Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Tomek12    42

Ja sieje na buraczanych redlicach i jest dobrze też mam nodeta

Polecam tarcze https://www.olx.pl/oferta/tarcze-do-siewnika-wysiewajace-kazdy-siewnik-accord-mascar-monosem-CID757-IDldsOi.html#4433780f68

Jeśli chcesz siać fasole to musisz otworzyć redlice i zobaczyć czy masz takie prowadniczki jeśli są to je odkręć bo z nimi nie da się siać fasoli one są do drobnych nasion ja wyrzuciłem i wszystko sieje bez nich

20180219_105704.jpg

20180219_105718.jpg

Edytowano przez Tomek12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolpilu    0
16 godzin temu, rafciu154 napisał:

Witam, mam pytanie drodzy forumowicze. Posiadam kosiarkę rotacyjną i chciałbym ją przerobić na kosiarkę do fasoli. Macie namiar na człowieka który przerobić potrafi i zrobi to dobrze, że kosiarka będzie elegancko ścinała fasolke? Proszę o info, z góry dzięki :)

Hej . Ja mam numer do goscia co przerabia kosiarki do fasoli , moze Ci przerobic i napewno jakas ma zrobiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Ja sieje fasole na 5B i wychodzi + - 100kg na ha , najgorszy był pierwszy rok zeby to ustawić jedzieś do kogoś ustawiasz wysiał idealnie, pozniej do drugiego zabrakło bo poprzedni zaniżył powierzchnie :). A tak już jak jest mowa o pneumasenie w poprzednim sezonie cieło mi zębatkę plastikową w sekcji tu w przekładni kątowej a kołek dalej był nie zerwany ,miał ktoś taką sytuacje może te kołki z Gostynia za  twarde?

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Ja sieje na B4 co 17,7 wychodzi mi 105 kg na ha przy tarczy 22 otworów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
22 godziny temu, rafciu154 napisał:

Witam, mam pytanie drodzy forumowicze. Posiadam kosiarkę rotacyjną i chciałbym ją przerobić na kosiarkę do fasoli. Macie namiar na człowieka który przerobić potrafi i zrobi to dobrze, że kosiarka będzie elegancko ścinała fasolke? Proszę o info, z góry dzięki :)

Weź pod uwage,ze ona ma swoje plusy i minusy.mam taką ,to wiem coś o tym.jestem w trakcie robienia pchanej i tuza co c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086
4 godziny temu, mateusz44 napisał:

Ja sieje fasole na 5B i wychodzi + - 100kg na ha , najgorszy był pierwszy rok zeby to ustawić jedzieś do kogoś ustawiasz wysiał idealnie, pozniej do drugiego zabrakło bo poprzedni zaniżył powierzchnie :). A tak już jak jest mowa o pneumasenie w poprzednim sezonie cieło mi zębatkę plastikową w sekcji tu w przekładni kątowej a kołek dalej był nie zerwany ,miał ktoś taką sytuacje może te kołki z Gostynia za  twarde?

jest i na to rada w czasach internetu dzięki stronie geoportal2 wystarczy przybliżyć dany obszar i użyć opcji - mierz powierzchnię

 

geoportal2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Wiem później tak robiłem i była różnica na mniejszych kawałkach 10-20 a ,a na 6 ha 30a :-) .Taka mentalność "klientów"ale byli i tacy co podawali rzeczywistą powierzchnie , wiadomo że jak jedna dzialka dzielona na kilka upraw to tam jakiś odchył moze być ,później już wiedziałem ile  mi idzie na hektar nasienia . Miałem  założyć licznik Hektarów coś koło 600zl koszt jego ale jakos nie doszło do realizacji .

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

Sam siewnik precyzyjny jest takim licznikiem trzeba tylko znać precyzyjnie MTN (masę tysiąca nasion)

...no i pilnować szerokości skrajnych - międzysiewnikowych - międzyrzędzi :)

Czy półtyczka takim siewnikiem pójdzie? tzn. do 3,5cm długości nasion. ... i masie do 2 gram?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A ja zrobiłem sobie licznik hektarów z kalkulatora i kontaktrona magnes na koło w siewniki i liczy z  dokładnością do 2 arów. Całość kosztowała mnie 50zł. Kongskilde posieje półtyczke tylko trzeba odpowiednie tarcze i dobrze wyregulować selekcjonerzy ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

No z tym licznikiem to powiem , że dobry pomysł mógłbyś to trochę rozwinąć?

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu154    2
3 godziny temu, 85Tomekkk napisał:

Weź pod uwage,ze ona ma swoje plusy i minusy.mam taką ,to wiem coś o tym.jestem w trakcie robienia pchanej i tuza co c 360

Jakie ma minusy kosiarka rotacyjna przerobiona w stosunku do suwanej bo nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Trzeba kalkulator który ma wyłącznik tzn sam się nie wyłączy. Kilka metrów przewodu 2 żyłowego i kontaktron np od alarmu okiennego. Kalkulator rozkręcamy i szukamy gdzie mamy znak = tzn które punkty się łączą po wciśnięciu. Tam lutujemy kabelki. Później montujemy przy kole kontaktron a na kole magnes. Obwód koła w metrach razy szerokości siewu np 1.9x2.7 daje nam 5.13 więc na kalkulatorze wpisujemy 5,13 wciskamy + i jedziemy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
39 minut temu, rafciu154 napisał:

Jakie ma minusy kosiarka rotacyjna przerobiona w stosunku do suwanej bo nie rozumiem?

na pewno czas,do 2 godzin hektar,jak ktoś sieje mało ,to nie ma problemu,ale przy 10 ha to mi się uprzykszyło jeździć.do tego cała sztanga z bizona nożyków na zapas.Na purchowatce ,to mozna zapomniec o ścinaniu,bo nie idzie ustawić,bo pokos razem z ziemią wymieszany.sąsiad obok pchaną ,wycinał mi  pół godziny hektar ,właśnie na purchowatce,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086
21 minut temu, waldii1 napisał:

Trzeba kalkulator który ma wyłącznik tzn sam się nie wyłączy. Kilka metrów przewodu 2 żyłowego i kontaktron np od alarmu okiennego. Kalkulator rozkręcamy i szukamy gdzie mamy znak = tzn które punkty się łączą po wciśnięciu. Tam lutujemy kabelki. Później montujemy przy kole kontaktron a na kole magnes. Obwód koła w metrach razy szerokości siewu np 1.9x2.7 daje nam 5.13 więc na kalkulatorze wpisujemy 5,13 wciskamy + i jedziemy.

O "w mordę..." powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3085    0
12 godzin temu, Tomek12 napisał:

Ja sieje na buraczanych redlicach i jest dobrze też mam nodeta

Polecam tarcze https://www.olx.pl/oferta/tarcze-do-siewnika-wysiewajace-kazdy-siewnik-accord-mascar-monosem-CID757-IDldsOi.html#4433780f68

Jeśli chcesz siać fasole to musisz otworzyć redlice i zobaczyć czy masz takie prowadniczki jeśli są to je odkręć bo z nimi nie da się siać fasoli one są do drobnych nasion ja wyrzuciłem i wszystko sieje bez nich

20180219_105704.jpg

20180219_105718.jpg

Witam widzę ze ty już dobrze znasz ten siewnik na pewno skorzystam z twoich podpowiedzi  masz instrukcje do niego można   ja gdzieś kupić ? A czy masz tabele do kukurydzy bo chcę siac nim też kukurydzę bede musiał go rozsuwać  ale z tym nie powinno byc problemu przynajmniej tak mi się wydaje 

Edytowano przez massey3085

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Tarcze do kukurydzy mają tyle samo otworów co do fasoli tylko mają mniejsze te dziury co się przysysają nasiona, ja tarczami do kukurydzy sieję drobne odmiany fasoli np. czerwoną. Instrukcje jakieś mam coś Ci wyślę w wolnej chwili ja sieje buraki, fasolę trochę kukurydzy już kilka lat i nie mam problemu jak możesz wstaw zdjecie swojego siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kams    4

4,10 za dobry towar, a tak to 4 na konto, dziś sprzedałem 4t jeszcze kilka t zostało i zamierzam poczekać jeszcze parę tygodni ze sprzedażą chociaż handlarz coś mówił o fasoli z Chin ale nie bardzo w to wierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3085    0
20 godzin temu, Tomek12 napisał:

Tarcze do kukurydzy mają tyle samo otworów co do fasoli tylko mają mniejsze te dziury co się przysysają nasiona, ja tarczami do kukurydzy sieję drobne odmiany fasoli np. czerwoną. Instrukcje jakieś mam coś Ci wyślę w wolnej chwili ja sieje buraki, fasolę trochę kukurydzy już kilka lat i nie mam problemu jak możesz wstaw zdjecie swojego siewnika

Ok rozumiem o co chodzi z tymi tarczami  a zdjecie wrzucę jak bedzie wolna chwila 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Cena za "Karłowego" 4-4,1to minimum są kupcy co płacą sporo więcej wystarczy podzwonić !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
12 godzin temu, Radkovsky11 napisał:

No jak komuś brakuje do tira do da 4,15 czy 4,2 za ładną fasolę. Ale tak to 4,1 góra

 

12 godzin temu, Radkovsky11 napisał:

No jak komuś brakuje do tira do da 4,15 czy 4,2 za ładną fasolę. Ale tak to 4,1 góra

Co najmniej kilku kupujących już od tygodnia płaci 4,30 !!! Więc bardzo prosze nie dajmy się, Najgorsi to Ci pośrednicy którzy są  najnirzej w drabince i Ci co pobudowali nowe hale itp.;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj