Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4030 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 19:42

fasola Może ktoś napisze o tyczkowym jasiu i o pół tyczce .Jak cena i zbyt.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 04:00
  •  

#2442 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 19:46

fasola

A jak tyczkowa cena? tez problem jest ze zbytem? jest sens sie w to pchac, mam troche rak do pracy i tak myslalem hektar tyczkowej zasadzic 

nie przeczytalem posta wyzej. Sorry za powtorke :)

#2443 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:39

fasola

Handlarz zawsze mówi że ma dużo także wiesz. Takie gadanie w d*pę może sobie wsadzić.

To gadanie ich znam :) Pamiętam jak jeden żydek powiedział a pytałem tylko o cene- "panie nie bierzemy juz fasoli bo pełne magazyny" a za 5 min przyjechał ktos z fasolą :) Oni zawsze maja pełne magazyny tylko po cholere przyjeżdżają i miejsce zajmuja na parkingu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2444 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 08:56

fasola Witam
Muszą panować nad rynkiem wszyscy są lokalni [lubelskie ]a to zagłębie,a poza tym przywiezie ktoś dwa woreczki
zawsze można go zakręcić,na koszty się zarobi i wiadomo co się dzieje.Dzisiaj informacja ma większą wartość
niż towar.

#2445 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:40

fasola

czytajac to ,to troche taka mafia fasolowa sie zrobila z handlarzy :) moim zdaniem posrednik powinien zarabiac max 15 % , czlowiek sie napracuje caly rok, kasy zainwestuje i jeszcze jak pogoda szaleje to psychicznie sie meczy. A tu sobie podjedzie cwaniaczek tu kupi tam sprzeda i lepiej sie ma jak biedny rolnik. 

a i jeszcze pytanie z innej beczki. Jest moze jakis srodek zeby robale nie wyjadaly w magazynowaniu, 10-20 kg to nie problem sobie przebrac co jakis czas, gorzej jakby miec wieksza ilosc no i oczywiscie zeby nie byl szkodliwy dla ludzi bo niechcialbym miec kogos na sumieniu potem :)

#2446 Share pawstrong

pawstrong

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 12:39

fasola

czytajac to ,to troche taka mafia fasolowa sie zrobila z handlarzy :) moim zdaniem posrednik powinien zarabiac max 15 % , czlowiek sie napracuje caly rok, kasy zainwestuje i jeszcze jak pogoda szaleje to psychicznie sie meczy. A tu sobie podjedzie cwaniaczek tu kupi tam sprzeda i lepiej sie ma jak biedny rolnik. 

a i jeszcze pytanie z innej beczki. Jest moze jakis srodek zeby robale nie wyjadaly w magazynowaniu, 10-20 kg to nie problem sobie przebrac co jakis czas, gorzej jakby miec wieksza ilosc no i oczywiscie zeby nie byl szkodliwy dla ludzi bo niechcialbym miec kogos na sumieniu potem :)

może te kapsułki co sie stosuje do gazowania zbóż, podobno opadający gaz wszystkie żywe organizmy wytruje 

#2447 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 18:38

fasola

a ponawiajac pytanie, jak jest z tym tyczkowym jasiem, jak ze zbytem i cena ile wychodzi z hektara jak jest normalny rok. Wyczytalem ze do 3 ton ale to chyba niemozliwe

#2448 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 18:41

fasola

u mnie sieją półtyczka to jak dobry rok to plony lekko ponad 2 tony, a w tym roku ponad 1 tone gdzie jaś karłowy plonował 2-2,8tha.

#2449 Share Belaruss820

Belaruss820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:24

fasola

Witam, ktoś coś słyszał jak za Aurę płacą ostatnimi czasy?

#2450 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 19:31

fasola

a felicja to jest odmiana poltyczna? a robia koledzy czasem mlocenie fasoli taka stara maszyna do mlocenia moj dziadek mowil na to żygawka :)  a  slyszalem tez smieciarka czy smieciowka. Jak sie tym mloci bo mnie czeka w tym roku bo za malo bede mial zeby kombajn wynajac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:01

fasola Witam
Próbowałem w ubiegłym roku kontrę pierwszy rok po centrali ,plon około tony.W tm roku zrobię tylko Kontre.
Może nie trzeba będzie kokardek ze złotymi nićmi wiązać.

#2452 Share ursusc313

ursusc313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:38

fasola

Pół tyczny też problemy ze sprzedaniem są .Więc szału nie ma 

#2453 Share Pepik190

Pepik190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 20:43

fasola Po ile płacą za pół tyczkę .

#2454 Share Bodek_82

Bodek_82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 22:05

fasola

u mnie sieją półtyczka to jak dobry rok to plony lekko ponad 2 tony, a w tym roku ponad 1 tone gdzie jaś karłowy plonował 2-2,8tha.

Napewno 2-2,8t ha. :))))))  okolice  rachanie tyszowce Łaszczów telatyn (czyli prawie zagłębie) plonowanie Jaśia od 500kg do 1300kg, (może na podmokłych terenach troszkę lepeiej), Także w tym roku lepiej pszenica wyszła, przy plonach 5,5-7,5 t, bez ryzyka i roboty

Edytowany przez Bodek_82, 20 styczeń 2016 - 22:07.

#2455 Share bartekac7

bartekac7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 22:30

fasola sylweklubelak
Rodzice kiedyś młócili śmieciarką. Generalnie spoko się młóci. Tylko trzeba dobrze ustawić bo bije mocno czasami. No i weź sobie jakiegoś patyka do popychania żeby ręki nie wciągnęło.

Właśnie wie ktoś jak z tyczkową cena zawsze byla wysoka? Ja co prawda przez pryzmat spraw prywatnych nie mogę siać w tym roku fasoli, no ale zapewne po tym roku do niej wrócę.
Panowie czy nie uważacie, że teraz przez jakiś czas fasola wróci teraz na taki poziom 1zl-2,50zl za Jasia. Oczywiście nikomu tego nie życzę, ale taka sytuacja może być jak kiedyś. Może po jakimś czasie wróci cena. Kiedyś w Łabuniach nawet ciężko było dostrzec fasole na polu kto ma, a teraz wszędzie jest co zapewne też jest przyczyną gorszej ceny. Po prostu wzrosła popularność uprawy fasoli doszły maszyny i stąd taka a nie inna rzeczywistość. Moim zdaniem nie wiem ile no ale na takim poziomie może sie otrzymać. Choć mam nadzieję, że moje przypuszczenia się nie sprawdzą.

Edytowany przez bartekac7, 20 styczeń 2016 - 23:09.

#2456 Share sylweklubelak

sylweklubelak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 08:11

fasola

No zgodze sie z kolega, teraz jest tyle chemii ze mozna nie plewic, sa kombajny i uprawa fasoli juz nie potrzebuje tylu rak co kiedys, teraz trzeba koni mechanicznych :) To jest talie zamkniete kolo. Gonimy za zyskiem jak chomik w takim kolku. Jest wydajnosc, sa maszyny tylko niema ceny na towar plus inflacja plus kompletny brak czasu na wszystko.Kiedys bylo polowe wydajnosci co teraz , plus troszke wyzsza cena plus polowe tansze w sklepach wszystko i na jedno wychodz moze nawet gorzej jest niz kiedys za mlody jestem zeby pamietac tyle co z opowiesci. 

#2457 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 08:13

fasola

Napewno 2-2,8t ha. :))))))  okolice  rachanie tyszowce Łaszczów telatyn (czyli prawie zagłębie) plonowanie Jaśia od 500kg do 1300kg, (może na podmokłych terenach troszkę lepeiej), Także w tym roku lepiej pszenica wyszła, przy plonach 5,5-7,5 t, bez ryzyka i roboty

Coś ci nie wyszło. 2lata temu przy odpowiednich warunkach tj. wilgoć, nawozenie itp. dała mi 2,6t ha. W zagłębiu fasoli o którym wspomniales. W ubiegłym roku na kawałku 80a dała 1t już na czysto, przy tej suszy, na lekko górzystym polu.

#2458 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 09:09

fasola

Tam gdzie młóciłem fasole to wiem ile plonowała na Ulhówku mało kto miał poniżej 2 tony w zależności od pola , byli tacy co 2,8 na czysto mieli i napewno tak było. dorze plonowała jeszcze w rzeczycy, gorzej już w wasylowie. A obok mojej wioski gdzie nie było ani jednego deszczu to zbierali po 500kg z ha. 

#2459 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 09:51

fasola

Tam gdzie młóciłem fasole to wiem ile plonowała na Ulhówku mało kto miał poniżej 2 tony w zależności od pola , byli tacy co 2,8 na czysto mieli i napewno tak było. dorze plonowała jeszcze w rzeczycy, gorzej już w wasylowie. A obok mojej wioski gdzie nie było ani jednego deszczu to zbierali po 500kg z ha. 

Chodzi Ci o miniony sezon z suszą?/ Jeśli tak to zgodzę sie, w Ulhówku, Jarczowie itd tam częściej ciapał deszcz. Ile razy było u mnie: o kur... tam chmura i znowu pada a tu nic tj. Telatyn. Przy dobrych warunkach jak piszesz 2,8; 2,5 nawet niech 2t do jest dobrze,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 955 postów

Napisany 21 styczeń 2016 - 11:06