Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4030 odpowiedzi na ten temat

#3661 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 14:50

fasola Nie rozumiem po co maja się ładować po łbach skoro można to załatwić w inny sposób, jeśli ktoś pisze coś takiego do Ciebie Damian to trzeba to zignorować i koniec kropka. W internecie każdy jest mocny , spotkalibyscie się w oczy w oczy to byście sobie powiedzieli elo i zbili pione, taka prawda. Także myśle ze nie ma co sobie nawzajem dogryzać a z racji ze Szarak zaczął to i powinien przeprosić i koniec tematu.

Edytowany przez Ogon988, 09 wrzesień 2016 - 14:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 10:03
  •  

#3662 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 19:57

fasola W razie problemów prawnych zapraszam do siebie, aczkolwiek kolega wyżej wypowiedział sie najrozsądniej. Pragnę przypomnieć, że jest to forum poświęcone uprawie fasoli i każdy może się wypowiadać tyle na ten temat ile chce. Dla mnie to też jest jakaś forma, pasji i hobby a przy tym jakiś tam dodatkowy zarobek. Więc prywatne uwagi zachowajmy dla siebie i wróćmy do tematu fasoli.

#3663 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:39

fasola

Mądre zdanie 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3664 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 wrzesień 2016 - 20:52

fasola

Panowie jeśli ściąłem pare krzaków gdzie zostały może 2 strąki zielone to one dojrzeją i wyschną na brązowo czy nie? Gdy są zielone to nie mają jeszcze tej twardej powłoki, żółte już mają , a brązowe są też ok. Tylko czy te zielone po wyschnięciu będą dobre?

Edytowany przez Ogon988, 10 wrzesień 2016 - 20:55.

#3665 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 11 wrzesień 2016 - 05:47

fasola Czasami te zielone jak zasychaja to ziarno sie kurczy i marszczy sie. Musi byc dobre slonce zeby zasechly. Ale w wiekszosci dojrzewa normalnie.
Sasiad ktory sial w maju juz wymlocil. A Ty kiedy robisz omlot?

Edytowany przez damianXXL, 11 wrzesień 2016 - 05:48.

#3666 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 07:23

fasola

Dzięki za odp. U mnie by były wszystkie ok tylko kiedyś były ulewy i część się powaliła i słońce nie miało jak dojść. Tą z 7 maja już wyciąłem w większości , z 27 wyciąłem po części te które były w całości dojrzałe bo tak jak pisałem nie wiem czy ciąć jeśli na krzaku jest np. 6 strąków brązowych 2 żółtych i 2 zielonych , przez to na pozostałych wyzbierałem wszystkie dojrzałe strąki z pnia i suszą się , a niedojrzałe są dalej na pniu, Jeszcze tydzień , może dwa takich upałów i będzie się robiło coraz chłodniej , już rosa rano coraz dłuzej siedzi więc na dniach będe ciął.

Jeśli zerwę sam strąk np. żółty lub zielony to on w słońcu dojrzeje/uschnie tak jak na krzaczku?

Edytowany przez Ogon988, 11 wrzesień 2016 - 07:37.

#3667 Share karolpilu

karolpilu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 08:00

fasola

Witam! Wie może ktoś gdzie mogę kupic silnik do clasa columbusa? Miałem benzynowy z garbusa a teraz chciałbym zmienić na diesla.

Witam! Wie może ktoś gdzie mogę kupic silnik do clasa columbusa jakiegoś perkinsa bo miałem benzynę z garbusa.

Witam! Wie może ktoś gdzie mogę kupic silnik do clasa columbusa jakiegoś perkinsa bo miałem benzynę z garbusa.

#3668 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 08:23

fasola

Wiem kto ma do sprzedania silnik z claasa matadora, perkins 4 cyl, cena podobno 2500 jeśli Cię interesuje pisz na priv. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3669 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 09:15

fasola U mnie znajomy przesiewal koncem maja i dopiero scial. Ale szalu nie ma w strakach. Take mozesz swoja wyciac i niech schnie...

#3670 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:wszystko poza innymi

Napisany 11 wrzesień 2016 - 10:54

fasola

Siema, trochę mnie nie było. Ale był tu dym widzę.

Powiem Wam ciekawostkę:

ciąłem fasolę dwa tygodnie temu dla wujka, równo 1ha. Była zielona, krzaki ogromne ledwo między bębnami się mieściły, strąki długie, grube i co dziwne wszystkie suche mimo zielonych krzaków. Śmiałem się z niego co tu nasypał, że taka zielona, ale widać było, że plon będzie dobry. 

Co się okazało później,  miał prawie 4 tony z tego kawałka, na pewno powyżej 3500kg przed petkusem. Potwierdził mi to facet, który mu młócił. 

A sposób na to jest prosty. On posiał fasolę po majowych deszczach, które nam fasolę  przypaliły. On posiał, popryskał i deszczu nie było, dopiero po jakimś czasie. Wtedy wszedł na pole i znalazł jeden listek żółty, przestraszył się że pali i szybko popryskał Asahi. Oczywiście fasola nie była wcale przypalona, a Asahi zrobiło swoje. Miała świetne warunki i plon rewelacyjny. Także nie jest łatwo trafić na plon w fasoli. 

Dodam jeszcze, że jestem w Holandii na urlopie, ile tu jest pastwisk, normalnie na przedmieściach Amsterdamu są setki pastwisk a na nich tysiące krów. Jak to możliwe, że u nas nie opłaca się trzymać krów mlecznych, niszczą jak mogą limitami rolników, a tu tysiące krów się pasie na pastwiskach i to się opłaca. Wiadomo komu ma się opłacać w tej Unii a komu nie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3671 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 12:35

fasola Niestety ideologia Unii, która to niby ma polegać na równości i tym podobnym hasłom, jest tylko w teorii z tego co widzę. Natomiast w praktyce jest zupełnie inaczej. Wystarczy spojrzeć na rolnictwo bądź górnictwo oraz innych dziedzin gospodarki.
U mnie gościu ściął fasole na której miał średnio po jednym, po dwa strąki zielone. No i szczerze mówiąc wyszło mu ok. Tylko fakt faktem przez ostatni tydzień, dwa miał odpowiednią pogodę.

#3672 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 15:18

fasola

u mnie kiedyś raz był plon powyżej 3t/ha, ale to jak jeszcze dziadek gospodarzył, to przed kwitnieniem sypał 100kg saletry, fakt że poszło w zielsko ale i strączek był, ja nie daję azotu tak pozno w ogole takim roku jak teraz wyszły mi 2t/ha, po rzepaku.. w przyszłym roku będzie po burakach i jak dałbym azotu to pewnie tylko wybujałe krzaki by były.. klimat jest trochę inny niż 10lat temu, wcześniej jak padało to padało wszędzie, a teraz bywa tak że w jednej wiosce nawet równo nie popada, i ja uważam, jak już wcześniej wspomniałem, w moim wypadku jeden deszczyk więcej w okresie kwitnienia i byłoby pewnie 3t.ha, bo ogromną ilość fasola zrzuciła...

a tak z innej beczki, czy ktoś miał może posiany kwalifikat, albo pierwszy odsiew kwalifikatu i sprzedaje za rozsądne pieniądze??

#3673 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 08:16

fasola

praktykował kotś po fasoli dwa razy przejazd kultywatorem potem agregatem uprawowym zamiast orki pod zasiew pszenicy

#3674 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 11:24

fasola Naturalnie. Szczegolnie na borowinie. Wschody idealne, prawie brak grud, wschody wspaniale. Tylko ze nie majac sieczkarni palilem slome, teraz zechce ja przyorac, ale od razu za plugiem bedzie ciezki wal wiec moze nie bedzie tak zle. Chyba w mojej galerii jest zdjecie z takiej uprawy

#3675 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 21:10

fasola

Dziś na targowisku w Mirczu niewielkie zainteresowanie fasolą, a jak już to 2,2zł gotówka...

#3676 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 22:34

fasola

jak cena fasoli okolice Mircza ?

#3677 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 20:36

fasola Dzisiaj w tyszowcach udało mi się sprzedać po 2zł.
Było kilka busów nikt nie chciał jaska. Dwóch brało płacili 1,8 -2 zl w zależności czy nie pomazana przez kombajn. Jak tak dalej będzie to będzie 1,50... Ponoc w świecie też jest dużo a nasza nie ma wzięcia.

#3678 Share Eryk70

Eryk70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 06:35

fasola

To na co się przerzucamy w przyszłym roku?

#3679 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 08:33

fasola

udało się sprzedać!!! Ludzie jak będziecie wozić za 2 zł to oni zrobią 1zł , czemu wy tacy naiwni. niech nikt nie sprzeda i niech sobie ściągają z Afryki nawet. ale chłop jest durny daje się zastraszać ,że nie będą brali to i za darmo odda. po co jest to forum - zmówić się i przez 2-4 miesiące ani kilograma nikt niech nie sprzeda. ale nie wiem czy to realne w Polszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3680 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 08:39

fasola Ja czesc po 3 sprzedalem, reszta przebrana niech sobie lezy do wiosny

Edytowany przez damianXXL, 14 wrzesień 2016 - 08:40.