Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Zenonim    223

Jeszcze jedno owady atakują całe pole czy tylko obrzeża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7

Witam.

 

Byłem dzisiaj na jednym kawałku i w ziarenku siedzi mały biały robaczek. Liście wyglądają jakby były przypalone opryskiem Część roślin jest zielona i nie widać tam robaczka ale to mniejszość. Wyrywałem na całym kawałku te z robaczkiem więc atakuje całość pola.

 

Mam tylko nadzieję, że coś na tym kawałku zostanie. Rozumiem, że pozbyć się tego już nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
Napisano (edytowany)

A kolega pryskał przed siewem o robaczków albo zaprawiał? bo u nas niejeden co nie pryskał albo zaprawiał to szykuje sie do przesiania bo nawet ziemi nie wyszła fasola tylko jakies 20%

Edytowano przez androproteam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam kolegów. Ja także byłem dzisiaj na fasoli. Też mam porażenie ale... posiałem dwie odmiany obok siebie i na jednej porażenie jest poważne a na drugiej znikome. Odmiana Blanca jest praktycznie nie porażona a za to Eureka mocno. Chyba nie pomyliłem nazw odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

afgan

u ciebie to na pewno śmietka kiełkówka siałem przez nią w tym roku drugi raz.

 

androproteam myślę że jakiś dobry środek owadobójczy powinien załatwić sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekman16    0

Czy mogę opryskać fasolę szparagową Leopardem Extra? Głowie chodzi mi o środek na jednoliscienne chwasty, w fazie jak fasola ma dwa duże liscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Panowie moje ziarno zgnilo miejscami przez te ulewy groch zaczyna dopiero wychodzic ale slabo to widze bo jeszcze ta smietka czy cos malutkie biale robaczki jedza mi groch oprysk juz nic chyba tez nie da?? a na przesiew jak cos mozna przesiac na dniach czy juz za pozno bedzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

nie będzie za późno, przesiewaj i nie czekaj. Pytanie tylko jak postąpić po przesianiu, jeśli wcześniej było pryskane przed i po sianym? powtarzać dawkę posiewną czy nic nie pryskać? I czy lepiej pryskać przed ponownym siewem czy lepiej po zasianiu czyms od robaka? czy lepiej zaprawić jakimś pyrinexem? Jak ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie to proszę o szybkie info. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

jak masz robaka na polu to

1 agregat

2 oprysk np pyrinex min 3l ha

3 zaraz po tym znów agregat

i zapraw nasienie.

inaczej wygląda temat z opryskiem na chwasty bo wszystko zależy co dawałeś wcześniej i w jakich dawkach. ale myślę że 2 l pendiganu na ha nie uszkodzi fasoli, nawet jak pryskałeś nim wcześniej. nie dawaj drugi raz comandu lub podobnych bo one trzymają nawet jak się ziemie ruszy.

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Rozumiem, że ten Pendigan stosuje się do 3 dni po siewie fasoli, tak? Jakie jest porównanie jego działania w uprawie fasoli z Afalonem?

Dobry daje efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o afalon to sie nie wypowiem nie stosowałem go w fasoli. pendigan do 3 dni po siewie jak sucho to można i później. działanie dużo zależy od rodzaju gleby oraz pogody, najlepiej jeśli to możliwe to pryskać na wilgotną glebę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

A co na jednoliścienne ? Agil będzie dobry? Całą dawką go stosować czy dzielonymi?

Nigdy nim nie pryskałem, niektórzy się skarżą, iż przypala fasole, na etykiecie jest napisane żeby stosować od pierwszej pary potrójnych liści fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-zA-Z0-9    43
Napisano (edytowany)

czym zwalczyć w fasoli pędrak

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

jaki środek najlepszy na jednoliscienne żeby nie przypalic fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

najbezpieczniejszy ale najdroższy będzie fusilade forte.


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

A co na skrzyp polny? Da się to jakoś unicestwić bez płanetkowania?

Pomijając "motykol" rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

No właśnie co na skrzyp na jednym polu pokazało się grubo ale raczej nic nie ma z oprysków a jakich używacie pielniki do fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afgan    7
Napisano (edytowany)

http://olx.pl/oferta...html#12853309b9

 

Siane pewnie 6 rzędowym siewnikiem więc taki będzie najlepszy.

Wpisz wielorak na olx.pl. Sam na wcześniejszych stronach poruszałem ten temat.

 

Jaką odżywką wzmacniacie fasole? Asashi? Czy coś jeszcze co dobrze zadziała jest?

Edytowano przez Afgan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można popryskać fasole mieszanką: mocznik + siarczan magnezu + tytanit + odżywka z mikroelementami?

Jaką polecacie odżywke z mikroelementami?

Na grzyba pryskacie zapobiegawczo, czy dopiero jak zaczyna "łapać"? Jakimi środkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja podzieliłem na dwie dawki po1,5l ale kolega prysnał raz bez dzielenia i tez ok,efekt koncowy ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj