEZPIECZENIAMI JEŚLI TO BY BYŁA PRAWDA

swoja droga masz  jakiegos naciagacza nie agenta ze Cię o tym nie poinformował


zapomniałem dodać ze chcieli mu zwrócić kasę za  poniesione koszta ale musiał mieć na to fakturki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Co z tego ze sieją po 40ha. Jak będzie mokre lato to będzie tak jak 4-5l temu, napalili się na pokosy i co poszło z dymem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj