Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
kubamako66    555

Wyłazi mi trawka w fasoli i mam pytanie czym najlepiej ją zlikwidować w wtorek pryskałem basagramem 1,25l/ha i za tydzień dryga dawka ale trawke nim nie zwalcze więc czym to zlikwidować ?

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

U mnie jak narazie z fasolą wszystko ok, na pierwszym obrazku siana 28.05  a druga 07.05.

p1443_09-06-167pkt4.jpg p1440_09-06-16o5jhe.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Witam byłem dzisiaj na plantacji i widzę kilka niepokojących objawów mianowicie: czarne kropki na pojedynczych krzakach które prowadzą do zamierania, białe owady cmy czy coś i liście jakieś dziwne takie wyścigowe czasem się trafia.
Generalnie fasola już ma nabrzmiale pojedyncze paki chyba wiade z odżywka i zastanawiam się czy nie dać miedzianu??
Obczajcie foty.
Co to za choroba?
Co to za robal? Szkodliwy? Buldockiem go?
Dlaczego takie liście? Są inne w dotyku, twarde,sztywne, mają dziwna strukturę.

post-189515-0-50917800-1465499252_thumb.jpg

post-189515-0-95044700-1465499663_thumb.jpg

post-189515-0-16973300-1465499687_thumb.jpg

post-189515-0-84195300-1465499736_thumb.jpg

post-189515-0-27293100-1465499789_thumb.jpg

post-189515-0-11597600-1465499828_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Moim zdaniem to grzyb.

 

Co do pielnikowania to odpuść sobie. Ja tak zrobiłem na 1ha, chwasty po deszczu odbiją jak opętane, będzie ich 2 razy więcej. Lepiej nie ruszać, chociaż boli bo po pielnikowaniu fasola od razu idzie w górę.

 

Aby zwalczyć perz, wczoraj pryskałem Agilem 1 dawkę 0,6l/ ha , chce powtórzyć taka samą dawką w ciągu 10-12 dni. Czy mogę w między czasie po odczekaniu 3-4 dni po pierwszej dawce Agil prysnąć mieszanką a'la barox?

 

Mam problem ze skrzypem, sypałem wapno jesienią dużo, orka na raz- jest coś co pomoże mi go zwalczyć w miarę rozsądnie. Bo trochę wstyd:] Może po karnacji po opryskach dać wapnowit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

To na 100% grzyb, wal Amistar opti jak najszybciej bo nie wiem czy miedzian pomoże. Powiem Ci jutro co to jest dokładnie bo zapomniałem.

Radosław: Trzy dni po pryskaniu agilem możesz śmiało jechać z basagranem a jeśli chodzi o skrzyp, to spowolnieni go Saletra wapniowa 17% a zniszczy motyka albo glifosat.
Mam nowy rolnik: początki rdzy fasoli.
Dithane M-45 80 WP (2–3 kg/ha), Dithane 455 SC (3–4,5 l/ha), Novozir MN 80 WP (2–3 kg/ha), Penncozeb 80 WP (2–3 kg/ha), Sancozeb 80 WP (2–3 kg/ha). W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po 10–14 dniach.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

A co tej dolega? W jednym miejscu jest spory plac z takimi zmianami.

989e7a97ed3ed18emed.jpg

 

 

A tak wygląda fasola pryskana basagranem z chwastoxem 3 dni po oprysku agilem.

0fe6f0eaeaeef610med.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

A co tej dolega? W jednym miejscu jest spory plac z takimi zmianami.

989e7a97ed3ed18emed.jpg

 

 

A tak wygląda fasola pryskana basagranem z chwastoxem 3 dni po oprysku agilem.

0fe6f0eaeaeef610med.jpg

 

Albo początki antragnozy albo niedobór jakiejs witaminy. Ładnie leży :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

ravoj a co sądzisz o środku grzybobójczym signum zamiast sub. czynnej mankozeb jest boskalid i piraklostrobina

Ile można dodać saletry wapniowej  do środka grzybobójczego i tytanitu do fasoli czerwonej na hektar

Edytowano przez 1210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Wygląda na objawy żerowania przedziąrka na fasoli, ale muszę doczytać. 


Witam byłem dzisiaj na plantacji i widzę kilka niepokojących objawów mianowicie: czarne kropki na pojedynczych krzakach które prowadzą do zamierania, białe owady cmy czy coś i liście jakieś dziwne takie wyścigowe czasem się trafia.
Generalnie fasola już ma nabrzmiale pojedyncze paki chyba wiade z odżywka i zastanawiam się czy nie dać miedzianu??
Obczajcie foty.
Co to za choroba?
Co to za robal? Szkodliwy? Buldockiem go?
Dlaczego takie liście? Są inne w dotyku, twarde,sztywne, mają dziwna strukturę.

 

 

to może być również bakterioza obwódkowa - groźniejsza - sprawdź czy na liściach fasoli są nekrotyczne brązowe plamy otoczone żółtą obwódką, Ale ona lubi zimno do 20% i bardziej deszczową pogodę. 


do 20 stopni miało być. 

Wal coś od grzyba i powinno pomóc, dopóki nie jest tego dużo. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piter39    7

Mam pytanie do kolegów czy ktoś ma doświadczenie jak zwalczyć chemicznie w fasoli ostrożeń polny popularnie zwany oset. Z góry dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Już ci mówię: 

 

1 sposób: bierzesz basagran plus chwastox, do tego nieco glifosatu i starane, dajesz adiuwant, wlewasz do 6 litrów wody, Mieszaninę wlewasz do opryskiwacza ręcznego, do którego zakładasz osłonkę i jedziesz każdy wystający z ziemi kawałek Ostrożnia. Jak kapnie na fasolę, to ona przeżyje, pod warunkiem że jej nie dowalisz. 

Ot jedyny sposób - działa długo. Do zbiorów na pewno się nie pojawi. U mnie nawet następnego roku pojawiło się go mniej w tym samym miejscu. 

 

2 Sposób: motykol i ręczna sprawiedliwość. Na dwa tygodnie spokój, później odbije, za rok będzie go więcej. :) 

 

Pozdrawiam. O Ostrożniu, Komosie i Powoju Polnym wiem wszystko. 


Dodam, że basagran spali tylko bardzo małe siewki Ostrożnia, tych żywiących się samoistnie i większych nie weźmie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Lontrel lub jego zamienniki w opryskiwacz ręczny z osłonką i pali je. Starane jest na przytulię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Nowy rolnik masz to co kazdy: antraknoze i fasole opryskaną przez sąsiada (podłuzne liście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Nowy rolnik masz to co kazdy: antraknoze i fasole opryskaną przez sąsiada (podłuzne liście)

Po lewej i prawej mam fasolę u saaiadow. Czym by opryskali?

Jutro jadę grzyba i bombę witaminowa bo stoi w miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Co to za owad powie mi ktoś?

U mnie też sa te motylki wszędzie, na fasoli na burakach itp... obserwuję je ale nie zauwazyłem szkody z ich strony... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Panowie, dzis bylem na fasoli i okazuje sie ze ma juz paki a dzis wypada termin na 2 zabieg basagranem a w poniedzialek planowalem tez drugi zabieg agilem. Tak pozno bo nie mam chwastow, sa jakies pojedyncze i chcialbym je dobic... jechac czy uszkodze fasole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

Panowie, dzis bylem na fasoli i okazuje sie ze ma juz paki a dzis wypada termin na 2 zabieg basagranem a w poniedzialek planowalem tez drugi zabieg agilem. Tak pozno bo nie mam chwastow, sa jakies pojedyncze i chcialbym je dobic... jechac czy uszkodze fasole?

Ja bym nie jechał. Fasola i tak nie rośnie.

A takie coś to co jest?

Jak u was z meszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Co do meszki wlasnie dzis znalazlem jeden krzak oblepiony caly pewnie bedze konkretny nalot w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojciechBaj    0

Witam.jak wasze fasole?okolice Tyszowiec to marnie to wygląda,fasola nie chce rosnąć a juz zaczyna kwitnąć.sam pryskalem juz dwa razy odzywkami i nic efekt niewidoczny.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Odżywki nie pomogą jak woda z nieba nie spadnie. Im więcej się pryska tym gorsza fasola. Jak nie popada to słaba fasola będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojciechBaj    0

U nas w piatek trochę popadalo ale wydaje mi sie ze są noce za zimne i fasola nie rośnie.kilka lat temu o tej porze to fasola miedzyrzedzia zakrywala a teraz krzaczki maja po 15 cm wysokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj