Skocz do zawartości

Zdjęcie

fasola

4031 odpowiedzi na ten temat

#2181 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 18:40

fasola

Kolego cenię Twoją wiedzę i doświadczenie ale teraz pojechałeś po całości!!! Ja nie mam jak Ty pierwszej klasy ziemi tylko 3 i 4. O pszenicy która sypie 9.5t z ha to mogę zapomnieć a nawet jak by mi się udało wykręcić taki plon to na pewno nie było by przy tak niskich kosztach jak napisałeś rzepak tyczy się tego samego. Buraków nie mam więc się nie wypowiem ale wiem jedno masz I może gdzie nie gdzie II klasę ziemi to możesz takie plony osiągać ale nie wszyscy mogą przy tak niskim nakładzie jak napisałeś. 
A ja tu nie chce nikogo obrażać ani wchodzić w dyskusję ale już nie mogę tego słuchać jak wszyscy płaczą bo fasola tania. Pszenica też nie ma ceny rzepak w tamtym roku też mizernie stał z ceną w tym troszeczkę lepiej i co mam płakać bo nie ma ceny bo się na robię a mało zyskam takie mamy uroki gospodarki i trzeba się z tym pogodzić. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fasola Dzisiaj, 08:52
  •  

#2182 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 18:59

fasola

Nie jadę po całości tylko denerwuje mnie te biadolenie. pasuje fasola to siać i sprzedawać po najlepszej cenie w danym roku jaka jest. tylko jest jedne małe hallo obszar zasiewu w województwie lubelskim powiększył się kilkakrotnie, i są jeszcze inne woj. co to sieją jak by suszy nie było to nie wiem czy każdy by to sprzedał, niech tylko zagranica stanie to po 2zł będzie sukces sprzedać. A co do kosztów to myślę że wcale nie są małe, plusem jest to ,że nie muszę placić za usługi. i dlatego mam te koszty mniejsze. A co do ziemi to mam 1,2,3 klase i powiem ci że na 3 klasie lepiej mi wychodzi jak na 1  

#2183 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 19:23

fasola

Być może i tak jest że fasola lepiej wychodzi na gorszej ziemi nie wiem tego. Ale tak jak piszesz jest strasznie dużo na sianej fasoli w całej Lubelszczyźnie, u mnie 3 lata temu nie było wcale fasoli a teraz co drugi gospodarz ją sieje i jest tak w całej okolicy bo cena była po 7zł to ludzie się rzucili cena się wyrównała to teraz dramat bo tania. Tak jest ze wszystkim Rzepak był kilka lat temu w podobnej cenie i sieli ludzie dla zmianowania okazało się później że cena skoczyła na ponad 2tyś tona to ludzie nasieli wszystko pole co mieli i co nici z tego bo cena spadła. Co drogie to ludzie sieją taka jest prawda, a później okazuje się że jest spadek ceny i każdy zdziwiony. Możecie (mówię tu do tych co mają fasolę) być też źli na państwo które obiecało wam dopłaty do roślin wysokobiałkowych i nakazało zazielenienia przez to też zwiększył się areał zasianej fasoli w Polsce. I nie obwiniajcie handlarzy że wam nie płacą tyle ile chcecie bo jest dużo fasoli a oni nie mają gdzie jej dalej pchnąć to nie wyskakują z wysoką ceną. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź plantacje grochu! zobacz »

•  

#2184 Share Borczok

Borczok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 listopad 2015 - 21:34

fasola Koledzy ja wam tylko jedno powiem. Skoncza sie doplaty i wtedy skonczy sie partactwo w rolnictwie.

#2185 Share damianXXL

damianXXL

kto sieje gęsto ten zbiera często...

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów
  • Zainteresowania:Komputery, moto, elektronika,rolnictwo

Napisany 12 listopad 2015 - 10:41

fasola

Koledzy ja wam tylko jedno powiem. Skoncza sie doplaty i wtedy skonczy sie partactwo w rolnictwie.

To by było chyba najlepsze bo unia nami rządzi i dyktuje co mamy siać, kiedy zbierać i kiedy sprzedać

#2186 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 10:57

fasola Kolego Renault, na III klasie osiągam podobne plony do kolegi Zenonima tak, że nie mów, że się nie da.

#2187 Share szot

szot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 13:24

fasola

Kolego Renault, na III klasie osiągam podobne plony do kolegi Zenonima tak, że nie mów, że się nie da.

Kolega Renault zna się na wszystkim,szczególnie na uprawie i opłacalności fasoli pomimo że jej nie uprawia!!!

Po jego ostatnich wpisach jestem pewien kogo on naprawdę reprezentuje.

Ma nadzieje że jego psychologiczna nagonka na obniżenie ceny nie zadziała!!!

Bo pomimo różnych zmów cena ma trend wzrostowy i tak trzymać rolnik nie jest już tak głupi i nie da sobą manipulować :D

#2188 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 15:12

fasola Wczoraj byli u ojca znajomi i mówili ze już zaczynają dawać 3, 50 z vat. Nie mówili kto ale też trzymają fasole

#2189 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 17:34

fasola

Jarecki nie mówię że się nie da osiągnąć takiego plonu na III klasie bo sam osiągnąłem w tym roku podobny wynik na jednej z działek ale na pewno nie przy tak niskim nakładzie jak napisał Zenonim. Bo przy takim nakładzie jak on podał to można na III klasie osiągnąć max do 8 ton. Na 9.5 tony to nakład jest o wiele większy i trzeb trafiać z terminem każdego zabiegu oraz mieć odpowiednią odmianę pszenicy. 
Szot tak dla Twojej wiadomości powtórzę Ci jeszcze raz nikogo nie reprezentuje i nie mam do czynienia z handlarzami. Po prostu denerwuje mnie to jak płaczecie bo fasola tania. Jak by wam dali znowu po 7zł to cicho byście siedzieli a tak to marudzenie. Ja wam życzę żeby była cena i po 7zł, ale wiem jedno to jest nie realne jak umiesz troszeczkę liczyć i masz odrobinę wiedzy na temat zasiewów w Polsce to sam przyznasz rację że cena nie wyskoczy tak drastycznie do góry być może osiągnie te 4zł może troszeczkę więcej ale poczekajcie spokojnie jak nie trzeba wam kasy a nie płacz na forum bo tanio. 

#2190 Share szot

szot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 19:55

fasola

Jarecki nie mówię że się nie da osiągnąć takiego plonu na III klasie bo sam osiągnąłem w tym roku podobny wynik na jednej z działek ale na pewno nie przy tak niskim nakładzie jak napisał Zenonim. Bo przy takim nakładzie jak on podał to można na III klasie osiągnąć max do 8 ton. Na 9.5 tony to nakład jest o wiele większy i trzeb trafiać z terminem każdego zabiegu oraz mieć odpowiednią odmianę pszenicy. 
Szot tak dla Twojej wiadomości powtórzę Ci jeszcze raz nikogo nie reprezentuje i nie mam do czynienia z handlarzami. Po prostu denerwuje mnie to jak płaczecie bo fasola tania. Jak by wam dali znowu po 7zł to cicho byście siedzieli a tak to marudzenie. Ja wam życzę żeby była cena i po 7zł, ale wiem jedno to jest nie realne jak umiesz troszeczkę liczyć i masz odrobinę wiedzy na temat zasiewów w Polsce to sam przyznasz rację że cena nie wyskoczy tak drastycznie do góry być może osiągnie te 4zł może troszeczkę więcej ale poczekajcie spokojnie jak nie trzeba wam kasy a nie płacz na forum bo tanio. 

Wysokobiałkowe to nie tylko fasola!!! lecz masa innych roślin wrzuconych do tego samego garnuszka,więc nie było jej tyle posiane jak niektórzy mówią.

Również nie jest to płacz, tylko realna kalkulacja, zmienia się klimat co powoduje mniejsze zbiory i rosnące koszty  co wpłynie wcześnie czy później  na wyższą cenę.Przetwórcy i pośrednicy już od dawna próbują wpłynąć na cenę strasząc importem.Szanowni rolnicy w tym sezonie Jaś Karłowy nie przypłynął i nie przypłynie!!! a jest wystarczająco ładny że chcą go nie tylko w Europie.Zaś Ciebie Kolego nie rozumiem,

skoro nie jesteś handlarzem.  Nie próbuj udowadniać że ziemia jest  okrągła bo wszyscy o tym już wiedzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2191 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:13

fasola

Nic nie będę nikomu udowadniał nie o to w tym wszystkim chodzi. Masz rację co do wysokobiałkowych że zostały wrzucone w jeden worek ale tak jak powiedziałem we wcześniejszych postach u mnie we wsi 3 lata temu były 2 osoby co siały fasolę a teraz pół wioski sieje, tak samo jest w całej okolicy gdzie nie spojrzę tam fasola rośnie a wcześniej tego nie było, żeby zobaczyć pole z fasolą trzeba było pojechać w okolice Hrubieszowa a teraz na całym lubelskim aż pełno tej fasoli i tyle mam do powiedzenia. Po prostu wypowiedziałem się na ten temat i tyle, jeśli kogoś uraziłem swoimi postami to przepraszam (chociaż powiedziałem to co myślę i prawdę) szkoda że niektórzy nie potrafią tego zaakceptować. 

#2192 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 12 listopad 2015 - 20:21

fasola

Panowie dajcie sobie po razie. Pomagajcie sobie nawzajem w uprawie!!! bo po to jest to forum. Moim skromnym zdaniem koszty kosztami, ale ogrom pracy ręcznej wykonanej w tej uprawie nie odzwierciedla się w zapłacie. jest to roślina pracochłonna, a i wyniszczająca od środka przez tą zmienna cenę. 

A co do fasoli to jest warzywem i nie powinno być do niej dopłaty do wysokobiałkowych, ale te Agencje i ich myślenie widocznie jest inne.

Edytowany przez Zenonim, 12 listopad 2015 - 20:32.

#2193 Share szot

szot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 18:54

fasola

Wczoraj byli u ojca znajomi i mówili ze już zaczynają dawać 3, 50 z vat. Nie mówili kto ale też trzymają fasole

Z tą ceną masz rację miałem dzisiaj ofertę po 3,6 z vat za jaśka.

Popatrzcie też jaka pogoda nas czeka.www.twojapogoda.pl/wiadomosci/115459,el-nio-osiagnie-apogeum-w-zimie-beda-kataklizmy

#2194 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 19:09

fasola Czyli mamy powolny wzrost. Trzymasz czy sprzedajesz? Ja będę trzymał... nie pilna mi sprzedaż...
Oj oni wiedzą jaka pogoda będzie na miesiąc do przodu.

#2195 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 13 listopad 2015 - 21:01

fasola

na miesiąc do przodu to nawet wróżbita maciej nie wie co będzie

#2196 Share szot

szot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 08:04

fasola

Nawiązując do artykułu którego link zamieściłem w poprzednim wpisie.

Dobrze że mieszkamy w tej strefie klimatycznej.

Unia na ostatnim szczycie uzgodniła że pomoc dla Afryki ma wynieść 3,5 miliarda euro.

W większości to będzie pomoc żywnościowa pomorze to unijnym rolnikom po embargu wańki

Mam nadzieje że nasz nowy rząd tego nie przegapi.

Przypomnę jeszcze że statystyczny Afrykańczyk zjada rocznie ponad 60 kg. fasoli [o ile ma] a ostatnio u nich z tym jest problem.

#2197 Share JBL123

JBL123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 08:22

fasola A wiecie jak dają kupcy teraz ? Bo niewiem czy pójdzie w górę czy będzie spadała? Slyszalem ze 3,20 na konto ale czy jest drożej ty niewiem

#2198 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 09:50

fasola Nie no ręce opadają!. Kolego wysil się trochę i poczytaj ostanie posty na temat ceny. Szukanie nie boli. Co chwile ktoś podaje cenę fasoli ale zawsze się ktoś znajdzie i będzie pytał o cenę a 3posty wyżej pisze jak byk.

#2199 Share JBL123

JBL123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 13:30

fasola

Ale no dobra cena jest taka ale u kogo ? bo piszecie ceny a nie piszecie kto chce kupić za tą cene

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2200 Share damianXXL

damianXXL

• Members
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 14:50

fasola O to już pytaj kolegi @szot na PW.