Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

5113 odpowiedzi na ten temat

#3961 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:56

fasola

U mnie była fasola 5 lat temu na czysto do sprzedaży 3,5tha i z drugiego pola 3,4t/ha. a póżniej od 2-2.7tha. ale ja tu widzę swój błąd bo z roku na rok coraz  wcześniej sieję. na ten rok mam samą czekoladę na fasolę zostawioną więc opóżniam siew do 10-15mają i chwalimy się po przebraniu. 

A tak na marginesie jak zboże komuś daje 10t to po co bawić się w 2 tonową fasolę!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 01:24
  •  

#3962 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 21:20

fasola

Nie wiesz czemu? Po pierwsze 10t z h widział na jednym kawałku (może) po drugie bez zmianowania fasolą byłoby 4t. (pszenica, jęczmień i ew. rzepak)

Sam czasami łapie 7-7.5t z h ale to nie wszędzie i nie co roku. 

Nikogo nie oskarżam, że kłamię ale krew mnie zalewa bo widzę co u ludzi na polach jest, a jakie są później opowieści. Nie chodzi tu tylko o moje okolice...  Swoje lata mam wiem, że czasami zdarza się, że ktoś naprawdę ma czym się chwalić ale na fasole akurat lata są ciężkie... śmietka, susza, deszcze... ciężko jest wyprodukować 2t ładnego towaru, a co dopiero 3.  

Z tym sianiem to też jest różnie. Kilka lat do tyłu ok. 20 kwietnia było ok. Ostatnio śmietka wystąpiła właśnie w fasolach wtedy sianych. Rok temu susza całkiem zmarnowała uprawy, a w tym roku im później tym lepiej... Jak wyjdzie za rok? Wiem czym się kierujesz. Też liczę, że będzie duża wilgotność w glebie (trochę padało i chyba będzie w końcu prawdziwa zima) patrząc na to, że fasola szybciej dojrzewa i nadaje się do młócenia późniejszy siew wydaje się rozsądniejszy. Sianie w maju ze względu na wyższą temperaturę (szybsze wschody) co przy dużej zasobności gleby w wodę powinno dać spory efekt- logiczne. Oby bozia tęż tak myślała. 

Panowie życzę wam dobrej ceny i wysokich plonów. Naprawdę szczerze. Nie piszcie jednak co wam się wydaje tylko fakty. Nie piszcie jak było u kogoś tylko jak było u was (tylko szczerze) Bzdury i domysły napędzają tylko pośredników którym się wydaje, że towaru im nigdy nie zabraknie bo durny chłop naczyta się internetu i będzie siał. 

#3963 Share pawel-wod

pawel-wod

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 listopad 2016 - 08:07

fasola

w moim przypadku iołomska 0,72ha wsiane jakieś 50 kg bo była drobna z czego nie wszystko powschodziło w wyniku suszy wiosennej pole pod góre . Zostało jakieś 0,50 ha uprawy . Zbiór jaki mi wyszedł to 1300kg ale po przebraniu i sprzedaniu niecała tona została . duża miałem ziarna nabolałego i przez to troche odeszło .po odliczeniu nakładu zostało w kieszeni jakieś 2500zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3964 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1131 postów
  • Zainteresowania:jak małe dziecko

Napisany 16 listopad 2016 - 08:39

fasola

Miło się czyta Wasze  posty.

Można osiągnąć 3T/ha fasoli przy bardzo sprzyjających warunkach klimatycznych i glebowych, wszystko w temacie.

Zdarzy się taki rok, że uda się trafić - wstrzelić w pogodę. Wiecie przecież, że wystarczą dwa dni upału żeby stracić 30% plonu ( a to prawie 1 tona z hektara) i pozamiatane. Ktoś posiał dwa tygodnie później, fasola zakwitła dwa tygodnie później, już po upałach, a może jeszcze dostała trochę deszczu i już szlak nas trafia, bo jemu dała 3 tony a nam 2 i ch ... wie o co chodzi. Loteria, to jest loteria, fajnie byłoby mieć jasnowidza pogodowego. 

#3965 Share Karamba30

Karamba30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 15:16

fasola Koledzy oco kłótnia daje fasola 3tony może i nawet więcej na polach gdzie nie było siane kto z was kupuje z centrali groch na nasienie?jak kupi to zasięje i nawet próby gleby nie zrobi bo po co,ma się rodzić bo nawóz dał bo po centrali a w głębię ma braki potasu fosforu siarki wapna a próby gleby kosztuje około 5-10zl taka osoba co zastosuje wszystko odpowiednio da to na tych glebach co 2 lata się sieje może mieć 3tony

Edytowany przez Karamba30, 17 listopad 2016 - 15:34.

#3966 Share LukaszJohn6930

LukaszJohn6930

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 17 listopad 2016 - 16:32

fasola

Kolego Karamba30 bardzo dobrze mówisz jak masz zadbane pole, wapnowane, głęboszowane, odpowiednio nawożone to 3 t da sie uzyskać. A opowiadanie ludzi ile im sie rodzi to tylko  opowiadanie.  I głownie wszystko zależy od warunków pogodowych. 

#3967 Share max95

max95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 20:16

fasola

Wiecie co się dzieje z firmą fasolex w Nowym Korczynie.Podobno mają zablokowane konto ,nie płacą za towar

#3968 Share W1KING

W1KING

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 21:19

fasola

3t z hektara to nawet bym się nie zastanawiał tylko po 2zł fiu i poszło czemu nie sprzedajecie po 2,6 hehe dzieciaki :D 

W ogóle to wiadomo jak jest, ktoś namłóci 10 tonowa przyczepę z nakładkami z 10h postawi przed domem i niech wszyscy widzą 3t z hektara jeszcze nie przebrana :D 

Z tym PH gleby to racja  i zmianowaniem stanowiska , ale nikt tutaj nie sieje fasoli rok po roku, chyba ktoś kto ma 2h pola sami się oszukujecie zacznijcie liczyć bo was handlarze wyruchają w D

#3969 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 21:45

fasola

Piszesz o dzieciakach... Jak widzisz nie każdy chce robić za białego murzyna!!! Przy twoim obiektywnym wyliczaniu lepiej wyjdzie burak i raps. i jak ktoś ma za 3 tysie narobić się jak głupi i worki rzucać to ja dziękuje. dla mnie to żaden biznes.

W 3 t fasolę nie musisz wierzyć wiem, że to boli jak komuś się udaje. 

U mnie wapno co 2 rok idzie. i fasola co 5-6lat na pole wraca. 

#3970 Share W1KING

W1KING

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 22:14

fasola

Powiem tylko , że pierdolenie o tym że niby eksport jeszcze nie ruszył i tanim towarze z Ukrainy to tanie bajeczki. Wszyscy handlarze a jest ich co roku więcej sprzedaja towar w kraju 300-400km dalej i kto wie czy cena osiągnie 3zł , wydaje mi się że oni to poprostu przeczekają a w styczniu wyprzedacie się po 2,5 pokolei jak leci , ale 3t razy 2500zł za tonę to i tak się spieniężycie ho ho plus dopłaty :D chyba że dopłacacie jeszcze 1000zł do dzierżawy hahahahaha!!!!

Piszesz o dzieciakach... Jak widzisz nie każdy chce robić za białego murzyna!!! Przy twoim obiektywnym wyliczaniu lepiej wyjdzie burak i raps. i jak ktoś ma za 3 tysie narobić się jak głupi i worki rzucać to ja dziękuje. dla mnie to żaden biznes.

W 3 t fasolę nie musisz wierzyć wiem, że to boli jak komuś się udaje. 

U mnie wapno co 2 rok idzie. i fasola co 5-6lat na pole wraca. 

Nie chcesz być białym murzynem , ale nim jesteś burak hmm dobra sprawa 90zł ciekawe czy już wykopałeś czy jeszcze rośnie w błotku i nikt nie chce wykopać. Pszenica w tym roku na buraczysku gwarantowana 10t z hektara będziesz miał :D 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3971 Share bochniak

bochniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 17 listopad 2016 - 22:32

fasola

zamiast obrzucać się błotem to zmieńcie uprawy np na warzywa i niech mi ktoś powie że się nie opłaca ? trzeba się na robić... przy fasoli też ale jakie pieniądze . Burak cukrowy 12 gr marchew 25 gr kontraktowana nadwyżkę zależy od roku oczywiście można sprzedać drożej tyczy się to buraczka itp . I zaraz wyjedziecie że droga uprawa i zbytu nie ma trzeba mieć łeb na karku i chęci tylko .

Edytowany przez bochniak, 17 listopad 2016 - 22:36.

#3972 Share mateusz44

mateusz44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 06:18

fasola Co do buraczka sytuacja robi się nie ciekawa mamy 2,5 ha odbiór miał być w październiku a już jest na grudzień a gościu mówił że nawet i do wiosny mogą leżeć na pryzmie u mnie w okolicy niektórzy nawet nie zaczęli buraczka kopać. Jest jeden człowiek w mojej okolicy sieje 60ha buraczka, z warzywami podobnie jak fasolą ludzie zainwestowali w sprzęt i zwiększyli areał uprawy.

#3973 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 08:13

fasola

O jak widzisz buraki w środę odebranę nie musisz się martwić a cena 125 Netto - a nie jakieś 90zł. po buraku sieję jarą i 8 też daje. 

Widzę ,że matematyka Cię boli 

#3974 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 09:43

fasola To jaką miałeś polaryzację? Czy to średnia cena kwototowych+pozakwotowych?

#3975 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 18 listopad 2016 - 09:54

fasola Ile zanieczyszczen daja? U mnie odbior na grudzien.
Tak na marginesie wrocmy juz do fasoli Panowie

#3976 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 11:23

fasola

Podstawę podnieśli na 125Netto info od inspektora czyli 5 zł więcej a ile w tym prawdy. polaryzacja 17,5% a zanieczyszczenia różnie 8-16% średnia 10,5. A kierowcy chwalą się , żę i po 25 dają zanieczyszczenia. 

wracamy do fasoli ponoć cena na max 2,65 konto

#3977 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 901 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 12:56

fasola

fasola do 100 ziaren na 100gr - 2,8 zł na konto, powyżej 120 ziaren - 2,6zł na konto.. 

#3978 Share pawel-wod

pawel-wod

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 18:48

fasola

o jakiej fasoli tu piszecie że po 2,60 zł

#3979 Share Eryk70

Eryk70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 19:21

fasola

W sł ...ie trudno uzyskać cenę maxymalną zawsze jest po niżej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3980 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 23:39