Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli

kolego grzesiek777 jak by wyszło tak jak piszesz 4480 to jest super zysk, zastanawiał bym się nad uprawą gdyby zostawało ok 1500zł. twoje obliczenia są zbyt optymistyczne myślę że koszty uprawy hektara razem z usługami wyjdą ok 2500-3000zł. 

kolego fasola możesz trzymać jak będzie słaba cena nawet do przyszłego roku, ale gwarantuje ci że nikt się nie będzie ciebie pytał czy ci się wracają koszty produkcji czy nie, tylko zaproponują ci cenę jaka będzie na rynku. podobnie jak teraz przy świniach koszty produkcji prawie dwa razy wyższe niż kg żywca i nikt się tym nie przejmuje. cene reguluje prawo popytu i podaży, każdy wie że w tym roku było nasiane fasoli dwa razy więcej jak w ubiegłych latach a i jakość pozostawia wiele do życzenia. ja sprzedałem po 3.5 nie jest to dobra cena ale i nie straciłem na tym. tobie życzę dużo cierpliwości i jak najlepszej ceny, choć osobiście uważam że nie będzie większa jak 3,8 -4 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola    2

Mnie nakłady wyszły 2500 zł na ha. Kolego Grzegorz może i tak będzie jak mówisz. Ale wydaje mi się ze min 4 zł to fasola powinna kosztować, bo za mniej to nie ma mowy o jakimkolwiek rozwoju. Poczekam. Mój teść nie chciał czekać i niedawno sprzedaliśmy jego towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

do tych kosztów dodaj jeszcze 1000zł na uprawy pożniwne,orkę, rozsiewanie nawozu  itp, + amortyzacja. + podatek + coś do krusu + jak ktoś najmuje do przebierania to 3gr/kg i koszty wyjdą ci 3000zł sprzedaż 2t x cena niewiadoma??? jak nie ma 4zł to to się nie opłaca. zarobisz do 1000zł więcej jak na rzepaku, gdzie przy tamtej uprawie nic ręcznie nie robisz. za 1000 ja jak głupi rył nie będę żeby P... Bi..., Ko..., i cała reszta żyła z nas. już wczoraj komórek do mnie znowu zajeżdżał i powiedział że da 3.2 na maksa 3.5 bo póżniej będzie po 2,8zł powiedziałem mu żeby się ciągnął i sam sobie to siał. 

oni nie rozumieją pewnych  rzeczy jak chłop skończy siać fasolę to im też biznes padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do osób które będą na szkoleniu 20 lutego w hrubieszowie.  chodzi mi o temat związany z nitraginą a mianowicie "czy nitraginę można mieszać z zaprawą grzybową i owadobójczą przy zaprawianiu fasoli lub grochu siewnego".  różne chodzą opinie na ten temat więc może będzie tam jakiś specjalista który odpowie. sam raczej tam nie pojadę bo trochę daleko. 

zawsze przy zaprawianiu grochu siewnego dawałem nitraginę łącznie z zaprawą na grzyba i robaka ale ostatnio wyczytałem że to tylko strata kasy bo bakterie brodawkowe giną w połączeniu z chemią. sprzedawcy nitraginy zapewniają że można mieszać więc sam już nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotny    6

mam prośbę do osób które będą na szkoleniu 20 lutego w hrubieszowie.  chodzi mi o temat związany z nitraginą a mianowicie "czy nitraginę można mieszać z zaprawą grzybową i owadobójczą przy zaprawianiu fasoli lub grochu siewnego".  różne chodzą opinie na ten temat więc może będzie tam jakiś specjalista który odpowie. sam raczej tam nie pojadę bo trochę daleko. 

zawsze przy zaprawianiu grochu siewnego dawałem nitraginę łącznie z zaprawą na grzyba i robaka ale ostatnio wyczytałem że to tylko strata kasy bo bakterie brodawkowe giną w połączeniu z chemią. sprzedawcy nitraginy zapewniają że można mieszać więc sam już nie wiem. 

 

Kolego ja mieszam nitragine bezposrednio przed siewem ale słyszałem że nitagina ginie po 2 godzinach z zaprawą grzybowa ze zabija bakterie ale tak tylko słyszałem ale pisze to co robie w groszku na zielono

Koledzy jakie macie propozycje na groszek zielony i fasolke :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

do tych kosztów dodaj jeszcze 1000zł na uprawy pożniwne,orkę, rozsiewanie nawozu  itp, + amortyzacja. + podatek + coś do krusu + jak ktoś najmuje do przebierania to 3gr/kg i koszty wyjdą ci 3000zł sprzedaż 2t x cena niewiadoma??? jak nie ma 4zł to to się nie opłaca. zarobisz do 1000zł więcej jak na rzepaku, gdzie przy tamtej uprawie nic ręcznie nie robisz. za 1000 ja jak głupi rył nie będę żeby P... Bi..., Ko..., i cała reszta żyła z nas. już wczoraj komórek do mnie znowu zajeżdżał i powiedział że da 3.2 na maksa 3.5 bo póżniej będzie po 2,8zł powiedziałem mu żeby się ciągnął i sam sobie to siał. 

oni nie rozumieją pewnych  rzeczy jak chłop skończy siać fasolę to im też biznes padnie.

 

3gr za kg przebierania to byłby luksus.. miałeś na myśli chyba 30gr? :)

 

Koszty są,ta robota jest nie dla każdego - dla cierpliwych ludzi, miałem rok że z 3ha zebrałem ze 3t, dobrze że trafiłem na cene 5zł, to mimo wszystko coś zostało, bo jakby było po te 3zł to mógłbym narzekać na nieoplacalność.. Jeżeli komuś nie odpowiada zysk na czysto 1,5tys zł- 3tys z ha to chyba powinien grać w totka a nie zajmować się rolnictwem. Nie chce Ci się robić, siej rzepak, pszenice, sadź kaalafior - kto komu każe zajmować się fasolą? Najlepiej jedźcie do warszawy do pana izdepskiego i postulujcie aby wam rząd dopłacił do fasoli bo się nie opłaca.. nie zapominajmy jakie stanowisko fasola po sobie zostawia, ja posiałem na dzierzawie czerwoną, guzik zebrałem bo z 3ha niecałe 3 t, po lipnej cenie sprzedane bo po 4,9zł/kg, i co, mam siąść i narzekać że się nie opłaciło? roboty było dużo, bo zwoziłem wszystko, coś się sprzedało, może na 0 może na lekki +, ale pocieszam się że mam zajebise stanowisko na buraki... 

 

a jeżeli chodzi o nitraginę, to uważam za głupotę stwierdzenie, że środki owadobójcze zabijają bakterie.. 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

fasola na giełdach od grudnia praktycznie minimum 5zł, teraz w porywach do 6zł. http://www.fresh-market.pl/ceny/ceny_z_rynkow_hurtowych/warszawa

 

Moim zdaniem, i mam nadzieję, że po tej fali paniki która teraz zbiera żniwo, cena fasoli w nadchodzących tygodniach osiągnie pułap 4-5zł..

 

Mam w planach inwestycje w sprzęt, ale zarówno zboże jak i fasole trzymam i sprzedam w ostatniej chwili, chyba że ceny  mocno jakoś by poleciały to bardzo intensywnie bym się zastanowił nad tą inwestycją..

30GR. dla jasności. i nie pij do mnie!!! sieję sporo lat fasolę i mam wszystko przystosowane na tiptpo do tej upraw. 

A jak Ci z fasoli pasują zyski rzędu 1,5-3tys. zł tak jak piszesz to siej nawet 100ha. i może swoje plany spełnisz za 100lat. sory za złośliwość ale w tym terenie to jedyna roślina na której można podciągnąć zysk. A ty raz mówisz na handlarzy , a raz im poklaskujesz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

tak myślalem, że formuła wiadomości moze być źle odebrana, bo nie piję do Ciebie tylko ogólnie do tych co tu pisali o opłacalności, a do Ciebie to tylko z tym przebieraniem :P

 

Nie bronię handlarzy i jestem jak najabardziej na NIE jeśli o nich chodzi, ale nie lubię jak się narzeka.. Jestem za tym aby otwarcie tak mówić np handlarzom, ale każdy tak dla siebie powinien myśleć coś innego, tak jest moim zdaniem... mam 25lat, niektórzy w moim wieku to gnoje nic nie robiące, myślisz że chce tyrać tych xx lat i się dorabiać? Planowałbym tak w miarę możliwości zdrowia 'ostro'popracować 20-25 lat, a później mieć lajt, ale jak możemy narzekać na coś czego nie próbujemy zmienić? Był poruszony temat grupy prod, czemu się nie wypowiedziałeś? Jednak wolisz co roku przez tych 10-20 lat bić się z myślami o sprzedaży? Masz rację na fasoli można podciągnąć dochody, ale to raz na kilka lat jak nas łaskawie obdarzą ceną, a jak nie podejmie się w najbliższych latach żadnych inicjatyw to cały czas będziemy tak narzekać jacy to handlarze źli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Jak bym miał 25 lat to bym to pierdzielnął gdzie pieprz rośnie, wierz mi żadnego lajtu nie będzie, natura rolnika jest taka że mu zawsze mało, gdybym tyle pracował tworząc firmę to bym już chyba miał tyle ludzi co na kopalni, a tak musisz zasmalać sam bo nikt tego lepiej nie zrobi niż ty, albo na wynajecie człowieka cie nie stać. Takie to życie rolnika. Albo jeszcze dopominaj się o swoje jak damian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik103    0

Koledzy z Hrubieszowa i okolic, wiecie może kto kupuje fasole- jaś karłowy i jaka jest aktualna cena??? z gory dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

@maskin po co sie tak spinasz??? !! Nie wiem po co jesteś na tym forum zeby sie uzalać nad sobą??? ludzi wkurzac bo nie wiem. Głupio sie udzielać czy pokazać głupotę??? naprawde nie wiem, duzo masz do powiedzenia ale te twoje wypowiedzi są bez sensu i nikomu nie pomocne tutaj. Zmien moze forum na inne, moze : żale.pl. Lepiej zrobisz jak sobie dzialki pomierzysz zebys wiedział co gdzie siać zamiast ludzi tu wkurzać!!! Nara.

Ps. kase juz mam!!!!!!!!!!!!


@rolnik103 przejrzyj forum wszystko tu znajdziesz na ten temat, była o tym mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Koledzy z Hrubieszowa i okolic, wiecie może kto kupuje fasole- jaś karłowy i jaka jest aktualna cena??? z gory dzieki;)

 

kolega sprzedawał w tym tygodniu po 3,40 z vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bym sprzedał ale po 4 minimum i nie u panów którzy ogłosili upadłość i dalej kupują. Inaczej nie ma bata, nie śpieszy mi się, choćby miała leżeć rok. Jak handlarze są cierpliwi z podnoszeniem ceny o głupie kilkadziesiąt groszy, to i ja będę cierpliwy ze sprzedażą.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Hojda z pod Hrubieszowa skupuje fasola. Cena tak jak podali koledzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Droższa nie będzie jak narazie. Może później coś ruszy ale marne nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Cena 3.4 z vat upadła teraz jest 3.2 z vat. 

Póki co przez najbliższe 2-3 tygodnie raczej lepiej nie będzie. 

 

Szczerze to chyba w tym roku cena nie minie 4 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Chlopie 4, 2 była. Przespales :-D Oni tylko tak gadaja "najwyższe ceny" ale nikomu jeszcze tak nie zapłacili. Może na kolejny sezon coś się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszAudi    0

To prawda, trzeba się przyznać do błędu i sprzedać po 3 zł z groszami albo czekać do nowych zbiorów i wtedy sprzedać ze swierzą fasolą. Jesli chodzi o p. Nowosada z Łaszczowa to za bardzo "szuka w d*pie raków". Znajomy zawiózł do niego worek fasoli, umówili się na 3.80, potem gdy przywiózł całość powiedział, że 3,40 , bo to nie ta fasola, bo mokra itp. jak się nie podoba to zawracaj. Teraz wzią się na sposób i worki podpisuje i jak cos nie tak każe przyjechać i zabrać z powrotem. Jak będzie dalej tak wymyslał to z fasolą ludzie go pogoną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Poszukuję wszelkich informacji na temat fasoli tycznej ,chodzi mi o siew ,ochronę i wszelkie info na ten temat ,mam wrażenie że temat fasoli tej najwiekszej z najwiekszych jest tematem tabu bo nigdzie nie mozna znależć dosc info na jej temat np,czy ta fasola piękny jaś to jest fasola wyłąxcznie tyczkowa czy nie bo spotykam się z ogłoszeniami ze sprzedam fasole piekny jaś karłowy to chyba nie to samo co fasola tyczna taka ogromna ,może mnie ktoś uswiadomi bo mam ochote zasiać tyczną z 20 arów,z góry dzięki za wszelkie info

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj