Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

5106 odpowiedzi na ten temat

#4961 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów
  • Zainteresowania:jak małe dziecko

Napisany 10 lipiec 2017 - 05:06

fasola

Ja wycinam takim ustrojstwem i według mnie obecnie najlepsze. Jak pole równe to hektar wytnę w 40 minut razem z chwastami. Tu na zdjęciu jest pielnik na 3 rzędy, ale do wycinki oczywiście bębny. Też myślałem o zamontowaniu z tyłu jednego koła z pająka żeby fasolę podrywać jak z ziemią wymieszana, ale trzeba mechanizm podnoszenia zrobić na uwrociach a to już zabawa. 

Załączone miniaturki

• IMG-20160620-WA0001.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 10:47
  •  

#4962 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 10 lipiec 2017 - 22:42

fasola

Lepsze stare patrioty jak nowe katiusze. Jakby w Jałcie Czercil nas nie sprzedał Stalinowi to byśmy mieli maszyny nie gorsze niż u Trumpa. A tak spawamy biedne chłopki wycinareczreczki ze starych resorów. Po maszyny do przerzucania i wycinania nie trzeba ameryki, takie są tez produkowane we włoszech, turcji a moze i gdzies jeszcze. Unia podpisala przed szczytem g20 umowe handlową z japonią to może tam fasolę popchną?

#4963 Share dysydent

dysydent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 11 lipiec 2017 - 03:36

fasola

Unia może nazałatwiać. Jak urzędas państwowy  za biznesy się bierze to mu w końcu papieru do kibla brakuje - sprawdzone w praktyce. A domorosłe konstrukcje maszyn do niszowej plantacji jak najbardziej dla chałupników z których kilka poważnych firm wyrosnąć może, jak i handel takim towarem nie obciążonym zbytnio presją lobby interesów dużych koncernów na polityków, bardziej mechanizmom rynku podlega niż politycznemu "widzimisię" dowolnej ideologi - nieważne - czy z pod znaku sierpa i młota, półksiężyca, krzyża, czy jakiejś pseudo-liberalnej mrzonki jaką była wizja stanów zjednoczonych Europy, Chociaż i przy fasoli mieliśmy manipulacyjne dopłaty destabilizujące wpływ rynku na kształt tej produkcji które cofnęły o kilka lat wykrystalizowanie właściwej pozycji w rynku i strukturze upraw tego warzywa. Jest mi obojętne czy handluję z Japończykiem, Chińczykiem, Niemcem, Rosjaninem, Amerykaninem..... tutaj polityka powinna mieć możliwie najmniejszy wpływ a powinny decydować względy czysto ekonomiczne. Ukraina nie powinna być na przykład brana pod uwagę jako potencjalny rynek zbytu na fasolę a raczej - ze swoim klimatem - jako zaplecze surowcowe i tylko posiadając technologię możemy na przyszłość na fasoli z Ukrainą zarobić na zbycie technologii lub - jeszcze lepiej - na obsłudze technologicznej ichniejszej produkcji. No może jeszcze na nasiennictwie, tylko ono winno być bardziej sprofesjonalizowane.Moje polityczne zapatrywania jako Ukrainy przez część narodu budowanej na fundamentach historycznych zbliżonych do ludobójstwa, zwykłego bandytyzmu rewizjonizmu i podobnych kilku nie biznesowych wartościach muszą ustąpić racjonalnej ocenie sytuacji bieżącej i tylko reguły mogę z nimi dopuścić bardziej od etyki biznesu odległe, licząc się z tym samym z ich strony na podstawie wzorców jakie stosują. Hiroszima i Nagasaki chluby całemu rodzajowi ludzkiemu nie przynoszą dla tego z Amerykanami wolę już handlować niż wojować ale bardziej ze względów pragmatycznych niż poszanowania jakichkolwiek wartości. Z Rosją wojować? O co? Trochę podbiegunowego lodowego pustkowia czy suchych, kontynentalnych pustyń na które i my ich w historii zepchnęliśmy z urodzajnych obszarów naszego klimatu. Może jeszcze przyjdzie nam z nimi współdziałać w obronie przed naporem wschodnich ich sąsiadów całkowicie kulturą a i wyglądem od nas i Rosjan różnych bo Ameryka to mieszanina wszystkich z całej planety i niekoniecznie zdecydowanie stanąć może przeciwko ekspansji Azji a na planecie miejsca brak i konflikty nieuchronne na skalę nigdy dotąd niespotykaną. To już jest inny - nowy świat groźny i nieprzewidywalny i wolę już się skoncentrować na odchwaszczaniu motyką fasoli bo miejscami rdesty mi powyskakiwały jak w dzień po Basagranie siarczenem magnezu części chwastom życie uratowałem niż zagłębiać się w sprawy na które tak naprawdę już nikt wpływu nie ma. A Prezydent Trump to przede wszystkim biznesmen i stara się robić biznes korzystny dla obu stron co w tym przypadku robi takie wrażenie  tylko on może korzystać z rzymskiej maksymy - dziel i rządź - obyśmy nie byli marionetkami w jego cyrku bo żyjemy w bliższym nam otoczeniu bardziej od niego zależni.i na nie skazani. To są setki milionów potencjalnych zjadaczy fasoli i to bardzo blisko. Na fali tego jednego gatunku rośliny potworzyły się już firmy handlowe w regionie, kwestia czasu gdy powstaną produkujące osprzęt blisko odbiorcy bo cóż mi po włoskiej czy tureckiej maszynie jeśli serwis do niej daleko a i pion badawczy wdrażający nowe rozwiązania działa w warunkach innych klimatycznych od naszych. Dużo na raz ale świat to całość i wpływ na nasze decyzje mają fakty pozornie niezwiązane z dziedziną jaką się zajmujemy, a jednak mają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4964 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 11 lipiec 2017 - 10:40

fasola Rafał masz w tej ścinarce sekcje pływającą w hydraulice? Tzn czy bębny opadają własnym ciężarem czy tylko wymuszone opuszczanie?

#4965 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 11 lipiec 2017 - 12:33

fasola

Myślałem o tym, żeby coś takiego zrobić (wycinarkę spawał własnoręcznie mój kolega dobry, któremu po prostu pomagam) proponowałem coś takiego jak pływające bębny, ale nie ma za bardzo miejsca na koła podporowe do bębnów, bo musiałyby po fasoli wyciętej jechać, albo jakieś zgarniacze trzeba robić a przed bębnem nie ma szans, bo fasola nieraz tak zszyta, że nie widać rządków, a już o półtyczce nie wspomnę. Bez pływających bębnów wyciąłem 20 hektarów w ubiegłym roku i zero reklamacji, więc na pewno byłyby pomocne, ale na razie zbędne. Skupiam uwagę na  bębnach jak wycinam a za koła podporowe bębnów robią przednie koła wycinarki jak na razie.  Na mój areał nie chcę nic innego, żadnych kombajnów, wycinarek amerykańskich itp. Mi wystarczy ta właśnie wycinarka i kombajn ze zwolnioną młockarnią z podbierakiem. Pogody i tak nie kupię, nie zamówię, nie trafię, więc reszta jest mniej ważna. 

A co do Ukrainy drogi Tomku, to niebezpiecznie tam się zaczyna robić i żaden  Polak sam wódki tam nie pije, a wiem, bo wielu moich znajomych jeździ tam na wódkę i zawsze z imprezy wychodzą pierwsi, zanim Ukraińcom się nie włączą nacjonalistyczne poglądy, a raczej nie włączą tylko zaczynają je dosadnie okazywać, i nawet najlepszy przyjaciel  Polak po trzeźwemu dostaje tam wp***dol po pijaku. 

https://www.youtube....A&feature=share

Edytowany przez ravoj, 11 lipiec 2017 - 12:34.

#4966 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 12 lipiec 2017 - 07:32

fasola Ja w swojej mam rozdzielacz z Neptuna i jedną sekcje wykorzystałem do podnoszenia gwiazdy z pająka. Powinno działać dobrze. 6 rządków na jeden wał 2m szerokości.

Co tu taka cisza? Jak tam Wasze fasole Koledzy?

Edytowany przez waldii1, 14 lipiec 2017 - 19:54.

#4967 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 lipiec 2017 - 09:21

fasola

Zarastają...... ;)

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#4968 Share Krzychoro

Krzychoro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 lipiec 2017 - 10:52

fasola

Witam. Jaki insektycyd polecacie na zmieniki i w jakich godzinach wykonać zabieg?

#4969 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 16 lipiec 2017 - 14:16

fasola E tam zarastają. Pryskałem trzy dni temu basagranem w dawce 3L/ha i cacy. Fasola nic sobie z tego nie robi. Szarłat i rdestówke powojowowatą pali niemiłosiernie
Ciekawi mnie czy żółtlice weźmie.

#4970 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 16 lipiec 2017 - 15:34

fasola U mnie miejscami rzepak wyskoczył a po za tym jest czysta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4971 Share kubamako66

kubamako66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 16 lipiec 2017 - 18:54

fasola

Fasola jak na razie czysta opryskana raz basagramem 1l/ha jak miał 4 liście i do tej pory tak się trzyma łądnie i jest czysta i po za tym nie była dziabana miejscami tylko wyskakuje rzepak i gdzie niegdzie trawka a tak to czysta ;) a wasze jak wyglądają  

Załączone miniaturki

• DSCF5807.JPG
  • DSCF5804.JPG

#4972 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 16 lipiec 2017 - 19:31

fasola A u was nie kwitnie fasola drugi raz? Bo w mojej okolicy to były już po kwitnieniu a jak przyszły deszcze to pola znów zrobiły się białe od kwiatu.

Skończyłem remont kombajnu i prezentuje się tak jak na foto. Ile bierzecie lub płacicie za ha młócenia? Praktycznie 0 strat i połówek.20170716_222123.jpg Fasola idzie na zbiornik kubełkami a ze zbiornika przenośnikiem taśmowym. Także bez skrzyń i wybierania.

Edytowany przez waldii1, 16 lipiec 2017 - 21:26.

#4973 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 08:50

fasola

cacy, ale tej opony podkładówką mogłeś nie malować  :ph34r:

350zł/ha u nas do 400zł 

#4974 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 15:12

fasola Oponka umyta, śladu nie ma po farbie. Tamto zdjęcie było świeżo po malowaniu podbieracza. A taśma malarska odpadała od tej gumy.

#4975 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 18:35

fasola

jak na razie czas dla fasoli idealny, pięknie zawiązała strąki, w strąkach od 4 do 5 nasion, na każdym krzaku po 25 strąków. Idealny czerwiec, nie było za gorąco ani za zimno, temperatura od 20 do 25 stopni dla fasoli idealna, opady deszczu idealne.

Szkoda że półtora hektara zmarnowałem zbyt  silnym opryskiem, byłby rekord.

Za to widzę  efekty oprysku Boxerem. Pięknie fasola wzeszła, ale tam z Commandem trafiają się rośliny żółte porażone. Dopiero co wschodzi, więc za wcześnie na rokowania, ale chyba zrezygnuję z Commandu całkowicie, zobaczę jakie chwasty powschodzą po tym zabiegu, na razie tylko jednoliścienne się pojawiają, bo toż łąka była, więc normalne a szkoda mi było kasy na zakup Dual Golda do próby. Boxer zapowiada się obiecująco.

Edytowany przez ravoj, 17 lipiec 2017 - 18:40.

#4976 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 19:23

fasola To ładnie. To przy wadze 90g/100nasion to będziesz miał z 9ton fasoli z hektara.

#4977 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 19:44

fasola

dobre sobie :) 3-4t będą w tym roku pewnie plonować, ale ile na czysto wyjdzie? 

jak tam z grzybami u was? ja pryskałem dwa tygodnie temu pikoksystrobiną 100g + chlorotalonil 500g, i widzę że na większości pola grzyb jak cholera, na strączki też wchodzi...

opryskałbym jutro jeszcze raz, bo mimo, że fasola dostała środkami po siewie to dosyć ładna i liczę na 2-3t, że może się uda wycisnąć..

zostało mi z pszenicy ataku (prochloraz 450g/1l) 3l, to by mi wyszło 0,6l/ha ale coś bym do tego dodał jeszcze? inną strobiluryne? co kto na to? czy co zastosować? 

Edytowany przez skywalker89, 17 lipiec 2017 - 19:45.

#4978 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 21:57

fasola

ja mieszianem polece, kontaktowo i skutecznie :) no moglbym jeszcze gwarantu dodac z litr, moze takbyc czy zbyteczne? 2 l miedzianu styka?

#4979 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 719 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 23:03

fasola A jakie grzyby atakują Wasze fasole? W moim przypadku to wygląda na antraknoze i też planuje popryskać, a został mi amistar xtra z rzepaku. Tylko ile dać na ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4980 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 06:36

fasola prochloraz + miedzin i wystarczy nie ma sensu dawać strobi w fasoli to i tak nic nie da.