Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
maskin    7

3 zł z watem -paczka. Jak to jest z drobnymi fasolami? Sieje się je z jasiem, czy naprawde trzeba opóznic siew az bedzie ciepło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TataViki    0

W mirczu placa 2,6 z watem 2,8 w dolhobyczowie warszawiak tez tak daje inni handlaze 2,5
Czym pryskacie fasole w tym roku przed i po siewie

Edytowano przez TataViki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

czy ten dual to sie miesza z ziemią i dopiero sadzi czy kropi się po sadzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

U mnie przed tylko nawóz. Zaprawa(juz zaprwiony): vitavax+prestiż+dursban. Po siewie: command+koral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Ja czerwony zaprawie BI 58 i funaben przed siewem dual gold a po linurex i command. Siew po 3 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

U mnie przed tylko nawóz. Zaprawa(juz zaprwiony): vitavax+prestiż+dursban. Po siewie: command+koral.

 

Pryskałeś już tym wcześniej? Jakie dawki dajesz, ciekawi mnie ten koral, ja do tej pory po siewie command+sencor+pendigan przed Dual Gold myślałem też żeby dodać dursban do dualu i razem wymieszać z ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Command i sencor stosowalem a ze sencora nie mieli w mirczu to dali koral. Koral to jest to samo co sencor, ta sama ilosc substancji. Dawka zależna od ziem. U mnie 1, 2 klasa to daje 15gr commandu i tyle samo sencoru no teraz koralu. Spokój z chwastami na długo. Uboższe ziemie z domieszką gliny zalecaja więcej nawet 18gr. Zawsze mam jedną dawkę sprawdzona. Wiadomo zależne od pogody. Będzie mokro to niestety nie działa skutecznie.
A dursban w ziemie? Nic nie daje. Stosowalem kilka razy i żadnego efektu. Efekt tylko jest jeśli się wleje ten środek az błoto będzie. A pryskac to szkoda jeździć po polu. Ja do zaprawy setkę dodalem zapobigawczo i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

W tamtym roku nie pryskałem i śmietka zjadła mi 2,5h, sąsiad pryskał(pierwszy raz) i fasola nie ruszona praktycznie. Może doleje do zaprawy i jeszcze prysne dla pewności :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Na latajaco-chodzace tak, też pryskam po wierzchu ale na pedraka czy drutowce czy tam inne pancerniaki ziemne to szkoda kasy. Żeby był efekt to trzeba nalac na robaka wtedy go weźmie. Pylenie i mieszanie z ziemia to zbyt mała dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

To lepiej prsynąć dursbanem po siewie? Tylko kiedy przed chwastem, po, czy może zmieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacoVR6    1

Ja tam zawsze stosuje Druzban z Duo goldem pod agregt, i jeszcze nic mi fasoli nie zjadło. Dodam że fasola siana czysta bez żadnej zaprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajdi13    0

Pryskasz bezpośrednio bezpośrednio przed uprawą?

Edytowano przez sajdi13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

To lepiej prsynąć dursbanem po siewie? Tylko kiedy przed chwastem, po, czy może zmieszać?

co chcesz pryskać dursbanem po siewie? ziemie po wierzchu? ja pryskam jak coś sie pojawia na krzakach fasoli. W spód nie pryskam bo nie ma sensu. Ale każdy robi jak sam uwaza ze jest dobrze. Robak nie robi tyle szkody co wrony!!!! Wyciągają po kolei jak tylko fasola pojawi sie na powierzchni. Straszaki nie pomagają i petardy. Juz sie nie boją. U mnie jak ruszy sie sezon z petardami na wrony to trwa tyle az fasola dobrze sie ukorzeni, a dookoła huk ja w sylwestra :D

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj