Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4016 odpowiedzi na ten temat

#3441 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 14:57

fasola

52aded617b2c9541.jpg

O taką kosiarke mi chodziło. Jak byłem mały to prowadziłem ciągnik, a ojciec stał na listwie w gumiakach, warunek to lekka ziemia. Najważniejsze jest aby stalki szły w ziemi, bo będzie ciąć strąki, a jak są lekko w ziemi to świetna sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 00:08
  •  

#3442 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 19:14

fasola

Mam identyczną tyle , że zapinaną bezpośrednio do ciągnika i na wom, będe próbował tym kosić bo od lat stoi pod wiatą nie używana

Edytowany przez Ogon988, 03 lipiec 2016 - 19:17.

#3443 Share MsGreg406

MsGreg406

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 20:34

fasola

a co myślicie o takim wynalazku do zbijania fasoli do młócenia pod kombajn Zdjęcie0460.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3444 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 20:57

fasola

Kiedyś, dawno temu wpadły mi w ręce dwie kosiarki sztangowe Herborta. Są zawieszane na podnośniku i napędzane z WOM, służyły do koszenia groszku zielonego na pokosy przed młóceniem ciąganym za traktorem kombajnem. Może ktoś w okolicy Leżajska widział taki zestaw w akcji.

Kosiarki mają bardzo ciekawą rzecz, a mianowicie dwie sztangi przesuwające się po sobie. Z tego co zauważyłem to właśnie takie rozwiązanie gwarantuje sukces zbioru.

#3445 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 21:35

fasola

@mirro kosiarki sztangowe czyli praktycznie to samo co listwowe, tak jak napisał przedmówca kosa musi iść bardzo nisko bo będzie ciąć strąki.

@MsGreg406 , każda zgrabiarka się nada jeśli będzie się grabać z odpowiednią prędkością bo inaczej fasola może się wysypywać, przynajmniej ja tak sądze

#3446 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 10:50

fasola Ja w tamtym roku zgrabiałem cztero gwiazdową na biegu wstecznym ponieważ brak tuza lub tura uniemożliwia mi jazdę przodem. Szło to fajnie, jazda dość szybką mniej się sypała niż u sąsiada który zrzucal widlami pod koniec mojego kawałka sam przyszedł do mnie żebym mu zgrabił. Widlami kilka razy trzeba ją przerzucić co się przekłada na otwieranie strączkow a zgrabiarka przesuwa po ziemi, nie pamiętam dokładnie ale chyba 9 rzadkow na jeden wał zgrabiałem.

#3447 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:04

fasola

Witam.

Panowie i Panie jaka cena na Jasia Karłowego. Kupiec daje mi po 3 zł mam jeszcze 10 ton co sądzicie sprzedawać czy przetrzymać jeszcze?

#3448 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 21:14

fasola

Panowie jak u was jest ze szkodnikami w fasoli? Od pewnego czasu zauważyłem , że coś zżera liście i łodygi.. okazało się , że to sarny i zające. Macie też jakieś problemy z tymi szkodnikami?

#3449 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:wszystko poza innymi

Napisany 06 lipiec 2016 - 22:12

fasola Trudno sarny i zające nazwać szkodnikami, ale w sumie można bo szkodzą, popryskaj Dursbanem, on jest na zające he he
A tak na serio to armatka albo pastuch.

#3450 Share king12

king12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 08:51

fasola Pryskacie panowie jeszcze od grzyba bo widze ze zaczyna sie pojawiac a nikt w okolicy niepryska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3451 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 12:14

fasola

Ja już nie pryskam , a pryskałem 1 raz

#3452 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 07:19

fasola

więcej zniszczysz kołami niż zachoruje to zbioru, ale jak coś Ci mocno bierze to nie masz wyjścia

#3453 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 11 lipiec 2016 - 11:06

fasola

Jak tam fasola panowie? Moja zaczyna drugi raz kwiat puszczać, pszczoły miodu nazbierają :) Patrze po fasolach u ludzi to niektóre czarne sie robią, jakiś grzyb bierze...

#3454 Share misiek81519

misiek81519

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 13:35

fasola Witam panowie , zajmuję się uprawa fasolki szparagowej czy można ją pryskac asashi ,jeśli tak to w jakich ilościach ,chciałem to połączyć z krustalonem czerwonym

#3455 Share bulamondeo

bulamondeo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 21:17

fasola Z tym ponownym kwitnieniem to Bedzie takafasola sie wysili i wyda guzik nie plon......ale nie u wdzystkich tak jest.... U mnie 4ha kwitnie a 0.5 nie.....jednakowe wsYstko...

#3456 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 07:21

fasola

a niech tam sobie kwitnie jak jej pasuje, byle strączki dojrzewały i tak tych późno zawiązanych nikt nie zbierze, bo po prostu będą zielone. 

#3457 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 08:12

fasola

Witam

Co tam słychać u grzybka w fasolce,czy po deszczach infekcja się rozszerza czy po opryskach staneła.

Pozdrawiam

#3458 Share Ogon988

Ogon988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 08:20

fasola

U mnie żadnego grzyba, a gdzieniegdzie tak zakryła , że nogi nie włoży :ph34r: Chciałem jeszcze motyką raz przelecieć ale już jej nie włoży

Załączone miniaturki

• P0908_14-07-16.JPG
  • P0909_14-07-16.JPG

#3459 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 09:38

fasola

u mnie to samo, międzyrzędzi nie widać,  nie ma szans wjechać ani wejść, 

Ale niestety zgnilizna infekuje kolejne krzaki, na szczęście pojedyncze, może na całym polu 2 ha było ich 20-30. Chciałem pojechać pryskać, ale nie ma szans wjechać, zniszczę dwa rzędy fasoli o łącznej długości 1200m więc wydaje mi się, że lepiej będzie doczekać do zbioru, jeżeli tempo nie wzrośnie to spokojnie zbiorę 95%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3460 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 731 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 10:49

fasola

nie chciałem wcześniej komentować, ale kolega chyba przewrażliwiony jakiś albo nie ma co robić, że po polu lata i szuka chorób.. parę krzaków, kilkadziesiąt czy nawet kilkaset na 1ha to moim zdaniem do przyjęcia, jakby jakimiś dużymi placami coś zaczynało się dziać to bym może zaczynał się martwić..

ja 8 lat jak sieję fasolę, zawsze pryskałem na grzyba raz, dwa, a w tym roku pierdziele, dostała na początku odżywki, i wygląda jak na zdjęciach wyżej, międzyrzędzia zakryte i zielona nic jej się nie dzieje... przy takiej cenie i plonach jakie ostatnio były trzeba trochę chyba patrzeć na te koszty, chociaż w tym roku pewnie będzie troszkę lepiej niż w zeszłym z plonami, ale jednak trochę zabrakło w kluczowym momencie tej wody w ziemi...