Skocz do zawartości

galeria
Fasola
Zdjęcie

fasola

4040 odpowiedzi na ten temat

#321 Share rufi2000

rufi2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 luty 2014 - 13:19

fasola skywalker89 po pierwsze, wiem co piszę, gdyż w piątek, obdzwoniłem większość skupujących. Po drugie to moja wypowiedz była z piątku jak i informacje wieć nie wiem czemu piszesz o zamkniętych skupach w sobotę.... a po trzecie to daj mi numer do tego Twojego handlarza i jeżeli da mi po 7 zł to dostaniesz dobrą flachę. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 23:27
  •  

#322 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 16 luty 2014 - 18:43

fasola w Dołhobyczowie w środę wszyscy dawali po 7 zeta na konto :P w tym roku dużo ludzi wraca do uprawy fasoli , rzepak już nie jest na topie.
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#323 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 16 luty 2014 - 22:03

fasola chłopaki nie ma się co burzyć jak woda w sedesie :P niechby cena była jak najlepsza dla nas i te 7zł żeby się przynajmniej utrzymało.. Ja marzyłbym o cenie 7zł netto, ale pewnie trzeba będzie poczekać aż podeschnie trochę i sprzedać coś po tych 6.3-6.4.. Wracają pewnie mali gospodarze, co próbowali rzepak bo był po 2tys, z tego co widzę po większych gospodarzach nikt mniej nie zasiał.. a cena, w tamtym roku w tej chwili był chyba po ok 1,8tys a teraz 1,5tys więc można się spodziewać, że w żniwa znowu zechcą nas wydymać.. :/
a kolego @rufi2000, proszę Cię bardzo, dzwoń, ale jaka sytuacja i co CI powiedzą jutro to nie wiem, wiem co mówili w sobotę. A z tym, że coś się zakorkowało to muszę Cię przeprosić, bo rozmawiałem dzisiaj z kolegą który dzwonił do Janowa to koleś mu właśnie mówił, że zapchany jest fasolą.. :/ nr: 515860760 Gozdów POM koło Werbkowic, ogłoszenie z TZ.. słowo się rzekło, jak coś czekam na flachę :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 luty 2014 - 09:05

fasola Też byłem na szkoleniu w Piątek i kogo nie spytałem to sprzedawał po 7zł konto brutto taka cena była miej więcej od środy do Piątku. A w sobote obdzwoniłem wszystkich to cena max 6.5 zl na konto brutto.A nie którzy wstrzymali skup.
Śmiem twierdzić że po tym szkoleniu tak cena poleciał bo się nasłuchali od gospodarzy ile to nie mają w magazynach.

#325 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:36

fasola CI Handlarze zmowe mają także nie wierzcie że zapchani fasolą są?? do mnie przyjeżdżali jak na sr**z...ke żeby sprzedać, nie mają z czego już podnosić i muszą obniżyć cenne żeby skutecznie przestraszyć... cena napweno spadnie ale tak co roku jest.

#326 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:05

fasola słyszałem od znajomego z pod Łaszczowa że w tym roku wszyscy sieją na maxa fasole kto ile może nawet niektórzy po 20 -30 ha

#327 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 17 luty 2014 - 21:19

fasola Koledzy ilość zasianych ha nie świadczy o ilości ha zebranych. Kto sieje kilka lat to pamięta takie akcje że jak ktoś nie zebrał do godzimy x to później nawet palić się nie chciało. Także nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Też coś słyszałem że dzisiaj spadło ale jak ruszy sezon siewny to pójdzie w górę :D. Na rynku niema towaru cena musi wzrosnąć.

#328 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 17 luty 2014 - 22:05

fasola u mnie podobno 7 mówie podobno bo już niemam na handel a tylko slychać od znajomych o takiej cenie

#329 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 18 luty 2014 - 06:52

fasola Wczoraj też mówili o 7 złotych

#330 Share rufi2000

rufi2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 18 luty 2014 - 08:51

fasola Wczoraj obdzwonilem wiekszosc z tygodnika i nikt nie skupuje. A o cenie to nawet nie chca nic mówić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:27

fasola Dzisiaj dzwoniłem do do handlarza z Miętkiego koło Mircza to 6 zeta na konto . Jeszcze w piątek wszyscy dawali 7 czyżby spekulacja. W zeszłą środę w Dołhobyczowie 3 handlarzy kupiło w sumie może 2 tony. Cena musi podskoczyc, no i zamawiają sąsiedzi na nasienie :D
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#332 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:48

fasola czyliże kolego robimy również konspirację i nie sprzedajemy?

#333 Share rufi2000

rufi2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 luty 2014 - 11:11

fasola Oferta na dzis 6,0 zl na konto. Ma ktos jakieś prognozy.?

#334 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 19 luty 2014 - 15:33

fasola na dziś jest większy handlarz co daje 6,0 zł na rękę, 6,4 na konto, przy większej ilości można coś wynegocjować, sam chyba jutro puszczę 1,5-2t..

#335 Share rufi2000

rufi2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:38

fasola I sytuacja jest patowa, handlarze czekaja az rolnicy zaczyna sprzedawac po 6 a z kolei rolnicy czekaja az podniosą ceny....

#336 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 733 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:47

fasola myślę, że masz rację.. pewnie jak rolnicy zaczną sprzedawać to zejdą z ceną do 5-5,5 i tak pewnie będzie aż do, nie wiem, momentu przed nowym zbiorem..? :/
a co ciekawe na giełdzie w elizówce 8zł, dwa tygodnie temu 7-7,5, więc tendencja wzrostowa..?

Edytowany przez skywalker89, 19 luty 2014 - 17:49.

#337 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:28

fasola Sprawa wyglada tak: po zawiejach i zamieciach kto żyw rzucił się do sprzedaży fasoli, ludzie wypuścili duże ilości fasoli, wykorzystali to handlarze bo mieli podstawy do obniżki. Ale kto ma mocne nerwy to radzę mu nie sprzedawać po 6 czy 6,5. Bo zapotrzebowanie na fasolę w świecie jest duże, a przecież w ostatnim czasie dużo ludzi wyczyściło magazyny. W tej chwili dominują handlujący nad rolnikami, ale to na krótką metę bo kontrakty ich przycisną i wrócą do ceny 7 a może i 7,5, bo w świecie pszenica jest po ok 8. Gdyby nie zawieje i wszystko toczyło się swoim rytmem to teraz sprzedawalibyśmy po 7, 5 max

#338 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:52

fasola Z fasolą jest jak na giełdzie w czasie bessy się nie sprzedaje tylko kupuje a towaru brakuje. No i waluty trochę w dołku także eksport jest mniej opłacalny.

#339 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:54

fasola firma VITALPOL kontraktuje czerwony po 4,0netto jest to cena minimalna gwarantowana w zeszłym roku kontraktowali po 3,5 a kupowali nie przebierany po 6 potem po 8 w zadnym wypadku nie reklamuje tej firmy bo nie żyjemy najlepiej a daje tylko przykład jak się przedstawia sytuacja na nadchodzący sezon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share rufi2000

rufi2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 luty 2014 - 12:30

fasola Ktos w tym tygodniu podjął jakieś decyzje? Ktos ma jakiegoś godnego zaufania i polecenia skpujacego? Ja ciągle czekam i powoli sam juz nie wiem na co....