Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
szarak    15

Dlaczego kogoś obrażasz Jak chcesz to cię szybko namierzę i już nie będziesz cwaniaczył tylko tatuś adwokata będzie szukał żeby synuś za dużo nie zapłacił za obrażanie inych


Przeszachowałeś już fasolę? Co za zacofanie co za słownictwo XXI wiek a jeszcze tacy ludzie żyją na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Takis kozaczyna? To dawaj pogadamy!!
Nie licz ze dostaniesz fasole moja nie bedziesz sie dorabial. :D w du...e cie mam buraku. Nie strasznie adwokatem bo sie zesr..asz. wyjdz z forum bo smiech z siebie robisz :D :D

Jesli kogos interesuje cena jasia to 2.70 z vat. Poki co zastuj. Dzwonione dzis.

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Przeszachowałes już? Widzisz już dzwonisz i prosisz nawet 1,5 będzie to i tak sprzedasz bo co z nią zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Za 1.5zł to bym wolał bykami skarmić jak sprzedać handlarzom żeby się dorobili na mnie. 

A propo obrażania inny to ty szarak też uważaj bo czytając Twoje posty można dużo znaleźć słów niecenzuralnych i też możesz szukać adwokata żebyś nie zabulił za dużo bo Ci fasoli uczciwych rolników zabraknie żeby się wybronić.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ty jak wrozbita Maciej :) nie musze prosic bo juz pol sprzedalem po 3zl :D
Reszte biedniejszym oddam a tobie nie sprzedam nawet po 5 :D wyjdz stad bo robisz z siebie pajaca

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

K.k.Art.216.&.1.Kto zniewaza inna osobe w jej obecnosci albo chocby pod jej nieobecnosc,lecz publicznie lub  w zamiarze,aby zniewaga ta do tej osoby dotarla,podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolnosci.

&.2.Kto zniewaza  inna osobe za pomoca srodkow masowego komunikowania sie,podlega grzywnie,kaerze ograniczenia wolnosci albo pozbawienia wolnosci.

zachowanie wulgarne moze sie tez kwalifikowac do naruszania dobr osobistych i godnosci drugiego czlowieka.

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dobra dobra... lotto mi to ;) Kozaka nikt nie lubi ktorego dobrze kazdy zna :D :D I nie jeden jeszcze pozna ale ostrzege innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Prawdziwy mężczyzna nie załatwia spraw w sądzie tylko spotykają się w realu i dają sobie po mordzie tyle w tym temacie i nie potrzebne tutaj jakieś cytowania z kodeksu karnego bo to nie po męsku wygląda. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Owszem,może i niepotrzebnie lecz to kolejny temat w którym sa spinki,gdzie trafia sie koleś co wszystkim wytyka,pokazując mądrzejszego.


Ja tam fasoli nie uprawiam z ciekawości tu zajrzalam.


Fakt prawdziwi mężczyźni idą i sobie porządnie gęby obijaja i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Chyba w buszu w ten sposób się załatwia a nie w cywilizowanym świecie ale wam daleko jeszcze do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Nie rozumiem po co maja się ładować po łbach skoro można to załatwić w inny sposób, jeśli ktoś pisze coś takiego do Ciebie Damian to trzeba to zignorować i koniec kropka. W internecie każdy jest mocny , spotkalibyscie się w oczy w oczy to byście sobie powiedzieli elo i zbili pione, taka prawda. Także myśle ze nie ma co sobie nawzajem dogryzać a z racji ze Szarak zaczął to i powinien przeprosić i koniec tematu.

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

W razie problemów prawnych zapraszam do siebie, aczkolwiek kolega wyżej wypowiedział sie najrozsądniej. Pragnę przypomnieć, że jest to forum poświęcone uprawie fasoli i każdy może się wypowiadać tyle na ten temat ile chce. Dla mnie to też jest jakaś forma, pasji i hobby a przy tym jakiś tam dodatkowy zarobek. Więc prywatne uwagi zachowajmy dla siebie i wróćmy do tematu fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Panowie jeśli ściąłem pare krzaków gdzie zostały może 2 strąki zielone to one dojrzeją i wyschną na brązowo czy nie? Gdy są zielone to nie mają jeszcze tej twardej powłoki, żółte już mają , a brązowe są też ok. Tylko czy te zielone po wyschnięciu będą dobre?

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Czasami te zielone jak zasychaja to ziarno sie kurczy i marszczy sie. Musi byc dobre slonce zeby zasechly. Ale w wiekszosci dojrzewa normalnie.
Sasiad ktory sial w maju juz wymlocil. A Ty kiedy robisz omlot?

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Dzięki za odp. U mnie by były wszystkie ok tylko kiedyś były ulewy i część się powaliła i słońce nie miało jak dojść. Tą z 7 maja już wyciąłem w większości , z 27 wyciąłem po części te które były w całości dojrzałe bo tak jak pisałem nie wiem czy ciąć jeśli na krzaku jest np. 6 strąków brązowych 2 żółtych i 2 zielonych , przez to na pozostałych wyzbierałem wszystkie dojrzałe strąki z pnia i suszą się , a niedojrzałe są dalej na pniu, Jeszcze tydzień , może dwa takich upałów i będzie się robiło coraz chłodniej , już rosa rano coraz dłuzej siedzi więc na dniach będe ciął.

 

Jeśli zerwę sam strąk np. żółty lub zielony to on w słońcu dojrzeje/uschnie tak jak na krzaczku?

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolpilu    0

Witam! Wie może ktoś gdzie mogę kupic silnik do clasa columbusa? Miałem benzynowy z garbusa a teraz chciałbym zmienić na diesla.


Witam! Wie może ktoś gdzie mogę kupic silnik do clasa columbusa jakiegoś perkinsa bo miałem benzynę z garbusa.


Witam! Wie może ktoś gdzie mogę kupic silnik do clasa columbusa jakiegoś perkinsa bo miałem benzynę z garbusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

U mnie znajomy przesiewal koncem maja i dopiero scial. Ale szalu nie ma w strakach. Take mozesz swoja wyciac i niech schnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Siema, trochę mnie nie było. Ale był tu dym widzę.

Powiem Wam ciekawostkę:

ciąłem fasolę dwa tygodnie temu dla wujka, równo 1ha. Była zielona, krzaki ogromne ledwo między bębnami się mieściły, strąki długie, grube i co dziwne wszystkie suche mimo zielonych krzaków. Śmiałem się z niego co tu nasypał, że taka zielona, ale widać było, że plon będzie dobry. 

Co się okazało później,  miał prawie 4 tony z tego kawałka, na pewno powyżej 3500kg przed petkusem. Potwierdził mi to facet, który mu młócił. 

A sposób na to jest prosty. On posiał fasolę po majowych deszczach, które nam fasolę  przypaliły. On posiał, popryskał i deszczu nie było, dopiero po jakimś czasie. Wtedy wszedł na pole i znalazł jeden listek żółty, przestraszył się że pali i szybko popryskał Asahi. Oczywiście fasola nie była wcale przypalona, a Asahi zrobiło swoje. Miała świetne warunki i plon rewelacyjny. Także nie jest łatwo trafić na plon w fasoli. 

 

Dodam jeszcze, że jestem w Holandii na urlopie, ile tu jest pastwisk, normalnie na przedmieściach Amsterdamu są setki pastwisk a na nich tysiące krów. Jak to możliwe, że u nas nie opłaca się trzymać krów mlecznych, niszczą jak mogą limitami rolników, a tu tysiące krów się pasie na pastwiskach i to się opłaca. Wiadomo komu ma się opłacać w tej Unii a komu nie. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Niestety ideologia Unii, która to niby ma polegać na równości i tym podobnym hasłom, jest tylko w teorii z tego co widzę. Natomiast w praktyce jest zupełnie inaczej. Wystarczy spojrzeć na rolnictwo bądź górnictwo oraz innych dziedzin gospodarki.
U mnie gościu ściął fasole na której miał średnio po jednym, po dwa strąki zielone. No i szczerze mówiąc wyszło mu ok. Tylko fakt faktem przez ostatni tydzień, dwa miał odpowiednią pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

u mnie kiedyś raz był plon powyżej 3t/ha, ale to jak jeszcze dziadek gospodarzył, to przed kwitnieniem sypał 100kg saletry, fakt że poszło w zielsko ale i strączek był, ja nie daję azotu tak pozno w ogole takim roku jak teraz wyszły mi 2t/ha, po rzepaku.. w przyszłym roku będzie po burakach i jak dałbym azotu to pewnie tylko wybujałe krzaki by były.. klimat jest trochę inny niż 10lat temu, wcześniej jak padało to padało wszędzie, a teraz bywa tak że w jednej wiosce nawet równo nie popada, i ja uważam, jak już wcześniej wspomniałem, w moim wypadku jeden deszczyk więcej w okresie kwitnienia i byłoby pewnie 3t.ha, bo ogromną ilość fasola zrzuciła...

 

a tak z innej beczki, czy ktoś miał może posiany kwalifikat, albo pierwszy odsiew kwalifikatu i sprzedaje za rozsądne pieniądze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

praktykował kotś po fasoli dwa razy przejazd kultywatorem potem agregatem uprawowym zamiast orki pod zasiew pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Naturalnie. Szczegolnie na borowinie. Wschody idealne, prawie brak grud, wschody wspaniale. Tylko ze nie majac sieczkarni palilem slome, teraz zechce ja przyorac, ale od razu za plugiem bedzie ciezki wal wiec moze nie bedzie tak zle. Chyba w mojej galerii jest zdjecie z takiej uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

Dziś na targowisku w Mirczu niewielkie zainteresowanie fasolą, a jak już to 2,2zł gotówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj