Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

5197 odpowiedzi na ten temat

#2781 Share Afgan

Afgan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 16:28

fasola

Żeby nie było połówek trzeba kupić gumowy kombajn. Metalowe zawsze będą robić.

Sucha fasola zawsze będzie pobita tym bardziej w poprzednim sezonie gdzie często była pusta w środku. 

Co poniektórzy osiągają brak połówki przy młóceniu ale przy tym wywiewa drobniejszy co jest nie opłacalne. Taki trik dla fasolarzy co chcą mieć lepiej niż sąsiad.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 08:38
  •  

#2782 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 18:50

fasola

Panowie jak nie znacie tematu to nie piszcie głupot. Posiadam taki kombajn i 5% nie jest wcale wielkim wyczynem. W ostatnim sezonie z 7 ton czerwonej (kto siał to wie co to za sztuka) po petkusie odpadło ok 300 kg odpadu (połówka, niewykształcone, i inne śmieci). Z przebierania kolejne 150 kg wiec nawet licząc cały odpad to nie przekracza 10%. Jasiek wychodził wcale nie gorzej.

#2783 Share Lipa86

Lipa86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 marzec 2016 - 20:57

fasola

Kolego bomber84 który model posiadasz tego Casa??? Case 1420?? Czy jakiś większy?? Powiedz czy dużo jest przeróbek w tej maszynie??? Czy zostałem wprowadzony w błąd że praktycznie nie ma żadnych przeróbek???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2784 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 06:44

fasola

Zakładasz podbieracz,dźwignią przy napędzie na przekładni obok silnika zmniejszasz przełożenie na niskie obroty,elektryczną regulacją ustawiasz wiatr i jedziesz. Słyszałem opinię na petkusie u Wasąga ,że czyszczą po rotorze z żulic i prawie wcale połówek nie ma.Sami myślą o wymianie comandera 112 na case. Podjedź do Ulhówka i dowiedz się u źródła bo ktoś kto pisze o zmniejszeniu obrotów na wytrząsaczach w kombajnie bez wytrząsaczy nabija tylko posty.

#2785 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 07:27

fasola

Po pierwsze nie nabijam postów, a po drugie naucz się czytać że zrozumieniem!!! 
Musisz człowieku mało wiedzący wiedzieć że obroty silnika przy koszeniu nie są na max jak w zbożu czyli wytrząsacze też nie chodzą szybko, a musisz tak zrobić żeby wytrząsacze chodziły tak szybko jak by były na maksymalnych obrotach. Nie od dziś mam do czynienia z kombajnem i dobrze wiem jak się kosi fasolę i ile trzeba przerabiać czy to jakiś Case czy Claas żaden kombajn nie jest przystosowany do koszenia fasoli. 

Vixa balet :D

#2786 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1140 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 07 marzec 2016 - 11:41

fasola

Gadał głupoty i musisz to zrozumieć bo Ci każdy to powtarza, żaden kombajn nie jest przystosowany do koszenia fasoli jedynie przeróbki mniejsze lub większe dają możliwość koszenia nim fasoli, z tego co widzę trzeba przerabiać jak w każdym kombajnie prawie wszystko żeby nim kosić fasolę a poza tym jeszcze nikt nie wymyślił takiego udoskonalenia żeby nie było połówek a te 5% to jest naprawdę mało jeśli chodzi o straty i trzeba lat praktyk i udoskonaleń żeby tylko tyle wyszło. 

mamy Classa Europe typowo tylko do fasoli zrobiony, obroty były zmniejszone prawie do zera tak aby tylko domłacało i były połowki, klepisko popuszczone do minimum i niestety. Cepem młocic to bedą połowki

#2787 Share halna

halna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 12:17

fasola

Witam! Jaka cena na nowy tydzien.

#2788 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 14:03

fasola

Więc od dziś się dowiedz,że case axial flow to kombajn fabrycznie przystosowany do młócenia bobowatych.Po przełożeniu jednej dźwigni przy napędzie silnika wszystkie obroty się zmniejszają a wiatr ma duży zakres elektrycznej regulacji.Do pełni szczęścia montuje  się podbieracz i sita kukurydziane

Przepraszam klepiska

też

#2789 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 15:29

fasola

To teraz złapię Cię za słówka, piszesz że wszystkie obroty się zmniejszają a ja dalej pytam co z wytrząsaczami? Przecież nawet małe dziecko wie że przy wolnych obrotach wytrząsaczy zabijesz je na starcie. Więc ja chcesz zwiększyć prędkość wytrząsaczy nie przerabiając tego ??? 

#2790 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 15:52

fasola

Nie wiem jak zwiększyć obroty wytrząsaczy w kombajnie w którym ich nie ma.Zakończyłem z Tobą dyskusję bo chcesz mnie zniżyć do swojego poziomu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2791 Share Lipa86

Lipa86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 marzec 2016 - 18:06

fasola

Tak z tego co się orientuję to Sylwi ma rację. To jest kombajn rotorowy tam nie ma wytrząsaczy.....

#2792 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 07:58

fasola

i co uważasz ze kombajn na rotorze to luksus widziałem claasa commandora 112 w fasoli brak wytrząsaczy to jego minus fasoli aż biało i połówek tak samo case, najlepszy sposób by ludzie nie krzyczeli ze jest za kombajnu to podłączyć rozdrabniać słomy nie znajdziećie   ani jednego ziarna fasoli za kombajno

#2793 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1540 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 09:17

fasola

Faktycznie mój błąd bo nie doczytałem że chodzi o rotor ale to nie zmienia faktu że kombajn mniej zgubi oraz zrobi połówek a do tego też trzeba duzo przerabiać jak w innych kombajnach. 
popatrz sobie i przestań twierdzić ze wystarczy tylko podbieracz założyć. 

#2794 Share agnieszkaostrowska

agnieszkaostrowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 13:14

fasola

dlaczego nikt nie pisze jaka cena fasoli

#2795 Share biuro

biuro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 14:00

fasola

W sobotę Sława Tomaszów  płaciła po 2,7 na konto

#2796 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 14:46

fasola

ale dostałeś tyle czy tylko propozycja na telefon, przez telefon jest ok a jak sie zawiezie t sie zaczyna liczenie ziarek i szukanie niewiadomo czego i cena automatycznie w dół. osobiście do nich nie sprzedawałem fasoli ale nie raz byłem świadkiem takiej sytuacji jak sprzedawałem zborze 

#2797 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 19:22

fasola

Panowie jestem zainteresowany zakupem podajnika kubełkowego z maszyny mcc 10 wie ktoś gdzie taka maszyna stoi na części?

#2798 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 06:51

fasola

Jest cała maszyna za 2 tyś przerobiona do fasoli w idealnym stanie.Właściciel mówił,że sam złom jest warty 1 tyś zł.

#2799 Share biuro

biuro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 marzec 2016 - 13:27

fasola

Tak dostałem 2,7, ale liczenie fasoli było !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2800 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1140 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 09 marzec 2016 - 18:23

fasola

dlaczego nikt nie pisze jaka cena fasoli

2.4-2,6. Ktos pisał ze 2,8 tylko ciekawe kto i gdzie !!!! Głupoty i ja moge napisać