Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4031 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 02 luty 2015 - 21:59

fasola

każdy może przyjść czy tylko na zaproszenia ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 15:54
  •  

#1022 Share rolnik103

rolnik103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2015 - 22:56

fasola

Koledzy! Orientujecie się jaka jest cena fasoli: jaś karłowy (piechota) w okolicach Hrubieszowa??? Bede wdzieczny za jakies info, pozdro

#1023 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 03 luty 2015 - 08:08

fasola

3.70-3.80 konto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1024 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 03 luty 2015 - 08:56

fasola

Szkolenie ogólne więc kto chce to przychodzi.

#1025 Share fasola

fasola

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 luty 2015 - 09:50

fasola

Sprzedaliśmy 80-90/100g  po 4,30 z vatem

Edytowany przez fasola, 03 luty 2015 - 09:54.

#1026 Share king12

king12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 luty 2015 - 11:35

fasola Panowie kto placi 3.7 3.8

#1027 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 04 luty 2015 - 19:13

fasola

Fasola 3,2 z vat. Ale ceny. Ludzie nie wytrzymaja rusza sie!!!!

#1028 Share bartex

bartex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Maszyny Rolnicze :)

Napisany 04 luty 2015 - 19:30

fasola

A kto już tak mało płaci? W poniedziałek była po 3,60 z vat.

#1029 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 04 luty 2015 - 20:43

fasola

W miesięczniku LODR Końskowoli  Lubelskie Aktualności Rolnicze, numerze lutowym jest artykuł pt. "Uprawa fasoli na suche nasiona".

#1030 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 04 luty 2015 - 22:16

fasola Tyszowce handlarze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share Wrath

Wrath

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 luty 2015 - 08:04

fasola

@Cradle posiadasz ten numer?, jeśli tak to czy mógłbyś zrobić skan tego artykułu

#1032 Share king12

king12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 luty 2015 - 08:18

fasola Cena 3.2+vat spada wczoraj byl u mnie handlarz ale troche podzwonilem i znalazlem 3.4+vat a o 3.2 z vat jeszcze nieslyszalem

#1033 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 luty 2015 - 09:30

fasola

dziś dzwoniłem to po 3,5 z vat.ale pani mówiła żeby dzwonić za tydzień i zauważyłem ze ma chęć brać fasole drożej  bo mówiłem że po tej cenie nie sprzedam bo tydzień temu moglem po 4,20 na konto sprzedać wszysce wiecie gdzie a mam 5t fasoli i nie muszę sprzedawać poczekam do marca aby panika wysprzedaży fasoli staneła umnie na wiosce tylko jedna osoba  jeszcze trzyma i po fasoli napewno tak jest w dużo wioskach i muszą podnieść wystarczy na kursy walut popatrzyć jak dolar i euro stoi jak przenice sprzedają za ganicę.

#1034 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 05 luty 2015 - 17:58

fasola

tak u mnie w okolicy też 80% osób już sprzedało a le to ci co mieli 1-3 tony ci co trzymają to mają większe ilości nawet po 10 i 20 ton myślę że jeszcze jest bardzo dużo fasoli u takich trochę większych gospodarzy. z obawy na dalsze spadki sprzedałem dziś po 3,50 brutto. tym co jeszcze trzymają życzę stalowych nerwów i jak najwyższych cen. 

Edytowany przez grzegorz210182, 05 luty 2015 - 18:00.

#1035 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:14

fasola

fasola na giełdach od grudnia praktycznie minimum 5zł, teraz w porywach do 6zł. http://www.fresh-mar...towych/warszawa

Moim zdaniem, i mam nadzieję, że po tej fali paniki która teraz zbiera żniwo, cena fasoli w nadchodzących tygodniach osiągnie pułap 4-5zł..

Mam w planach inwestycje w sprzęt, ale zarówno zboże jak i fasole trzymam i sprzedam w ostatniej chwili, chyba że ceny mocno jakoś by poleciały to bardzo intensywnie bym się zastanowił nad tą inwestycją..

#1036 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 08 luty 2015 - 11:05

fasola

kolego 4-5 zł :D nie bądź śmieszny najwyższa cena jaka była w tym sezonie skupowym to 3,9-4,0 zł i to w porywach.

wczoraj byłem u jednego gościa który skupuje fasole to mi powiedział 3,2+ vat i jakoś nie zanosi się na na podwyżki choćby dla tego że skupujący mają naprawdę dużą ilość kupionej fasoli a trzeba dodać że ludzie mają jeszcze dużo do sprzedania, u mnie na wsi to tylko ja i mój sąsiad sprzedaliśmy a reszta jeszcze czeka na 4-5 zł :P 

#1037 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 08 luty 2015 - 11:51

fasola

to Ty nie bądź śmieszny i nie pisz głupot, bo jeżeli już wypowiadasz się o obecnej sytuacji z fasolą w kontekście całego obecnego sezonu, to śmiem Cię oświecić, że fasola na jesieni w początkowych fazach chodziła na pewno po 4,5zł bo koledze udało się sprzedać. 

mają naprawdę kupioną dużą ilość fasoli? wow. Jestem w szoku, zwłaszcza, że byłeś u handlarza i widziałeś wypchaną 'stodołę' i na chama zamkniętą, bo tyle naakupił fasoli... jak pytałem jakiegoś handlarza, co z ceną będzie, to NIGDY nikt nie powiedział, że będzie lepsza, więc nie bądź śmieszny. To co kupili to na pewno nie będą trzymać tylko muszą to opchnąć, bo muszą mieć płynność finansową aby jakoś prosperować. Teraz zostali właśnie CI co sprzedadzą po trochę lepszej cenie, więc za jakiś czas będą mieli puste te 'stodoły' a żeby je czymś zapełnić to będą musieli cene podnieść... Jeżeli handlarz skupuje po 3,2 a sprzeda po 5, to spokojnie cena mogłaby być 4-4,2, ale po co jak można mieć lepszą marżę..

#1038 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 08 luty 2015 - 14:42

fasola

Dwie osoby na wsi sprzedały a reszta trzyma :lol:

#1039 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 08 luty 2015 - 15:07

fasola

Panowie handlarzom o to chodzi żeby ludzie panikowali. teraz jeszcze specjalnie obniżą cenę, tak jest rok w rok pomijając ten ostatni. A co do handlarzy to zawsze śpiewają tak samo, że nakupili i już im nie trzeba. To czego jeżdzili jak na sraczkę 2 tygodnie temu i mało kto sprzedawał i po co płacili po 3.9-4zł jak mogli poczekać i kupić teraz po 3,2zł. ludzie zastanówcie się troszkę jeżeli ktoś potrzebuje sprzedać to sprzedaję i niech nie sieje paniki dla innych, bo raczej każdy wie co robi. I niech handlarz wie ,że po 3,5zł niech sobie sam to uprawia już to niejednemu mówiłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 08 luty 2015 - 16:02

fasola

Czy dla was też nie jest to dziwne że jakaś dziwna ręka z zewnątrz steruje tymi cenami ? Wąska grupa cwaniaczków siejących panikę i zamęt. Jak w naszym kraju ma być dobrze jak każdy chce sie po chłopie przejechać bo tylko on jeden został "z towarem" którego nikt nie chce - nic innego jak gra na zwłokę. Słyszeliscie tę historie o samochodach których fabryka nie chciała sprzedać ponieważ nie było zbytu nie chcieli sprzedać taniej bo nie było by zarobku na nich nie stoją i nie zwiększają podaży. A te różnice w sklepach rzędu 100% np na fasoli to jest kpina jakaś. Jedyna nadzieja konsolidacja zrzeszenia grupa producenka tak jak zrobili to producenci jabłek... do embarka wiodło im się świetnie.  Z Myśleniem polskiego rolnika grupa kojarzy się z czymś złym ale nie ma innego bata na tych wyzyskiwaczy-handlarzy i to we wszystkich gałęziach rolnictwa.  Fasola tanieje 3,2 na ręke i to wiele marudzenia jest podobno mają kontrakty teraz kto może czeka, panika to najgorsze co może być w rolnictwie. W końcu nam nikt nie dołoży chyba że komuś z renty bądź z pensji.  Pozdrawiam

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)