Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar

słyszałem od znajomego z pod Łaszczowa że w tym roku wszyscy sieją na maxa fasole kto ile może nawet niektórzy po 20 -30 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Koledzy ilość zasianych ha nie świadczy o ilości ha zebranych. Kto sieje kilka lat to pamięta takie akcje że jak ktoś nie zebrał do godzimy x to później nawet palić się nie chciało. Także nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Też coś słyszałem że dzisiaj spadło ale jak ruszy sezon siewny to pójdzie w górę :D. Na rynku niema towaru cena musi wzrosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

u mnie podobno 7 mówie podobno bo już niemam na handel a tylko slychać od znajomych o takiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufi2000    0

Wczoraj obdzwonilem wiekszosc z tygodnika i nikt nie skupuje. A o cenie to nawet nie chca nic mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Dzisiaj dzwoniłem do do handlarza z Miętkiego koło Mircza to 6 zeta na konto . Jeszcze w piątek wszyscy dawali 7 czyżby spekulacja. W zeszłą środę w Dołhobyczowie 3 handlarzy kupiło w sumie może 2 tony. Cena musi podskoczyc, no i zamawiają sąsiedzi na nasienie :D


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

na dziś jest większy handlarz co daje 6,0 zł na rękę, 6,4 na konto, przy większej ilości można coś wynegocjować, sam chyba jutro puszczę 1,5-2t..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufi2000    0

I sytuacja jest patowa, handlarze czekaja az rolnicy zaczyna sprzedawac po 6 a z kolei rolnicy czekaja az podniosą ceny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

myślę, że masz rację.. pewnie jak rolnicy zaczną sprzedawać to zejdą z ceną do 5-5,5 i tak pewnie będzie aż do, nie wiem, momentu przed nowym zbiorem..? :/

a co ciekawe na giełdzie w elizówce 8zł, dwa tygodnie temu 7-7,5, więc tendencja wzrostowa..?

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Sprawa wyglada tak: po zawiejach i zamieciach kto żyw rzucił się do sprzedaży fasoli, ludzie wypuścili duże ilości fasoli, wykorzystali to handlarze bo mieli podstawy do obniżki. Ale kto ma mocne nerwy to radzę mu nie sprzedawać po 6 czy 6,5. Bo zapotrzebowanie na fasolę w świecie jest duże, a przecież w ostatnim czasie dużo ludzi wyczyściło magazyny. W tej chwili dominują handlujący nad rolnikami, ale to na krótką metę bo kontrakty ich przycisną i wrócą do ceny 7 a może i 7,5, bo w świecie pszenica jest po ok 8. Gdyby nie zawieje i wszystko toczyło się swoim rytmem to teraz sprzedawalibyśmy po 7, 5 max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Z fasolą jest jak na giełdzie w czasie bessy się nie sprzedaje tylko kupuje a towaru brakuje. No i waluty trochę w dołku także eksport jest mniej opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

firma VITALPOL kontraktuje czerwony po 4,0netto jest to cena minimalna gwarantowana w zeszłym roku kontraktowali po 3,5 a kupowali nie przebierany po 6 potem po 8 w zadnym wypadku nie reklamuje tej firmy bo nie żyjemy najlepiej a daje tylko przykład jak się przedstawia sytuacja na nadchodzący sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufi2000    0

Ktos w tym tygodniu podjął jakieś decyzje? Ktos ma jakiegoś godnego zaufania i polecenia skpujacego? Ja ciągle czekam i powoli sam juz nie wiem na co....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek12345    0

na elizowce fasola poszla w gore takze nie ma powodu zeby u nas miala taniec to zmowa i tyle trzeba przeczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja zauważyłem to samo co kolega @marek12345, ja miałem sprzedać tonę, ale handlarz wczoraj tyle fasoli zebrał (ludzie raz, że chyba panikują, a dwa, że tutaj w naszym regionie mało kto dostał dopłaty), że nie wyrobił się z przyjazdem do mnie i umówiliśmy się wstępnie na poniedziałek (ale do tego czasu może jeszcze zmienię zdanie) a jak zapytałem o cenę, czy coś się zmieni to ku mojemu zaskoczeniu (bo zawsze odpowiadają, że nie wiadomo) powiedział, że tak jak się umówiliśmy to tak będzie..- a to chyba faktycznie świadczy o celowej zniżce ceny przez handlarzy.. A kolega dobrze mówi, bo 18.02 fasola jaś była po 8zł, a teraz średnio 8,3, a maxymalnie 8,6zł!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek12345    0

kolego skywalker89 po ile ci zaproponowali za to fasole? ale juz widac zmiane jeszcze w poniedzialek zaden handlarz nie chcial nawet sie przez telefon rozmawiac nie mowioc juz o przyjechaniu mowili ze zbytu nie ma a teraz jednak jezdzo i nagle zbyt sie znalazl tylko oczywiscie po nizszej cenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Kolego bulamondeo jeżeli mówisz o wywiązaniu się z kontraktów to do kiedy mieli by się z nich wywiązać do końca lutego? Bo jakoś mi się to nie widzi jak już to umowy są do końca roku a od nowego są nowe. Mój szwagier szukał kupca to pan x proponował 6.40 a z innego źródła doszły mnie słuchy że ktoś sprzedał po 5.80. Ludzie panikują i dlatego tak jest. To typowe zagranie taktyczne :ph34r:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufi2000    0

Z dzisiejszych badan rynku skupu sa następujące wyniki. Najwyzsza cena to 6.0 +vat oczywiście przy kasie na konto.

 

Z dzisiejszych badan rynku skupu sa następujące wyniki. Najwyzsza cena to 6.0 +vat oczywiście przy kasie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek12345    0

u nas wczoraj pare osob sprzedalo po 6 na konto a jeden znajomy po 6,50 na dluzszy termin platnosci. jeden z handlarzy powiedzial ze da okolo 7 na konto ale kasa za 2 miesioce;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ominowy    2

Ma ktoś opielacz do fasoli z dorobionymi obsypnikami,

czy może ktoś wstawić zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

Jak ktoś ma 15ton to mogę podesłać kupca po 6.3+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj