Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4031 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:wszystko poza innymi

Napisany 04 czerwiec 2016 - 09:34

fasola

a co Ty kolego prorokiem jesteś tak naprawdę nie wiadomo jaka pogoda będzie za 2 dni wszyscy mówili że ten rok będzie bardziej suchy od poprzedniego i co guzik padało wystarczająco na wschody fasoli i wogóle  ....

Tak, przez najbliższe dwa tygodnie w mojej okolicy deszczu nie będzie. Nie trzeba być prorokiem, wystarczy być dobrym obserwatorem. Będzie dobrze jak coś przelotnego popada jak w ubiegły wtorek. 

Agil ma zalecenia do 1,5l , więc jak chcesz to dawaj 1l . choć ja bym zrobił w dawkach dzielonych , bo i tak wyskoczy jeszcze chwastnica. co do mieszanki bentazon + MCPA to 1l + 0.2l. tylko jak pryskasz Agilem to pare dni odczekaj i celuj żeby upałów nie było. ja dzisiaj kończyłem  jednoliścienne focusem i za 5 dni jadę tą mieszanką ale nie wszystkie działki.

Dałem AGILU  0,6L/ha plus adiuwant.  Miałem dać więcej, ale w razie czego za tydzień poprawię tą samą dawką, bałem się dać 1Litr/ha, . Zobaczę czy w tej dawce  weźmie wyczyńca, ciekaw jestem. 

a Jeśli chodzi o dwuliście to byłem dziś na fasoli, pojawia się gdzieniegdzie komosa, dopiero co ją widać, malutka, drobniutka. Ale ogólnie czysto i raczej odpada pryskanie całości bo szkoda pieniążka. Dziś pryskałem kolejny kawałek opr. ręcznym na  1 litr wody dałem 10ml basagramu, plus 1,25ml Chwastoxu turbo i adiuwant, zobaczę czy poradzi sobie z Powojem, Ostrożniem i komosą o wielkości 4cm (znalazłem na polu ok. 6 sztuk takiej wysokości)  bo jeśli nie, to szkoda jechać całość. U mnie największy problem to powój a mniejszy komosa. Pozostałe to pestka. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 13:55
  •  

#3222 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 10:04

fasola

właśnie ten zestaw komosę bierze 

#3223 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 13:26

fasola

czyli powinna paść na kolana, będę ją obserwował. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3224 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 10:11

fasola

nie powinno się przypadkiem dodawać chwastox extra do basagranu? Chwastox Turbo zawiera dikambe, nie pali to fasoli??

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#3225 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 11:11

fasola

nie powinno się przypadkiem dodawać chwastox extra do basagranu? Chwastox Turbo zawiera dikambe, nie pali to fasoli??

Toru nie wiem, dikamby jest bardzo mało, sprawdzę w poniedziałek jaki jest efekt i napisze, dam zdjęcia

#3226 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 20:53

fasola

byłem dzisiaj, fasola tam gdzie pryskałem ręcznym jest smutna, tzn. liście zwiędły, to wina upału i dawki, zobaczę czy wstanie. 

za to komosa  zdechła dosłownie, powój gnie. 

wydaje mi się, że 2L/ha basagranu + 300ml Chwastoksu to będzie za duża dawka :) 

#3227 Share laki444

laki444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:20

fasola

witam jestem nowym laikiem na temat fasoli i mam pytanie odnosnie odzywek bo nie wiem czy potraktowac moją fasolke i w jakich proporcjach .fasolka zacznie juz kwitnąc a mam jej 0.5h z góry dziekuje za podpowiedz

#3228 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 05 czerwiec 2016 - 21:23

fasola

już kwitnie? nieźle. Zawsze odżywka pomoże, przecież to karma dla rośliny. Masz tysiące do wyboru, ważne żeby był to potas, fosfor, i mikroelementy w tym bor i molibden. 

Ale z drugiej strony jak dałeś nawóz pod korzeń, to szkoda kasy. Bynajmniej j tak myślę. 

#3229 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 10:19

fasola sprzedawał ktoś ostatnio fasolke? Mi powiedzieli najwięcej 2.75 za jasia przez tel.

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#3230 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 10:40

fasola

Nie sprzedawałem a zostało mi 50kg po siewie i muszę gdzieś zawieźć, ale to nie problem. 

Mam Ważne pytanie: czy ktoś z Was pryskał AGILEM? po ilu dniach widać efekt, dziś mija trzeci  dzień od oprysku i nie mam śladu po oprysku nawet na małych trawkach, to normalne czy dawka za mała (zgodnie z instrukcją 0,6L/ha) ?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 11:13

fasola ja pryskalem 0.5l i po 7 dniach jak pryskalem znowu 0.5l to już bylo widać że trawa i samosiewy pszenicy zolkna. W rzepaku po miesiącu albo i więcej całkowicie pszenica padła po dawce 0.8l a była dość duża.

#3232 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 14:16

fasola

czyli rozumiem, że za tydzień muszę dać kolejną dawkę, inaczej efektu nie będzie?  

w sumie lubię te zabiegi, tylko ta cena oprysku :(  Ale wolę mieć spokój z jednoliściennymi, bo ciężko później motyką z nimi walczyć, całe pole chlastać he he, męka 

#3233 Share Lipa86

Lipa86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 20:06

fasola

sprzedawał ktoś ostatnio fasolke? Mi powiedzieli najwięcej 2.75 za jasia przez tel.

Sprzedawałem ostatnio jaśka po 2,80.

#3234 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 06 czerwiec 2016 - 20:47

fasola Oto zdjęcie miejsca pryskanego basagranem z chwastoxem, zdjęcie zrobione przed opryskiem. Widać tu ogromny powój i komose
A tu to samo miejsce po trzech dniach. Fasola smutna ale żyje, po komosie nie ma śladu a powój umiera.
Dzisiaj chodziłem po polu i zauważyłem że miejscami fasola wiednie i zamiera, usycha, pojedyncze krzaki, obok wszystko zielone a jeden krzak wiednie i usycha, poniżej zdjęcie, na pewno to nie wina oprysku, bo wiednie bez żadnych przebarwień, czy to jakiś szkodnik podziemny?

Załączone miniaturki

• DSC_0064.JPG
  • DSC_0067.JPG
  • DSC_0068.JPG

#3235 Share king12

king12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 05:52

fasola Wczoraj widzialem auto firmy Fasolex handlowal ktos z nimi bo dzwonilem i placa od 2,80 do 3pln

#3236 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 06:16

fasola

Pierwsze słyszę  o tej firmie. 

co za różnica jak płaci gotówką. 

#3237 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 06:33

fasola

Fasolex to firma z woj. świętorzyskiego z Nowego Korczyna. Nikt u nas w okolicy się nie skarżył żeby nie wypłacili

#3238 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 17:47

fasola Co daje saletra wapniowa i kiedy sie ja daje ? Przed kwitnieniem czy podczas czy kiedy ?

#3239 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 19:43

fasola

Co daje saletra wapniowa i kiedy sie ja daje ? Przed kwitnieniem czy podczas czy kiedy ?

jutro jadę z saletrą wapniową, roślina szybciej się rozwija, przyśpiesza wzrost, zwłaszcza teraz jak sucho, trzeba fasolę odżywić. 

POTRZEBUJĘ SZYBKIEJ POMOCY!!!!

zauważyłem, że moje pojedyncze krzaki fasoli więdną. Okazało się, że nie jest to wina szkodnika, gnije łodyga, staje się brązowa, rozlazła, ciemnieje i krzak usycha. Co to może być. Łodyga staje się prawie brązowa około 1 cm nad ziemią do pierwszego rozgałęzienia. Co to może być, grzyb? Pojedyncze krzaki w rządku, może 2-3 na 100m/kw 

Pomóżcie!!

myślę, że to bakteryjna zgnilizna łodygi, ale czy jest na to lekarstwo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 07 czerwiec 2016 - 20:46

fasola

możesz dać coś od grzyba, amistar xtra naprzykład, ale zobacz czy w tej łodydze nie ma jakiś dziur po robakach.

Co do Agilu to nie dawaj drugiej dawki na zwykłe chwasty jednoliścienne, ja dawałem bo mam perz i inne wyrośnięte ustrojstwo. Jedna dawka 0,6l załatwi wszystkie młode chwasty.

Pryskałem dzisiaj jedną działkę basagranem z chwastoxem, jutro chcę polecieć z odzywkami żeby ją troszkę wspomóc, nie za wcześnie?