Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4043 odpowiedzi na ten temat

#3141 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 25 maj 2016 - 10:32

fasola słyszałem że wzmacnia działanie basagranu, ale w jakich dawkach nie wiem.
Moja fasola już się ładnie wybarwila na zielono jak się ciepło zrobiło, wschody 95% jakieś, nawet więcej, zaprawiana pyrinexem i tym co zostało na jesieni z pszenicy. Tam gdzie zabrakło nasienia zaprawionego różnicy nie widać. Przed siewem 2l/h pyrinexu poszło

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 22:36
  •  

#3142 Share biuro

biuro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 maj 2016 - 13:10

fasola

chodzi mi o łącznym stosowaniu Basagranu i Fusilade aby zwalczyć chwasty dwuliścienne i jednoliścienne, chcę to zrobić jednym przejazdem.

#3143 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:wszystko poza innymi

Napisany 25 maj 2016 - 14:45

fasola Właśnie czy mozna basagram i agil? Ktoś próbował jedno to roztwór a drugie zawiesina, kolejność mieszania znam, tylko czy nie spali fasoli?
Zresztą 2 ha to ludzie motyką 3 razy mi zrobią za te pieniądze co oprysk, przecież to trzeba min 700zł na raz a i tak motyką w czerwcu trzeba ruszyć
Dodam że fosilade to emulsja

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3144 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 25 maj 2016 - 16:03

fasola

nie wolno mieszać agilu z innymi srodkami na chwast!!!!! Albo pryskasz dwuliścienne albo jednoliścienne

#3145 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1219 postów

Napisany 25 maj 2016 - 17:33

fasola

Dlaczego nie wolno pryskać Agilem z innymi środkami? Jest gdzieś o tym na ulotce czy po prostu z własnego doświadczenia? 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3146 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 25 maj 2016 - 19:32

fasola

nie wolno mieszac herbicydow. 

#3147 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 25 maj 2016 - 20:19

fasola

Nie zaleca się łączenia tych środków tym bardziej jednego z najmocniejszych środków na jednoliścienne. wiem , że wiele ludzi miesza tylko sęk w tym , że 10 razy się uda , a za 11 będzie płacz.

#3148 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 maj 2016 - 21:10

fasola Nie powinno się udać ani 10 razy ani 11. A z kolei Jak uda się 10 to uda 11. Jak ktoś mieszal i nic się nie stało to stać się nie powinno. Ale z wpisów wynika że nikt z Was nie mieszal tych substancji więc lepiej nie ryzykować i tych dwóch środków nie mieszać. Poza tym można Mieszać herbicydy, jest wiele artykułów o tym, jednak na własną odpowiedzialność.

Ja jednak popryskam tylko agilem a w czerwcu motyka. 2ha w razie czego sam zrobię a zaoszczedze 400zł. Basagram też 100% chwastów nie weźmie.

#3149 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 25 maj 2016 - 21:13

fasola U mnie na fasoli sianej 1,5 tyg wcześniej wychodzi mniej chwastów niż na tej sianej później, w dodatku ta wcześniejsza nie była walowana.
Myślę zastosować teraz pół dawki basagranu na chwasty w fazie kielkowania. Ktoś praktykowal?

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

#3150 Share NowyRolnik2

NowyRolnik2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 maj 2016 - 21:30

fasola Ile dajecie ashashi na fasole która ma 2 listki ? Trochę to drogie żeby pryskać ziemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3151 Share ravoj

ravoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 25 maj 2016 - 22:00

fasola No pół litra na ha minimum plus adiuwant i ew. Mikroelementy. Ja dodałem do asahi siarczan magnezu siedmiowodny 1,5 kg/ha co przyspieszy pobór azotu i regenerację rośliny. Efekt sprawdzę w piątek
A jeśli chodzi o basagram 1l /ha plus adiuwant i to olejan najlepiej to minimum, inaczej bezsens paliwo tracić. Dlatego ja w czerwcu motykol. Stary basagram był mocniejszy. Ten nowy to cienias i cholernie drogi, w zeszłym roku w dawce 1l/ha nawet nie ruszył drobnej komosy, straciłem 260zł

#3152 Share bochniak

bochniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 25 maj 2016 - 22:18

fasola

czy mieszał ktoś może Basagran razem z fusilade?

a czy Ty kolego chcesz fasolę dobić tak już do  końca tak od początku zaczynając basagran nie jest wskazany na fasolę poczytaj sobie ulotkę wiem że zaraz odezwie się grono ludzi którzy stosowali ten środek ja też go stosowałem ale do czasu ...  czekam na pytania retoryczne albo na od wszechwiedzących każdy wie swoje......

#3153 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 25 maj 2016 - 23:01

fasola

To podziel się z nami jakie środki teraz stosujesz. Ja też chętnie bym go na coś zamienił.

#3154 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 26 maj 2016 - 07:04

fasola

jak fasola jest troche za gleboko sadzona i sie zrobila skorupa po deszczach to sie przebije bo z 15 procent mi nie wyszlo jeszcze. Jas tyczkowy sadzony 7 maja. spulchnic tez niema jak bo zniszcze kiełki. Umrze pod ziemia czy wyjdzie jak troche ziemia po deszczu zmieknie?

#3155 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 26 maj 2016 - 10:18

fasola

Panowie wiecie który z handlarzy kupuje gorszą fasolę??? 

#3156 Share miglanc88

miglanc88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:akwarystyka,wędkarstwo ,sporty walki

Napisany 26 maj 2016 - 10:49

fasola Możesz zadzwonić do hojdy , od sąsiada wzią niedawno 2 letnią.

#3157 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 26 maj 2016 - 11:11

fasola

właśnie zabrał mi 15 ton ale dobrej i 7 ciulowej zostało.

#3158 Share pawstrong

pawstrong

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 26 maj 2016 - 11:13

fasola

Panowie co stosujecie na chwasty jednoliścienne ( owies głuchy) w zeszłym roku stosowałem leopard 1l /ha  po opryskaniu liście fasoli zrobiły sie żółte pózniej wróciło wszystko do normy, słyszałem ze po leopardzie tak jest

#3159 Share kubamako66

kubamako66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 maj 2016 - 11:20

fasola

Czy można teraz zastosować oszczędności ( planetować) fasole żeby zimie zruszyć w fasoli bo się robi skorupa i po planetowaniu niby fasola będzie lepiej rosła ? jak na razie chwastów jeszcze nie ma, a basdagramem dopiero po 10 dniach od planetowania pryskać czy darować sobie planetowanie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3160 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 26 maj 2016 - 11:21

fasola

w tamtym roku fusilade w tym idzie focus.

Możesz zrobić oszczędnością , napewno nie zaszkodzisz , ale jak będą deszcze to fasola da radę bez tego.

Edytowany przez Zenonim, 26 maj 2016 - 11:23.