Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
androproteam    23

To cena za buraki kwotowe za 2016 to 120 netto czy 137?? ,,w dalszym ciągu pozostają dopłaty za wczesne i późne dostawy surowca liczone od kwoty bazowej 137 zł.''--- nie rozumiem tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Burak poza kwotowy to po 95zł, związkom nie udało się wynegocjować na ten rok po 100...

Byl inspektor u mnie mały byc po 100 bo związkowcy wywalczyli to na posiedzeniu w Toruniu, juz sie zmieniło ?? Wszedzie złodziejstwo. To rolnictwo wzieło w łeb całkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Dzisiaj ruch z fasolą ludzie zaczeli sprzedawać ale widocznie i jest wkońcu zbyt że kupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Dzisiaj ruch z fasolą ludzie zaczeli sprzedawać ale widocznie i jest wkońcu zbyt że kupują

Cały czas praktycznie kupują czy jest zbyt czy go nie ma....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Dobrze by było gdyby nasz rząd, część pieniędzy z tych 3 000 000 Euro pomocy dla Syrii przekazał w towarze , mam tu na myśli nie tylko fasole ale inne produkty.

Nikomu by to nie zaszkodziło a rolnikom pomogło. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Gdyby rząd miał wysłać pomoc Syrii w formie polskich produktów rolnych ( również fasoę) to napewno brałby od rolników za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Już bedzie brał za darmo :) na pewno chłopy oddadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Przykład z rodzinki, wujaszek co roku sieje 20+h fasoli, a w tym roku 3h. Także ja sieje dalej swoje 5h może akurat będzie cena ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

juz dosyc biadolenia o cenie, bo ta juz była, chełm na dupe i do roboty.

Interesuje mnie taka mieszanka dual, afalon, comand, gleba srednia gliniasta, jakie dawki i czy po takiej mieszance trzeba poprawiac dwuliscienne i jedno tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak dajesz command to po co 150zł dodatkowo dawać na dual!!! i tak poprawka będzie na jednoliścienne. ja jadę Pendigan 3.5l + Command 0,2l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A robisz coś ręcznie w fasoli czy wszystko załatwisz w opryskach?
Jeśli w opryskach zdradz tajemnice co stosujesz od zasiania aż po zbiór.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak dobrze zrobiony ten oprysk na wilgotną glebę to nie puści za wiele. na jednoliścienne poprawka , a reszta w zależności od pola. napewno każde działki robie wielorakiem przed kwitnieniem , a jak trzeba to motykol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

po pendiganie fasola zołknie, malutka i po ziarku w straczku, co innego moze w ulhowku. pytam o dual bo nie znam dzialania, a chce wszystko po siewie załatwic. do tej pory był przed siewem t...n pozniej agregat, siew i afalon 1l + comand 0,1, czy dual zrobi robote za t..n?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Dual zabezpiecza przed trawką , ale tylko przez jakiś czas, nie zapewni porządku do zbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223
Napisano (edytowany)

Na dual szkoda pieniędzy, stosowałem go pare lat . i tak poprawka na jednoliścienne będzie 

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Napisano (edytowany)

Ja daje juz kilka lat command+ sencor. Jak warunki sprzyjają to spaceruję po polu z motyką na ramieniu, srodki ładnie trzymają. Ubiegły sezon nie podpasował, musiałem użyć basagranu i chwastoxu oraz agilu. Zobaczymy jaki bedzie ten rok...

Edytowano przez damianXXL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Macie może jakieś wieści o tym handlarzu z Lublina?był u kogoś oglądać fasolę?jak ogólnie cena się przedstawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

panowie mam pytanie. przedplon Pszenica ozima pryskana Lancet Plus to na ten rok można fasole siać ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIZULEK    8

Jeśli było niskie ściernisko i dokładnie zabrana słoma to możnasiać fasolę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

ja mam ten sam problem tyle że słoma została na polu, ale próbuje siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja po Lancecie siałem buraki pastewne, słoma została na polu i nic im się nie działo. Więc to raczej tylko propaganda że nie można siać po Lancecie buraków czy tam fasoli. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

ja też sieje po lancecie, na rędzinach dokładnie nie da się przykryć słomy a wszystko idzie pod sieczkarnie, jedynie wcześniej robie zimówkę, tak mniej więcej 6 miesięcy przed sianiem i przed deszczami, wtedy ładnie się rozkłada. Choć w tym roku powoli przechodze na boxera na jesieni i mustanga na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Na ceny każdy narzeka,ale z uprawy nikt nie rezygnuje :)  Widocznie musi się jeszcze opłacać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma nie wiadomo ile ha, nie każdy ma limit buraka cukrowego. Często i gęsto małe kilkuhektarowe gospodarstwa tylko z tego się utrzymują siejąc na zmianę fasolę i pszenicę. Ile razy zasiejesz pszenicę na tym samym stanowisku? Dla takich gospodarstw ostatnimi laty tak naprawdę to była jedyna roślina, która dała zarobić kilka złotych. Ciężko będzie teraz znaleźć jej następcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj