Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

5116 odpowiedzi na ten temat

#4041 Share RafaKumierz

RafaKumierz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 grudzień 2016 - 23:24

fasola

Firma która kupiła moją fasolę pierwsze prosiłą o próbkę fasoli abym im wysłał, jeśli będzie im odpowiadać graniastość to wezmą więcej. Wysłałem, następnego dnia telefon do mnie, że wszystko im odpowiada, zaczęła się krótka rozmowa, jak cena, a jak jakość towaru, zależało tylko na ziarnie ze zbioru 2016. Gość otwarcie powiedział, że dużo fasoli kupują w naszym rejonie, ale nigdy nie kupowali prywatnie, nie było targu, chciałem po 3 i tak dostałem, wymiana danych mailowo, dostałem potwierdzenie przelewu, list przewozowy oraz fakturę, umówiliśmy się, że dopóki nie będę miał pieniędzy na koncie nie wyślę fasoli, gość zamówił sobie pocztę, warunkiem sprzedaży było zapakowanie w palety 500kg, powiedział, że kupił odemnie taniej niż przywożą mu handlarze od nas, więc jak ktoś mówi z handlarzy, że sprzedaje fasolę 500 km od nas po 2.95 to jest czysta bzdura. Każdy z kupców robi dużo szumu o spadku cen fasoli i zapchanym rynku, fasola idzie tak samo jak świeże bułeczki, tylko z tym że handlarz zarabia więcej niż rolnik!! Chcą wejść do nas na rynek i kupować prosto od rolnika bez pośredników. 3 zł z vatem może i szału nie robi, ale w porównaniu z 2,6 to jest 400zł na tonie więc jakiś interes w tym jest.

Edytowany przez RafaKumierz, 08 grudzień 2016 - 23:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 04:12
  •  

#4042 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1131 postów
  • Zainteresowania:jak małe dziecko

Napisany 09 grudzień 2016 - 10:07

fasola

I dalej nie wiemy, co to za firma, przecież to nie tajemnica, czy napiszesz na priv czy na forum, wieść szybko się rozejdzie, Sprzedawać tej firmie będziemy do puki rodzina fasolarzy z Wolicy ich nie przegoni albo ten Stolarz spod Mircza he he  

#4043 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 15:54

fasola

Panowie, bez jaj. Gość znalazł metę na swój towar i nic dziwnego, że nic nie mówi bo chce ją mieć na przyszłe lata. A tak zaraz znajdzie się banda płaczków z tekstami "Panie daj Pan po 2,9" i się dobry handel skończy.

Swoją drogą wiecie, że rynek fasoli jest dość szczelny, lokalni handlarze też tu są więc po co komu problemy? Poza tym co za problem samemu poszukać firm z zachodniej Polski i podzwonić trochę?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4044 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 grudzień 2016 - 22:24

fasola

Jak tak dalej sie bedą mnożyc handlarzyki to sytuacja sie odwróci i będą mówić "wez pan sprzedaj mi sprzedaj"

#4045 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 10 grudzień 2016 - 09:44

fasola 3zl z vat. Czekam tylko na kontakt.

#4046 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 14:16

fasola

A ja czekam aż ty zaczniesz skupować po co złodziejom oddawać?

#4047 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 14:44

fasola Ty jestes idiota czy takiego udajesz :) :D no sory idiotow takich jak ty nie sieja sami sie rodza :D nara panie £a....i :D jestes tepa pa£a i masz zero wyobrazni :)

Edytowany przez damianXXL, 10 grudzień 2016 - 14:45.

#4048 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 15:29

fasola

damian a ty fasoli przypadkiem nie sprzedałeś po 3zł z vat? na jaki kontakt czekasz? 

#4049 Share szarak

szarak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 16:12

fasola

Dlaczego dzieciaku ciągle mnie obrażasz? Wyzywasz mnie od złodziei i idiotów? Czy ty chociaż znasz znaczenie słowa idiota? Za te twoje wpisy zabraknie ci tej fasoli na adwokatów za to co już napisałeś może się ujawnij to inaczej porozmawiamy czy mam do ciebie dotrzeć przez administratora?

#4050 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 16:31

fasola Ty gorszy od dzieciaka :D tylko sie poplacz i nie strasz mnie adwokatami. Pekasz sam sprawe zalatwic??? Taki cfany jestes to zapraszam pal ci nawpier... az sie posrasz. Wyjdz z forum bo zamet siejesz. Czep sie lepiej fasoli i przebieraj panie £ag...i. licz ile na 100gr wejdzie

Edytowany przez damianXXL, 10 grudzień 2016 - 16:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4051 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 19:39

fasola

damian xxl trochę kultury człowieku 

#4052 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 19:53

fasola Nie ucz mnie kultury jasne? Ja nie zaczelem przypier...a sie!! Szarik zaczal. Znam go dosc dobrze. Ludzie juz wiedza kto to

#4053 Share pawel-wod

pawel-wod

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:36

fasola

Po twych wypowiedziach widać kulturę  . Ale może to zależne od województwa . Może za dużo fasoli jecie  przy czym chcecie być kulturalni i powstrzymujecie pierdy i macie teraz pos rane  pomysły . Lepiej weźcie się za przebieranie fasoli   bo jak cena będzie to po adwokatach będziecie chodzić . :)

Po twych wypowiedziach widać kulturę  . Ale może to zależne od województwa . Może za dużo fasoli jecie  przy czym chcecie być kulturalni i powstrzymujecie pierdy i macie teraz pos rane  pomysły . Lepiej weźcie się za przebieranie fasoli   bo jak cena będzie to po adwokatach będziecie chodzić . :)

#4054 Share misiek30m2

misiek30m2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 22:46

fasola

Dobre,

Województwo jest OK. tylko zdarzają się tu jednostki mało sympatyczne.

Edytowany przez misiek30m2, 10 grudzień 2016 - 22:55.

#4055 Share Ogon988

Ogon988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 grudzień 2016 - 23:29

fasola

DamianXXL A jakie przeróbki zasotosowales bo mam zamiar kupić Europę i chciał bym wiedzieć co dorobić żeby lepiej młocil :)

Na pewno trzeba zamontować podbieracz od bizona lub czegoś, druga sprawa to obroty bębna młócącego ok. 200 obr/min, wyrzucenie podajnika kłosowego, montaż podajnika kubełkowego do zbiornika bo łopatkowy brudzi i chyba robi połówki??, wiatr pewnie do regulacji w polu , sita jakieś większe i skrócenie rury wysypowej do połowy (można zamontować w połowie rynienke) bo ślimak mieli ziarno. A no i oczywiście zmiana klepiska na to do kukurydzy (wystarczy wyciac co drugi drut). I to chyba tyle. 

Wracając do powyższych wypowiedzi to Panowie dajcie sobie spokój, to nie ma sensu takie dogryzanie sobie. Damian pisałem Ci kiedyś , żebyś zignorował szarak-a bo to do niczego nie prowadzi. A ten gość co ma za 3 zł fasole nie chce podać firmy bo po co ma sobie konkurencje robić. Każdy by chciał znać nazwe ale kto na jego miejscu by podał. W sumie pewnie wciska kit bo sprzedał po te 2,6 tylko teraz żałuje i robi burze , że sprzedał po 3zł. Ja w tym roku miałem słaby plon ok, 1-1,5t/ha i sprzedaje do sklepu w mieście po 4zł, i dużo nie zarobie bo więcej niż tone mi nie przyjmą w roku bo aż takiego obrotu nie mają.

Pozdrawiam.

#4056 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 07:58

fasola U siebie przerabislismy jeszcze prowadzenie paskow. Dokladalismy kola pasowe zeby paski nie tarly o siebie i doszedl jeden pasek wiecej.
Zbiornik trzeba pomalowac farba jakas akrylowa bo blacha bedzie brudzila ziarno. Na podbieraczu pod slimakiem zrobilismy otwory, cos w podobie do rafy zeby wszystkie smieci drobne wypadaly i nie szly w ziarno. Planujemy jeszcze dolozyc drugi beben zamiast odrzutnika zeby jeszcze lepiej domlacalo.

#4057 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 13:56

fasola

Jak dołożysz drugi bęben zamiast odrzutnika to nie zmniejszysz mu obrotów i moim zdaniem to, czego nie wymłóci młocarnia to ten bęben rozbije na połówki. 

#4058 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 14:07

fasola Nie powinno robic polowek. Chodzi o to ze teraz ten odrzutnik wciaga slome. Dajac drugi beben to co pierwszy nie domlocil zrobi to drugi jednoczesnie pociagnie slome. Bierzemy za i przeciw. Wszystko do dogrania pod wzgledem obrotow.

#4059 Share daaamiaaaan

daaamiaaaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 grudzień 2016 - 22:42

fasola Ogon988 i damianXXL dziękuję za odpowiedź pozdro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4060 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów

Napisany 12 grudzień 2016 - 07:44

fasola Przyjedz i sobie obejrzysz co i jak... europa nie jest skomplikowana do przerobki. Pozdro