Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
ravoj    1284

Nie jest to proste, ale postaram się uzasadnić. W przewidywaniu ceny  i kierunku pomaga analiza techniczna wykresów cen fasoli od początku skupu i fakt utrzymania ceny przez dłuższy czas na jednym poziomie z tendencją wzrostu. Grałem dwa lata na giełdzie GPW, miałem akcje kilku spółek udało się wyjść na plus. Guzik wiem, ale podstawy analizy technicznej zostają w pamięci  jak jazda na rowerze. Na giełdzie papierów wartościowych jak i na giełdzie rolnej obowiązują te same zasady, podaż, popyt, spekulacja itp. 

Cena fasoli osiągnęła cenę minimalną na poziomie 2zł, co było jasnym sygnałem, że nikt taniej nie sprzeda, po czym nastąpiło wybicie w górę, gdyż handlarze nie mieli i nie mają nadal towaru. Ustabilizowali cenę na 2,6zł licząc na zasyp fasolą, i możliwość obniżenia ceny, ale jak się okazało dostali niewiele, i nawet utrzymanie tej ceny przez prawie miesiąc nie spowodowało spadku. Proste, bo nikt kto nie musi w tej cenie nie sprzeda. Obserwując wykres czekamy na wybicie lub spadek. Wybicie to moment, kiedy cena zamknięcia wyraźnie przekracza  poza cenę maksymalną  z ostatniego okresu. Pojawia się wybicie ceny, przez co można przewidzieć dalszy wzrost, ale to okaże się w ciągu następnych dni, jeżeli cena ponownie spadnie na 2,6 lub niżej będzie to oznaczać tendencję spadkową. Obecnie jednak mamy tendencję wzrostową więc jak mówiłem cena 3zł to kwestia niedługiego czasu. Aczkolwiek pozostaje nieprzewidywalna spekulacja, ale przy fasoli raczej ją wykluczam, nie jest to duży rynek jak zboża, gdzie spekulanci szaleją. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipa86    1

Kto tyle płaci za fasolę? Dzwoniłem do kilku handlarzy i nie ma drożej niż 2.65.

 

Ostatnia strona w tygodniku zamojskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Nodetem sam sieje, ale z tego co widzę to wózek ma rozszerzony na 75 czyli ma 4sekcje wysiewające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

a tarczki trzeba jakies inne niz do kukurydzy?i jak z czesciami do nich? da sie sekcje zsunąć do powiedzmy 30-40 cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Po części dzwonie do Gostynia, dziś dzwonie jutro kurier przywozi do domu w dość przystępnej cenie. Za tarcze życzą sobie powyżej 100zl od sztuki ja znalazłem gościa gdzieś chyba koło Gdyni zrobił mi z blachy nierdzewnej po 30zl sztuka nie odbiega od oryginału. Ja mam na 6sekcji a co do zmniejszenia rozstawu pewnie by się dało każda sekcja jest mocowana do ramy czteroma śrubami. Pewnie trzeba by było znacznik przestawiac ale niech się ktoś inny też wypowie bo 100 procentowej pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Becker sobie odpuść,u mnie we wsi kiedyś przerobił do fasoli sobie tylko hektar zasiał.A resztę musiał nająć,bo nie wyrabiał na zębatki. Szukaj w nodet albo w hassie tylko na 6 sekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

Hassie mam do zboża, stara ale bardzo dobrze mi sie tym sieje, na 6 sekcji mi nie potrzebny, raz że pewnie bedzie droższy a po drugie to u mnie na wsi wszedzie wąsko, mam agregat talerzowy 2,5m i ostatnio jak pożyczyłem znajomemu to wujkowi sciągnął ogrodzenie.

Czyli trzeba inne tarczki.

Jaka jest różnica między takim:

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-nodet-4-rzedowy-CID757-IDdaI6j.html#d7bcfc97d1

a takim:

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-CID757-IDi2Kyp.html#d7bcfc97d1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Hassie mam do zboża, stara ale bardzo dobrze mi sie tym sieje, na 6 sekcji mi nie potrzebny, raz że pewnie bedzie droższy a po drugie to u mnie na wsi wszedzie wąsko, mam agregat talerzowy 2,5m i ostatnio jak pożyczyłem znajomemu to wujkowi sciągnął ogrodzenie.

Czyli trzeba inne tarczki.

Jaka jest różnica między takim:

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-nodet-4-rzedowy-CID757-IDdaI6j.html#d7bcfc97d1

a takim:

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-CID757-IDi2Kyp.html#d7bcfc97d1

chyba ze masz scinarke na dwa rzadki? To na 4 sekcje wtedy mozna siac. Edytowano przez pablo-17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

jak już to nodet szukaj siewnika ktory przysysa ziarno do tarczy a nie wpada w otwor z jakich okolic jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1284

Dziwne, cena fasoli nie jest zbyt zadowalająca, pogoda ostatnio też nie sprzyja dużym plonom a tu coraz więcej ludzi siać będzie fasolę, czy ktoś zna  jakieś przepowiednie na następne lata, że tak ochoczo w fasole wchodzi? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Ceta podpisana jeszcze ratyfikacja i pszeniczka w dół. W Kanadzie jedną z podstawowych roślin w jadłospisie jest fasolka może być ciekawie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Trzeba się cieszyć z tych 45zł oczywiście żart. ale po podpisaniu umowy z Kanadą to raczej dobrze nie rokuje. oni mają za dużo towaru, nie mają co z tym zrobić Unia tak samo. trzeba było uciekać w stronę Białorusi i Rosji i z nimi umowę podpisywać,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Cena jakos stabilna. W pon pytalem 2.6 vat. U Drza... z Janowa. Chyba kazdy go zna bo on to zaniza cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

W tamtym tygodniu dzwoniłem do BEANS w Zamościu ,do ręki 2.60 na konto 2.80.Ludzie z Janowa którzy kupują dla swoich Panów nie mają zbyt wielkich widełek.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

jak już to nodet szukaj siewnika ktory przysysa ziarno do tarczy a nie wpada w otwor z jakich okolic jestes?

czyli nie każdy pneumatyczny przyssa? chyba ma być podciśnieniowy.

2 tony fasoli po 2,6=5,2 tys.

6 ton pszenicy po 550=3,3tys

rachunek prosty, tylko nie pisać że nakłady większe bo na 6 ton pszenicy też trzeba  sypnąć i popryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Kolego a jaki areał siejesz fasoli,że chcesz kupić siewnik? Pamiętaj że nie zawszę będziesz miał 2 tony z ha i po cenie śmiesznej 2.60 A na drugi rok nie będzie dopłat do fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj