Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Zenonim    223

Jasia sieję co 20cm, 2 lata temu ktoś sobie zażyczył żeby mu zasiać co 18cm i efekt był taki że większa presja chorób i plon gorszy. teraz komu sieję to każdy co 20cm chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

a jak  drobny aure co 20cm nie za rzadko ja w tam tym roku jasia co 21cm i był ok i w tym roku też co 21cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

mam zamiar w piątek zasiać 2h aury po zasianiu 1l afalonu i 200ml comando na glebe czarnoziemie kl2 wystarczy czy za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

mam zamiar w piątek zasiać 2h aury po zasianiu 1l afalonu i 200ml comando na glebe czarnoziemie kl2 wystarczy czy za dużo

 

Koledze się chyba miesiące pomyliły. Drobną to ja sieje po weekendzie majowym. Albo ci ta fasola zgnije w ziemi albo wyjdzie pod koniec kwietnia o ile pogoda dopisze.

Poczytaj trochę przy jakich temp fasola kiełkuje i jaką temp. powinna mieć ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

w tamtym roku jasia siałem 18 kwietnia i było ok plon przeszło 2,5 t z hektara siew co 21cm a aure sieje piewszy raz w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ja dzis posiałem na strąki Elektrę tylko okryć sie nie dało taki wiatr:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Koledzy dlaczego siejecie tak wcześnie, narażając uprawę na majowe przymrozki? Chodzi o wilgoć w ziemi? Co do oprysku to na 1 klasę czarnoziemu daje 0.8 afalonu i 200 ml commandu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43

wcześniej wychodzi zbiur fasola trafia w lepszą pogode kwitnienia i przez to lepszy plon  a z przemroskami jest sposub by przetrwała 3 dni majowe no i wiadomo ze w maju lubi być susza w tamtym roku fasola u mnie  w przemroski cała na wierzku 3 maj,4 maj i zero strat wystąpiły przemroski i poradziłem sobie z przemroskiem na fasoli bylo siwu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ale bzdury piszecie ,że przez siew kwietniowy lepiej plonuje!!!! ja też to testowałem i raz na 4 lata lepszy plon od majowej był, a tak to majowa lepiej plonuje. I co z tego że posiejecie teraz jak nadają ochłodzenie, a fasola lubi ciepłą dogrzaną ziemię, będzie się tylko kisić w ziemi. Może i fasola przetrw 0 czy -1 stopni, ale jak będzie -3 to już asahi nie pomoże, i taka jest biologia tej rośliny,a ludzie próbują ja przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Dokładnie w tamtym roku 18.04 to już kukurydza była na wierzchu, a w tym dopiero ruszają z sianiem. W zeszłym roku plon 2t siana koniec kwietnia, fakt że lato i zbiór do bani, rok wcześniej siana po świetach majowych i 3t bez 50kg, po przebraniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

czy ktoś sieje fasolę KONTRA lub FELICJA są to fasole niskie ale niby wielkie jak JAŚ TYCZNY?

Czy to prawda? i czy później więcej za taką można dostać kasy w skupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

W zeszłym roku płaciłem 100 zł za sianie czerwonej poznaniakiem, bialy siejemy swoją samoróbką rozstaw 60 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak możesz pryskać do 3 dni po zasiewie. W naszym regionie już 3 rok po 150zł/ha siewnikiem pneumatycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

U nas gość jak nie miał konkurencji brał i 250 a nawet 300. No,ale od tamtego roku dwóch kupiło pneumatyczne no i teraz jest po 130-150zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj