Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4227 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 01 czerwiec 2016 - 19:43

fasola

koledze ile dajecie chwastoksu exstra  do wolfa lub basagranu ja dałem 300ml i jest ok dał z was ktoś  powyżej 300ml

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 12:00
  •  

#3202 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Zainteresowania:jak małe dziecko

Napisany 02 czerwiec 2016 - 06:43

fasola

a ile Basagranu dałeś? 

#3203 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 07:22

fasola

a i jeszcze jedno pytanie, może ktoś podpowie: co daje dodanie Chwastoxu do Basagranu? zwiększa skuteczność na chwasty, czy zwalcza więcej chwastów? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3204 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 09:05

fasola

Przeczytaj etykietę barox-u on jest wycofany , ale możesz porównać jakie chwasty bierze. 

#3205 Share Lipa86

Lipa86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 15:03

fasola

Stosował ktoś z was na samosiewy rzepaku Corum 502,4 SL???

#3206 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 17:33

fasola

Stosował może ktoś z was FOLIQ ASCOVIGOR??? Słyszałem, że dobry środek ale osobiście nie stosowałem tego...

Ja stosowałem i jest dobrym środkiem,  to odpowiednik Geomara 86 z Arysty posiada algi morskie  co poprawia kwitnienie i w takim celu się go stosuje.

W tamtym roku sprawił że pomimo upałów to fasola nie zrzucał kwiatów

#3207 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 19:57

fasola Witam
Stosuje ktoś Bi 58 ??
Jeżeli tak to kiedy w jakiej fazie i jaka dawka ?
Słyszałem ze karencja na pszczoły jest 21 dni czyli przed kwitnieniem 3 tyg tym pryskać ?

#3208 Share Lipa86

Lipa86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 20:42

fasola

Ja stosowałem i jest dobrym środkiem,  to odpowiednik Geomara 86 z Arysty posiada algi morskie  co poprawia kwitnienie i w takim celu się go stosuje.

W jakiej dawce i kiedy (w jakiej fazie) go stosowałeś?? Słyszałem, że w początkowej fazie kwitnienia fasoli daje się ten foliq ascovigor tak??? Czyli po zastosowaniu tego foliqa kwiat nie opada i więcej strąków się zawiązuje i tym samym teoretycznie powinien być większy plon....

Edytowany przez Lipa86, 02 czerwiec 2016 - 20:47.

#3209 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 20:51

fasola

Jest zamiennik tego drogiego goemara... http://intermag.pl/n...-molibden-33  

Kosztuje trzykrotnie mniej a to samo robi...

#3210 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 02 czerwiec 2016 - 20:55

fasola

a ile Basagranu dałeś? 

0.85L  na hektar

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 08:06

fasola Jak z bi 58 daje ktoś ?

#3212 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 09:07

fasola

Jest zamiennik tego drogiego goemara... http://intermag.pl/n...-molibden-33  

Kosztuje trzykrotnie mniej a to samo robi...

Ale to sam Milibden, bez porównania z FoliQ, dlatego tańszy 

kiedy go zastosowałeś i w jakiej dawce ?? 

Zenonim ile mogę bezpiecznie dać AGILA żeby nie spalić fasoli? 1L na ha będzie ok, muszę dać dobrą dawkę bo wyczyniec mi wyskoczył w kilkunastu miejscach, pozostałe jednoliścienne dopiero się krzewi, więc da radę. 

Widzę, że barox był za***isty, brał powój polny i komosę i wiele innych, z czym obecnie Basagram radzi sobie słabo z racji obniżenia zawartości substancji czynnej.  Przypomnij Zenonim jeszcze dawkę tej mieszanki jaką stosujesz, bo nie mogę znaleźć w postach 

#3213 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 09:38

fasola ciSaletrę wapniowe kiedy sie daje ? Wszystkie mikro najlepiej przed kwitnieniem ? Czy ważne teraz dostarczyć jakiś pierwiastek.
Kiedy. Dajecie basagran ? U mnie jest w pary potrójnych liści. Zachwaszczenie oceniłbym na 5% nie wiem czy jest sens pryskać basagranem a z drugiej strony nie chciałbym sie pózniej zdziwic

#3214 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 11:06

fasola

ciSaletrę wapniowe kiedy sie daje ? Wszystkie mikro najlepiej przed kwitnieniem ? Czy ważne teraz dostarczyć jakiś pierwiastek.
Kiedy. Dajecie basagran ? U mnie jest w pary potrójnych liści. Zachwaszczenie oceniłbym na 5% nie wiem czy jest sens pryskać basagranem a z drugiej strony nie chciałbym sie pózniej zdziwic

Sam zdecyduj, przede wszystkim oceń chwasty. Ja w ubiegłym roku dałem 1 L/ha Basagranu z Olejanem i nic to nie dało, bo nie wziął komosy, Rdestu plamistego i kilku innych plus  żadnych jednoliściennych. Chwasty są w różnej fazie rozwojowej dlatego minimum 2L/ha Basagranu trzeba użyć żeby je zahamować (nie zniszczyć). Trzeba indywidualnie ocenić chwast i jego rozwój. W ubiegłym roku poprawiłem motyką w połowie czerwca, co zajęło mi kilka godzin, oczywiście z pomocą. Zaoszczędziłem 400zł na dwa hektary a fasola poszła w górę jak po odżywce.   Nie wierzę nikomu, kto twierdzi, że 1L/ha Basagramu wystarczy i z motyką w pole nie idzie, bzdura., Oczywiście jak ktoś ma wyjebane to nie idzie, ale u mnie chwastu nie było do końca, bo pilnowałem fasoli osobiście. 

Teraz również mam Rdest Plamisty w kilku miejscach, Powój polny w kilkunastu i gdzieś pojawia się komosa biała (wschodzi). Reszta pola  (2ha) czysta, poza trawką i innymi jednoliść., więc głupotą będzie tracić 600zł na 4 butelki Basagranu. Wczoraj opryskiwacz ręczny trafił na moje plecy, Basagran 10ml/L plus olejan (został mi z ubiegłego roku) i te miejsca potraktowałem, gdzie jest chwast.

Bezsensu jest pryskać czyste pole i hamować fasolę a później ją odżywiać (kolejne 200zł) 

Dodam, że w tym roku po zasiewie dałem Pendigan 3L/ha plus Command 200ml/Ha plus Afalon 0,5L/ha i pole czyste jak widać, jestem zadowolony, Przez przymrozki i deszcze nieco zżółkła ale już odbiła i jest zielona. 

Wydaje mi się, że obecnie nie mam najmniejszej potrzeby używać Basagranu. Ale pole obserwuję, nie zarzekam się. 

A Ty sam zdecyduj. 

Tylko niech mi ktoś powie ile dać Agilu, żeby nie przesadzić, bo dziś wieczorem jadę. 

Tylko niech mi ktoś powie ile dać Agilu, żeby nie przesadzić, bo dziś wieczorem jadę. 

#3215 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 03 czerwiec 2016 - 16:57

fasola Faslka została już odzywiona. Zostało czekać na kwiat i oby nie suszylo jak rok temu.

#3216 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:18

fasola Gwarantuje susze.

#3217 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:29

fasola

Agil ma zalecenia do 1,5l , więc jak chcesz to dawaj 1l . choć ja bym zrobił w dawkach dzielonych , bo i tak wyskoczy jeszcze chwastnica. co do mieszanki bentazon + MCPA to 1l + 0.2l. tylko jak pryskasz Agilem to pare dni odczekaj i celuj żeby upałów nie było. ja dzisiaj kończyłem  jednoliścienne focusem i za 5 dni jadę tą mieszanką ale nie wszystkie działki.

#3218 Share bochniak

bochniak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 03 czerwiec 2016 - 20:39

fasola

Gwarantuje susze.

a co Ty kolego prorokiem jesteś tak naprawdę nie wiadomo jaka pogoda będzie za 2 dni wszyscy mówili że ten rok będzie bardziej suchy od poprzedniego i co guzik padało wystarczająco na wschody fasoli i wogóle  ....

#3219 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 06:43

fasola ja chciałem dać 0.8 agilu i doradca mówił że mogę spalić. przecież na opakowaniu jest napisane dawka na h 0,6l. ja daje dwa razy po 0.5l bo mam perz miejscami

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1145 postów

Napisany 04 czerwiec 2016 - 07:44

fasola

To dawka na samosiewy , chwastnice, miotłę zbożową  , a na perz masz napisane 1,25-1,5l maksymalna dawka do jednorazowego zastosowania. Ale perz to w głównej mierze od miedz rośnie więc można zrobić 0,7l więcej wody i drugi raz połówką od miedzy przejechać. nie ma sensu całego pola robić mocną dawką bo na pewno przyhamuje fasolę.