Skocz do zawartości

galeria
Fasola
Zdjęcie

fasola

4030 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share WojciechBaj

WojciechBaj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 18:15

fasola Jeżeli jest wilgoć to dlaczego fasola nie rośnie?to niestety wpływ niskich temperatur,fasola nie lubi długotrwałych spadków temperatury poniżej 16 stopni.zimne noce robią swoje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 06:39
  •  

#3322 Share daaamiaaaan

daaamiaaaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 20:36

fasola Panowie pomożecie zdiagnozować co mojej fasoli dolega ? bardzo bym prosil jezeli ktos mial z takim przypadkiem doczynienia Pozdrawiam

Załączone miniaturki

• 20160614_200034.jpg
  • 20160614_200040.jpg
  • 20160614_154437.jpg

#3323 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 22:16

fasola

Fajne sandały. Wyglada na bakterioze. Ale nie martw sie bierz motykę dziob powój daj  miedzian i odzywki. Kontroluj sytuacje i postęp choroby masz do dyspozycji jeszcze dithane amistar i rózne tebu srebu switch score signum i talerzówke jak szkola AF twierdzi.

Edytowany przez NowyRolnik2, 14 czerwiec 2016 - 22:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3324 Share bochniak

bochniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 22:47

fasola

Fajne sandały. Wyglada na bakterioze. Ale nie martw sie bierz motykę dziob powój daj  miedzian i odzywki. Kontroluj sytuacje i postęp choroby masz do dyspozycji jeszcze dithane amistar i rózne tebu srebu switch score signum i talerzówke jak szkola AF twierdzi.

Ci co twierdzą że talerzówka pomoże to chyba za dużo tych oprysków się nawąchali  B)

#3325 Share daaamiaaaan

daaamiaaaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 czerwiec 2016 - 22:49

fasola NowyRolnik2 dziękuję za odpowiedź jutro jadę z miedzianem i odżywka a powoju jest taki mały plac to nie problem go wyciąć :).

Edytowany przez daaamiaaaan, 14 czerwiec 2016 - 22:54.

#3326 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:wszystko poza innymi

Napisany 15 czerwiec 2016 - 06:50

fasola

Powiem Wam co jeszcze powoduje, że fasola nie rośnie szybko i jeszcze międzyrzędzi nie zakryła. 

Otóż mój Staruszek w tym samym dniu co ja posiał sobie 1 ar fasoli w ogrodzie. Oczywiście  jest stanowczym przeciwnikiem ŚOR. Plewił ją już trzy razy, bo tak szybko wschodzą chwasty ale fasola ma prawie pół metra wysokości i już dawno nie widać międzyrzędzi, jest za***iście wybarwiona i zaczyna kwitnąć. To jest właśnie efekt natury.

Nasze fasole są mocno hamowane przez środki. Ale nie wyobrażam sobie żeby trzy razy motykować fasolę albo jeździć z opielaczem co tydzień. Na przyszły rok dam mniejszą dawkę środków, bo jednak 3L Pendginau plus 0,2 Commandu  i 0.5 Afalonu na hektar to za dużo, no ale chwastów nie ma, to fakt, tylko co z tego jak fasola mała. 

#3327 Share mateuszston

mateuszston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo precyzyjne

Napisany 15 czerwiec 2016 - 10:51

fasola Panowie a co sadzicie o zastowowaniu teraz w malej dawce saletry wapniowej i tytanitu? Ponoc dziala swietnie na zawiazywanie? Ktos stosowal?

#3328 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 11:38

fasola

za tytanit Asahi lub FertiNa 95 

#3329 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 12:29

fasola

a co Geomar czy Ascovigor  za drogi? 

#3330 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 12:34

fasola

na , a Fertina czy asahi tanie?? geomar tam cene nabija śladowe ilości P i K 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 13:22

fasola

e tam, moja fasola P i K już dostała, plus molibden, bor i miedź, zastanawiam się jak z tym Geomarem albo Foliq Ascowigor z tymi algami morskimi, czy to faktycznie takie WOW!!!!  :o

Walimy tyle chemii, tyle oprysków, jazdy, wody, nawozów a u starego bez żadnych nawozów fasola taka, że napatrzeć się nie mogę he he tylko trzeba z motyką spać na polu. 

#3332 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 15 czerwiec 2016 - 13:35

fasola Ja dałem pełny zestaw odzywek tj. Maximus, bor, insol straczkowe, fertina, saletra wapniowa, megafol+deLux(na robaka) Kolorek fasola ma ładny, krzaki duże i zaczyna obwicie kwitnac :) do tego wczorajszy deszcz. Tylko co z grzybkiem po opadach. Póki co nie widać plam.

#3333 Share daaamiaaaan

daaamiaaaan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 14:20

fasola Panowie nie mogę znaleźć odpowiedzi nigdzie więc jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie więc jakie u Was są stawki za koszenie fasoli z ha? I Jeszce jedno trafiła mi się fucha żeby przeplewnikowac fasolę wielorakie 2.20 ha w jednym kawałku ile za taką usługę ? Z góry dziękuję za odpowiedzi pozdro:)

#3334 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 15:08

fasola

Ja biorę za ścinanie 3 rzędówką na boku (nie trzeba odrzucać) 120-130 a pielnikowanie moze inni coś powiedzą nt.

#3335 Share mateuszston

mateuszston

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo precyzyjne

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:06

fasola Ja brałem 300 za ha scinarka samojezdna

Edytowany przez mateuszston, 15 czerwiec 2016 - 21:58.

#3336 Share laki444

laki444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:08

fasola

Witam kolegów i prosił bym o porade gdyż moja fasolka ma już paki jest bardzo zdrowa kolor śliczny ale nic jej jeszcze nie dałem żadnych odżywek więc moje pytanie czym ją teraz opryskać i w jakich dawkach , czy może pod korzeń tak jak wczesniej pisałem jestem nowicjuszem i to moja pierwsza przygoda z fasolką  dodam ze u nas od miesiąca nie spadła kropla deszczu dzięki za odpowiedz

#3337 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:18

fasola Pod korzeń nic bym nie dawał gdyż fasola już w tej fazie nie potrzebuje. Prysnac możesz jakimś insolem na straczkowe. Ja dałem litre na ha. Zawiera mikro. Możesz dac maximusa 2kg na ha, saletre wapniowa 1l na ha. Co tam chcesz ale nie przedadzaj jeśli ma ładny kolor i wsio jej wystarczy. Ewentualnie coś z borem.

#3338 Share laki444

laki444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 20:28

fasola

Damian xxl bardzo dziękuję za podpowiedz widzę ze jestes fachowcem w dziedzinie fasolkowej  moze tak jak mówisz opryskam ja czymś z borem  jesli moge prosic jeszcze o jakis doby nawóz nie wazna cena  i powiedz ile mam wlac na 400l zbiornik wody tego srodka bardzo dziekuje

#3339 Share Radoslav

Radoslav

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 21:02

fasola

Serwus, prysnąłem Agilem tydzień temu, wypadało by szykować się na drugą dawkę pod koniec tygodnia. Trawica nic nie ruszona, a dawka 0,6l- czy to normalne? Bo po basagramie poniedziałkowym to na drugi dzień widać że fasola i chwasty siadły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 15 czerwiec 2016 - 21:04

fasola

Serwus, prysnąłem Agilem tydzień temu, wypadało by szykować się na drugą dawkę pod koniec tygodnia. Trawica nic nie ruszona, a dawka 0,6l- czy to normalne? Bo po basagramie poniedziałkowym to na drugi dzień widać że fasola i chwasty siadły.

Bormax. Nie jest drogi. Dawka od 0,5 do 1l na ha. 350l wody styknie na ha zależy od ciśnienia, mi wystarcza przy 2atm. Nie przedadzaj z odzywkami bo wybuja jak deszcze będą padać. Daj po kg każdego jeśli to będzie w proszku daj litre/ha insola straczkowe, litre saletry wapniowej i tego boru i wsio.

Za mała dawka agilu. 0, 8 było dac. Kiedyś dałem 0, 8 i trawkę trafiło. Fasolka stała 2dni ale zaraz ruszyła i czysta bez trawki.

Edytowany przez damianXXL, 15 czerwiec 2016 - 21:09.