Skocz do zawartości

galeria
Fasola
Zdjęcie

fasola

5106 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share W1KING

W1KING

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 22:04

fasola

Cenę zj***li handlarze bo każdy szuka klienta i oferuje tańszy towar, co roku ich więcej i co roku inna bajka, a to z Ukrainy idzie towar a to ch.. wie z kąd. Swuj udział mają też pseudo gospodarze 65+ którzy pier**lili handlarzom, że jak cena będzie 2,5zł to i tak sie opłaci sami chociarz mają renty to brak im na ropę do zasmarkanego ursusa c360 taka jest prawda. Widać już teraz że większość rolników wypięła sie na fasolę i posiali rzepak i pszenicę , siali nawet w błocie bo nie ma sensu sie pieprzyć latem z fasolą po cenie 2,6zł i jeszcze ta loteria jaka będzie pogoda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 10:47
  •  

#3942 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 08:49

fasola

wątpię aby tak ograniczali zasiewy fasoli ja zwiększam dwukrotnie  a cena jest od 2,40 do 2,80 zależę  komu się sprzedaje na targu najtaniej a z tym to wina cwaniaków  co nabrali kasę z unie z  sapardu  i inny programów  nie mają na paliwo bo raty trzeba spłacać w bankach i oni upychali fasole nawet po 2zł  i to oni płaczą .

#3943 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 09:06

fasola

Też mi się nie chce wierzyć w to , że fasoli będzie mniej. choć ja sieję tylko 5,5ha. Napewno za rok półtyczka będzie dużo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3944 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 10:22

fasola

ja w tym roku 5h a za rok 10h a cena na pewno  będzie nawet w tym roku 3zł osiągnie  już można po 2,80 zł na konto

#3945 Share W1KING

W1KING

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 10:52

fasola

Już nie jeden tak główkował i posiał 10h później przyszła susza i zebrał 400kg z hektara, albo deszcz i dalej odpadu 50% a cena jest jaka jest, ale każdy ma swój rozum ja widzę że dużo ludzi zrezygnowało.

#3946 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 13:09

fasola W tym roku raczej z suszą problemow nie będzie. Fasola lubi jak jej deszcz popaduje w trakcie kwitnienia. Wtedy bankowo 3 z przodu będzie. Jedno jest pewne ja będę siać po 10 maja i nigdy wiecej w kwietniu nie posieje.

#3947 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 16:07

fasola

Chłopie z tą 3 z przodu to poleciałeś :D U Ciebie się może i uda jak masz dobrą ziemię, u mnie raczej nie (kapryśne gliny), u innych na pewno nie (borowina). Tak, że u każdego kalkulacja opłacalności inaczej wychodzi.

#3948 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 15 listopad 2016 - 16:38

fasola Dzis £aszczow: 2.4-2.6
a jak u was i jakie okolice?

#3949 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 17:30

fasola

Akurat wiem co mówię ja mam glinę i piach z gliną też!! znajomy ma borowinę i trochę piachu i dopiero sieje 3 lata fasolę i nigdy nie miał mniej jak 3 tony, ale on sieje po 15 maja , a w tym roku siał 19

#3950 Share W1KING

W1KING

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 17:43

fasola

Wszyscy maja 3 tony MORDĄ :lol:  ci co posiali później w tym roku to narzekali że nie ma strąków to i jaki plon mógł być , jeszcze gorzej wyszli ci co posiali 15 kwietnia i wcześniej w okolicach Telatyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share pawel-wod

pawel-wod

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 18:04

fasola

jeśli chodzi o igołomska to sprzedawałem po 3,60 +7%konto czyli 3,85zł  czerwona jest tańsza o 10gr . sprzedawałem w świniarach Vitalpol

#3952 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 18:08

fasola

nie chcesz wierzyć nie musisz. masz problem , że Ci się nie udaje. 

#3953 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 15 listopad 2016 - 18:31

fasola Mi akurat wyszlo 2.4 z ha :) nie jest zle. A 3 to tak jak kolega wyzej. Morda.
Tak samo jak sie chwala w zniwa pszenica 9t :D chyba ze sloma i z przyczepa razem. Pierdzielenie takie.
Rzepak to samo zachwalanie sie 5-6t z ha :D

#3954 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 18:38

fasola Sam kolesiowi mlocilem i wiem ile wyszlo. A co do pszenicy roznie z tym bywa kto jak dba tak ma i bardzo duzo od odmiany zależy.

#3955 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:06

fasola

ja tez młóciłem ludziom 350zł john deerem zero zys na fasoli za hektar  i wiem jaki plony 900kg  moja sąsiadka  i 1.400kg  ja na ogrodzie miałem 2.400kg przy max wkładzie 3t nie osiągnalne dla mnie mam gleby 1 -2 klasa na nawozy max

przenice złapałem 10 ton

kilimandżaro

#3956 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:17

fasola

Każdy z nas ma takiego znajomego co jemu zawsze się rodzi więcej, sprzedaje drożej, ciągnik nie pali mu ropy tylko produkuje itd. itp. Też tak mam. Pole w pole. Widzę od siania do zbioru jak to wygląda. W jednym miejscu sprzedamy ale jego towar to ewenement i zawsze cięższy, droższy i nie wiem k***a szybszy chyba...

Zenonim

Ważyłeś? Masz wagę w kombajnie?

Ponad 3t z h dzisiaj to ewenement. Tym bardziej na ziemiach w zagłębiu gdzie fasola po fasoli jest praktycznie. 

Najwyżej h w kawałku nie było i oszukał Cię. (ale pewnie zawsze mu młócisz i zawsze h to był, a jak nie to mierzyłeś pole i wiesz na 100%)

Jestem z tych okolic co wy i nawet nikt mi takiej durnoty nie próbował wcisnąć. 3t z h sorry ale nie... Chyba, że przy kosmicznym nakładzie i padało tylko u niego wtedy kiedy było trzeba...(pewnie bogobojny i na sume dobrze dał)

Co  do ceny to jej już nie będzie. Piszcie ile chcecie ale uprawa przestała być niszową. Pojawiły się ścinarki, kombajny i opryski które upraszczają w dużym stopniu naszą pracę. Dziś nikt z nas nie tnie ścinaczem do buraków i nie nie młóci śmieciarką. 

#3957 Share Ogon988

Ogon988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:21

fasola

3 tony to może na papierze, w rzeczywistości jak się uda 2-2,5t to jest sukces, ja siejąc pierwszy raz chyba 27maja zebrałem coś koło 2t lecz strasznie duzo odpadów

(brązowe ziarno) , chyba z 500kg odeszło. Co z tego , że krzak urośnie , dużo strąków jak się połozy tak jak u mnie jak przyszły ulewy. Może te 3 t by jakoś uzyskał przy dobrym roku, ziarno sprawdzone , bez oprysków na chwast, dobra zasobnosc gleby itd. ale jak nie bedzie pogody to nic nie urosnie. 

Tak jak przedmówca , cena raczej będzie stała taka jak teraz i oby nie , w lubelskim co drugie pole to fasola i tam cena jest jaka jest, ja też widziałem przyszłość w fasoli tak jak  wszyscy, każdy chciał się dorobić ale jest nas plantatorów coraz więcej przez co handlarze mają pod dostatkiem towar i pozwalaja sobie regulowac cena. Fasola BYŁA opłacalna tylko przez jakiś czas do puki nie było tyle towaru.  U mnie  w moich rejonach nikt nie siał fasoli chyba nigdy  przez co mi się udało spylić po 4zł , sprzedałem po sklepach targach , i na drugi rok zasieję  pewnie z 50a tak tylko zeby coś tak grosza wpadło bo wiecej niz tone nie potrzebuje. Najlepszym sposobem jest iscie do pracy, robisz po 8h i wiesz za co robisz, nie obchodzi cie pogoda , nadgodziny dobrze platne itd. 

Święta się zbliżają to mysle ze skup ruszy i cena bedzie :)

Edytowany przez Ogon988, 15 listopad 2016 - 20:36.

#3958 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1502 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:27

fasola

A jak koledze wierzę że mogła fasola dać 3 tony. Sam w tym roku przekonałem się u wujka, miał fasole która moim zdaniem na oko mogła oddać 2 tony max a jak ją wykosiliśmy mówiłem że jest 3 tony bite. Po przebraniu i ważeniu okazało się że 2.7 t/ha wyszło. Byłem w szoku ale nie da się ukryć że tyle oddała. W fasoli liczą się strąki i waga ziarna nie to że ona pięknie wygląda na polu a ma 1 - 2 strąki na krzaku. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3959 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1233 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:35

fasola

nie mam wagi bo mam bizona ze skrzynią kiprowaną wchodzi 600kg. jak ktoś ma 1,6ha i nakosiła czyściutkiego ziarna 4,5 tonówkę z nadstawkami 30 cm i ledwie się zmieściło. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:37

fasola

Tylko dlaczego nikt nie ma u siebie tylko gdzieś? Wujka, dziadka, sąsiada?

Ja nie narzekam mam 2.5 t po przebraniu z h. Odpadu nie liczę bo go nie sprzedam... Kilka ładnych lat do tyłu miałem po przebraniu ponad 3t z h uprawianych nazwijmy to "prostymi" metodami. Według waszego myślenia miałem wtedy 4.5t... odpadu było o wiele więcej 

W tym roku ok. 2.2 - 2.8 t/h to standard u normalnego chłopa co już tą fasolę kiedyś siał. U tych co posiali bo cena ma być 7 zł. to różnie bywa...