Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
lajkzxc    65

Nie ma znaczenia.   Jest szczęśliwy że go posiada;d   To wystarczająca rekompensata

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radkovsky11    1

To już jest sprawa tych co posiadają te maszyny i nikt nie siedzi w ich kieszeniach. Jak was to tak boli, że oni mają a wy nie to kupcie sobie i nie grajcie takich mądrych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

Nikogo nie boli i większości osób przez myśl by nie przeszło w to inwestować nawet.   Chociaż uśmiać się tutaj można;p   Myślę ,że temat pozostawmy do rozpatrzenia do sierpnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Ciekawi mnie mocno jak taki master radzi sobie na górach, ma ktoś film z terenów górzystych? A przynajmniej z terenu gdzie pochylenie pola jest około 20º

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Mimo wszystko sprzęt jest prawie nowy i jeszcze przez 6 lat może się amortyzować. 

 

A ktoś się orientuje jak jest z dostępnością części do tego kombajnu? Bo różnie bywa a jak znam życie to nie zepsuje się przez cały rok a tylko w pole wyjade to coś musi się stać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Co do jakości pracy w fasoli wszystko wskazuje na wyższość maszyny specjalnie do tego skonstruowanej tylko ja np: nie wiem czy będę siał fasolę w przyszłości przy tak niestabilnym rynku i nieuchronnym spadku dochodowości tej rośliny w stosunku do średniej wieloletniej. Oferent tej młocarni wymienia też i urządzenia do sortowania i pakowania fasoli czyli rozumie trendy w tej uprawie a co z tym związane i stały poziom stosunkowo niskich cen ziarna bo dla rolnika 6 tys zł z ha wartości plonu jest wystarczające aby przy tej uprawie pozostał jeśli będą techniczne możliwości skupu wprost z pola niesortowanej lub gdy spadnie pracochłonność tej uprawy - mechanizacja. 

Tylko czy fasolę uda się wprowadzić do .... jak to nazwać ?... zestawu głównych upraw przynajmniej regionu gdy trudno zagwarantować stabilny poziom produkcji w skali kilkuletniej. Jak tu być niezawodnym dostawcą hurtowym przez dwa, trzy lata dla odbiorców zewnętrznych gdy np: w tym roku niebawem jasiek karłowy może być nie do kupienia w godziwych ilościach w jego polskim zagłębiu. Powtarzam się w swoich komentarzach ale podtrzymuję jest to niepoważna na razie plantacja gdy 2016/17 średnia ok. 2,5zł.kg a 2017/18 może być i 4,0zł/kg przy minimalnej inflacji. Pisywałem wcześniej dlaczego tak jest, ale tak jest i dla plantatorów potrzebny jest też stabilny pion handlowy a ten trudno zbudować przy takiej zmienności podaży.

Kupowanie wysoce specjalistycznych maszyn przydatnych de facto tylko w jednej uprawie i to wyjątkowo ryzykownej jako hazard traktować należy chociaż .... a z resztą ta piosenka najlepszy komentarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109
3 godziny temu, Tomek12 napisał:

Będzie fasola po 5?

Ci co jeszcze mają mówią że tak, Ci co sprzedali że nie,punkt widzenia od punktu siedzenia,zobaczymy9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122
Dnia 22.01.2018 o 15:57, beanpol napisał:

Proszę o kontakt przez wiadomość

Jak próbuje uzyskać jakieś informacje od kolegi na temat sortownika to wcale nie mogę się dowiedzieć interesujących  rzeczy chyba nie zależy Wam na sprzedaży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beanpol    0

Proszę o cierpliwość. Nie otrzymuje jednej wiadomości dziennie, oraz załatwiam inne sprawy organizacyjne. Odpowiadam na wiadomości tak szybko jak to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Do sierpnia i testów maszyn sporo czasu. A ja mam pytanie odnośnie ochrony uprawy fasoli, jakie macie plany ochrony od chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

U mnie raczej jeszcze ten temat przedwczesny bo nie wiem czy posieję fasolę, a na niewiielkie plantacyjki do hektara mam resztki ubiegłorocznych środków i jakoś je trzeba zutylizować. Po raz pierwszy w ub. r. dałem metrybuzynę w do 0,1l/ha Sencoru i fiołków prawie nie było podczas gdy na "kontrolnym" mijaku plaga.... oczywiście Sencor tylko jednym ze składników tankmixa. Boxer jednoznacznych wyników testów nie dał mi i dopiero po praktyce w plantacji coś się dowiem bo sąsiad pszenicę pryskał posiewnie i resztę w fasoli zamierza wykorzystać.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552
Dnia 24.01.2018 o 15:38, Tomek12 napisał:

Będzie fasola po 5?

Będzie fasola po 5 chyba koń by się uśmiał , teraz fasoli będzie o wiele więcej bo samego programu  Restrukturyzacja Małych Gospodarstw , wniesie bynajmniej 500 hektary co nigdy nie sieli fasoli i sprzedadzą ile dada handlarz , nie to że złośliwie piszę , ale trzeba patrzeć realnie .

Wielu polikwidowało maliny , truskawkę bo niema ceny i niema komu zrywać  a , przestawiają się na fasolę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj