Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
fasola    2

Może być jak z ziemniakami. Znowu trzeba przeczekać aż ci nowi zrezygnują. Ale chyba nie można mieć do nich pretensji, każdy chce zarobić a lista tego na czym by można z roku na rok szybko się kurczy. Ludzie nie mają co sadzic. U nas jeszcze 20 lat temu co dom sadzili tytoń my też a teraz już nikt nie sadzi ostatni rolnik zrezygnował w zeszłym roku. W okolicach było jeszcze kilku i wielu z nich już w tym roku zrezygnowało. Krów mało co, świń tez coraz mniej. To nie jest optymistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Kazdy sieje wszystkiego po trochu moze cos zapłaci[fasola cebula ziemniak ogórek] na nic nie ma pewnej ceny i tu jest cały problem zrobili dopłate do białkowych wszyscy sieją fasole skutek będzie mizerny z dopłaty i z ceny fasoli ot taka polska rzeczywistosc,nie ma pewnego zbytu to jest rosyjska ruletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Każdy sieje, sadzi to na czym można parę groszy zarobic ale w tym problem ze nic się nie opłaca. Czy to fasola czy buraki czy kalafior. Chłop od zawsze dostawał po tylku. To co zarobi to i tak wsadzi w pole i tak koło się toczy. Jedynie dopłaty minimalnie ratują ale to kropla w morzu. Maszyny też się psują i dalej nic nie zostaje.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

piszecie ze cena u was po 2-3 zl to chca od was kupic za darmo . Dzis z ciekawoscia dzwonilem to powiedzial mi po 5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawno się nie odzywałeś, a jak się odzywasz to głupoty piszesz. na pewno nikt by u ciebie nie kupował po 5 jak 300 km dalej jest morze fasoli po 2,5. chyba że to jakaś magiczna fasola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

dalej nie wierzysz ? u mnie tez sadza w okolicy i chyba wszyscy sprzedali bo kazdy sprzedaje zaraz po ZBiorach bo cena wyższa . Dzis dzwonilem i mowil ze placi po 5 zl (skup zboża,fasole) jutro zadzwonie do handlarza ktory przyjeżdża do domu i sie dowiem jak u niego .

 

 

Chcesz numer to zadzwonisz sobie i sie przekonasz ze nie robie innych w balona . ...   Tak jak pisalem wczesiej koles zaraz po zbiorach  placil po 6.5 zl to kto nie mial roboty to przebral  i sprzedal a pozniej koniec pazd , listop to byly juz mrozy i cena spadla na  5,50 , 5 zl .   Dzis dzwonilem to mowil po 5 zl.

 

 

 

To nie pierwszy rok ktora cena jest taka

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Kolego,skoro tyle piszesz na temat cen to napisz namiary to wtedy mozna porozmawiać...a nie wieczne chwalenie a konkretów brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    48

Ja nie słyszałem o cenie fasoli 5zł a co dopiero 6.5. Max 4.2 i to chwilowo a za 3 dni tendencja spadkowa stopniowo do 2.5-2.2.
Co do dopłat słyszałem ze ci co mają 4ha ornych nie dostaną pełnych. Nie wiem ile w tym prawdy ale reasumując jest zmniejszona i do tego darzą ze zabiorą całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirek80    0

Ta jasne, w granicach 5 złoty to ostatnio mi jeden proponował ale za czerwoną i to na konto. Za jasia wczoraj znajomy mi mówił że po 2,20 kupują, podobno ma być droższa ale po świętach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Co region inne ceny u nas w małop. za jaska cena sie zaczyna od 2,70 a konczy na 3.80 zalezy ile nasion na 10deko wychodzi,czerwona po5zł,ceny sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

tak jak pisalem ze dzis zadzwonie do handlarza i dzwonilem i powiedzial mi jak ladnie przebrana to po 5 zl . Jak u was zmowa cenowa to tak jest

 

 

 

Zenonim wyslalem ci numer na pw jak zadzwonisz to daj znać tu . Co mam wam fakture pokazać ?

Edytowano przez gracz10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

lipa z ceną się zrobiła, czy będzie po świętach droższa? szczerze to ja już straciłem na to nadzieję, ludzie jeszcze bardzo dużo trzymają licząc na wyższą cenę... mnie to już wali, że tak powiem, bo wypadł mi nieoczekiwany wydatek i sprzedałem ponad dwa tygodnie temu po 2,7zł+vat... żal dupe ściska, bo po 3,5 chociaż to byłoby troszkę więcej... jak faktycznie cena się nic nie ruszy później to być może zrezygnuję z jaśka w tym roku...

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dzwoniłem i co tu można powiedzieć... może i taka cena była ale w tej chwili mają dużo taniej fasoli z zamojszczyzny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie biorą nie są zainteresowani fasolą!!!! co tu mówić jasia karłowego korczyńskiego kupili by ale zamojskiego nie chcą. nawet nie wiedziałem, że jaś już zamojski jest:)

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

tam w małopolsce jest chyba jakaś regionalna odmiana jasia co ma swoją nazwę i jest gdzieś tam zarejestrowana, że tylko tam ją można uprawiać i może dlatego tam są takie ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

mamy zarejestrowwaną fasole nowokorczyńską kaliber do 86ziaren jasiak za nią teraz oferuje 3.5 u nas na ten drobniejszy czyli ponad 100ziaren mówwimy potocznie zamojski

zarejestrowana jest na terenie 4gmin czyli Nowy Korczyn ,Opatowiec,Pacanów,Solec-Zdrój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Niczym ma się to do rzeczywistości, handlarze przepuszczają na petkusie fasole i odbierają grubsze nasiona i sprzedają tzw. zamojską w cenie korczyńskiej. A to, że zamojska ma ponad 100 ziaren to musi być bardzo drobny jaś. Bo moja ma maksymalnie 90.

 

Trochę z innej beczki, widzieliście może w Agrobiznesie w tvp 1 temat  związany z fasolą jak ludzie się wypowiadali w tym też pan Hojda z Hrubieszowa? I czym pa Hojda argumentował niskie ceny jaśka. Normalnie ręce opadają.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/27032015-1210/19152313 

od około 6min jest o fasoli. 

 

No cóż zrobić? Handlarze dorabiali się, dorabiają i będą dorabiać na ludziach uprawiających fasolę, chyba że:

1 jak zostało wspomniane - uprawa stanie się, że tak powiem wielkoobszarowa i cena 1-3zł zadowoli tych areałowców, przez co nie będzie większego sensu uprawiać kilka ha.. jednakże jest to wątpliwa sprawa, bo jest to ciężka uprawa, bardzo zależna od pogody; no i oczywiście musiałby być jakiś super sprzęt czy też jakieś nowoczesne odmiany. 

2 utworzenie dużej grupy producentów rolnych, zainwestować w sprzęt itp. 

 

Zastanawiając się głębiej nad tym, to tak opcja 1, Ci co by to uprawiali na takie areały też pewnie nie chcieliby się dawać nabijać w butelkę i sami utworzyliby grupę producentów rolnych, co by mogło się odbić korzystnie dla nas - szaraczków bo na rynku zewnętrznym musiałyby być konkurencyjne ceny, bo, żeby była opcja dołączenia do takiej grupy to pewnie trzebaby było xx-xxx ha tej uprawy mieć.. 

2 opcja też jest bardzo wątpliwa, bo np ja prędzej przestanę siać fasolę, niż będę tracił czas i nerwy na utworzenie czegoś takiego, no chyba że byłoby podane na tacy 'dołącz'..

 

Prosty przykład, kilka lat temu było tylko kilku handlarzy w okolicy, a teraz jest kilkunastu :) Jakby nie było na tym kasy to by nie przybywało tych punktów, a jednocześnie widać, że zmowa jest bo nie ma tutaj żadnej wolnej konkurencji, nikomu nie zależy żeby np nie wiem kupić więcej, czy mieć większy udział w rynku..

 

ten agrobiznes to o kant d*py rozbić, nic konkretnego nie padło, wyrażenie zmowa cenowa nie padło, po prostu charakter informacyjny...  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1211

Prawda znana nie od dziś. Do puki nie założymy jednego dużego zrzeszenia to będą robić z nas głupków i wmawiać, że nie ma zbytu na jasia. 
W sklepie jaś 0,5kg po 5zł a u rolnika... Czysty zysk :) 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

W tamtym roku jak była po 7zł to w sklepie też 10zł za kilogram wychodziło i to z napisem wyprodukowane w polsce, chociaż w tej paczce to taka fasola co u mnie na przebieraniu odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj