Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4040 odpowiedzi na ten temat

#761 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 16:20

fasola

u mnie już za jaśka karłowatego płacą po 4zł niezła przecena a ma być jeszcze niżej....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 05:22
  •  

#762 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 24 listopad 2014 - 16:42

fasola

Niezła przecena ? U  nas jeszcze do 4 zł nie doszła.

#763 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 17:02

fasola

ja tam wypchnąłem pół po 5.5zł na rękę i po 5.4zł plus wat.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:50

fasola

jeśli mówimy o białym to robo przestań pie.....ć bo mi ciśnienie podnosisz u jasiaka 88ziaren max 4.3netto w sokolinie po 3,5  i pani maryś grzebie we workach,u jasiaka sprzedaje siany na sicie 7,5mm po4,3 w sokolinie po 5mm, u nas co jest zagłębie fasolowe (kocina ksany)nikt nie chce dać więcy jak 4 a u ciebie po5,5 no chyba że masz konttre to już inna bajka bo jest ponad 6 mieszkam niedaleko ciebie już napisalem

#765 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 22:55

fasola

Może myli jasia karłowego??? u nas też jest zagłębie fasoli, a co do ceny 3,4-3,5+vat. 

#766 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 16:25

fasola

kotek a czy ja napisałem że teraz sprzedawałem .było to kilka tygodni temu i za jaśka karłowatego czerwonego to się nie czepiaj.jak co niektórzy przywożą szajs w workach to im sprawdza.dowiedz się jaka była największa cena kilka tygodni temu a nie obrażaj mnie a i szprzedawałem też w inne miejsce.na tą chwilę jaśka karłowatego białego nie biorą.

#767 Share gigany

gigany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 16:47

fasola

jeśli chodzi o fasole czerwoną to się zgodzę że jest powyżej 5 zł  ja sprzedawałem czerwoną po 5,3 zł

#768 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:19

fasola

chłopie czerwony to jest red kidney a nie karłowy  sory niechciałem cie absolutnie obrazić ja osobiscie do" florpaku" sprzedawałem po 5.6netto

#769 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 17:23

fasola

nie jestem żadnym chłopem a tym bardziej kolegą

#770 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:01

fasola

ja czerwoną wypchnąłem po 4,8zł brutto, bo ujebali mi na cenie z 60gr, bo szukają strasznie bo to na kontrakt było...;/ ale trzeba było wypchnąć bo na przechowanie się nie nadawała bo nie była ona taka na 100% sucha... 

ja panowie myślę, że na jasia cena po nowym roku będzie, to są jaja co oni robią i nic innego jak zmowa. z kim nie rozmawiam to marne bardzo plony, i każdy mówi, że ludzie nawet talerzowali fasole... gdzie jest jej trochę to jest, ale nie przesadzajmy, że jak to w gazecie powiedział jeden z większych skupujących, że jest 70% więcej fasoli niż w zeszłym roku, a jak jeszcze powiedział, że kto do końca roku nie sprzeda to w ogóle nie sprzeda to już całkiem mi tu pachnie "zachętą" aby ludzie sprzedawali po tej cenie...

Edytowany przez skywalker89, 26 listopad 2014 - 18:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 18:55

fasola

Po Nowym Roku,to będzie fasola z chin statki juz płyną,więc z ceną moze byc róznie.

#772 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 19:10

fasola

tak co roku im z chin fasola przyjeżdża. to po co jeżdżą i kupują nie lepiej poczekać na tańszą z chin!!!!! widzę że handlarze mydlą oczy, a ludzie to kupują.

#773 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 26 listopad 2014 - 19:11

fasola

W nadolcach LTM ponoć gościu sie ogłasza po 4zeta na reke za jasia. Coś nie chce mi sie wierzyć bo handlarze dają 3,6-3,7 na konto

#774 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 21:17

fasola

widziałem w TZ z ubiegłego tygodnia ogłoszenie "kupię fasolę 4zł gotówka" może to ten sam ale niewiem gdzie nie dzwoniłem

#775 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 26 listopad 2014 - 23:23

fasola u mnie teraz płaca za jaś karlowy 5 zł ale musi być dobrze przebrany a nawet 5.50 +vat. a czerwony 5.20+vat

#776 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 00:13

fasola max95

Słuchaj, a kto ją sprowadza do Polski?

Ci nasi śmieszni pośrednicy z lubelskiego? Oni tej fasoli nawet nie zobaczą... 

I co od nas wraca do Rumuni itd. Bo co? Bo to bliżej? Transport Chiny-Polska- Afryka czy gdzie ona tam jeszcze idzie nie kosztuje? I czy jest opłacalny? Po co tranzyt przez Polskę jak można kupić w Chinach kontener i wysłać bezpośrednio do odbiorcy? W Polsce tego nie sprzedadzą...

W tym roku fasola to jeden wielki szajs... Nie oszukujmy się pogody nie było. Widziałem jak wyglądała fasola w gm, Jarczów, Tomaszów Lub. i Łaszczów (jestem z LTM)

Na starcie spory procent upraw zjadł robak. Ci co przesiewali albo zbierali gnój albo młócili jak jeszcze zielona w pokosach leżała i ziarno też było byle jakie. 

Na większości pól fasola była bardziej karłowa niż normalnie , a krzaków na metrze też nie było tyle ile być powinno. Hektarów było w tym roku nasianych o wiele więcej. Większość ludzi  przeliczyło się i nie dało rady zadbać bo areał powiększony kilkukrotnie (cena z 2012 i 2013 pomieszała ludziom w głowach). Część siało pierwszy raz bez jakiegokolwiek pojęcia o tej uprawie. 

Handlarze proponują przez telefon cenę, a później marudzenie, ale czego się spodziewają nie wiem... przecież wiedzą jak wygląda ten rok.

Cały czas  jakiś handlarz się kręci i nagabuje żeby sprzedać... nic o Chińskim nie wspominają... 

Moje jest sucha w większości. Część dosuszam ale będę sprzedawał oddzielnie. Jak usłyszę marudzenie na podwórku to pogonie. W końcu ktoś zabierze i zapłaci... 

Za smród w worku nikt wam 7 zł. nie da... Za dobry towar prędzej czy później ktoś lepszy grosz zaproponuje. (4.5- 5zł)

Jak ktoś musi niech sprzedaje. (kredyty trzeba spłacać,a rok ciężki dla tych co się rozwijają ponad stan)

Co roku jest to samo, to samo pisanie i ten sam strach, a kto ma zarobić ten zarobi, kto łata dziurawy budżet to załata, a ten kto myślał, że praca w polu to łatwy zarobek to popłynie. I dobrze...

Pozdr. 

#777 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 06:32

fasola

gracz z jakich okolic jesteś, za biały 90ziaren FLORPAK daje max 3.7 i GRZYBY to samo ceny netto

#778 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 07:52

fasola

Zostaje przy swoim ze chinczyk płynie w tamtym roku na własne oczy widziałem fasole w workach,przepakują idzie jako nasza.

#779 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 08:34

fasola max95

I po ile w tamtym roku sprzedawałeś? 

Z Chin w workach... no niech Ci będzie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 09:26

fasola

@Afgan ma zupełną racje 

Ja w tym roku widziałem fasole w gminie Komarów i Tyszowce i potwierdzę to co pisał kolega. W gminie Jarczów pod koniec sierpnia robiłem kontrole do dopłat powierzchniowych i widziałem jak ludzie podczas deszczu fasolę kosili. 

Poza tym maj był zimny i widać było że strączkowe stały w miejscu (miałem soję w tym roku) z reszta kukurydza też nie chciała rosnąć. Więc dobrej fasoli na rynku wiele nie ma. A handlarze jak nie płaczą i nie sieją propagandy to nie zarobią ;) 

Z Chin do Gdańska, potem samochodami do nas i dopiero na eksport.. Nobla z ekonomii dla takiego :)