Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4049 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share mano

mano

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 22:48

fasola

No właśnie po to jest to forum aby "plotek nie siać "czyż nie, popraw jeśli się mylę?

Czy ja napisałem że  słyszałem?

Napisałem cytuje "wiem co ludzie mówią i jakie mają perypetie życiowe" czy to oznacza że słyszałem?

Nie podważaj moich słów po prostu ostrzegam i tyle.

Po drugi jakbyś czytał temat to byś się dowiedział skąd ten gość, gdzie mieszka i pod jakim adresem,  jest wszystko napisane.

I nie wymagaj ode mnie że jeszcze podam ci numer buta gościa i ile ma w pasie i co je na obiad w niedziele.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 18:07
  •  

#1002 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 18:40

fasola

Bo jak pisze O czy Ż to znaczy ze jest dyplomatą i wie co robi i robi dobrze, a damian za 2 tygodnie powie nam jak jest naprawdę. Narzie handlarze jeżdzą i wiele nie kupują chcieli by po 3,7-3,8 nakupić ale ci co przetrzymali juz nie są tacy głupi bo są telefony  internet i głowa

#1003 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 19:53

fasola

Łabuńki i Sitaniec nie skupują do piątku, póki co wywożą towar, ostatnio proponowana cena 3.70 z vat. jeszcze się wstrzymam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1004 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 28 styczeń 2015 - 21:19

fasola

spokojnie, nie mam nic do was koledzy. Chodziło mi jedynie o podanie nazwiska. Czytam ten temat, jestem z okolic i wiem o kogo chodzi. 
Może i macie racje, żeby nie podawać nazwiska żeby nie mieć potem ewentualnych problemów. 
Jeżeli kogoś uraziłem wcześniejszym postem, to szczerze przepraszam, nie miałem takiego zamiaru :) 

#1005 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1081 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2015 - 10:56

fasola

@maskin i co sprzedajesz po 5zł fasole czy po 3,5? A moze czekasz az bedzie po 8zl?? i kto jest chojrak??? Nie obraź sie ale jesteś mocno pewny siebie. 

Na dzień dzisiejszy i wczorajszy 3.50-3,60 z vat. 

#1006 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:13

fasola

Nie kupują fasoli zmówili się??? wszyscy. A co do sprzedawania każdy sprzedaje kiedy sam zdecyduje, ty sprzedałeś teraz ktoś inny czeka może wygra może przegra. tak zawsze było i będzie!!! A zmowa jest po to żeby znowu zacząć od 3zł i przestraszyć ludzi żeby sprzedawali. 

#1007 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:22

fasola

Wiesz nie oto chodzi, nie lubie jak ktos jest mądrzejszy i chce pokazać co to nie "on" i jaki dumny z siebie bo głowe w chmurach nosi.

Co do ceny ja tez juz nie raz sprzedałem po 3 i nawet po 1,90. Na to nie ma mocnych, po prostu szary chłop sie nie liczy tylko ma płacic podatki ale chlopu nikt dobrze nie zaplaci zeby miał z czego żyć i co do gara włożyć. 

#1008 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:47

fasola

kolega @Zenonim nie pokazuje, że jest mądrzejszy a na pewno nie nosi głowy w chmurach. Ja mam podobne zdanie co on, handlarze to sku***ny i zmowe robią - nic więcej. Ta informacja co tutaj się pojawiła kilka razy, że kto nie sprzeda do końca stycznia ten zostanie z fasolą - z pewnego źródła wiem, że to nic innego jak BUJDA. Więc kolego @damianXXL, więcej wyrozumiałości do tego co piszą koledzy, bo Ci użytkownicy co są najaktywniejsi w tym temacie (z mojej obserwacji) mają trochę pojęcia o uprawie a na pewno o sprzedaży fasoli i nie Ty jeden sprzedawałeś po 3zł czy tam po 1,9zł. 

Ja mam taki zarys marzenia, że może w przyszłości udałoby się w naszym regionie stworzyć jakąś dużą grupę producentcką jeśli chodzi o fasolę, postawić magazyn i trzymać 50-70% zbiorów z tego regionu i sprzedawać gdzieś bez pośredników. Ale do tego trzeba mądrych i zrównoważonych ludzi, a nie próbujących udowadniać, że on sprzedał najzajebiściej fasolę a Wy 'matołki' sprzedawajcie po 3zł..

#1009 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:53

fasola

Nie zrozumiałeś mnie:) przeczytaj moj post wyżej pierwszy dzis :) Wiem ze handlarze chca zedrzeć z  nas korzyścią dla siebie i kradną jak popadną. To ze inni zostana z fasola to nie prawda i masz racje ze tylko takie gadanie. Każdy sprzedaje kiedy mu pasuje lub potrzebuje gotowki- tak było jest i bedzie :)

#1010 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 22:50

fasola

dziś trochę podzwoniłem cena 3,20-3,50 w zależności od jakości. tendencja spadkowa zobaczymy co dalej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 08:30

fasola

@maskin i co sprzedajesz po 5zł fasole czy po 3,5? A moze czekasz az bedzie po 8zl?? i kto jest chojrak??? Nie obraź sie ale jesteś mocno pewny siebie. 

Na dzień dzisiejszy i wczorajszy 3.50-3,60 z vat. 

A no taki już jestem i mam to co mam. Ja jeszcze mam towar i jak sprzedam go nawet po 2 też przezyję, kuli ziemskiej całej nie przeoram, ale rewolucję robię. Były gorsze czasy, ale ty za młody jesteś żeby je pamiętać. A Ty narazie nie masz nic, ani towaru ani pieniędzy i zobaczymy kiedy będziesz je miał i czy wogóle. Ja po doświadczeniach wolę sprzedać taniej i mieć, niż być zachłannym, sprzedac drogo i nie mieć. Ja mogę czekać do przyszłego roku, towar mam suchy. Ja trzymam zawsze co roku i jakby sie wszyscy robili podobnie to byśmy cenę osiągnęli, a tak mamy to co mamy. Pozdrawiam

#1012 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 09:57

fasola

Moze i młody i co z tego? Myslisz ze nie oddałem po 1,90?  nie tak dawno to było i trzeba było przeżyć. Gorzej jak Ty oddasz po 1,50 to wtedy bedziesz miał czysty zysk. A mi zapłaci to wtedy zmienisz zdanie i przystopujesz. Moj towar też suchy był i ładny. Ludzie gorszy mieli i sprzedali a Ty jak rok przetrzymasz to myślisz ze bedzie nadal idealny? Mylisz sie. Co do przetrzymania towaru inni trzymaja inni odrazu sprzedaja, takie reali i nic nie zrobimy, moze i byla by drozsza a tak to los na loterii. Albo sie zarobi dobrze albo cale nic. Pozdro

#1013 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 luty 2015 - 16:03

fasola

Dobra, wszyscy fasole sprzedali, jedni zaczęli się kłócić bo cena niska :D pora myśleć o siewie :D

trifluralina - jest jeszcze jakiś oprysk z tą substancją do zastosowania w przed siewem fasoli?

#1014 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:16

fasola

Co niektórzy maja po 20 ton jeszcze  :D

Ja stosuje Command i sencor, czysta do zbiorów :)

#1015 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:24

fasola

damian dostałeś już dopłatę. 

#1016 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisany 02 luty 2015 - 17:27

fasola

@grzegorz210182 Niestety nie. W kulki lecą :/ cos długo zwlekają

#1017 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:05

fasola

dziś trochę podzwoniłem cena 3,20-3,50 w zależności od jakości. tendencja spadkowa zobaczymy co dalej

o jakiej fasoli( odmianie ) mowa, igołomska sprzedana w pażdzierniku po 5,5 brutto więc nie bardzo kumam

#1018 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:08

fasola

O jasiu karłowym mowa. igołomska to całkiem inna fasola

#1019 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisany 02 luty 2015 - 18:12

fasola

Zwykla jaś karłowy-mowa

http://olx.pl/oferta...28-ID5mHBR.html  5 ziarek 5ł/ 10 ziarek 5zł  :blink:  :blink:

Edytowany przez damianXXL, 02 luty 2015 - 18:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 02 luty 2015 - 20:43

fasola

Uwaga Rolnicy - uprawiający fasolę, soję, groch i warzywa!!!

ZAPROSZENIE

Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie zaprasza producentów roślin strączkowych na

SZKOLENIE

które odbędzie się w dniu 20 lutego (PIĄTEK) 2015  w sali widowiskowej Domu Kultury w Hrubieszowie o godz. 9:00

Porządek szkolenia 20.02.2015r. godz. 9:00

9-9:15  Otwarcie i powitanie uczestników

9:15-10  Technologia uprawy fasoli i niektórych warzyw- specjalista ds. marketingu Zakładu PLANTICO  Zielonki k/Warszawy - P. Leszek Marzec

10:15-10:30 Oferta handlowa firmy AGRO-TERS dotycząca dystrybucji środków do produkcji ich kredytowania- dyr. Oddziału - Krzystof Kowalewski

10:30-10:45 Oferta handlowa firmy AGRO-PARTNER - Janusz Tomaszewski

10:45-11:15 Przerwa kawowa

11:15-12      "Uprawa soi na suche nasiona" - informacja firmy AGRO  YOUMIS z Poznania pod katem technologii uprawy, skupu i przetwórstwa soi - mgr inż. Natalia Sibirtseva- specjalista ds. soi, i Pan inż. Jacek Skawina

12-12:45  "Uprawa roślin strączkowych"- na przykładzie grochu siewnego i bobiku - prof.dr hab. Jerzy Księżak - IUNG Puławy- Wojciech Rysak- LODR Końskowola

12:45-13:45  "Kierunki hodowli nowych odmian fasoli -technologia uprawy" dyr. Zakładu Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego "POLAN" dyr. Zbigniew Witek

13:45-14   Oferty handlowe firm skupujących nasiona roślin strączkowych- Lucjan Hojda- Wolica,  Andrzej Płaza- Miętkie.

Ponadto w dniu szkolenia zostanie zorganizowana wystawa sprzętu do siewu, zbioru, omłotu, czyszczenia i sortowania nasion fasoli.