Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
damianXXL    49

U mnie tak jak ksiądz kropidlem. Tyszowce widziałem ze pada. Moja przy dolkach gdzie więcej wilgoci to w miarę a pagórki siedzi niska jak zabie po kostki i zaczyna kwitnac. Dostała 2x pełny skład odżywek. Jak nie popada to lipa będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Zobaczcie jak wyglądają rzadki przy między z pszenica. Mają ciepłej pszenica zasłania od wiatru są większe. Odżywki niewiele dają tylko kolor liści ładny. Deszczu i ciepłych nocy trzeba. A nie 7 stopni.

Edytowano przez NowyRolnik2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

Pokaże wam teraz co mam w fasoli, czego Wam nie życzę.

Pytałem wcześniej o krzaki, które więdną a na łodydze pojawia się brązowa zgnilizna. Podejrzewałem zgniliznę twardzikową. 

Oto zdjęcia porażonych krzaków, brakuje tylko białego nalotu żeby potwierdzić zgniliznę: 

 


Więc porażone krzaki postanowiłem podhodować w idealnych warunkach (ciepło i wilgotno)

Efekt był przerażający, już na drugi dzień wyhodowałem piękne grzyby, potwierdzając w ten sposób na 100% chorobę zgnilizny twardzikowej. 

O to efekt: 


Szukam środka, który to zahamuje. 

Wcześniej prewencyjnie pryskałem dwa razy miedzianem, ale on sobie z tym nie poradzi. Może troszkę spowolni grzyba. 

post-186700-0-40221000-1465719054_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Dzisiaj przeszedłem po polu i oto co zauważyłem na niektórych krzaczkach.. Pryskane w czwartek owadobójczym KarateZeon 050 i odżywką. ale chyba owadobójczy okazał się za słaby. Co to może być?

 

 

p102702_12-06-16dmucf.jpg p1028_12-06-162tu9o.jpg p1029_12-06-162cunz.jpg p1032_12-06-16eeuyf.jpg p103301_12-06-169vufu.jpg p1036_12-06-16squ3i.jpg p103401_12-06-16whuij.jpg p103601_12-06-16jluhl.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Signum kolego jeśli nie pomoże to przyjemnego talerzowania,a co do miedzianu to tym pryskają działkowcy a nie plantatorzy którzy
od wielu lat pracują w środowisku gdzie patogeny fasoli są na porządku dziennym.Czas ucieka trzeba działać.
Pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dzisiaj przeszedłem po polu i oto co zauważyłem na niektórych krzaczkach.. Pryskane w czwartek owadobójczym KarateZeon 050 i odżywką. ale chyba owadobójczy okazał się za słaby. Co to może być?

 

 

p102702_12-06-16dmucf.jpg p1028_12-06-162tu9o.jpg p1029_12-06-162cunz.jpg p1032_12-06-16eeuyf.jpg p103301_12-06-169vufu.jpg p1036_12-06-16squ3i.jpg p103401_12-06-16whuij.jpg p103601_12-06-16jluhl.jpg

Zółte liście to porażenie środkami chwastobójczymi. A co do robaka to pryśnij DeLux 050 cs. 100ml/ha

Pokaże wam teraz co mam w fasoli, czego Wam nie życzę.

Pytałem wcześniej o krzaki, które więdną a na łodydze pojawia się brązowa zgnilizna. Podejrzewałem zgniliznę twardzikową. 

Oto zdjęcia porażonych krzaków, brakuje tylko białego nalotu żeby potwierdzić zgniliznę: 

 

Więc porażone krzaki postanowiłem podhodować w idealnych warunkach (ciepło i wilgotno)

Efekt był przerażający, już na drugi dzień wyhodowałem piękne grzyby, potwierdzając w ten sposób na 100% chorobę zgnilizny twardzikowej. 

O to efekt: 

Szukam środka, który to zahamuje. 

Wcześniej prewencyjnie pryskałem dwa razy miedzianem, ale on sobie z tym nie poradzi. Może troszkę spowolni grzyba. 

Na to nie ma środka!! U mnie sie trafia ale pojedyńczo jakis krzak, Korzeń dobry, góra dobra środek łodygi kaput. To jest jakis grzyb, pytałem u Świcia i nie ma środka na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Tak jak pisze Damian to jest porażenie po środkach doglebowych. musiało nieżle padać po zasiewie  chyba , że przesadziłeś z chemią

pepik - coś ty się tak czepił tego signum , ja nie jestem działkowcem i pracuje z miedzianem, i jakoś nie mam problemu z fasolą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Ja też stosuje miedzian i nie mam problemu z grzybem. Kiedyś tylko się stosowało miedzian i było ok. Więc nie wiem jaki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

przecież pokazałem Wam chłopaki co wyhodowałem w słoiku, widać tu ewidentnie grzyba, zwłaszcza jak się poczyta o zgniliźnie twardzikowej, aczkolwiek nigdzie nie ma tam opisanego przypadku żeby gniła łodyga fasoli, bardziej piszą o chorobach warzyw w przechowalniach. Sam nie wiem co to jest. Trzeba mi kogoś kto się na tym zna. Zauważyłem na innych polach, że też się pojawia. Faktem jest, że środki doglebowe zadziałały u mnie za dobrze i poraziło nieco fasolę, nawet jeszcze się trafiają żółte liście (górne) 

Trzeba mi kogoś kto miał coś podobnego w tej fazie i dotrwał bez oprysku do zbiorów, to będę spokojny. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Przestań chodzić do Świcia - Tebu.

Tebu srebu opryskaj i daj znać czy pomogło. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Pryskałeś miedzianami ale one działają kontaktowo i to tylko na bakteriozy. To co wyhodowałeś potrzebuje środka wgłębnego i systemicznego. Nic innego tu nie pomoże. Grzyb zasiedlił uszkodzenia na łodygach po doglebówce albo zgorzeli. Z mojego doświadczenia wynika że lecą całe łodygi.

Tebu - srebu. 10 lat tak robię i jakoś te 60ha szparagówki udaje mi się utrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

no tak, ale takiego grzyba nie miałeś bartekac, bo nikt z nas nie wie dokładnie co to jest, a literatura mówi o Zgniliźnie twardzikowej, zwłaszcza że objaw choroby na 2Ha jest taki sam, nawet tam, gdzie oprysku poszło mniej, np. poprzeczki w tym roku sobie darowałem i tam też  gdzieniegdzie fasola zamiera. Nie ma żartów moim zdaniem. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Nie ma żartów. polecą kolejne rośliny. Ja bym zmontował mieszaninę tebukonazolu z cyprodynilem i modlił się, dużo się modlil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

no może wystarczy raz się pomodlić i dać dobry środek, bo czytam, że jest ich sporo, ale wszystkie od fazy pełni kwitnienia, nie wiem czemu do pełni kwitnienia stracę 10% krzaków :(  jutro sprawdzę czy chorują nowe rośliny. 


pewne jest to, że na jesień pod pszenicę na tym polu  pójdzie środek CONTANS WG ze szczepem nadpasożyta. A teraz myślę intensywnie co zastosować, czytam etykiety, już chyba ze 20 środków i nic nie ma przed kwitnieniem. 


Pryskałeś miedzianami ale one działają kontaktowo i to tylko na bakteriozy. To co wyhodowałeś potrzebuje środka wgłębnego i systemicznego. Nic innego tu nie pomoże. Grzyb zasiedlił uszkodzenia na łodygach po doglebówce albo zgorzeli. Z mojego doświadczenia wynika że lecą całe łodygi.

Tebu - srebu. 10 lat tak robię i jakoś te 60ha szparagówki udaje mi się utrzymać

 

 

mirro, co polecasz Signum? nic tam nie ma o fasoli więc napisz jaką dawkę dać. 


 a może stosował ktoś BRASIFUN 250 EC, daje się go na 300-400 L/ha, więc ekonomicznie, tylko czy nie spali fasoli? tam jest tebukonazol


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Witam wszystkich jestem nowy pozdrawiam :).
Panowie co myślicie o przeplewnikowaniu fasoli coś zawsze by ten zabieg zmniejszyl utratę wilgoci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    18

Poczytaj trochę postów wcześnej, tam wspomniano wszystko o pieleniu fasoli, działa jak najlepsza odżywka lecz chwasty wyjdą po jakimś czasie i będziesz musiał cały czas już plewić mimo , że pryskałeś na chwast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

Ogon988 dziękuję za odpowiedź myślę że fasola za niedługo powinna zakryć między rzędzia więc raczej nie powinno chwastu puścić I mam ten problem ze skrzypu jest dosyć sporo a wyciupac to długo schodzi :( muszę na jesieni zwapnować te pola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Nie licz ze zakryje miedzyzedzia. Fasola nie rośnie bo sucho się robi. Dziś swoją podsypalem. Jak wyjdzie jakiś chwast to moze nie zarosnie. Środki ładnie podzialaly i jest czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaamiaaaan    1

damianXXL plewnikowaliśmy U wujka dzisiaj i wilgoci w ziemi jest dość sporo więc jeszcze ma z czego żywić roślinę a mam też czerwony zasiany na 63 cm i już prawie zakrywa między rzedzia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie moze troche dziwne. Czy moznaby bylo opryskac miedzyrzedzia w fasoli tycznej roundupem. Musze pryskac recznie i mozna z oslona pryskac. Czy to moze jakos zaszkodzic fasoli przez korzen czy moze lepiej czyms co jest do fasoli basagran czy cos. A moze opielic ladnie i opryskac czyms doglebowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1248

doglebowy odpada, bo dostanie się do korzenia z deszczem a glifosat nie działa doglebowo, więc możesz z osłonką pryskać, przecież my tak robimy na zwykłej fasoli. Tylko trzeba uważać żeby nie prysnąć po liściach. 

 

A jeśli chodzi o zgniliznę twardzikową to wczoraj popryskałem pierwszą dawką Amistar280SC plus tebukonazol, druga dawka będzie tak jak na etykiecie czyli w pełni kwitnienia. Zobaczymy czy pomoże, bo ciągle widzę nowe chore krzaki. 


Nigdzie nie mieli Signum od ręki niestety, ale myślę że jak ma pomóc to Amistar też pomoże. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj