Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
Tomek12    42

4,10 dają no i 4,20 u nas w nowym skupie jak ma do 120 ziaren na 100g

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7
Dnia 8.02.2018 o 18:51, king12 napisał:

A moja poszła po 5 brutto można można pied......nie o Szopenie

Wyslac ci fakture na priv? Taka j**ana mentalnosc... Bo nigdzie nie ma takiej ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
4 godziny temu, mateuszston napisał:

 

No właśnie taka j**ana mentalność pisze że sprzedał drogo tylko niepowie gdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja nie sprzedałem jeszcze a gula mi podnosi po pier**li i mentalności 

O mentalności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Przejrzałem dzisiaj faktury z lat ubiegłych i co zuważyłem; do roku 2012 i jakieś 5 lat wstecz  nuda jesiń 2,2 i przednowek czerwiec 3,3-3,5 .Ciekawie zaczeło się w 2013 maj 6,20,czerwiec 6,60. Nowy zbiur 2013 zaczyna się od 4,0 by  w 2-giej połowie września doszła do 7-miu.Pażdziernik 2013 cena spada w okolice 5,20 i tak się utrzymuje do lipca 2014 w między czasie sporo ludzi zaoruje pszenice na wiosne by posiać fosole.Jesień 2014 mokro fasola byle jaka ale cena w okolicach 4-ki do lutego i potem ostra jazda w dół.          Dlaczego ?  jak wcześniej wspomniałem fasola była mokra ludziska mieszali podsuszoną z badziewną i tak kombinowali natomiast handlarze pchali to guwno dalej w świat. Ponieśliśmy straty wizerunkowe i materialne bo fasola żółkła i pleśniała pośrednicy mieli dużo zwrotów.Na szczęście nie ma tego złego jak w przysłowiu.Niska cena i dobra jakość w latach następnych podbiła bardzo dużo nowych rynków i to jest optymistyczne czy na długo?Ten rok mam na myśli zbiór 2017 powinien być podobny do roku 2013:D    Wszystko co napisałem to na podstawie własnych faktur sieje dużo i sprzedaje od września do lipca.;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Cena fasoli jaś  karłowy okolice Mircza 3,70 gotówka 4,10 konto tak jest faktycznie 

nie jakieś ceny z kosmosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Tak? Spoko. Powiem tyle. Nie spotkaliscie sie z czym takim ze handlarzowi brakuje towaru do pelnego skladu? A ma zamowienie na juz. Tak bylo w noim przypadku. Dzwonie w czwartek i pytam po ile a gosc mi mowi o 4.10 max 4.20 jak dobru towar. 

Powiedzialem ze jestem vatowcem i poczekam na 4 netto. I odzew byl za dwa dni ze trzeba na juz. Proste? pier**licie smuty. Szkoda wam? To dzwoncie i pytajcie. Negocjujcie. A gdzie sprzedalem? Dla kumatych...dowiadujcie sie u pana ktory na firme na polnoc od zamoscia... Chyba kazdy wie o kim mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

" Dzwonie w czwartek i pytam po ile a gosc mi mowi o 4.10 max 4.20 jak dobru towar. "

za gotówkę czy na konto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

jest kilku handlujących co vat-owcom dają wiecej ale za to kasy się nie można doczekać więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, mateuszston napisał:

 

Powiedzialem ze jestem vatowcem i poczekam na 4 netto. I odzew byl za dwa dni ze trzeba na juz. Proste? pier**licie smuty. Szkoda wam? To dzwoncie i pytajcie. Negocjujcie. A gdzie sprzedalem? Dla kumatych...dowiadujcie sie u pana ktory na firme na polnoc od zamoscia... Chyba kazdy wie o kim mowa

dobrze mówisz taka cena jest 4,20-4,30 na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1

No już było dużo takich przypadków, że płacili więcej na konto ale później kasy na tym koncie nie było widać. I do tej pory niektórzy kasy nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu154    2

Witam, mam pytanie drodzy forumowicze. Posiadam kosiarkę rotacyjną i chciałbym ją przerobić na kosiarkę do fasoli. Macie namiar na człowieka który przerobić potrafi i zrobi to dobrze, że kosiarka będzie elegancko ścinała fasolke? Proszę o info, z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3085    0

Witam jakis czas temu pytałem jaki siewnik kupic do jaska  dzieki za odpowiedzi dzis zakupilem nodeta i w związku z tym mam kilka pytan.                                         Gdzie i jakie tarcze kupic?                 Jak go ustawic ?

Czy na zwykłych redlicach bedzie szło sianie jaska?

Nie mam przy nim tabeli ustawien, niestety. Może jest jakas mozliwosc pomocy w postaci zdjecia takiej tabeli    lub info gdzie cos takiego mozna znalezc?      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

A zwykła redlica to do buraka czy kukurydzy? Tarcze w tuczepach dorabia i robi to dobrze.

Tabela

pneuma12.jpg

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3085    0

Niewiem czym sie różnia ale tarcze sa do buraków wiec i redlice pewnie też 

Dzieki za tabele 

Edytowano przez massey3085

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

To redlice pasowało by zmienić na qq bo może być za płytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
15 godzin temu, rafciu154 napisał:

Witam, mam pytanie drodzy forumowicze. Posiadam kosiarkę rotacyjną i chciałbym ją przerobić na kosiarkę do fasoli. Macie namiar na człowieka który przerobić potrafi i zrobi to dobrze, że kosiarka będzie elegancko ścinała fasolke? Proszę o info, z góry dzięki :)

Przerabianie kosiarek zajmuje się gość z Woźuczyna telefonu do niego nie mam ale jak podjedziesz i zapytasz pod sklepem to napewno chłopaki wytłumaczą gdzie mieszka 

Ps mówią na niego .modzik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj