Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Gość   
Gość

Jarecki88 nie wypowiadaj się jeśli nie wiesz czym sieje takie cwaniak jak ty biorą po 180zl a ciebie żal dupe ściska ze ci zarobek zabierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

to stary pneumasem , części do niego kilka razy tańsze tarcze po 60 dych i może siać . posiej nim na górach i niech pójdzie zlewa zobaczysz gdzie tą fasolę będziesz szukać . jakby miał tyle roboty to nie musiałby się ogłaszać . ja osobiście sieje na wózkach do kuku. z kołem dociskowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zenonim motyw był taki ze sieją ludzie tanio a ze kolega wyżej wrzucił czyjeś ogłoszenie to ze można taniej.a propo jak ma wymyć to wymyje fasola jest po 2,7 na konto
Jaka dawkę commanda dajecie na 3 kl gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

No bo sieje starym trupem. Jakby miał porządny siewnik to by już taki cwany nie był.

 

 

to stary pneumasem , części do niego kilka razy tańsze tarcze po 60 dych i może siać . posiej nim na górach i niech pójdzie zlewa zobaczysz gdzie tą fasolę będziesz szukać . jakby miał tyle roboty to nie musiałby się ogłaszać . ja osobiście sieje na wózkach do kuku. z kołem dociskowym. 

 

Tylko po jakim czasie zwróci się siewnik kupiony za 7-10 tyś a po jakim nowy lśniący? Nikt nie zmusza nikogo, każdy ma wybór, a że cena za ha jest taka to widocznie  się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

tu się zgadzam i parę lat temu kupiłem używkę.  A co do command-u to 0,2l śmiało i raczej nie dawaj mniej.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo oczerniać ale sianie takim zestawem jak  w tym ogłoszeniu(siewnik + c360) to nieporozumienie. Może to się opłaca siejącemu ale ja wynajmując taka usługę chce to mieć zrobione idealnie. Kto zna zasadę działania siewnika pneumatycznego wie że siejąc takim zestawem można siać wyłącznie na równinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

z Commandem to myślę 0,25 dać

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Grunt żeby posiac równo na jednakowej głębokości, na pewno nowe siewniki są lepsze ale czy aż tak bardzo żeby się kłócić, wątpię. U nas sieje c360 i bardzo dobrze mu idzie natomiast kolega sial nowym khunem i spierdolil bo nie wiedział co do czego, więc ja wolę doświadczenie od innowacji


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuro    0

Poszukuje kogoś kto posieje mi fasolę (ok 1,5 ha) w okolicach Tomaszowa Lubelskiego, a dokładnie 5 km  od Tomaszowa w kierunku na Łaszczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiecie gdyby fasola była po 7zł to bym nie  oszczędzał z wysianiem a na to chwile wole zasiać gęściej mam jeszcze 5t nie sprzedanej i niech czeka do jesienie po 3zł bo ta cena 2,7 na konto to nie opłacalność

a myślicie że nowym siewnikiem posiejecie idealnie co  np.19,5cm  i jeszcze czy wzejdzie 100% nasion zasianych znam wielu co lecie na ilość zasianych hektary a nie jakość przeważnie tych nowymi siewnikami  z nowym ciągnikami z napędem pierwsza rzecz to jak taką przednio gumo trzymać ślad po znaczniku i trzymać jechać równo w tamtym roku miałem siany i jeden rządek wchodził na drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

MsGreg406 też Siejesz tym zestawem? Czy to Twój zestaw? Ten siewnik lata na MTZcie jak pisales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Waśnie, trafione w sedno - zasiej z takim bieżnikiem, który z przodu ma 70 cm szerokości, powodzenia, tylko GPS i to dobry, albo znacznik zrobiony z pługa jednoskibowego  :huh:


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1277

Słaby ten siewnik, 

Szukam nasienia kwalifikowanego -  Jasia 

Pisaliście tu, że można gdzieś  dostać, w jakiś szkółkach, czy ktoś mi powie gdzie dokładnie można kupić takie nasienie i w jakich najmniejszych ilościach????


Znalazłem, Krakowska Hodowla  POLAN Sp.z O.o., odmiana Eryka - 15zł/kg także nie było tematu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Gigany moze i da rade zasiac fasole ale na 5 rzedow to troche problem chyba ze pozniej tylko motykol w miedzyrzedziach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MsGreg406    0

MsGreg406 też Siejesz tym zestawem? Czy to Twój zestaw? Ten siewnik lata na MTZcie jak pisales.

 tak sieję  trzeci sezon,  jest to mój zestaw ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Robiliście próbę kielkowania? podobno zeszloroczna fasola nie chce schodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Powinien się wyrobić u mnie do 10.
Ja robiłem próbę i ciężka sprawa, na 20 ziaren 15 puscilo kielek słabej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może przypalone kiełki.ile razy basagranem pryskales groch od chwastu
i tak dobrze słabe będą wschody fasoli tych które zostały spalone przez słońce i dużo razy pryskane

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Basagran nic nie mógł zrobić, pryakane raz i przed zawiazaniem straka. Słońce spalilo i susza zrobiła swoje. Ziarno nie jest wyksztalcone, puste w środku. Okaże sie jaki procent wschodow będzie wtedy będę mógł dokładnie oszacować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Ja tez robilem jest ok 20 zasialem po 16 zeszlo a 2 wyjolem ale tez z kielkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj